Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1399 - Katedrála sv. Václava v Olomouci


Popis

Katedrála je výraznou dominantou města Olomouce a to především svojí hlavní věží, jejíž výška 100,65 metrů z ní činí druhou nejvyšší kostelní věž v České republice a nejvyšší novogotickou věž v České republice. V katedrále je také umístěn největší zvon na Moravě.


Mapa

Navštívil jsem Katedrála sv. Václava v Olomouci

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Sakristie katedrály sv. Václava (mimo sezónu)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Krypta katedrály sv. Václava, Olomouc (v sezóně)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum Arcibiskupství olomouckého, Wurmova 9
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum Olomouc - radnice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°35'52.07"N 17°15'44.64"E
Hodnocení:
2.75
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1399 - Katedrála sv. Václava v Olomouci
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1399 - Katedrála sv. Václava v Olomouci


18.11.2023 - dostupná bez problému
28.09.2023 - dostupná bez problému
24.06.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena v místním infocentru na horním náměstí. Katedrálu jsme navštívili v den kdy má svátek Svatý Václav tak jsme trefili i mši. Stavba je to impozantní jen mě trochu vadili ty žebrající opilý somráci kteří tu sváteční atmosféru trochu kazí.
 
Jonáš Kreisel
Jonáš Kreisel
Cena TZ
Známka koupena v infocentru na náměstí a stála 40 Kč.
 
Philipp Malov
Philipp Malov
TZ
Zakoupena v Infocentru v olomoucké radnicí
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku se starým motivem jsem koupil v infocentru.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v íčku na Horním náměstí.
Pozůstatky hradu stojí za to.
Rajský dvůr je kouzelné místo.
Celá expozice moc pěkně provedená.
Dóm sv. Václava opravdu monumentální.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena bez problémů v Infocentru na náměstí.
Nádherné místo, které rozhodně stojí za návštěvu.
 
Renata Placková
Renata Placková
Ne/dostupnost známky
V Muzeu ani v kavárně ji nemají (a kdoví, zda kdy měli). Kostel je volně přístupný - a tedy pokud nenatrefíte na otevírací dobu krypty, tak ji na místě nekoupíte. Penzion Antica se už před pár lety změnil na Royal a TZ není. Takže nejlépe IC na Radnici na Horním náměstí (relativně daleko). Na webu to je aktualizované, v Atlase jsou povětšinou neexistující prodejní místa. Jsem místní, ne turistka a stejně to dalo docela práci...
 
dscnn ncsjdns
dscnn ncsjdns
katedrála
zakoupeno bez problému v IC na Horním náměstí
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Katedrála sv. Václava
Krásná stavba. Známka zakoupena v infocentru na radnici, ale byla k zakoupení i v kryptě katedrály spolu s VTZ 885. výročí vysvěcení katedrály.
 
FCB
Známku
jsem koupil na IC radnice na Horním náměstí. Měli jich tam dost a sympatická slečna i poradila kudy tudy. Samotná katedrála mi vyrazila dech, prostě krása sama. Obrovská stavba a k tomu ještě nádherná.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Dóm sv. Václava
Tz koupena přímo v IC Olomouc na radnici. Bohužel po sezóně je krypta zavřená, projít se dá jen kostel. Přemyslovský palác nebo to co jen z něho zbylo najdeme v suterénu Arcidiecézního muzea. Zbytek hradu bohužel přístupný opět jen v sezóně, sice nechápu proč, ale je to tak.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
Dopadli jsme stejně jako čteme níže, z kavárny nás poslali do muzea, kde o známce nikdy neslyšeli. Vydali jsme se hledat Pension Antica, ale v celé Wurmově ulici jsme jej nenašli. Pokračovali jsme dál a zkoušeli IC ve Švédské ulici, ale to má otevřeno přes týden a sobotu dopoledne. Vzhledem k tomu, že byla neděle, tak opět neúspěšný pokus. Nakonec jsme TZ koupili v IC na náměstí, které má otevřeno denně od 9 - 19 hodin.
 
Jaroslav Melichar
Jaroslav Melichar
Kavárna
v kavárně v arcidiecézním centru o ní nic neví. sice jí mají vylepenou na sloupu před kavárnou, ale když jsem obsluze ukázal co hledám, kroutili hlavou a poslali mě do Arcidiecezního muzea..tam jsem neuspěl taktéž a prý ji nikdy ani neměli...škoda, známka mi utekla z jinak povedené návštevy Olomouce a dóm lze jen a jen doporučit na návštěvu!
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Přemyslovský palác
Známka zakoupena v infocentru Olomouce.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Katedrála
Známka zakoupena v IC na Horním náměstí. Doporučuji.
 
Bohumil Freisleben
Bohumil Freisleben
Katedrála
Katedrála je nádherná, s dostupností známky je to horší. Na místě ji neprodávají, odkázali mě do Arcidiézního muzea. Jenže tam o TZ nic neví. Nakonec dodatečně zakoupena v infocentru.
 
Jiří Zubek
Jiří Zubek
8.2.2014
TZ bez problémů zakoupena v IC na Horním náměstí. Muzeum stojí za shlédnutí.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Nemáme, neposlali
Známka zakoupena v infocentru na Horním náměstí (otevřeno denně). V samotném Arcibiskupském paláci a v Dómu známky neprodávají, odkázali mě na přilehlou kavárnu a tam zaznělo obligátní: "Nemáme, neposlali nám."
Inu, když se včas neobjedná, nemůžou včas poslat...
 
Roman82
Nebudete litovat
Říkali jsem si, proč má tohle místo svou vlatní TZ a teď už to víme. Že dóm je úžasný (nezapomeňte navštívit i podzemní výstavní prostory a zejména kryptu se čtyřmi rakvemi arcibiskupů) už víme dávno, ale dnes jsme navštívili i Arcidiecézní muzeum v Paláci. Ač jsme tam původně ani nechtěli, teď můžu jen doporučit. Za 50 kč máte postaráno o zábavu na několik hodin. Muzeum je neuvěřitelné, něco podobného u nás jsem ještě neviděl. Trochu překvapivý je jen fakt, že se TZ prodávají v kavárně Amadeus před muzeem, ale když si zde dáte kávu, tak také neprohloupíte...
 
Blanka Janšová
známka dostupná bez problémů,doporučuji
 
eMPage
Pěkné místo, které stojí za návštěvu. Poznámku bych však měl ke známce, je sice pěkné, že je již na ní malá nalepovací známečka, ale zcela JINÁ, konkrétně je ze znáky 1315, Plešné jezero Šumava...někde udělal šotek chybu :-)
 
Petr
TZ zakoupena v Íčku u ZOO.Měli i TZ 1002
 
Mároš+Macik
V penzionu Antica měli pouze TZ 1002 Klášterní hradisko,cena byla správná-25Kč ale ta paní co nám ho prodávala tam asi zaskakovala,protože nevěděla za kolik,tak jsme jí cenu museli říci.V kavárně u muzea byla TZ 1399 vyprodána,ale sehnali jsme ji v IC.
 
jirkacek
Arcidiecézní muzeum
Návštěvu dómu a vedle stojícího Přemyslovského paláce , kde se Arcidiecézní muzeum nachází , vám opravdu mohu doporučit. Pěkně udělané expozice , celoročně přístupné. Škoda, že zde neprodávájí TZ. Dávají v ppkladně alespoň razítko. Pokud chcete vidět fotky dómu a muzea , dovědět se kdy sem můžete jít zdarma ( a to nejen jednou za rok ) a další praktické rady či informace , jděte na www.turistika.cz , najděte uživatele jirkacek a jeho cestopisy a dozvíte se víc.
 
martin fryc
předražená známka
Známka k dostání na všech místech bez problémů. Pension Antica, Wurmova 1 si účtuje za známku 35 kč a ještě se s Vámi dohaduje o tom, že tolik stojí.
 
roman
TZ prodávají v TIC na náměstí....
 
Radek
Vřele doporučuji zhlédnout expozici arcibiskupského muzea, opravdu to stojí za to. Na návštěvu muzea doporučuji vyhradit cca 3 hodiny. Pokud půjdete do muzea hodinu před zavírací dobou (18.00), je to na prohlídku velmi málo a dozorující zaměstnanci vás budou neustále popohánět, aby jste prohlídku ukončili do stanovené zavírací doby. V muzeu je možnou fotografovat, ale pouze bez použití "blesku". Zakoupení turistické známky v penzionu Antica je dle mého názoru téměř nemožné, prodejní místo je velmi nešťastně zvoleno. Nevím z jakého důvodu nemůže být prodejní místo zřízeno přímo v pokladně arcibiskupského muzea. Ten, kdo má o TZ zájem a nekoupil ji zrova v IC na náměstí, tak má prostě smůlu, protože u muzea ji nekoupí a bude muset vážit cestu do IC.
 
Pavel
Známka k dostání v infocentru na náměstí, otevřeno i o víkendu do 18:00
 
Filip
Dneska, tj v sobotu okolo 1030 jsem zakoupil známku v informačním centru na náměstí. Mají tam otevřeno i o víkendu!! Do penzionu jsem ani nejel. Navíc tam mají i 335 a 1002. Takže jedno místo = 3 známky. Zdarec.
 
jarson
Dostupná v IC na Radnici
 
jirkacek
Dóm
Známku zakoupíte v pohodě v infocentru pod orlojem na náměstí...jsem z Olomouce a v pondělí 21.1.08 jsem ji tam viděl. Tak honem pro ně....
 
Martin
Znamka v icku
Znamku 1399, spolecne s cisly 1002 a 335, sezenete v icku na namesti u orloje.
 
Katík
Drobné
Známka zakoupena bez větších problémů jen neměli na stovku nazpět tak si berte menší obnos.
 
Mirka
Nevhodné umístění známky č. 1399
Známka č. 1399 je nedostupná - v průběhu čtyř hodin jsme se 5 x pokoušeli dozvonit a dobouchat do hotelu Antica, ale marně. Bylo by vhodné zvážit umístění známky. Proč není v infu u Orloje?
 
Gumidek_01
Dneska TZ dostupna bez problemu. Hotel byl otevren, na recepci velmi prijemna slecna, ktera me nechala si vybrat. Znamek maji dost, jen mit to stesti jako ja:)
 
martin
Včera jsem moc štěstí neměl,napodařilo se mi dozvonit na recepci.Čekal jsem tam si 15 min. a každou chvíli jsem zvonil na recepci,ale nikdo pořád nešel ,tak jsem to vzdal.Těsne před odchodem tam přišel nějaký mladý pár a chěl taky tnámku.Jestli byly úspěšný to nevim?
 
Jirkacek
Dóm a penzión
Ahoj lidi,dóm je krásný a vysoký,stojí za prohlídku i zevnitř...když budete mít štěstí a bude otevřen.A když budete mít štěstí a penzion bude otevřen,tak koupíte i TZ 1399.Já jsem sice z Olomouce,ale raději jsem do penzionu zavolal,jestli tam někdo bude,neboť 3.7.2007 jsem v 18 hodin měl smůlu.Paní nebo slečna na recepci mi dala vybrat,známek dnes bylo dost a obsluha byla ochotná...jen říkám,když se k ní dostanete...!
 
George
Penzion Antica je otevřený jen občas, dnes byly dveře zavřeny a protože jsem tam byl předevčírem a taky bylo zavřeno, zavolal jsem na tel. číslo uvedené na tabulce, vzala to paní majitelka (asi). Ochotně oznámila, že přijde po 15 hod. Po té době jsem se dostal do penzionu bez problémů, paní recepční (majitelka, ... nebo jak) mi řekla, že penzion pokud je plně obsazený nebývá otevřený, pokud potřebují něco vyřídit. Ale domluvit se po telefonu dá :) Na recepci jsem pomohl i tlumočit jednoho cizince :-D
 
Kfu
Olomouc
Pro TZ jsem šel od horního náměstí až k penzionu Antica.Známek dostatek,ochotný personál,pěkná TZ-co si více může člověk přát
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2872 Turistických známek
2801 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek