Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1820 - Keltské opidum Třísov


Popis

Keltské opidum Třísov je jednou z nejvýznamnějších lokalit jihočeského pravěku. http://www.ckrumlov.info/docs/cz/region_histor_keoptr.xml

Mapa

Navštívil jsem Keltské opidum Třísov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Restaurace Hamr Dívčí Kámen, Třísov 59
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zřícenina hradu Dívčí Kámen
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ARCHEO
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Český Krumlov
Poloha:
48°53'11"N 14°20'58"E
Hodnocení:
2.05
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1820 - Keltské opidum Třísov


10.08.2022 - nemají sběratelský předmět
27.07.2022 - dostupná bez problému
05.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Janíček
Jan Janíček
1820
Dnes, ve středu 10. 8. 2022, doprodali poslední.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Keltské opidum Třísov
Při cestě z Dívčího kamene jsme procházeli místy, kde kdysi stávalo keltské hradiště. Bylo by asi s podivem, kdyby se z něj, stejně jako z ostatních keltských opid něco zachovalo do dneška. Je to spíš připomínka místa, kde se začínaly psát dějiny českého národa. Známek mají dostatek na Dívčím kameni.
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
TZ
známka zakoupena na Dívčím Kameni
 
wenzel
Keltské opidium Třísov
Známek dostatek na hradě Dívčí Kámen. Co se samotného místa týče, kromě louky zde není nic k vidění. Jinak podél stezky je několik informačních tabulí, ale místo jako takové nenabízí k vidění vůbec nic (kromě stožárů vysokého napětí). Nevím, ale tato známka podle mě nemá smysl. Kdo byste sem chtěli jet jen kvůli této známce, nedělejte to (nebo to spojte s výletem na hrad).
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
31.7.2015
Známku jsem získal na hradě Dívčí Kámen, ale také jsem jí viděl později Na Hamru. Pěkný penzion, až na ty vosy, které tam kvalitně obtěžovaly, jako letos skoro všude.
 
Standa
Třísov
Cesta z Holubova (kolem penzionu Na Hamru) přes Dívčí Kámen na Zlatou Korunu je vážně skvělá! Na místě samotném je toho ale bohužel k vidění opravdu minimum, alespoň co se Keltů týče.

Mimochodem, oppidum by se mělo psát s dvěma "p". Na známce je jen jedno, možná z toho brzy bude rarita.
 
Šafránek
Informace o restauraci Hamr
Restaurace Hamr je po 12 letech znovu otevřena. Mimo sezónu tj. Od 20.9. Do 20.6 je otevřeno jen v soboty,neděle a svǎtky /posezení u pece,domácí kuchyně/. Od 20.6. Posezení na terase,každý den, nebo kamaném dvorku. V restaurace je obnovena ve starěm nostalogickém stylu a je nekuřácká. Těšíme se na Vaši návštěvu. Označení , kde Hamr najdete, je u parkovišť jak v Třísobě, tak v Holubově.
 
Kanar.21
V penzionu na Hamru bude dle slov majitele celé září zavřeno. My jsme jej odchytli už v zavřeném podniku, ale známku nám ještě prodal. U penzionu seděli nějací místní lidé, dobře se s něma pokecalo, také sběratelé známek, sám pan majitel už má TZ údajně kolem 1200 ks, též příjemný pán. Samotné Keltské opidum je ovšem dost takové "místo-nemísto", nechali jsme si vysvětlit kde toto místo najdeme, dokonce tam byla i informační cedule ale k vidění - opravdu nic... Blízský hrad Dívčí kámen ale stojí za návštěvu !
 
jerry720
Pro zajímavost ...
... tato TZ je dostupná i v 35 km vzdáleném Frymburku v Obchodním domku Rillich.
 
Míša
Známka je opravdu bez potíží dostupná na hamru Dívčí kámen, neboli na Třísovském hamru, ten je součástí naučné stezky Třísov, nachází se kousek za Dívčím kamenem směr Holubov. Hamr je hospůdka, takže kromě již zmíněné známky je tu možnost se občerstvit. Co se týče samotného opida: Popasáno je asi na 4 panelech naučné stezky - velmi zajímavé čtení i s objasňujícími obrázky. Opidum se nachází v pěkném prostředí čisté a neporušené přírody. K vidění je však jen oboustranný val - opevnění, což jsou dva kopečky z na sobě naskládaného kamení.. Možná, že v zimě, kdy příroda není zarostlá zelení by bylo vidět trošku více, ale moc tomu nevěřím. Jet sem jen kvůli tomuto by jistě nemělo cenu, ale kousíček je zřícenina hradu Dívčí kámen a jeho prohlídku určitě doporučuji.
 
Pitrfox
Známka
Známka se prodávala v penzionu na hamru u staršího pána, ale před měsícem co sem si jí kupoval, tak už to tam zavíral, takže dostupnost dnes nejistá. Pokud to chcete někdo zkusit, tak zde je odkaz na mapu http://www.mapy.cz/#x=14.349686&y=48.891155&z=15&c=z
 
Eda
Kde a jak najít známku
Potíž je v tom, že penzion Na hamru je na mapách vydávaných firmou SHOkart zcela chybně označen - je namalován v centru Třísova zhruba na místě, kde je restaurace U vlčáka. Nejbližší přístup k penzionu je od třísovské železniční zastávky po značené cestě směr Dívčí Kámen (tato cesta se přímo dotýká keltského opida). Za opidem přijdete ke stavení odkud ručně namalovaná směrovka ukazuje na neznačenou cestu vedoucí do údolí Křemžského potoka, kde najdete restauraci U Kalkušů a hned za ní onen "známkový" penzion Na hamru. Jiná možnost (pro jedince, kteří si nejsou jisti orientací v terénu) je jít po značené cestě až pod Dívčí Kámen a odtud vlevo podél potoka směrem na Holubov - nemůžete minout! Jinak v penzionu mě obsloužil velmi příjemný starší pán, známek prý má ještě dost (stav ke dni 21.8.2011).
 
Petr
ahoj, krásná procházka, ale bohužel jsem penzion nenašel, ale o den později jsem na ni náhodou narazil ve Frymburku, v obchodním domku Rillich, takže známku nakonec mám... ale procházku doporučuji a radím vám zastavit se i na nedalekém Dívčím kameni, také krásný zážitek
 
Gábi
krásná procházka, jen tz jsme nesehnali, nenašli jsem ten penzion, kde se má prodávat, takže bohužel jsme odjeli s nepořízenou.... ale jinak doporučuji, i s kočárkem....
 
Míša
ahoj, TZ dostupná pěšky z obce Holubov u Třísova.... pán z Hamru zrovna nebyl doma, ale je tam uveden kontakt (777 887 234) - pán nás navedl ke srubu vzdáleného cca 200 m, kde nám TZ ochotně prodala jeho paníkrásné místo, doporučuji :-)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2756 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek