Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1146 - Koryčany


Popis

Město na úpatí Chřibů, jihovýchodně od Bučovic, s barokním zámečkem, obklopeným krajinářským parkem.

Mapa

Navštívil jsem Koryčany

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Turistické informační centrum Koryčany, Náměstí 401
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Zlínský kraj/Kroměříž
Poloha:
49°6'13"N 17°9'50"E
Hodnocení:
2.438
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1146 - Koryčany


21.06.2022 - dostupná bez problému
17.04.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
09.04.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Město nenadchne. Informační centrum je místní knihovna, takže otevřeno je několik půldní z pracovního týdne, o víkendu a svátcích bez šance známku koupit.
 
Bublina84
Známka
Minulou neděli jsem byla v Koryčanech na pouti. I přes zvýšený počet návštěvníků jsem známku nesehnala. Infocentrum bylo zavřeno. Mají otevřeno jen ve všední dny. Koryčanský kostel sv. Vavřince je krásný. Uvnitř prodávali za 5 Kč pohlednice Koryčan i svatý obrázek s koryčanskou madonou. Co se týče zámku zobrazeného na známce, je přístupný pouze park, ve kterém se dá příjemně procházet. V zámku jsme měli střední školu, takže je interiér zmodernizován. Proto zde není historická expozice.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka koupena v infocentru.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
21. 10. 2010
Známku jsem koupil v prodejně J. Fabiánová Koryčany.
 
karel schystal
karel schystal
TZ
Týden dovolená
 
Petr Klauda
Petr Klauda
TZ
známka zakoupena v knihovně v poslední den provozu infocentra v těchto prostorách. Od 1.7.2020 bude TIC fungovat samostatně. Zámecký park je přístupný a udržován. Snad někdy v budoucnu bude přístupný i zámek.
 
EVŽEN
konečně
Díky hodné paní z úřadu která mi známku zakoupila a uschovala mám.Jinak v knihovně prý mají momentálně dostatek.Viz.otvírací doba.Bohužel jen všední dny.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Koryčany
Známka zakoupena v městské knihovně.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Koryčany mě osobně ničím moc nezaujali. Na náměstí kostel, který byl bohužel uzamčen a snad jedině starý židovský hřbitov, který má své kouzlo tak jako většina jiných žid. hřbitovů (staré náhrobní kameny, rozvalené, opomenuté, zarůstající travou, ale nejstarší z náhrobků je již z 1/2 17. stol.).
Zámek je uzavřený a vystěhovaný, jen zámecký park je udržován a otevřen pro veřejnost.
TZ ani TN a TV jsem nesehnal. Íčko v sobotu dopoledne i odpoledne zavřené (nechápu). Doobjednával jsem poštou z Rýmařova.
 
Petr
Nedostupné...
Přijeli jsme 4.8. do Koryčan, všude zavřeno. Známka nebyla nikde k sehnání. Informační centrum mělo zavřeno kvůli 14ti denní dovolené (o prázdninách, kdy by mohli čekat turistický ruch!)... Obec jinak mrtvá. Jediné, co stojí za návštěvu, je židovský hřbitov.
 
Hana Bublánová
Hana Bublánová
Nechápu proč TZ
Při návštěvě toho to místa nás překvapilo náměstí a kostelík. Nepříjemné pak bylo pro nás zjištění, že zámek, na který TZ ukazuje má na bráně dvě velké cedule VSTUP ZAKÁZÁN. Nerozumím tedy tomu, proč taková místa vlastně známku vlastní.
 
Roman Zikmund
Roman Zikmund
Dostupnost TZ
Jediné prodejní místo TZ (Prodejna Jarmila Fabiánková) bylo zavřené.
 
prodejní místo zrušeno
Koryčany
ubohý, mrtvý, proč nemají nové prodejní místo
 
Ivan Hudec
Ivan Hudec
info
Prodej známky zrušen, zatím bez náhrady.
 
Petr Mařák
Petr Mařák
ZRUŠIT!
Souhlasím s Evženem.
Jediné prodejní místo, navíc komerční, které je v neděli (čili ideální den na výlety) zavřené. To, že známky nevedou, už dokonce vypsali v prodejně na výlohu... Základní věc, na kterou známka láká, je zámek. Opět ouha! Jak si ho má někdo prohlédnout, když na vratech do parku visí obrovská cedule "Vstup zakázán!"...
Městečko krásné, náměstí a kostel pěkný (i když by si zasloužilo lepší hospodu než čtvrtou cenovou Záložnu, kde dělají jen smažená jídla a z příloh mají opět jen smažené věci (přestože na jídeláku je rýže, brambor atd.)), ale tady asi o známkový turismus nestojí. Takže co vlastně brání tomu, aby mohlo být místo zrušeno? S takovým přístupem si to Koryčany zaslouží!
Špatná zkušenost a ne povedený výlet. Nedoporučuji.
 
EVŽEN
zrušit
Paní Fabiánková nemá a prý ani mít nebude,hlavně že má na dveřích emblém prodeje.Knihovna nemá na úřadě nemají-nevím proč aspoň tam? Obec by mohla mít zájem o ruch.Já bych takové místo zrušil.
 
Vojta
Není
Zámeček na pohled pěkný, aktuálně nový majitel, jaké jsou ale jeho plány nikdo neví. U paní Fabiánkové nebylo možné sehnat žádnou TZ nemá. :-(
 
Pavel Lokaj
Pavel Lokaj
nemáme
jel jsem kolem v čase okolo9h ranní
na dotaz o známku jsem dostal odpověd "nemáme "
 
David K
Až příští rok?
V Koryčanech v obchodě paní Fabiánové ji už nemají, bylo mi zděleno že by měla být k dostání až po novém roce až našetří peníze na novou sadu.T.známka Cimburk k dostání v pár kusech ještě byla.
 
Jaroslav
Pěkné městečko. Zelený obchod Jarmila Fabiánová jsme našli hned na náměstí, hurá! Ale byl zavřen a v likvidaci! Tak jsme za rohem našli druhou Jarmilu-bez příjmení, růžovou - a aj keď mala premávať- bylo uzamčeno. Protože jsme ale už na různá překvápka zvyklí, neutíkali jsme hned pryč, vždyť substráty a nějaké ty truhlíky,či co se venku nenechávají jen tak a ta vstupní mosazná klika ve tvaru písmene "J"taky stála za povšimnutí. Když v tom okamžení vyběhla ven paní trafikantka (z jediného krámku, co se mezi Jarmilami nachází) a ptá se,co sháníme. Čili: TZ Zámek, Cimburk+Sv.Kliment v trafice mezi Jarmilami! V pohodě, ovšem bez razítka....Dobré kafe na zahrádce na náměstí...
 
Jana Stuchlíková
Zmatek
Dojela jsem do Koryčan na náměstí v sobotu, prodejna byla zavřená, jela jsem tam dnes, v pondělí, prodejna zavřena, zeptala jsem se zda je to zavřený pořád (na prodejně je že se ruší prodejna) a bylo mi řečeno že mají ještě jeden obchod hned za rohem s názvem "Jarmila", paní že občas přebíhá z jednoho do druhého, zakoupila jsem zde TZ Zámek Koryčany, TZ Hrad Cimburk a také TZ Poutní místo Sv. Kliment u Vřesovic.
 
Petr
V prodejně J.Fabiánová na náměstí, bez problému seženete. Také se tam prodává No. 1033 Střílky a No. 1394 Chřiby, poutní místo.
 
Pinďa
Dárkové zboží
Koupil jsem jednu z posledních Koryčan, ostatní nejsou. Ale už je prý mají objednané. Tak nezoufejte a doufejte.
 
Zero
TZ Koryčan jsem koupil v dárkovém zboží u paní Fabiánové zároveň s TZ Střílky a Sv. Kliment. TZ Cimburku bohužel neměli, a ani na samotném Cimburku nebyla k dostání.
 
MEW-C4
ZdravímTZ jsem koupil v dárkovém zboží v Koryčanech a mají tam i TZ Strílky, TZ Cimburk a i TZ Sv. Kliment.Taky bych chtěl dodat, že by sem ten BLBEC, který tam dáva 21. 8. 2009, že je TZ dostupná bez problému, tak by sem měl dat i příspěvek kde a jak koupil TZ nebo jestli ji už náhodou nevykoupil poslední na Cimburku!!! Neb tam už jsou TZ Cimburk a Sv. Kliment VYPRODANE. Jinak Cimburk tradičně nic moc, neb tam furt něco dělaj a neni to až tak super.Ja jsem to naštěstí vzal na kole a pěkně jsem projel CHŘIBY od Vřesovic až do Koryčan přes Sv. Kliment a Cimburk- tak proto aspoň tak cesta byla super+parádní teren pro nas bikery :-)Tolik MEW-C4
 
Berni
Zámek je kromě parku nepřístupný, výlet doporučiji spojit s návštěvou hradu Cimburk a jeho okolí. Slušné teplé jídla a vlídnou obsluhu po celý den nabízí Pivnice U Thonetů u silnice směrem na Lískovec.
 
OGGY
V zámku je umístěno učiliště a domov mládeže a celý areál je oplocen. Přesto je možný vstup do zámeckého parku do 19.00. V parku je mimojiné k vidění asi 200 let starý tis, srostlý ze tří stromů. Na zámeckém schodišti zažijete mimořádný úkaz ozvěny a ta stojí opravdu za to, vyškrábat se do toho příšerného kopce, kde je zámek nečekaně umístěn.
 
filip Manoušek
Koryčany i na Cimburku
Tuto známku bude možné od 15.6. 2007 zakoupit i na pokladně hradu Cimburk u Koryčan. Otevírací doba viz. http://cimburk.cz/
 
Jirka
V prodejně dostupné TZ Koryčany, Cimburk, Střílky, sv.Kliment !!! Obchod byl zavřený ale majitelka byla k dohledání v obchodě za rohem vedle Solária.
 
Zdenek
Jarmila
Do Koryčan jsme přijeli v sobotu po 11 hodině dopoledne. Na náměstí měli zavřeno, ale za rohem v Soláriu Jarmila nám paní majitelka velmi ochotně prodala TZ Koryčany a dokonce měla i TZ Cimburku
 
Irča
Dnes jsem kupovala známku v Koryčanech v obchodě Jarmila a měla zajímavou cenu 26,-Kč. Prý poslední došlá zásilka byla dražší...(?). Budiž paní odpuštěno.
 
Karolína Bártová, TIC Velké Pavlovice
Známka se nám podařila koupit i v neděli, ale to úplnou náhodou. Hledali jsem prodejnu suvenýrů Jarmila a zrovna vyšla z vedlejších vrat paní majitelka. Tak nám prodala známku jak Koryčan, tak Cimburku.
 
karel
V zajímavě navrženém zámku (vnitřní nádvoří obklopeno ze tří stran budovami, ze čtvrté terasou s vnějšími
schodišti) je učiliště - zámek tedy není přístupný. Přístupná je jen část parku.Slečna z areálu obchůdků
Jarmila ochotně prodala známku (mají i TZ Cimburku) i po zavírací době, poté, co si všimla turisty okukujícího
výlohy :-)
 
Vlk
Dnes ještě nebyla, ale je objednaná a do týdne ji mají dostat!Prodávat se bude buď v Suvenýrech, nebo v
prodejně Jarmily Fabiánkové (kavárna/vinárna/prodej květin).
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek