Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1338 - Karlov, muzeum policie


Popis

Vznik, vývoj a činnost policejních a bezpečnostních sborů na území našeho státu od roku 1918 do současnosti s exkursy do historie Rakouska-Uherska. Dějiny kriminalistiky a činnost kriminální policie. V sálech kriminalistiky je možné spatřit množství autentických předmětů doličných.

Mapa

Navštívil jsem Karlov, muzeum policie

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum Policie ČR, Praha, Ke Karlovu 1
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°4'8.79"N 14°25'42.74"E
Hodnocení:
2.91
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1338 - Karlov, muzeum policie


29.01.2022 - dostupná bez problému
16.09.2020 - dostupná bez problému
23.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z muzea.
 
Tereza Čížková
Tereza Čížková
Muzeum Policie ČR
Muzeum je velmi zajímavé a poučné. Všechny oddělení policie ( místnosti) jsou moc hezky udělané, asi nejzajímavější je oddělení kriminalistiky , trochu nezajímavá je část historie policie. Musím říct, že po dlouhé době jsem navštívila muzeum, které stálo za to. TZ zakoupena u pokladny.
 
Richard Novák
Richard Novák
TZ
Zakoupena v pokladně muzea.
 
Radek Košvanec
Radek Košvanec
tz
Opravdu zajímavé muzeum, které rozhodně stojí za návštěvu. Těch 50 korun za vstupné se jeví směšně v porovnání s tím, co všechno expozice obsahuje. Velmi mě zaujaly autentické předměty doličné z největších kriminalistických případů, např. vrah Mrázek, Orlické vraždy, Kvadratura ženy atd.
Známka dostupná bez problémů.
 
Lenka Fellmannová
Lenka Fellmannová
Muzeum PČR
Muzeum stálo za to, rozhodně každému doporučuji. Známky byly dostupné.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Vyprodáno
Momentálně mají známky vyprodané - každopádně standatně prý mají známek dostatek. Měl jsem tedy smůlu a špatné načasování... Expedice každopádně zajímavá a hodlám se tam vypravit znovu. Vstupné pro dospělou osobu 50Kč. Příjemná pokladní a bohatá expedice - návštěvu vřele doporučuji.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Re: Vyprodáno
Známka dokoupena přes Rýmařov
 
Dana Kudělková
Dana Kudělková
muzeum
Velmi zajímavé a v mnohém poučné - doporučuji.Jen si rezervujte více času na prohlídku celého muzea. Rodinné vstupné 50 Kč bylo příjemným překvapením.
 
Jiří IPSER
Jiří IPSER
Muzem + TZ
Doporučuji návštěvu velmi zajímavé exponáty i výstavy ,za velmi lidové vstupné 30kč ,známka dostupná na pokladně paní byla velmi ochotná.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Zakoupeno na pokladně muzea. :) Muzeum jsem navštívil zhruba pětkrát, vždy při Muzejních nocích. Opravdu veliká sbírka a mnoho zajímavých informací, kde si každý přijde na své. :) Navíc na dvoře jsou k prohlédnutí automobily, vrtulník, motocykly atd. :)
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Muzeum Policie
Turistická známka koupena přímo na pokladně muzea u velmi ochotné paní, která ke vstupenkám nabídla i turistické razítko. Vstup do muzea je na dnešní dobu směšných 30 korun za dospělého. Muzeum se nachází v bývalých prostorách kláštera a velmi mile překvapilo svojí rozlehlostí a nepřeberných množstvím exponátů od počátku policie až do současnosti. Ze všech expozicí mě nejvíce zaujala ta o ochraně civilního obyvatelstva a dějiny kriminalistiky. Doporučuji si udělat více času, muzeum je opravdu obrovské.
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Muzeum Policie ČR.
Tak do tohoto muzea jsem se chystal dlouho, předlouho, návštěvu jsem realizoval v neděli 30. 06. 2013. Uvnitř mě čekala opravdu úžasná expozice o historii tohoto bezpečnostního sboru, strávil jsem zde skoro tři hodiny, ale rozhodně jsem nestačil prohlédnout všechny exponáty a pročíst všechny materiály. U mě asi nejvíce bodovala expozice týkající se četnictva 1. republiky a potom výstava v 1. patře s názvem "Králové Šumavy". Kromě zde vystavených exponátů ještě doporučuji zaměřit pozornost na vnitřní prostory muzea jako takové, jsou zde například krásně zdobené stropy. TZ jsem bez problémů sehnal v pokladně muzea.
 
Petr
Bezva.............
Tak dneska jsou podzimní prázdniny a tak jsem obě děti vzal na MUZEA POLICIE. Vše bylo moc fajn, vstupné pro dospělého 30,- Kč a děti od 6 let jen 10,- Kč. Paní na vstupu byla moc prima a na konec dala dětem jestě omalovánky. Expozice je taky moc fanj, když to bude člověk číst celé tak to zabere tak půl dne. Jen malá kaňka je že je špatně značené a kdo není pražák tak to špatně hledá. Ale na druhou stranu kdo hledá ta najde jako jsme to našli mi. Tak se tam zajděte podívat stojí to za návštěvu.
 
Kanar.21
Nejsem milovníkem muzeí ale toto muzeum mě přímo nadchlo, všem doporučuji udělat si čas a za malý peníz toto muzeum projít... Příště až navštívíme Prahu půjdeme zas, strávili jsme v něm hodinu a myslím že na podrobné prohlídnutí by si měl člověk vymezit tak den, opravdu stálo to za to!
 
LukasZ
Muzeum je v hezkém areálu, cena téměř bezkonkurenční a expozice jsou perfektní. Kriminalistická část je dost děsivá, protože se zde nacházejí autentické exponáty nejznámějších případů (kufr Otýlie Vranské, sud z orlických vražd nebo Pilčíkovo mučící zařízení, fotografie z míst činů a pitev). Návštěva jistě nadchne všechny milovníky detektivek.Vstup:úterý - neděle10:00 - 17:00Dospělí 30,- KčDěti, studenti, důchodci 10,- KčRodinné vstupné 50,- KčOdpoledne pro děti 5,- Kč
 
libor
Návštěvu muzea mohu jenom doporučit. Byl jsem mile překvapen a nezapomente si prohlédnout i venkovní expozici.
 
Michael
Známka v pohodě, hned u pokladny. Muzeum je velmi rozlehlé. Víc než policejní část mě však zaujala příležitostná výstava starobylých vytřihovánek v prvním patře.
 
Michal
Známka zakoupena bez problému v pokladně muzea, obsluha velice příjemná, známek dostatek ;)
 
Marcela
Muzeum je zajímavé, stejně jako budovy v okolí (kostel Panny Marie a sv. Karla Velikého-prohlídky v neděli od 14:30 hod., dále budova nemocnice U Apolináře).
 
HonzaB
Expozice moc zajímavá a to i pro mého šestiletého syna. Je zde spousta zajímavostí z policejní každodenní práce, pro děti asi nejzajímavější 4 policejní motorky a spousta různých druhů zbraní. Mého syna zaujalo též instruktážní video o záchraných operacích (policie, hasičů, zdravotníků apod). venkovní expozice (vrtulník + dopravní hřiště) otevřena až od polovičky dubna, tak se tam musíme vydat ještě jednou. TZ bez kuponu stále ještě za 25 Kč.
 
Lenka
Skutečně toto muzeum stojí za návštěvu.Doporučuji všem. My jsme byli přímo unešeni a dokonce jsme tam strávili 2x více času než jsme počítali. A dle testu na couvání - měli bychom vrátit řidičák, hlavně tedy já :-))
 
Martina
Muzeum jsme navštívili v rámci akce Ledová Praha. Byli tu "četníci" ve starých uniformách, ukázka zásahové jednotky, děti si dělali testíky a sejmuli jim otisky prstů. Expozice moc zajímavá, myslím, že tu stráví pěkné chvíle děti i rodiče. Prostě super super, nemohli jsme se odtud utrhnout. Pro ty kdo neradi chodí pěšky - z I.P.Pavlova se můžete svézt autobusem 291, jezdí po čtvrt hodině. Je to jen jedna stanice, ale dlouhá :-)
 
feli
Pěkná a zajímavá podívaná
Taky jsem byl překvapen, že muzeum je součástí kláštera. Jinak samé zajímavé věci např. z míst trestných činů (sud z Orlických vražd), dokumenty (cikánská legitimácia, kočovný list) , posmrtné masky (Mrázek. K.H. Frank), uniforny, motocykly, zbraně (i domádo vyrobené) atd. atd. atd.. Venkovní expozice od 1.11. žel bohu uzavřena. Známek mraky. Zkrátka stojí to za výlet.
 
jarin
AROGANCE!
Arogantní ženská! do 17:00 otevřeno v 16:45 vstupuju: Už mám zavřenou kasu máte chodit dřív! Hold ryba smrdí od hlavy!
 
Jakub
Trošku jsem to hledal, nenapadlo mne, že muzeum policie bude v prostorech kláštera, ale jinak ok ;-)
 
Matěj Pluhař
Zajímavé
Muzeum Policie je velice zajímavé a stojí za to se tam vypravit. Sám jsem tam byl, když bylo toto muzeum zpřístupněno zdarma v rámci Pražské muzejní noci 2008 a tak těch 25,- Kč za známku (mají jich dost) je jako nic.
 
Mirka
K muzeu jsme došli od zastávky metra Vyšehrad. Vstupné 30,- Kč. Prohlídka nám trvala asi 1,5 hod. Bylo se na co koukat, bylo to zajímave. Venkovní expozice byla uzavřená.
 
Kolodějská smečka
Zajímavé muzeum i z pohledu historie. Vřele doporučujeme jeho návštěvu. A kousek od Muzea PČR je i Muzeum A.Dvořáka.
 
Honza Pásler
Vchod do muzea je v areálu Karlova, vpravo od vchodu do kostela. Expozice jsou velice zajímavé, přestože nejsem zrovna fandou jakýchkoliv ozbrojených složek, strávil jsem jeho prohlídkou více než hodinu. Otevřeno celoročně denně kromě pondělí 10 - 17 hod.
 
Libor
Vřele doporučuji. Skvělá expozice a unikátní exponáty.
 
Martin
Zajimave muzeum, i kdyz nektere exponaty priblizujici 'soucasnou' praci policie jiz leccos pamatuji. Velmi poutava historicka cast venovana cetnictvu. V lidove cene vstupneho je i navsteva expozici v prvnim patre - nyni tam najdete hned tri vystavy: 10 let od zalozeni spolecnosti Vlasty Buriana (v pokladne muzea prodavaji vyrocni TZ), moderni grafika, a mensi jezdecka expozice. Suma sumarum, rozhodne stoji za navstevu!
 
jeo
Tak toto muzeum je naprosto výborné, sice jsem se mu dlouho vyhýbal protože jsem ho tak trochu odepisoval, ale nakonec výsledek mě velmi mile překvapil. Personal ochotný, výstava zajímavá. Opravdu moc doporučuji! Jo a mají v prodeji i VTZ s Vlastou Buriánem
 
efik
Velice doporučuji, opravdu pěkná prohlídka, vstupné pouhou dvacku. Najdete to když přejdete Nuselák směr od Vyšehradu a je to hned v levo do zahrady.
 
Mandy
Ptala jsem dnes na otvíračku! Paní říkala, že tam jsou pořád, jak je zmíněno níže. 10-17hod, mimo pondělí, po celo sezónu a pozor prý také mimo státní svátky!
 
Vláďa
Muzeum policie
Známek v pokladně dostatek, expozice je velmi zajímavá, takže zaujme i děti. Za zhlédnutí jistě stojí i přilehlý kostel se středověkým sklepením. Měli jsme to štěstí, že zrovna probíhala prohlídka, která asi není pravidlem, protože informace o jejím konání byla vyvěšena na kusu papíru na dveřích do kostela.
 
zdena
taky se k muzeu dá dospět ze stanice metra C I.P. Pavlova, a jde se směrem k nemocnici U Apolináře, je to cesta příjemnější, než velice přeautomobilovaný Nuselák
 
Jirka K.
Muzeum v církevní památce
Muzeum se ukryvá v areálu kostela , ke kterému se nejlépe dostanete, když vystoupíte ve stanici metra C Vyšehrad a přejdete Nuselský most .
 
Fat Hippo
Pátek
Názor "venca" z 24.01.07 se mi zdá silně mimo mísu . :-) Zdrávi došli !
 
venca
uhuhl
je tam velký hovno
 
Tatík
Turistických známek dostatek v pokladně, otevřeno denně kromě pondělí od 10:00 do 17:00 hod. Pro mimopražské nejlepší cesta je od metra "C" Vyšehrad přes Nuselský most, autem odbočíte z magistrály z centra kolem dětské nemocnice poslední odbočkou doprava před mostem. Expozice stojí za shlédnutí. Ovšem minule jsme tu byli před dvěma lety na výstavě modelů z ABC a to bylo něco!
 
Tomas.P
Výstava moc výborná...Skutečně vřele doporučuji...
 
Milan
Doporučuji
Známka k dostání na pokladně bez problémů. Hodně zajímavého k vidění, já tam strávil přes 3 hodiny a navíc v muzeu probíhá až do 30.6.2007 výstava "Půl století o zločinech", takže rozhodně stojí za zhlédnutí. Vstupné pro dospělé pouze 20,-Kč!!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2796 Turistických známek
2703 Výročních TZ
279 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek