Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 775 - Konstantinovy Lázně


Popis

Lázeňské městečko, budované v 19.století u železitých pramenů západně od Plané. Prusíkův léčebný ústav s kolonádou je obklopen krajinářským parkem.


Mapa

Navštívil jsem Konstantinovy Lázně

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel Jirásek - recepce, Plzeňská 79, Konstantinovy Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Lázeňská 27, Konstantinovy Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku
Květiny - Dárky, Tichá 5, Konstantinovy Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku
Lázeňský hotel Prusík - recepce, Konstantinovy Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Náměstí U Fontány 208, Konstantinovy Lázně
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Tachov
Poloha:
49°52'51.54"N 12°58'52.66"E
Hodnocení:
2.781
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 775 - Konstantinovy Lázně


02.08.2023 - dostupná bez problému
17.05.2023 - dostupná bez problému
06.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jitka Formánková
Jitka Formánková
TZ
Infocentrum zrušeno, známky dostupné v květinářství pár kroků od bývalého infocentra
 
Lukáš Brtek
Lukáš Brtek
TZ
Známku u Prusíka nenajdete, nemají žádné a ještě jsou protivní když mají poradit.
Informační centrum Konstantinovy Lázně je zrušené a je tam kavárna/knihovna. Známky ale nějaké mají a informace poskytnou.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
TZ zakoupena na obecním úřadě. Doporučuji toto prodejní místo, protože tím navštívíte velmi pěknou vilu, kde sídlí obecní úřad.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z hotelu Prusík.
 
Jitka Salátková
Jitka Salátková
TZ
na recepci v Jirásku, všetně dalších 5-ti blízkých TZ v okolí
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
Dnes na OÚ, nálepky ani vizitky nemají!! Jirásek nepremává-zavřeno, Prusík-nevede!!Info věčně zavřené
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Všech 6 místních známek (včetně zámku Bezdružice) k dostání v Prusíku, takže stačí jedna návštěva a pak už stačí vesele turističit po okolí. ;-)
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Lázně jsou malým ospalím provinčním městečkem, které je v zimě v podstaté "mrtvé". V létě však ožívá a stává se docela příjemným výchozím místem na treky do okolní skutečně krásné a zachovalé přírody (Ovčí vrch, hrad Krasíkov a Gutštejn, údolí potoka Hadovky atd.). Nicméně i v zimě, za solidního počasí, lze udělat velice pěkné výšlapy (ten náš vedl ze Strahova, přes Krasíkov do Konstantinek - doporučuji)
TZ jsem bohužel při mé návštěvě nesehnal, neboť Íčko bylo zavřené a v obchodě naproti, kde se též prodává byli již známky vyprodané.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Konstantinovy Lázně
Známka koupena v IC na náměstí u Fontány, které má otevřeno i mimo sezónu v sobotu od 09:00 do 14:00. V prodeji mají další čtyři TZ z okolí. Malé, klidné lázně uprostřed nedotčené přírody. Pokud chcete ochutnat jediný lázeňský pramen, máte tak trochu smůlu, protože na zimu se pramen v pavilonu vypíná a lze ho jen ochutnat v Léčebném domě Prusík, kde projdete recepci a dáte se doleva a hned doprava. To je jediná možnost mimo sezónu. Jinak doporučuji krásnou procházku na Hradištský vrch, kde se vám naskytnou dvě nádherné vyhlídky do okolí.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
1. 9. 2015
Info bylo v úterý zavřeno, ale měl jsem štěstí, přijela vedoucí vybalovat něnjaké věci a známky mi prodala. Lázně jsou velmi pěkné.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v hotelu Jirásek, v Prusíku již neměli a tak mě odkázali na druhý hotel. Info jako na potvoru mělo ten den z provozních důvodů zavřeno (osobně si myslím, že si obsluha chtěla užít prodloužený víkend a tak se na práci vykašlala :-( )
 
Jan Steller
Jan Steller
TZ
Prodejna Lázeňské koření je od července 2013 zrušena, TZ přes ulici v Infocentru v Konstantinových Lázních.
 
Lukáš
Dostupnost
Známka dostupná v IC spolu s TZ Gutštejn, Krasíkov, Dolní Polžice, Bezdružice.
 
Kateřina
Známku jsme v neděli odpoledne neměli možnost sehnat. V hotelu Prusík nemají žádnou, trafika a Lázeňské koření mají otevřeno v sobotu do 12.00, v neděli zavřeno a v hotelu Jirásek byla k dispozici jen známka Polžic. Infocentrum jsme též nestihli, zde mají otevřeno Po-Ne do 16.00. Tak snad jindy :-( Jinak jsou Konstantinovy Lázně moc pěkným městečkem.
 
jerry720
Dostupnost známky.
Návštěva ve středu 06. 06. 2012. Zamířil jsem do "Íčka", které najdete na náměstí U Fontány, ale ono nic, ono je zavřené. Na cedulce jsem se dozvěděl otevírací dobu, která by měla být Čt-So 09-16 hodin. Dost podivná otevíračka. Přes výlohu jsem na pultě viděl stojánky s pěti různými TZ, ale o jaké konkrétní TZ šlo, to si nedovolím odhadnout. Dostupnost této TZ na jiném prodejním místě jsem neověřoval, neb jsem na to už neměl čas. Tak snad se podaří někdy příště ...
 
Michal s retrívry Aileen a Verčou
Konstantinovy Lázně rozhodně doporučuji navštívit, velký lázeňský park, klidná a nerušená atmosféra (na rozdíl od měst), hezké lázeňské domy, prošli jsme se i po NS Hradištský vrch k čedičovému lomu s modrou, místy až tyrkysovou vodou, obklopenou vysokými skalisky - jednoduše nádhera :)
 
ZuLub
Konstantinolázeňsko po sezóně
Nutno konstatovat, že kraj je tady nádherný, ALE... Nevím, jak to tady vypadá během tzv. turistické sezóny, nicméně v období 28.10.2010 - 31.10.2010 se skoro žádné služby neposkytují s argumentem, že je po sezóně. V praxi to vypadá tak, že na výletě nepotkáte jediné místo k občerstvení a když potkáte pizzerii, tak na jídlo čekáte déle než 2 hodiny (Dolní Polžice). V KL známku neměli ani v lázeňském koření s argumentem, že je po sezóně a ani v infocentru, kde byla zamčená paní, nicméně služby se nesposkytovaly. V místní jednotě sice mají terminál na PK, ovšem karty neberou, neboť je po sezóně. No a ubytování se zavzdušněným topením a vystydlým pokojem - je po sezóně a už jste poslední...Nicméně pro ty, kteří oželí trochu pohodlí, které nám běžně skýtá velkoměsto, výlet mimo sezónu rozhodně doporučuji. Byli jsme tu s mimčem, nosil jsem ho v krosničce a vraceli jsme se potmě a bylo to super. Známky jsem všechny objednal z Rýmařova poštou po návratu.
 
lucenka
Známku měli na jediném místě (hotel Jirásek) za 25 Kč i samolepkou.
 
mappy
nová várka TZ
Známku jsem zakoupil dnes v lázeňském domě Jirásek. Akorát jim přišla nová várka všech čtyřech TZ, které tady mají prodávat... Příjemný lov...
 
vláďa
Pěkné lázeňské městečko, kde dnes nebylo jednoduché TZ sehnat. Infocentrum se bude stěhovat a známky již v tuto dobu doprodávají, prodejna Lázeňské koření byla dnes zavřená, v trafice a v hotelu Prusík známky došly a tak jsme byli úspěšní až na patý pokus na OÚ.
 
Romča
Konstantinovy Lázně
V neděli 19. dubna 2009 jsme navštívili toto lázeňské městečko. Je skutečně nádherné, je tu klid a pohoda. Doporučuji k návštěvě.. V parku naleznete Prusíkův pramen. TZ jsme zakoupili v recepci hotelu Prusík. Mají jich zde dostatek, kromě toho známky Gutštejn, Krasíkov a Dolní Polžice. Doufám, že se sem znovu brzo podívám!!
 
Zdeněk
infocentrum otevřeno pouzě několik hodin v týdnu, neboť dle sdělení zaměstnankyně, která je na mobol. telefomu se to nevyplatí, obec, známku nemá a hotely jsou zavřené, takže známku jsem nesehnal
 
Longer
Krasnej park, stezkou jsem sice nesel ale pokud je urzovana jako cele lazne, musi to byt nadhera. TZ byla v pohode k sehnani v infocentru a dokonce sem ji zahlid pod infocentrem vedle restaurace...
 
Martin a Dana
Paráda
V infocentru je bez problémů k sehnání:775, 802, 804V neděli je tam naprosto nádherně, stojí za to si projít asi pětikilometrovou naučnou stezku s pěknými výhledy.
 
Bártíci
Pohledy a pěkné mají hned v Tabáku naproti Infu. Ovšem ve dnech klidu zavřeno... Jinak všude přístup k turistům velmi milý a vstřícný!!! V hlavní lázeňské budově mají TZ: 775-Konstantinovy lázně802-Gutštejn804-Krasíkov806-Dolní PolžiceAle nikde nemají štítek, dřevěné pohledy a pod. Jen v Íčku nějaké cyklosuvenýry.Je tam krásně a klid!!! Lovu zdar!!! Bártíci!!
 
Tatík
Turistických známek dostatek v Infocentru, otevřeno opravdu denně. Pohledy vlastních lázní ale nemají. V neděli ospalé místo.
 
Věrka
Konstantinovy Lázně 19.8.2006
Známku jsme koupili spolu s 802 - Gutštejn a 804 - Krasíkov v IC v Konstantinových Lázních. Otvírací doba naprosto super: Po-Ne 9-18 hodin :-)
 
Luboš
Nevím jak v ostatních prodejních místech v Konstantinových Lázních, ale v Prusíkovi bylo známek dostatek. Spolu se 775 také 802, 804 a 806. A cena? Normál 25,-.
 
proch
Pozor!, v infocentru nekupovat, TZ mají za 30Kč. A ani pořádný pohled nemají!!
 
Léňa
Známky mají za 30kč.
 
Jana a Ríša
Bez kolonády
Lázně bez kolonády - jako mládí bez socialismu!!! Ale fakt je tam krásně, známky se dají sehnat skoro na
každém kroku, v recepci hotelu Jirásek moc ochotná slečna. Navíc z Polžic do Konstantinovek krásná projížďka
vláčkem. Známky Krasíkov - Polžice - Bezdružíce - Konstantinovky jsou propojeny zajímavou naučnou stezkou -
vřele doporučujeme!!!!
 
Ivča
Dnes je sobota a bylo už po 18 hod., když jsme se vraceli z procházky, ale TZ jsme bez problémů koupili v
recepci Ústavu Prusík. Mají i TZ No. 802 a 804.
 
klarinka
Infocentrum
V Infocentru jsem koupila nejenom TZ Konstantinovy lázně,ale i Krasíkov a Gutštejn.
 
Petr
Známka je v prodeji na obecním úřadě (otevřeno PO-PÁ do 17:00).
 
verča
Zatím nejkurioznější prodejní místo : VEŘEJNÉ WC!!!! Paní měla i dostatek jiných propagačních materiálů, pouze
otevírací doba je nedostatečná - do 16 hodin.
 
Martinka
Jak jsme se včera dozvěděli: jelikož jsou Konstantinky vesnice, infocentrum se tady neuživilo a proto bylo
zrušeno, takže byste ho marně hledali (jako my). Turistické známky ale prodávají ochotně na obecním úřadě.
 
Elvis
nezájem
Konstantinovy Lázně je sice hezké městečko, ale co se týče TZ, tak to je naprosto katastrofální.Nejen, že je
nikde neseženete, ale v místním "infocentru" nemají o jejich existenci ani tušení. : (
 
Mc.cvok +adelait
Krásné městečko ,v místním infocentru známky nemají....
 
Jirka Zich
Prodejní místo-infocentrum promenáda bylo zrušeno.
 
PaVeAnTo
Prodejní místo je v prodejně suvenýrů v sousedství s Penzionem V pohodě. Naproti je hotel Jitřenka.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek