Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2660 - Knihtiskárna v Kutné Hoře


Popis

Na hlavní turistické trase od Chrámu sv. Barbory a Jezuitské koleje směrem do historického centra města se nachází nově otevřená expozice historie knihtisku - Knihtiskárna. Panuje zde starobylá atmosféra jako před sto lety (právě tehdy byla založena), podtržená dobovou hudbou ze starých rádií. Součástí expozice jsou dobové originální tiskové a knihařské stroje, historická zařízení a vybavení tiskárny a knihárny od roku 18470 až do počátku 20. století. Výjimečnost expozice spočívá ve velmi originální sbírce, všechny stroje jsou funkční a návštěvníci si je mohou osahat a vyzkoušet. V doprovodu průvodce si tedy vyzkoušíte některé historické stroje v chodu a odnesete si odtud vlastnoručně vytištěnou pohlednici Kutné Hory na sto let starém tiskovém stroji.

www.knihtiskarna.cz/index.html


Mapa

Navštívil jsem Knihtiskárna v Kutné Hoře

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum Kutná Hora, Barborská 30/20 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kutná Hora
Poloha:
49°56'51.38"N 15°15'53.79"E
Hodnocení:
2
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2660 - Knihtiskárna v Kutné Hoře


02.10.2020 - dostupná s menšími problémy
27.09.2020 - dostupná bez problému
27.09.2020 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Teď jsem si níže přečetl, že podobnou zkušenost měli i jiní, ale mě se skutečně stalo poprvé v životě, že mi pán v pokladně odmítl prodat známku, pokud nepůjdu na prohlídku. Chápu, že byto tak mělo být,na prohlídku jsem jít chtěl, takže jsme se dohodli, ale není přeci problém vyfotit dveře a napsat si o ni do Rýmařova, tak nevím proč prudil.
 
Martin Bartoš
Martin Bartoš
zavřeno
V muzeu jsem už byl - podle mne stojí za návštěvu. Dnes jsem si šel jen pro turistickou známku. Ale i když podle otvírací doby mělo být otevřeno, nebylo (bez vysvětlení důvodu). Pokud budou prodej známky podmiňovat opětovným zaplacením vstupného, tak se raději obrátím na Rýmařov.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Knihtiskárna Kutná Hora
V neděli prohlídka bez průvodce, ale dostali jsme vytištěný text a navíc je v místnostech celkem obsáhlý audioprůvodce, který vám vše představí. Škoda, že jsme si tak ale nemohli ukázat, jak stroje fungují, protože opravdu není úplně lehké si to jen tak z poslechu nebo textu představit. Není to až tak dobře vysvětleno a praktická ukázka by velmi pomohla. Jedná se o tři malé místnůstky se stroji a několika vitrínami a obrazy po stěnách. Mne prohlídka až tak nenadchla, ale nakonec jsme si vytiskli za poplatek 30 Kč vlastní pohlednici, čímž jsme vlastně měli i tu praktickou ukázku, o kterou jsme bez průvodce přišli a byl to vlastně největší zážitek z celé prohlídky.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
Re: Re: TZ
Zase nějaká moc chytrá paní.
 
Karel Hazafy
Karel Hazafy
TZ
Dostupná s problémy!V muzeu prodají TZ a TN
POUZE,když si koupíte vstupenku!To je jako když si koupíte 20dkg salámu a řezník Vám ho neprodá,když si nekoupíte dva rohlíky.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Re: TZ
Ne to není stejné. Rýmařov Vám také nepošle tz jen tak pro nic za nic, ale jen, když místo navštívíte. Naopak jim fandím, že takovým jako jste Vy, tz neprodají!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2667 Turistických známek
2500 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek