Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1748 - Kapucínská hrobka - Brno


Popis

Kapucínskou hrobku najdeme v suterénu Kapucínského kláštera na Kapucínském náměstí v Brně. Do kapucínské hrobky byli pochovávaní jak členové mnišského řádu, tak jejich mecenáši i některé význačné osobnosti Brna.

Mapa

Navštívil jsem Kapucínská hrobka - Brno

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Kapucínská hrobka, Brno
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum POD KROKODÝLEM, Radnická 8, Brno
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum TO JE BRNO, Panenská 1, Brno
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-město
Poloha:
49°11'28"N 16°36'34"E
Hodnocení:
2.917
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1748 - Kapucínská hrobka - Brno


12.11.2022 - dostupná bez problému
21.10.2022 - dostupná bez problému
01.10.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem koupil v infocentru POD KROKODÝLEM.
 
Radim Vašíček
Radim Vašíček
TZ
Dostupná bez problému,navíc expozice perfektní včetně mumie samotného barona Trencka,včetně výroční turistické známky k 270.výročí úmrtí tohoto vojevůdce.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Bez problémů v íčku i přímo na místě.

V Brně jsme dnes byli potřetí a konečně se nám podařilo navštívit tuto hrobku - při první návštěvě jsme to nestihli a podruhé byla z technických důvodů uzavřena. Takže tz, kterou mám už pár let, mohu brát jako zaslouženou... :-)

Prohlídku místa rozhodně doporučuji, atmosféra zvláštní, ale ne vyloženě nepříjemná. Člověk si alespoň uvědomí marnost svého snažení a pomíjivost života...

Pro mě určitě zajímavější, než poněkud předražené brněnské podzemí.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
TZ v muzeu
TZ zakoupena přímo na místě.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Kapucínská hrobka
Známka zakoupena v Brněnském IC.
 
Robin Todt
Robin Todt
Znamka
Znamka je uplne v pohode dostupna cena normalni takze fajn :)
 
Petra
Známku mají
V prodejně vstupenek v kryptě. Bez problémů u milé obsluhy.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
znamka
Známka koupena na recepci při vstupu do krypty. Mumie celkem zvlastni
 
Martin
TZ 1748
Známka zakoupena v prodejně suvenýrů v Radnické ulici
v centru města.
 
vláďa
Návštěva hrobky byla vyvrcholením mého cca tříhodinového pobytu v Brně. Velice zajímavá expozice. Známek dostatek na pokladně v hrobce i v infocentru na Staré radnici.
 
Míša
Součástí prohlídky je 6 místností. Ze všech na člověka dýchá velmi zvláštní atmosféra. Exponáty jsou opravdu zajímavé a je zde nač se dívat i co číst. Paní v pokladně velmi příjemná a ochotná. Mají zde jak známky - 30 Kč, tak i razítko, a co jsem viděla i moc pěkné pohledy - 2 malé holčičky si je pyšně nesly i s razítkem a vůbec jim nevadilo, že na nich jsou mrtvoly :) Vstupné je odpovídající a když to porovnám s Mincmistrovským sklepem, je zde více k vidění a je to levnější, určitě DOPORUČUJI.
 
KamPa
neděle
Kapucínskou hrobku jsme navštívili 8.7,TZ bez problému dostupná,a ačkoliv měla být polední pauza,tak bylo otevřeno.Vedle vchodu vlevo,vzniká Moravská pohyblivá vesnička s mnoha řemeslníky a také pohyblivý Betlém.
 
Mário
Turistická známka bez potíží k sehnání v IC. Hrobky je zajímavé viděti. Stojí to za návštěvu.
 
semiska
V IC na Kapucínském náměstí mají úplně všechny kromě ZOO a Rozhledny Ostrá horka.
 
Michal
V infocentru na Staré radnici už známky zase mají.
 
Honza Pásler
Kapucínská hrobka je zajímavé místo, turistické známky ale bohužel vyprodány. Stejně tak v infocentru ve staré radnici, kde všechny ostatní brněnské známky mají. Poslali nás do Akompasu na rohu Štefánikovy a Šumavské, to je ale trochu z ruky.
 
Simča S.
Prodej je přímo v Kapucínské hrobce - to je fajn!
Známku jsme bez potíží koupili přímo v pokladně při vstupu do Kapucínské hrobky. Prohlídku si řídí každý sám - dostali jsme text na papíře a procházeli si to sami. Celá prohlídka je tak na 45 minut, poud si všechno chcete prohlédnout a přečíst. Zajímavá expozice...
 
Roman
aspoň si v Akompasu koupíte všecky co vám chybí nma jednom místě a mají tam otevřeno normálně. Jsem zvědav jak by jste držkovali, když vila Tugendhat je zavřená.
 
Radka
Známka se dá koupit i v hrobce.
 
andy
dostupnost
Tím "dostupná s menšími problémy" myslím hlavně nevhodné prodejní místo. Jinak nemám vůbec nic proti firmě Akompas, dokonce se jí musím i zastat. Známky tam prodávají dle aktuálního platného ceníku. Tedy "staré" TZ á25kč a nové již s nálepkou na zadní straně á30kč.
 
Karel
Návštěva v Brně po delší době
V Brně už jsme cca 2 roky nebyli a tak nám chyběla i loňská TZ No.1655 Rozhledna Ostrá horka a Kapucínská hrobka. Na rozhledně jsme byli ráno- v Restauraci u Supa bylo ještě zavřeno. Známku jsme i s Kapucínskou hrobkou koupili v Akompasu. Od rozhledny jsme to měli do Akompasu přímo na cestě k hrobce, takže jsme nikam zajíždět nemuseli. Přesto si myslím, že by měla být známka na pokladně v hrobce k prodeji. Známka Hrobky byla už za 30kč, ale Ostrou horku nám prodal za 25kč- byla ještě bez nálepky. Pán říkal, že je zadavatel známky a na známku hrobky vybíral i motiv. Na známce jsou řeholníci, kteří v klášteře byly nejdelší dobu- cca 50let. Jeden z nich drží v ruce kříž a ruženec. Když jsme přijeli do hrobky, tak kříž byl u řeholníka položený, ale dle fotky v brožůře, co jsme koupili v hrobce, byl skutečně kříž postavený tak, jak je zobrazeno na známce. V každém případě je fajn, že hrobka má svoji známku.
 
Lenka
TZ Kapucínská hrobka
Tak až nyní se dozvídám, že známka existuje. Do Brna jsme tedy jeli nepřipraveni, hrobku jsme navštívili včera, 24.7., ale paní u pokladny taky netušila, že známka je.Vstupenku nemáme, ta si ji nemůžeme nechat ani poslat.
 
Petra
Známka za 30kč
Známku jsem v Akompasu koupila za 30kč jako všude jinde. Minulý rok jsem tam kupovala Vilu Tugendhat za 25kč. Je fajn, že má Akompas otevřeno i v sobotu a neděli, ale značka ideál by byl prodej známky přímo na pokladně hrobky. Dle www.mapy.cz je to do Akompasu 3,0km, tramvají č.1 z Hlavního nádraží je to 9minut.
 
Petr K.
AKompas prodává hlavně předražené známky,napište někdo kolik tam stojí. Já tam kupoval několik známek a stáli o něco víc než jinde.
 
jardafredo
Prodejní místo
Akompas je objednatel této známky. Tak se jich tam zeptejte, proč nedají, třeba do komise, nějaké známky i do hrobky nebo do IC. Toto je ale opravdu nelogická pitomost.
 
Václav
Akompas
Hrobku jsem již navštívil a také nechápu , proč se známka prodává v nějakém Akompasu , proč se neprodává přímo v pokladně?
 
andy
Prodejní místo
Prodejní místo Akompas na Šumavské je pěkná kravina. Už vidím, jak si někdo půjde koupit známku cca 4km od hrobky. Mimochodem je to také prodejní místo TZ Vila Tugendhat se stejnou "logikou". Proč známku neprodávají, když ne na místě samém, tak alespoň v "íčku" města Brna, které je cca 300 m od hrobky na ulici Radnické? Toto mi opravdu hlava nebere. Jedině snad nějaký komerční zájem by to vysvětloval. Jinak jsem rád, že toto zajímavé místo má svoji TZ.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2820 Turistických známek
2725 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek