Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 552 - Komorní Hrádek


Popis

Renesanční a barokní zámek vedle původního gotického strážního hradu Čajchanova v údolí Sázavy u Chocerad. Ve vlastnictví armády ČR.

Mapa

Navštívil jsem Komorní Hrádek

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Krčma u Žraloka, Vlkovec 36, Chocerady (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Benešov
Poloha:
49°52'4.28"N 14°47'54.05"E
Hodnocení:
2.3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 552 - Komorní Hrádek
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 552 - Komorní Hrádek


02.08.2020 - dostupná bez problému
07.11.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
25.10.2019 - předražený sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Romana Kostelecká
Romana Kostelecká
tz
známka za 40 Kč, zajímavá a dobrá piva z pivovaru v Náchodě. :)
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Krčma má po+út zavřeno, st-ne otevřeno až v 16.00. Škoda, tak asi v dubnu nebo z Rýmařova. Okolí kouzelné
 
Karel
Re: TZ
Jojo. Úplně mě po tom přešla chuť si k TZ koupit ještě něco na zub.
 
Miloslav Krafka
Miloslav Krafka
TZ
Známka dostupná bez problémů, ale!!! 50 KČ.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Jak a co
Komorní Hrádek
Stojí za to se jít na něj podívat zblízka, i když jen z venku za plotem. Výšlap není tak hrozný. Nedůvěřivé strážné jsem neviděl, naopak milý a příjemný strážný mi poradil jak jít k Čajchanovu hrádku.

Čajchanův Hrádek (Čajchanov)
Tam je cesta daleko horší. Jde se dále od Komorního hrádku silnicí nahoru a když narazíte na drátěný plot, tak se ho držet a jít cestou podle něj. I tou neupravenou. Zavede Vás do lesa pod Komorní Hrádek ke zřícenině. Je zde ale jen pouze malé množství původního zdiva a jinak je zde vyznačeno, co kde kdysi bývalo. I toto místo si zaslouží návštěvu, ale jen těch, kdo to ocení. Jinak je cesta dost náročná. Hlavně pokud se nechce vracet zpět a půjdete dále dolů příkrým lesem.

Turistická známka
Zakoupená v Krčmě U žraloka. Milá a příjemná hostitelka dá vybrat a ještě si s ní i krásně popovídáte. Třeba právě o hrádcích.
 
hortenzie
Komorní Hrádek
zámek přístupný při dnech otevřených dveří v rámci evropského kulturního dědictví a to bylo právě dnes.
prohlídka zámku úžasná, cca 75 minut, párky z polní kuchyně zdarma, ukázka bojové techniky, vystoupení folklorního souboru Ondráš, ukázka výcviku policejních psů, dětský koutek. Civilisté i vojáci byli milí a vstřícní, pamatovali na nejmenší s dětským koutkem, kde byl skákací hrad. Známka zakoupena v Krčmě U žraloka bez problémů.
Velká pochvala organizátorům, příští rok přijedeme zase.
 
Linda Valentová
Linda Valentová
TZ
TZ bez problemu k dostani v krcme u Zraloka,obsluha velmi prijemna, ackoliv by mi logictejsi prislo,kdyby ji meli (i) v Choceradech napr. v Ostende..Jak uz zde bylo nekolikrat receno, je to takovy vylet nevylet-dovnitr se nepodivate a pokud jdete pesky nebo na kole od vlaku,tak ten vyslap za ty neduverive pohledy straznych opravdu nestoji-lepsi se kouknout z dalky..
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v krčmě u Žraloka
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Re: Dostupnost
Za normálních 30 korun
 
Petra
Známky jsou
Známky v Krčmě u Žraloka již mají, výhled na Komorní Hrádek je super. Noví majitelé byli velice vstřícní.
 
Honza
Známky budou
Tak jsem dostal info od majitelky a nové provozovatelky Krčmy u žraloka, že krčma dál jede a známky jsou objednány.Nevím za jak dlouho jim je dodají, ale pak už by neměl být problém je koupit.Jo a minule jsem zapomněl napsat, že na Komorní Hrádek je dobrý výhled taky z Krčmy u žraloka.
 
Jean
V podstatě není co dodat k předešlému. U Žraloka TZ nemají a to je vše. Na Komorní hrádek jsme měli celý týden pěkný výhled i několikrát kolem něj jeli. Tady je vidět, že naše peníze jsou dobře investovány. Leč nepřístupnost lokality a nedostupnost známky je trochu kontraproduktivní. Tato TZ je stejně atraktivní jako některé zříceniny uprostřed lesů o kterých víme stěží historii a dojít k těm pár šutrům může být někdy hezký výlet. Tady je aspoň na co koukat. Výhled je nejlepší od Hospody Ostende z Chocerad. To by bylo vhodnější místo na prodej TZ. Nebo ještě vietnamská večerka v Choceradech, ta má otevřeno každý den od rána do večera :-)
 
Honza
No.552 Komorní Hrádek
V Krčmě u Žraloka už mít známky nebudou. Na konci července hospodu zavíraj, dostali výpověď od majitelky, která se vrací z Anglie, jestli tam bude potom hospoda a jestli tam budou mít i známky nevím. Letos si je jen objednávejte.Komorní Hrádek je nejhezčí z větší vzdálenosti. Odněkud kde je nějaký výhled. (od řeky z Chocerad či od Motorestu Naháč[na kopci]). V místě není pořádně nic vidět - Military zone. Ještě kolem Vás projde provokativně ochranka, že jste se tam zastavili.
 
Honza
No.552 Komorní Hrádek
V Krčmě u Žraloka už mít známky nebudou. Na konci července hospodu zavíraj, dostali výpověď od majitelky, která se vrací z Anglie, jestli tam bude potom hospoda a jestli tam budou mít i známky nevím. Letos si je jen objednávejte.Komorní Hrádek je nejhezčí z větší vzdálenosti. Odněkud kde je nějaký výhled. (od řeky z Chocerad či od Motorestu Naháč[na kopci]). V místě není pořádně nic vidět - Military zone. Ještě kolem Vás projde provokativně ochranka, že jste se tam zastavili.
 
Jirka
No.552 Komorní Hrádek
Dobrý den,Včera jsem byl v Krčmě u Žraloka a chtěl si koupit Turistickou známku, ale bylo mi řečeno, že ji nemají. Když jsem připomněl, že ji tam mít mají, tak mi bylo řečeno, že ji tam nemají a ani asi mít nebudou.
 
Petra Červinková
Dobrý den
Tato turistická známka je nedostupná a v Krčmě u Žraloka mi bylo dnes řečeno,že už jí mít ani nikdy nebudou.Tak se ptám jako ostatní...bude nové místo,nebo si ji mám objednat?Všem krásné léto.Petra
 
Zdeněk Heger
Turistická známka 552 Komorní Hrádek
Dobrý den,dnes jsem již po několikáté zkoušel koupit uvedenou známku.Komorní hrádek znám, jsem místní a prohlídku jsem absolvoval.Na jediném prodejním místě, Krčma u Žraloka, mi oznámili, že známky nemají a již mít nebudou z důvodu ukončení činnosti.Vznikne nějaké nové prodejní místo?Děkuji a přeji příjemný denZdeněk Heger
 
Butcho
Neuznávám toto místo hodno TZ pokud bych se měl spokojit s pohledem přes plot na tento střežený objekt. TZ nedostupná, prý se odpovědní lidé na Komorním hrádku na objednávku vykašlali...jak nám sdělila paní v krčmě, ale tam ji také neměli.
 
pavla
TZ za rok
paní hostinská známku letos už neobjedná, ale příští rok před sezonou zase znovu objedná, má ale pěkné pohledy Vlkovce i Komorního hrádku. Na zámek je krásný výhled. Proč nemají TZ také ve vrátnici Komorního hrádku nechápu, když tam někdo stále je.
 
Luboš
TZ
30.7.2011 jsem byl v Krčmě u žraloka a známku neměli, protože je vyprodali a další údajně objednávat nebudou.
 
sokoj
Trochu pozitivně
Komorní Hrádek je krásná stavba a je vidět. Není přec nutné všechno prolézt od sklepa po půdu. A díky TZ ještě můžem přijemně posedět na terase hospody U Žraloka odkud je výhled jak na zámek na řeku a tak. Mám to dobrý, Rýmařov mi turistiku neznechutil a chudáka ze mě taky nedělá.
 
Kostěj
Navrhuji zrušit tuto TZ
Domnívám se, že tato TZ naprosto neplní původní poslání TZ (upozornit na turisticky zajímavá místa), pokud ovšem nejste sběratel který chce mít pouze co nejvíc TZ. Zámek je možno vidět pouze zvenku a pod kamerovým dohledem. Stavba je sice hezká, ale ptám se PROČ je zde TZ když se dovnitř smí jednou v roce. Sbírám TZ již řadu let, ale takovéto umístění nechápu. Snad jen snaha Rýmařova znechutit nám turistiku a vydělat. A nakonec rada. Nejezděte na Komorní Hrádek a pokud chcete TZ, tak rovnou do Vlkovce do krčmy U Žraloka.
 
Michael
Na vrátnici střediska Ministerstva obrany byli vstřícní a uznali, že jsou "turist point", nicméně známku nemají. Totéž i v Krčmě U Žraloka, prý až zjara...
 
Rudolf III.
Komorní Hrádek
Místo je krásně udržované, ale v objektu sídlí středisko ministerstva obrany a známka je nedostupná.
 
Jirka
Viděli jste?
Kdo si na Komorním hrádku ožral hu.. event. odložil obsah žaludku v nedaleké osvěžovně - pajzlu, tak má v průchodu mezi nádvořími bronzovou tabulku (Tvrdíkova je nepřehlédnutelná, asi se vyznamanával často). Kdo asi nesl náklady na jejich výrobu? Tato investice z našich daní jistě upevňuje obranyschopnost vlastníka, samozřejmě se musí hlídat a hlídání platit ze stejného zdroje. Zámek je pěkný, ale pokud nebude k dispozici veřejnosti, známka tam nepatří.
 
Pšenda
Komorní hrádek je opravdu k prohlédnutí pouze za ostnatým drátem. Výjimkou je II. sobota v září, kdy se pravidelně koná den otevřených dveří. Vřele doporučuji přijet právě tento den. Objekt si můžete prohlížet jak chcete a konají se i doprovodné akce. Na známku v areálu zámku zapomeňte! Prodejní místo je hospoda ,,U žraloka" v Vlkovci, je přímo na hlavní u trati.
 
libor
Komorní Hrádek si mužete prohlédnout opravdu jenom za plotem,protože od nepaměti patří armádě.Jednou za rok prý je možné si objekt prohlédnout.Známku jsme koupili v restauraci U Žraloka bez problému.Návštěvu restaurace mohu doporučit.Milá obsluha dobré ceny ,člověk sedí na venkovní zahrádce kouká na Sázavu.Prostě ta správná idylka.
 
tag.toget
Proč má tohle místo TZ?
Upřímně moc nechápu, proč má tohle místo TZ? Ano, zámek je hezký, ale až na výjimky si jej turista stejně neprohlédne. Známku tam nahoře stejně nekoupíte, když je zavřeno. Myslela jsem, že smyslem TZ je upozornit na místo, které stojí za samostatný výlet. No nevím, jestli stojí za samostatný výlet podívání se na budovu za plotem. Myslím, že okolí Sázavy je hojně navštěvované pro jiné své zajímavosti - Zlenice, město Sázava - a to jen okolí.
 
Libor
14.03.2010 - na zámku ve vrátnici TZ neměli a vypadá to, že už asi dlouho nemají ("tohle není pro turisty, tady je vojenský prostor"), v hospodě U žraloka TZ také neměli (cesta: sjedete serpentinami dolů k Choceradům a ještě před řekou (a před tratí )zahnete ostře doprava a pojedete ještě cca. 1 km)
 
Petulik
Přímo na vrátnici zámku už známku nevedou. U Žraloka jsme nebyli, takže jestli jí měli, nevím.
 
Peiper
Zámek pěkný, udržovaný, ale standardně nepřístupný.TZ v krčmě U Žraloka bez problémů, otvírají až v 1100. Pivo dobré, jídlo slabší, obsluha ochotná.
 
Pařez
TZ v zámku neměli, ale poradili jak se dosteneme ke Žralokovi a tam jsme pořídili. Měli poslední dvě. Jednu jsme koupili a jedna tam zůstala...
 
AFIk
Na vrátnici TZ beznadějně vyprodány,tak jsem se spokojil s razítkem. Jinak 20.září je na zámku den otevřených dveří
 
jenda
oprava
pardon, od 8:30
 
jenda
DOD na zámku
Ahoj! Letos bude zámek pro veřejnost otevřen v sobotu 8. září od 7,30 do 17,30 hodin. Vřele doporučuju, prohlídky jsou opravdu moc zajímavé! V blízkosti areálu také moc fajná armádní hospůdka;-) No, uvidíte sami:-D J.
 
Martina
Hrádek je zvenku krásně opravený a okolí udržované, škoda že se nemůže dovnitř. Na vrátnici už zdálky volali že známky nemají, hospodu U žraloka jsme hledali zoufale dlouho. Nakonec známku neměli ani tam, paní měla humor z toho že jednou nemají oni, podruhé zas vrátnice, a teď obě dvě místa .... Mě to zas tak vtipné nepřišlo, na co je známkové místo kde se nedostanete dovnitř a neseženete ani známku :-((
 
Tatík
Zvenku moc hezké, turistické známky u brány ale nemají, prý se o ně stará kastelán. Prohlídka bude možná opět někdy v září.
 
Pinďa
Při představě, že by mě před 30 lety cokoliv prodával deveťák, který zároveň dělá dozorčího u vchodu, jsem se musel smát. A ještě k tomu byl tak ochotný. :-))))
 
Bali
pohoda
Restaurace nenajezena.Na zámku není problém je celí den k dostání za20kc u hlavní brány u dozorcího (místo označeno).
 
Kolodějská smečka
není známka
Zámek je školící středisko ministerstva obrany a je otevřen pro veřejnost 2x ročně. Teď to bude v září. Známku neměli, ale ve vrátnici nám dali razítko s datumen a prodali publikaci o Komorním Hrádku (stojí 10 Kč a je kvalitní).
 
stujan
není známka 552
Byl jsem s Krčmě u Žraloka a známku nemají ikdyž výčepní říkala, že již dvakráte urgovala.
 
HS
27.8.2005 TZ nedostupná !!!
 
David K.
ŠKOLÍCÍ STŘEDISKO MINISTERSTVA
Zámek slouží jako školící středisko jednoho ministerstva a tak je veřejnosti otevřen jen jeden den v roce.
Pokud si to dobře pamatuju, tak 15.9. Znamku neměli, ale zato nám pán ve vrátnici prodal 4 ks pohledů za
20 Kč a dal nám na ně razítko. Takže si musíme zaplatit 2x. Bezva !!!
 
stanrock
známka bude k dostání až v září povídal dozorčí vrátnice.razítko jsem však získal bez problémů.
 
Vladimír
nedostupná
14.7.2005 známka ve vrátnici nedostupná, prý bude až 17.9.2005
 
Katka
Na vrátnici nepříjemný voják - známku nemají, razítko také ne... Krčma zavřená....
 
Filip
Známka dostupná světe div se u dozorčího útvaru zadarmo prej dárek od ministra.Den otevřených dveří pro
veřejnost bude 15.9.jinak celoročně uzavřeno pro veřejnost
 
Luboš
S podivem čtu, že TZ byla ten den nedostupná. Získal jsem ji na počkání po návratu dozorčího útvaru zpět na
vrátnici bez problému.
 
Jindra
Army - OK
Dozorčí útvaru ochotně vydal známku na požádání . Den otevřených dveří plánují na červen nebo září .
http://www.army.cz - snad budou informace . BTW : U Žraloka byly minulou sobotu vepřové hody
. :-o
 
Jindra
Hezké místo, bohužel většinou nepřístupné. Známka u vstupu do areálu bez problémů k dispozici (stačí se zeptat
strážní služby).
 
Supice
552
Dojeli jsme do Komorního hrádku od dálnice a zaparkovali na prvním viditelném a jediném parkovišti a jali se
hledat prodejní místo. Jedním směrem, pak i druhým směrem, a když jsme se vraceli k parkovišti, tak manžel
řekl, že se půjde ještě zeptat těch vojáků, co jsme tam viděli u strážní budky. K parkovišti se vrátil s TZ,
kterou koupil naprosto bez problémů.
 
Tomáš
Můj kamarád pracuje na Hrádku a mám od něho informaci, že dozorčí (nikoli ten na vchodě, ale ten
nejhlavnější...) má v šuplíku dvacet známek a na požádání je prodávají. Takže - vzhůru serpentinami na Hrádek.
 
granule
Sázava
Při cestě Posázavím jsem zavítala i na Komorní Hrádek. Nic zde není vidět, jen opravéné fasády. Vojáci se
snažili pomoci, ale známku lzekoupit jen v pracovní dny a to PO - ČT 8-15 a v PÁ 8 - 14. Přijela jsem sem 16.
7. 2004, lae bohužel až po 14.00. Vojáci mi ochotně vysvětlili cestu k hospodě "U Žraloka".
Hledala jsem ji přes půl hodiny. Kdybych si tady přečetla vtkazy a poznámky, bala bych na tom lépe. Takže přes
Chocerady a na Vlkovec. V hospodě ale známku neměli. jsou vyprodané a hned prý nebudou. bylo zde hodně lidí a
zjevně jsem zdržovala svými dotazi. nakonec jsem vymohla pohled a razítko a jela rychle pryč.
 
Hynek
Do zámku, kde mají TZ strážní u vchodu nepouštějí. Ochotně telefonem sháněli někoho, kdo by je prodal, ale
bezvýsledně. (Proč je tedy mají uvnitř, kam nikoho nepustí?). V krčmě u Žraloka TZ jsou. Je to až dole u řeky
v Choceradech.
 
Alena
Nedejte se odradit
Komorní Hrádek je vojenské školící středisko a známky rozdává!!! pan archivář, jen musíte u brány předložit OP
a trvat na tom, aby Vás k němu dovedli. Doporučuji návštěvu 11.9.2004 je den otevřených dveří a provádějí od
9.00 do 16.00, zámek vojáci stále opravují a stojí za vidění. Stačí sjet z D1 na 29 km.
 
Martina
Komorní Hrádek je nádherně opravený s krásnou zahradou, ale dovnitř se nedostanete, neboť to je výcvikové
středisko Ministerstva obrany ČR - vojenský prostor = vstup zakázán. U vstupu hlídkují dva vojáci, ale známku
prodává někdo jiný, ale bohužel ne ve státní svátek. Tak jsme sjeli hrozné serpentýny dolu do Chocerad do
hospody u Žraloka, ale bohužel ani zde známku neměli. Asi je to již trvalý stav, neboť nám paní okamžitě
nabídla razítko se slovy - napište si o ní.
 
Petr
Hospoda u Žraloka je z vody dobře přístupná, je tam parádní kotviště. Mám na ní docela dobré vzpomínky, neboť
ten grog fakt bodnul a v kamnech se navíc topilo. No a když už jsem koupil známku, musel jsem se na zámek do
toho krpálu vydrápat. Pak jsem jen koukal z dálky na upravený fasády.
 
misapoho
komorni hradek jako objekt
Komorni hradek je moc hezky, ale otvira se pro verejnost pouze nekolikrat do roka. Z venku toho moc neni
videt, ale uvnitr Vas to prekvapi, na vojensky objekt by jste tak nadherne mistnosti s historickymi malbami
nabytkem necekali. Ve dnech Evropskeho kulturniho dedictvi je otevreny a doporucuji jeho shlednuti.
 
Petr Novák
trocha historie
Snad jen pro připomenutí, o tomhle zámečku se dočtete ve skvělé knížce Vražda na Zlenicích hradě. Mimo Hrádku /tehdy ještě ne komorního/ zde najdete zmínky o dalšich hradech z povodí Sázavy. Zlenice, Týnec nad Sázavou, Kostelec /dnes Zbořený kostelec, skutečně z něho moc nezbylo/, Konopiště.Možná by ste si tuhle knížku mohli pujčit a přečíst, je ale asi dost vzácná vyšla někdy v 70. letech v známé edici KOD /Knihy odvahy a dobrodružství/.
 
abraxx
Stejně jjako u místa č.546 se prodejní místo nachází úplně jinde. Ve vojenském objektu toho moc neuvidíte a
pokud potkáte domorodce, dozvíte se, že uváděná krčma U žraloka je opravdu někollik kilometrů daleko v obci
Vlkovec.Takže zpět serpentinami do Chocerad, na stopce u kolejí doprava a rovně podél kolejí a řeky.
Příšerná hospoda je po pravé straně. Kupte známku a co nejrychleji pryč! Zde je příklad toho, že shánění
známky zabere destkrát víc času než (ne)prohlídka místa.
 
Bohumil Šmucr
Komorní hrádek je vojenský objekt, do kterého se nelze dostat a turistická známka je dostupná v mizerně
označené restauraci asi 3 km od něj.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek