Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1277 - Klatovské katakomby


Popis

Katakomby, vybudované v podzemí bývalého jezuitského kostela na náměstí. V mumifikovaném stavu se zachovalo téměř dvěstě těl díky důmyslnému řešení průduchů, jimiž do krypty o několika místnostech proudí suchý vzduch. Některé mumie jsou dokonce v původních rakvích na kůrové drti.

Mapa

Navštívil jsem Klatovské katakomby

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Vídeňská 66, Klatovy (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Klatovské katakomby, Divadelní 148, Klatovy (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Klatovy
Poloha:
49°23'41"N 13°17'34"E
Hodnocení:
2.875
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1277 - Klatovské katakomby


02.10.2021 - dostupná bez problému
10.07.2021 - dostupná bez problému
25.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Katakomby
Expozice v katakombách je vynikající. Moderní, informativní, a přitom zachovává určitou ponurost pohřební prostory.
Jen motiv turistické známky s tou veselou zafačovanou mumií mi nepřipadá příhodný. V Klatovech mumie zafačované nejsou a veselý panáček mi k těm zemřelým přijde neuctivý.
 
Kamil Černý
Kamil Černý
Výlet
Vynikající výlet do Klatov, Infocentrum otevřené a všechny známky dostupné. Vřele doporučuji.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Místo dneska navštíveno a moc se líbilo bylo velmi zajímavé určitě doporučujeme.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Katakomby
Pěkné místo, byť pod vším tím sklem a kovem podle mě trochu ztratilo svou duši. Na každý pád je toa le velice profesionálně a moderně zpracovaná expozice, tak jen, pro lásku boží, už někdo nechte udělat novou raznici TZ, která by místu dělala čest. Klidně si sem zajedu koupit novou, ale tohle je opravdu příšerné. Kdyby mi víc nevadil červený puntík na mapě a chybějící číslo ve sbírce, tak by ji nikdy nekoupil.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v IC na náměstí, ale na pokladně Katakomb jí mají samozřejmě také. Jako malý jsem již katakombách byl, nyní mi přijde, že to mají uspořádanější, ale mám pocit, že vystavených rakví je méně. Návštěva se mi ale moc líbila a společně s ní jsem absolvoval též prohlídku Arciděkanského kostela. Též krásné místo.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
Přímo na kase
TZ byla zakoupena přímo na pokladně u vstupu do katakomb. Návštěvu velice vřele doporučujeme, oproti brněnským kapucínům je zde k vidění podle nás více. Vstup je možný jak s komentovanou prohlídkou, tak bez ní. Mimo této TZ jsme na pokladně zakoupili též TZ města Klatovy
 
Linda Valentová
Linda Valentová
1*
Super-rozhodně doporučuji navštívit! Za 90,- se dozvíte o historii Klatov a jezuitského řádu,prohlédnete si mnohé zajímavé exponáty ze života jezuitů, no a hlavně samotné jezuity-i když trochu vysušené,bububu:-)
TZ zakoupena v IC,které mělo normálně otevřeno,i když je po sezóně. Dostupná i v katakombách.
 
Libor Marek
Libor Marek
1.8.2015
Jednoznačný magnet Klatov, velmi zajímavá expozice, jen "teta" se mumií bála :-) Velmi vtipná TZ zakoupena v IC, měli ji i v katakombách.
 
Petr Pícha
Petr Pícha
Evropská expozice
Expozice je opravdu na evropské úrovni a myslím si,že se podařilo citlivě a vkusně přistoupit k odkazu jezuitů v Klatovech.
Rád bych vyzdvihl výklad slečny průvodkyně. Byl podáván velice vkusně a poutavě. Upozornila nás na vše zajímavé. Bylo znát,že informace nemá pouze 'strojově' naučené,ale je zanícena pro celou expozici a vůbec historii jezuitského působení. Dokázala bez problémů odpovědět i na naše zvídavé dotazy.
Mrzí mně,že jsem nestihl komentovanou prohlídku kostela. O to víc důvod k opětovné návštěvě Vaší expozice.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Katakomby
Známka dostupná jak v infocentru tak i v katakombách. Moc pěkně udělaná expozice.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Sobota
TZ dostupná dne 1.3 v pokladně u vstupu do katakomb,spolu s TZ 404.
Katakomby jsou od r.2011 opravené a stojí za návštěvu.Nachází se zde nejen mumie,ale i expozice o historii jezuitských Klatov,cisterna na vodu,a na obrazovkách můžeme sledovat postup rekonstrukce hlavy a oblečení,zde uložené Anežky Příchovské.
Katakomby jsou otevřeny celoročně,denně.
 
Veru
Zcela nově opravené katakomby. Daleko větší, daleko zajímavější a daleko hezčí než ty před rokem! Dokonce i vymodelována jedna z mumií, každý uvidí, jak vypadala, když ještě žila. Návštěvu zcela doporučuji. Vstupné není tak vysoké. Pro studenty stojí 50 Kč. Paní na pokladně byla velmi příjemná. :)
 
Lukáš Buček
Toto bylo zcela neplánované a o to větší překvapení. Mumie v podzemí byly skvělé. Manželka má dodnes husí kůži. Návštěvu doporučuji.
 
Eva
Otevření katakomb
Katakomby by měly být otevřené od 1.10.2011 a od 1.1.2012 celoročně.
 
jerry720
Katakomby.
TZ je sice bez problémů k sehnání v místním "Íčku" na náměstí, ale katakomby jako takové jsou uzavřené z důvodu jejich rekonstrukce. Koukal jsem na termín dokončení na info desce, ale ten se mi okamžitě vykouřil z hlavy, snad někdy na podzim 2011. Určitě ale doporučuji prohlídku Jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce, pod kterým se katakomby nacházejí. Návštěva v sobotu 13. 08. 2011.
 
Jableska
katakomby
Katakomby jsou v současnosti uzavřené, probíhají tam nějaké úpravy a otevřeno bude snad na konci léta či na podzim
 
thief
katakomby
Katakomby jsem navštívil v červenci v době slavností. V tom děsném vedru to bylo jediné místo, kde byl chládek, až zima. Samotné katakomby mají jen asi tři místnosti s rakvemi. Místy je nízký strop, takže pozor na hlavu.TZ u slečny v pokladně.
 
Jana Čtveráková
Prohlídka samostatná, s průvodcem v "uších" cca na 10min. Mumie i sklepení stojí určitě za zhlédnutí, je to zajímavé, tajemné, asi 30mumií ve 3-4 sklepeních. Očekávala jsem jen, že toho bude přístupného víc. Jinak velmi příjemná paní pokladní :-)
 
Mirka
Včera jsme s mamkou navštívily Klatovy a kromě Černé věže jsme šly i do katakomb. Velmi zajímavá expozice, která stojí za zhlédnutí. A potvrzuji, že motiv na známce je zatím nejlepší, který jsem viděla! :-)
 
romca
Klatovské katakomby
V Klatovech jsme navštívili zdejší atrakci katakomby. Zážitek je úchvatný, jelikož mnoho měst toto nenabízí. Expozice je sice malá, ale přesto velmi zajímavá. Vstupné je pro dospělé 40,-Kč a pro studenty a děti 20,-Kč. Známek mají v pokladně dostatek, stejně jako pohlednic, map a ostatních turistických věcí. Při letních vedrech je ve zdejších prostorách krásné chladno.
 
don.ed.hardy
Známek dostatek a vzor na známkách opravdu originální :)
 
Perikles
Klatovy jsou dalším z měst, kam se nevydávejte o víkendu, ale ve středu dopoledne. Jinak najdete všechno zavřeno.
 
Longer
Katakomby jsou zvlastni, tohle jinde vazne neuvidite. Ikdyz se mi zda expozice mala, nelituju navstevy. Jinak TZ dostatek
 
Tatík
Turistických známek a pohledů dostatek u pokladny (a v infocentru). Již pouze průvodce z reproduktoru, zbývajících asi 30 mumií vesměs pod sklem. To před třiceti lety to bylo romantičtější, téměř potmě se zakopávalo o poházené rakve, pamatuji si to dosud.
 
Simča S.
Známky bez problémů
Byla jsem s dcerou v Klatovech a tak jsme navštívily katakomby. Je to zajímavé, ale prohlídka nám vzala cca 15 minut - je to malinkaté. Ale slečna u vstupu moc ochotná, měla TZ, pohlednice, průvodce, turistické razítko.... Takže pokud budete mít do klatov cestu, zajděte. JO a trochu konkrétních info - oevřeno denně (i v pondělí!) a vstupné 40,- /20 ,-Kč. Simča
 
gerbera
TZ už v katakombách nemají, prý bude ještě v prodeji, protože do konce října bude otevřeno ještě v so + ne. Info v neděli zavřené, i když má mít do 17, 00 hod. - uvedeno na dveřích po - ne do 17, 00.
 
Tomaš Stockl
Navsteva se nam libila.Klatovy jsou pekne mesto.
 
Travis
To už mají známku i tady ??? Sakra před rokem jsme tam byli, známku z města jsme nesehnali ani v hospodě na náměstí ani na věži a íčko zavřené ,že ??Tak sem musím ještě jednou no !!
 
Petr
Z původně očekávaného prolejzání dlouhých chodeb se vvyklubalo jen pár místností. Zajímavý byl výklad staříka, který se zcela skládal jen z holých vět:-) Tím ale neříkám, že i takový výklad nebyl zajímavý!
 
Jana
TZ mají nejen v Infocentru, ale také přímo v pokladně katakomb.
 
Luděk
Klatovské katakomby
TZ mají v IC na náměstí, ale mumie v katakombách mají do dubna zavřeno, ještě že jsem je několikrát viděl,
když jsem bylo dítě :-)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2601 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek