Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 227 - Krakovec


Popis

Zřícenina gotického hradu s řadou výborně dochovaných stavebních prvků, jihozápadně od Rakovníka.

Mapa

Navštívil jsem Krakovec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hrad Krakovec (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Rakovník
Poloha:
50°1'1.79"N 13°38'21.66"E
Hodnocení:
2.92
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 227 - Krakovec
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 227 - Krakovec


12.08.2023 - dostupná bez problému
07.08.2023 - dostupná bez problému
26.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jaroslav Polidar
Jaroslav Polidar
TZ
Stojí za prohlédnutí
 
Michael Bronec
Michael Bronec
TZ
Známku mají i na Křivoklátě.
 
Jiřina Fialková
Jiřina Fialková
227 Krakovec
Paní v pokladně byla velmi vstřícná a milá, všechno pěkně vysvětlila. Nezapomeňte se zastavit u sochy mistra Jana Husa.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka byla dostupná na pokladně hradu.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Sice bez průvodce ale aspoň už to funguje prošli jsme si místa kde se natáčelo a i děti to tu bavilo moc pěkný a zachovalý hrad.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena na pokladně. Vstupné 90,- Kč / dospělý a 60,- Kč / děti mám přišlo přemrštěné. V pokladně dostanete akorát papírového průvodce.
 
Petr Vlasák
Petr Vlasák
TZ
Navštíveno na Velikonoční pondělí. Za krásného dne bylo dost lidiček, kteří prchli před tím šílenstvím do přírody. Známek i ostatních suvenýrů dostatek. Slečna z pokladny podala velmi zajímavý výklad o historii hradu.
 
wenzel
Krakovec
Pěkná zřícenina ve stejnojmenné obci. Vstupné ve výši 70 kč je dle mého názoru vysoké, průvodce je zde pouze papírový a zřícenina není zase tak velká. 50kč by bylo tak akorát. I podle pána pokladního tato cena odláka denně spousty přišetších. Známka a spousta dalšíci upomínkových předmětů v pokladně. Kdo si naplánujete oběd v restauraci před hradem, vězte, že se jedná spíše o klasickou hospodu, ve které i přes protikuřácký zákon stále načuchnete. Ale je zde mnoho stolů venku.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
Krakovec
Zakoupena TZ přímo na hradě, 30 kč
 
Pavel Hrabě
Pavel Hrabě
Krakovec
16.8. jsem se dozvěděl, že VTZ Karel IV 700.let již není s velmi příjemným dovětkem "a nebude". Ne zrovna příjemná komunikace! Ale prostředí krásné.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Velice pěkná zřícenina kdysi významného českého hradu kde měl údajně sice krátce, ale přesto působit i mr. Jan Hus na kterého je také vzpomínka krásnou sochou sedícího mr. na stráni pod hradem.
Velice příjemná pěší trasa je z Uhrovic mlýna na Machův mlýn, kde je možné se i za solidních 20 Kč při horkém letním dni vykoupat v místním venkovním koupališti, občerstvit se a poté dorazit na Krakovec po červené tur. značce.
Samotná TZ zakoupena v pokladně hradu. Zásoba dostatečná. Doporučuji i výklad průvodce, který byl zasvěcený a příjemný.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Krakovec
Dnes se mi podařil krásný výlet na hrad Krakovec, příjemný průvodce, jen u pokladny mám pocit, že mi účtovali za TZ 50,-, kupoval jsem jich vícero (včetně 2 víročních kousků)- špatné účtování jsem si uvědomil, ale až na parkovišti, tak jsem to nechal být. V zásadě moje chyba. Krakovej je překrásné místo, ačkoli z hradu se moc nedochovalo. Komentář průvodce poutavý, takže hodnotím kladně ;-)
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Re: Krakovec
Ještě dodám, že stále mají TZ se starým motivem - pokud by někoho zajímalo.
 
Vilém Bakoš
Vilém Bakoš
TZ 227
Nový motiv bude v prodeji, až doprodají starý.
Jinak skvělý průvodce, který je nadšenec do historie a dokáže vyprávět o hradu hodiny. Pro děti připravená zábava, aby mohl povídat a malí návštěvníci se nenudily.
 
Miroslav Svrček
Miroslav Svrček
Prodejní místo
Opravdu se TZ prodává v "Infocentrum Budy, Křivoklát, náměstí Sv. Čecha" ???
Navíc infocentrum se už nejmenuje BUDY.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
227
TZ spolu s VTZ Neobjevené památky v pokladně, milý a ochotný pán v pokladně. Hrad nádherný, velmi se mi líbil, rozhodně doporučuji k návštěvě!
 
Libor Marek
Libor Marek
01.05.2014
Pěkná zřícenina, z druhé strany hradu nová socha M.J.Husa. TZ spolu s VTZ dostupná v pokladně hradu bez problémů.
 
Pavla
májová
na státní svátek 1.5.2012 jsme navštívili tuhle krásnou zříceninu. Určitě to stojí za to a uprostřed lesů. Je hezky opečovávaná a je možné si ji prohlédnout s průvodcem, ale i samostatně s informačními letáky. TZ, pohledů a dalších upomínek dost ke koupi. Líbilo se nám to všem (2 dospělí, 2 děti)
 
Romča
Hrad Krakovec
Dne 3.8.2010 jsme navštívili hrad Krakovec, poslední útočiště Mistra Jana Husa před jeho cestou do Kostnice. Hrad zvaný "Chalúpka" je moc krásný!! Prohlídka se díky výmluvnému průvodci a deštivému počasí protáhla na dvě hodiny. Na zdejším hradě se točila pohádka Ať žijí duchové a část Princ a večernice. TZ i ostatních propagačních materiálů zde mají dostatek. Doporučuji k návštěvě!!
 
Jan Sainer
Zrovna byla vyprodána ,jinak hrádek hezký ,obsluha super
 
Slávek Č.
Na Krakovci to žije
Na Krakovec jsem dorazil v sobotu 3.7. v rámci DP "Putování za mistrem Janem".Bylo nádherné počasí a hrad s novým mostem působí moc lákavě.Také tu bylo lidí jak much.TZ i tur. vizitky v pohodě.Navíc v restauraci u hradu točí skvělou°polotmavou 11° Bakaláře.Ale ta je!Zvláště po 21km v horku.Vřele doporučuji,ja-kož i další přílohy,např. gulášovou pol.,nakládaný hermelín aj.
 
Karel
Krakovec
Nádherná zřícenina hradu, krásné okolí, dostupné i pro rodiny s dětmi.
 
Krmenčíková
Krakovec
Hrad je velmi rozlehlý, moc hezké na prohlédnutí, velmi mile mě překvapil. Pán u pokladny je velice ochotný, vše vysvětlí. S kočárkem bez problému, nechala jsem ho pak na nádvoří a nic se nestalo, jinak poměrně slušné zabezpečení proti pádu, jen doporučuji parkovat hned u kasy, protože od potoka, kam vás pán nasměruje je to pěkný výšlap do kopce, takhle to máte po rovině. Doporučuji hospůdku po cestě od hradu, jídlo výborné i pro děti.
 
mappy
Známka k dostání na hradě, vstupné 30, známka 25, hezký výlet...
 
Vendy
Na hrad jsme si udělali rodinný výlet minulou neděli.Dětem se zde moc líbilo, dcera má moc ráda film Ať žijí duchové, který se zde natáčel, tak byla nadšená. V pokladně nám zapůjčili povídání o hradu a my jsme si ho sami prošli.TZ měli dostatek.
 
V.+ L.
Dnes odpoledne jsme se zase po delší době podívali na Krakovec. Hrad jsme si prohlídli a líbilo se nám tam, tak jako vždycky. V pokladně u vchodu jsme si popovídali s panem kastelánem, který byl moc příjemný, dozvěděli jsme se zajímavé věci a koupili si turistickou známku.
 
kabalenka
Zříceninu jsme navštívili 26.5.09, koupili TZ a magnetku s hradem. V pokladně milý pán. Zapůjčil nám povídání o hradu a prohlídkli jsme si ho sami. Bohužel je mimo auta trochu méně dostupný. Nejbližší je to vlakem, zastávka Všesulov, asi 5km. Ve všední den prý jezdí i autobus, ale ne moc často.
 
vladislava
Určitě to stojí za to. Výborný průvodce, který se ve svém řemesle vyzná. Prohlídka trvala zhruba hodinu, což jsem u zříceniny vůbec nečekala, bylo to ale velmi poutavé. Zavírají sice ve čtyři, ale my tam přišli ve tři a poslední prohlídka již byla v půli, takže doporučuju přijít dříve:o)
 
boocay
Známku bohužel nemají již cca 14 dní a čekají na dodávku. Každopádně doporučuji ke zhlédnutí!
 
magipriba
znamky v pokladne na hrade,hospoda pred vchodem prijemna,ceny priznive,jidlo hotove behem chvilky
 
Tatík
Zřícenina rozsáhlá,dále se opravuje.Přispět se může zakoupením cvočku za 10,-Kč a jeho zatlučením do trámu u vchodu.Turistických známek dostatek v pokladně,polední přestávka 12-13 hod.se dá dobře a levně strávit v hospodě před vchodem.
 
Luděk
Krakovec
Ještě jsem si vzpomněl - koukněte na stránky www.krakovec.cz a dále - v letních měsících na hradě probíhají koncerty a autorská čtení, v sobotu od 18 hodin za 50,- Kč. V červenci např.: Jáchym Topol, Vl. Merta, Vl. Václavek nebo Old. Janota, jedna lahůdka za druhou
 
Luděk
Krakovec
Tak na Krakovci jsem byl po dlouhých 22 letech. Při mé první a poslední návštěvě byl hrad zavřený (opravoval se), ale my jsme přelezli zeď a hrad si načerno prohlédli, z natáčení pohádky "Ať žijí duchové!" jsme tehdy našli model hradu. Dnes jsem ale do hradu šel legálně a za vstupné 30,- Kč. V obci funguje jen pojízdná prodejna, hospoda otevírá až v 17 hodin, ale průvodkyni jsem opravy hradu pochválil! Krásný, ale trochu opomíjený hrad (jako nedaleký Týřov)
 
Jarda
Kvůli množství sněhu a ledu hrad v březnu hrad uzavřen,proto TZ nedostupná !
 
egon.w
I v deštivém počasí ochotná děvčata na hradě známku prodají:-)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2867 Turistických známek
2790 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek