Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1925 - Kolešovka a Vlečka Kněževes


Popis

Kolešovka nabízí jízdy historických vlaků a také výstavu kolejových vozidel a exponátů ze sbírky Klubu historie kolejové dopravy na Vlečce Kněževes. http://khkd.cz/

Mapa

Navštívil jsem Kolešovka a Vlečka Kněževes

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Železniční muzeum - pokladna, Vlečka Kněževes (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Rakovník
Poloha:
50°8'31"N 13°38'27"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1925 - Kolešovka a Vlečka Kněževes


31.07.2021 - dostupná bez problému
22.08.2020 - dostupná bez problému
17.08.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka koupena v muzeu Kněževes kde si můžete vlézt za parní lokomotivu a do vagónů.Když jsem vylezl ven na nadraží parní lokomotiva připravena k jízdě super zážitek.
 
Michael Bronec
Michael Bronec
Kolešovka
Úžasný zážitek, cestu parní mašinou všem vřele doporučuji. Lidi, kteří na tomhle pracují, to opravdu dělají srdcem! Zajímavá jsou i obě železniční muzea, jež trať spojuje...
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
TZ dostupná i v IC Křivoklát.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Vlečka Kněževes
Na prohlídku pro opravdové zájemce a fandy železnice je hodinová prohlídka při zpáteční cestě Kolešovky málo.
Já jsem dnes dopoledním vlakem dojel jen do Kněževse a tam jsem navštívil vlečku. Měl jsem tak 4 hodiny na prohlídku, než přijel odpolední vlak a tím jsem pokračoval do Kolešovic. Při jeho zpáteční cestě jsem pak již na vlečku nešel a pozoroval jsem dění u vlaku, kde bylo pár lidí v dobovém kostýmu a zmrzlinářské kolo, kteří tak historickému vlaku dodávali patřičnou atmosféru.
Ty 4 hodiny mohou být sice pro někoho o trošku moc, ale není kam pospíchat. Lze si vše v klidu prohlédnout a prolézt bez davu návštěvníků. A pak i chvíli posedět v klidu v hezkém prostředí.
 
Honza, Hanka a Honzík Faitovi
Honza, Hanka a Honzík Faitovi
Kolešovka
V penzionu Na Růžku vietnamská obsluha. Když jsme se ptali na turistickou známku, tak že to prý nikdy neměli. Když jsme se ptali proč tedy mají ve vývěsce upoutávku na prodej turistické známky, tak kroutil hlavou. Na dotaz, kde bychom jinde mohli známku sehnat, tak nás poslal na poštu. Prostě rozhovor na úrovni.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Kolešovka
Turistická známka koupena v bufetovém voze při zahájení sezóny jízdy historických vlaků. V prodeji mají i výroční známku 100 let parní lokomotivy KHKD, která bohužel dnes nejezdila, jinak mají v bufetovém voze i spoustu pohledů a několik krásných razítek. Jízdu parním vlakem jsme si užili, z Kolešovky do Lužné je během jízdy hodinová pauza na prohlídku vlečky Kněževes. Vstupné je 50 Kč pro dospělého, spousta vystavených historických vlaků, pro nás byla hodina málo. Mají zde ale ve stánku hromadu suvenýrů od známek po knížky a pohledy. Opět několik tur. razítek. Jízdu vlakem opravdu doporučujeme, lidí bylo akorát, počasí vyšlo, všude velmi ochotní lidé. Super zážitek a příjemně strávený den.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Kolešovka
Známka dostupná v muzeu na vlečce v Kněževsi a měli ji i v bufetovém voze při dnešní jízdě. Tento víkend byla Kolešovka v provozu pro letošek naposled, ale nějaké jízdy, dle jízdního řádu na e-stránkách, plánují i 10. a 11. října. Jízda historickým vlakem, taženým parní lokomotivou, to je prostě super zážitek.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu na Křivoklátě
 
Lucie Břízová
Lucie Břízová
TZ
koupena v penzionu a restauraci Na Růžku. sice to tam vypadá trochu omšele, ale skvěle tam vaří a paní servírka je moc ochotná
 
Jarda
Dostupná 22.6.2013 na akci Mezinárodního setkání parních lokomotiv v Lužné u Rakovníka.
 
Jan Lutrýn
Známka k dostání v bufetovém vozu Klubu historie kolejové dopravy, který stál ve stanici Lužná u Rakovníka při nesmírně zdařilém "Mezinárodním setkání parních lokomotiv řady 52". Lze předpokládat, že bufetový vůz bude jezdit v prázdninových parních vlacích z Lužné do Kolešovic. V pokladně Železničního muzea ČD je kromě místní TZ 355 k dostání ještě VTZ 955 "140 let výtopny Lužná-Lišany 1871-2011" a nová VTZ 1103 "Mezinárodní setkání parních lokomotiv řady 52".
 
plo
dostupnost
Známku měli i v pokladně muzea ČD v Lužné
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek