Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 558 - Kostelec nad Černými Lesy


Popis

Město, ležící jižně od Českého Brodu, s renesančním zámkem v rohu náměstí.Mohutná čtyřkřídlá stavba má do nádvoří arkády a v rozích kulaté věže.

Mapa

Navštívil jsem Kostelec nad Černými Lesy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Papírnictví na náměstí, Kostelec nad Černými Lesy
Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum hrnčířství, Náměstí Smiřických 41, Kostelec (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, náměstí Smiřických 33, Kostelec (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Školní lesní podnik v Kostelci nad Černými lesy (1. nádvoří zámku v kanceláři střediska služeb)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kolín
Poloha:
49°59'43.96"N 14°51'45.33"E
Hodnocení:
2.529
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 558 - Kostelec nad Černými Lesy


07.08.2021 - dostupná bez problému
03.07.2021 - dostupná bez problému
26.04.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavel Mráz
Pavel Mráz
Zámek
Zámek je v červenci a srpnu 2021 přístupúný. Prohlídka je zajímavá, i když zámek v převážné míře slouží pro potřeby Zemědělské university Praha, lesní společnosti a také jako ubytutovací a školící středisko. TZ je v prodeji.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka zakoupena v papírnictví na náměstí. Známek na stojánku dostatek.
 
David Mácha
David Mácha
Papírnictví
Dostupná v papírnictví na náměstí za 30 Kč
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ v sobotu 22.8.2020 dostupná v muzeu hrnčířství na náměstí. Malé městečko, zámek je nepřístupný - je zde pobočka zemědělské školy. Na nádvoří a do parčíku kolem zámku se ale podívat lze. V zadní části pěkný výhled do krajiny.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Kostelec
Jako kolíňáci jsme si udělali menší sobotní procházku po Kostelci v hezkém podzimním dni. Menší městečko s pěkným zámkem,bohužel zavřeným jelikož v něm sídlí lesnická škola. Ale okolí zámku je pěkné. Dále náměstí s kostelem a malé muzeum hrnčířství,které jsme navštívili,ale moc tam toho k vidění není.
TZ zakoupena v muzeu kde byl milý pán. Celkový dojem je,že Kostelec je vhodný na hodinovou procházku a oběd v pivovaru.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Kostelec jsem navštívil na 16. výročí černokosteleckého pivováru, kde probíhal také den otevřených dveří. Turistickou známku jsem zakoupil v muzeu hrnčířství, kde jsem si prohlédl krásnou výstavu, na památku geniálního autora, Zdeňka Buriana. Na náměstí zrovna pobýval cirkus s poníky nebo kozičkami. Jen počasí se příliš nevydařilo. Tak snad příště. A navštívím také zámek, který z venku vypadá velice zajímavě. :)
 
Aleš Nekvapil - aleŠnekovy cesty
TZ
Kostelec jsem navštívil na 16. výročí černokosteleckého pivováru, kde probíhal také den otevřených dveří. Turistickou známku jsem zakoupil v muzeu hrnčířství, kde jsem si prohlédl krásnou výstavu, na památku geniálního autora, Zdeňka Buriana. Na náměstí zrovna pobýval cirkus s poníky nebo kozičkami. Jen počasí se příliš nevydařilo. Tak snad příště. A navštívím také zámek, který z venku vypadá velice zajímavě. :)
 
Pinďa
papírninictví
TZ bez problémů v papírnictví v rohu náměstí. Mají poloplný visánek a spoustu potřebného papírnického zboží.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Znamka
Kristyniny informace využity, díky. Knihovna hned vedle skoly, maji i pohledy a info materiály.
 
Kristýna
turistická známka
Jsem rodačka z města Kostelce nad Černými lesy. Turistická známka se dá zakoupit v městské knihovně na náměstí v těchto dnech a v této době:
PONDĚLÍ 7:30 – 11:30 12:00 – 18:00 hod.

STŘEDA 7:30 – 11:30 12:00 – 17:00 hod.

ČTVRTEK 7:30 – 11:30 12:00 – 17:00 hod.

Dále se dá zakoupit v Muzeu hrnčířství, také na náměstí, hned vedle pizzerie v těchto hodinách:
čt 10.00 - 12.00 13.00 - 17.00 hod.

pá 10.00 - 12.00 13.00 - 17.00 hod.

so 10.00 - 12.00 13.00 - 17.00 hod.

ne 10.00 - 12.00 13.00 - 17.00 hod.
Tato doba je ale prázdninová.

Agentura K se nachází na Pražské ulici, po pravé straně. Je to budova spořitelny. Uvnitř je dále lékárna. Zelený dům je zavřený už asi druhým rokem, ale známku zde bohužel hodně často neměli. No a posledním místem ukořistění známky je papírnictví, které je kousek od knihovny.
Bohužel v neděli je otevřené jen muzeum, které ale slouží jako hlavní informační centrum. Myslím, to je vše. Věřím, že Vám turistům tyto informace alespoň trochu pomohou. Přeji příjemný výlet do našeho města.
 
Leny N
Leny N
známka x nálepka
Známka zakoupena v infocentru v pohodě, jen o nálepce ke známce nikdo nevěděl že existuje, tak tu jsem nesehlana... Zelený dům je zavřený
 
Rudolf Carvan
Rudolf Carvan
Známka:
Restaurace Zelený dům je zavřená, Agenturu K na Pražské ul. nelze najít.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Po opětovné návštěvě známka bez problému k dispozici
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známku již neměli, podle průvodce ji vyprodal ráno, kdy měl spoustu lidí. Snažil se pomoct tím, že potvrdí, že jsem na místě byl, aby mi Rýmařiv kdyžtak známku poslal. Příjemný rozhovor.
 
Oldřich
V neděli bez známky
06.04.2014 Bohužel v neděli známku neseženete - i muzeum v neděli má zavřeno, IC, papírnictví taktéž,Zelený dům zavřen...
 
Oldřich Dolejší
Oldřich Dolejší
TZ
Středa 23,10.2013 - Muzeum zavřeno, mají otevřeno jenom čtvrtek - neděle,Info je asi též v muzeu. TZ jsem koupil v papírnictví na náměstí, též ji mají v Tabáku. Zámek je pěkný, celý se obejde jenom dovnitř to nejde.
 
Milena
Navštíveno v pondělí
Zájezdní pivovar stojí za navštívení, TZ zakoupena v místní restauraci (měli jich dostatek) :-)
V muzeu otevřeno čt - ne, restaurace Zelený dům dočasně zavřena, TZ 558 zakoupena v knihovně vedle základní školy na náměstí.
 
pavel Meisner
známka jsem sehnal náhodou v muzeu, kde se připravuje nová expozice, na jiných místech jako je radnice a sokolovna (tp od místních) ani ťuk a to byla navíc akce hrnčířské trhy, v pivovaru supr stojí to za zastávku a nejen kvuli jídlu.
 
Kotrla
V restauraci Zelený dům na nás čučeli, co po nich chceme. Jinde zavřeno, ale přijeli jsme po 17 hodině.
 
Jan Lutrýn
V sobotu 2.10.2010 v 11:00 "íčko" i muzeum zavřené ačkoli nemělo být, TZ zakoupena v nedaleké restauraci "Zelený dům", kde slečna výčepní ochotně sehnala mladíka, který měl klíče od zamčené zásuvky s TZ.
 
Lucka
Po známce jsme se sháněli v restauraci Zelený dům, kde nám velmi příjemný mladík, řekl, že ví, že jsou psaný, jako prodejní místo, ale že je nikdy neměli a bohužel nám nedokáže říct, jestli je někdy mít budou. Známku jsme nakonec koupili v restauraci v pivovaře... směrovky muzeum - pivovar za 25,- (starou)
 
lodivod
V neděli 27.6.2010 vše zavřeno, včetně muzea. TZ nedostupné.
 
Libor
TZ dostupná v minimuzeu hrnčířství (So odpoledne), ještě stará (bez samolepky) za 30 Kč, nicméně velmi příjemný pán nás pustil na výstavku zdarma a přidal jako bonus keramickou plaketu Kostelce. Poslední květnovou sobotu se konají tradiční hrnčířské trhy. Obešli jsme náměstí a mrkli jsme se na zámek (zahrada přístupná).
 
miji
zase nic
25.10.2009,z 5 možností nákopu TZ ani jedna možná realizovat z důvodu zavření
 
david
muzeum hrnčířství
Toto muzeum je spíše infoc..Jeho expozice je na nic
 
Lenka Uhlířová
Předražená známka
Známka za 30,- Kč. Prý to mají nařízeno od 1.5.09 kvůli DPH, ale kdo jim to nařídil a proč jsem se nedozvěděla. Jinak "nic moc", znám daleko lepší místa.
 
Dracice
známka za 30kč
BACHA !!! v muzeu hrnčířství je známka za 30kč (muzea prý byly nucené zvednou ceny všech propagačních letáků, pohledů a také TZ) :-(
 
mirek
V infocentru k sehnání u ochotné paní bez problému, jen říkala že docházejí a bude muset přiobjednat
 
Jirka a Katka
Nesehnali jsme
Známku jsme nesehnali. Restaurant Zelený dům v rekonstrukci. Muzeum bohužel v neděli zavřené. Infocentrum též. Agenturu K jsme už nehledali. Jinak město pěkné universita nebo zámek v rekonstrukci jako res. Zelený dům. Doporučujeme návštěvu tak za rok za dva.
 
simeon
Nemají
V muzeu hrnčířství už známku neměli, čekají. Druhá možnost v restauraci, také neměli, ostatně zašel jsem do pivnice, nikoli restaurace, to byla možná chyba, ale servírka mi řekla, že ji už nemají. V sobotu odpoledne, kolem druhé hodiny už infocentrum nefungovalo. V agentuře jsem nebyl. Problém byl i v tom, že jsem moc nehledal, protože město je v zoufalém stavu a už jsem chtěl co nevidět odsud. Kopal se tam plyn, takže jsou cesty prořezané, zasypané jen štěrkem. Hrůza. Nejhorší je, že se nechystá jejich obnova, jak naznačil v muzeu hrnčířství průvodce. Prý je to všechny trápí, ale nic se v tom neděje. Asi mají v Kostelci pomatené radní a k tomu jejich krajští zastupitelé stojí taky za starou bačkoru. Ale přeci jen, Kostelec znám i z dřívějška, a je to docela hezké město. A ještě jedna dopravní informace. Není průjezdný most směrem od náměstí kolem zámku na Český Brod. Objížďka není nikde značená, poraďte si sami. I to něco svědčí o chytrosti místního zastupitelstva a místní rady! Proto zatím uvádím, že nestojí návštěva za moc. No, smůla, z turistiky se dá také bohatnout, zřejmě město toto bohatství nepotřebuje...
 
Jableska
muzeum
Dnes mi pán v muzeu dával poslední známku, prý byl nečekaný zájem
 
Tatík
Turistických známek dostatek v minimuzeu hrnčířství (mají i nové razítko a výběr pohledů), otevírací doba viz níže. Zámek na druhém konci náměstí Smiřických patří lesnické fakultě, je krásně opraven, ale dá se dostat jen na nádvoří (v květnu při trzích prý budou i prohlídky). Silnice v Kostelci na Černými Lesy nyní sjízdná stěží tankem.
 
Supice
Známku mají jen!!! v muzeu.
 
Endy
hrnčířský den
moc hezké,znamka bez problemu v muzeu
 
Granule
Kolínsko
Špatně jsem vyplnila statistiku. Dne 4. 9. 2004 byla známka dostupná v restauraci Zelený dům.
 
Granule
Kolínsko
V Kostelci byla zrovna pouť a něco zde hledat byl docela problém. Obecní úřad zavřený, muzeum je v provozu
Č,PÁ,SO 10-12, 13-16. V neděli bohužel utrum. Známku jsem dostala v restauraci Zelený dům. Měli tam fofr kvůli
pouti, ale byli ochotní, měli i pohled a dokonce i razítko.
 
Ahasver
Muzeum hrnčířství mne velmi zklamalo, neboť jsem v něm neviděl ani hrnčířský kruh, jen nějakou výstavu obrazů.
Ale kustod vypadá na docela sympaťáka.
 
aladin
GPS
GPS - WGS 84 - N49 59 41,3 E014 51 39,4
 
Luboš
Dne 4.2.2004 jsem navštívil město. Známky mají v městské knihovně (viz návštěvní hodiny), knihovnice velmi
ochotná a příjemná.
 
Katka
známky stále nejsou
V muzeu známky pořád ještě nemají. Už měsíc říkají: "Do několika dnů přijdou!"Infocentrum je
na Městském uřádě v místní knihovně. Otevřeno mají podle úředních hodin na úřadech, tzn. Po a St: 8 -12,
13-17.K.
 
Zdenííí a Péťa
TZ
Infocentrum bylo při naší návštěvě zavřené. V muzeu také měli zavříno, a tak jsme se koukli alespoň do
kostela, kde stála moc pěkná míchačka. Muzeum má otevřeno následujícím způsobem:Po - zav.Út -
zav.St - zav.Čt - 10:00 - 12:00; 13:00 - 16:00Pá - 10:00 - 12:00; 13:00 - 16:00So - 10:00 -
12:00; 13:00 - 16:00Ne - zav.Tak lovu zdar a pěkné zážitky!Z. + P.
 
PaVeAnTo
12.7.2003 (sobota) Infocentrum zavřené, v Muzeu hrnčiřství neměli ani TZ, ani razítko - TZ údajně budou do 14
dnů.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek