Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1057 - Kralupy nad Vltavou


Popis

Historické a průmyslové město severně od Prahy, poničené bombardováním za II.sv.války. Silniční most z rolu 1928 byl ve své době unikátem - technická památka.

Mapa

Navštívil jsem Kralupy nad Vltavou

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Palackého náměstí 1, Kralupy nad Vltavou (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Trafika - suvenýry, Palackého 8, Veltrusy
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Mělník
Poloha:
50°14'39.86"N 14°18'48.59"E
Hodnocení:
2.423
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1057 - Kralupy nad Vltavou


08.08.2023 - dostupná bez problému
18.06.2023 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
03.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

-
Re: TZ
iCafé, pobočka IC, má otevřeno i o víkendu. V sobotu 10-22, v neděli 10-20. Umíte si představit lepší otevírací dobu? Pokud chcete na Kralupy kydat hnůj, nejdřív se zamyslete, jestli nepíšete sračky...
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
Re: Re: TZ
Bylo by dobré toto místo uvést jako oficiální, nebo alespoň napsat na zavřené dveře IC.
 
karel
TZ
Samozřejmě, že mají o víkendu zavřeno. Co to je za infocentrum tohle? A město mě celkem překvapilo. Ve špatném slova smyslu. Někde jsem četl, že je to údajně jedno z dvaceti nejlepších měst v ČR pro život. A skutek utek. Člověk tam přijede a vidí, že je to stejné jako v Teplicích nebo Kadani u nás na severu Čech. Příroda hezká, ale to máme taky. Jinak nic zajímavého.
 
Libor Douša
Libor Douša
TZ
TZ zakoupena v infocentru plus známka k odhalení sochy J. Švejka.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Marcela Valentová
Marcela Valentová
maxiznámka
Pozor! Provozní doba IC neodpovídá. Jela jsem v úterý úplně zbytečně. Do 15 h o prázdninách.????
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v íčku na MěÚ. Dále mají k dispozici vtz Odhalení sochy J. Švejka, toto dílo můžete spatřit před úřadem. Švejk sedí na lavičce, na klíně má stájového pinče a u nohou jeho bobek s mouchou. Něco podobného asi jinde neuvidíte.
Pokud jde o město, souhlasím s kolegou Antonínem.
Hostibejk to nezachrání, vyhlídka je pěkná, ale musela by být nad jiným městem. Osobně mě asi nejvíc zaujala ohromná budova nádraží s vysokým proskleným vestibulem a obklady z mramoru...
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka koupena v icafe, je zde i kavárna s příjemnou obsluhou a vynikajícím , občerstvením, vřele doporučuji.Od ní vede cesta k Vltavě kde se nachází ozubené kolo z vodní elektrárny.Pote jsme navštívili Hostibejk,on i celkově město nás mile překvapili,určitě stojí za návštěvu.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Kralupy
TZ zakoupena v trafice (resp. ovoce-zelenina) na Palackého 8 ve Veltrusích. Omlouvám se Kralupanům za urážku, ale Kralupy jsou opravdu dost hnusné město, jak už tu kdysi někdo psal. Pro turistu je zajímavý jedině kostel, ale bohužel cestou k němu musíte vidět i to ostatní.
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
iCafé
Známku jsem bohužel nezískala, protože je zrovna neměli :( Nicméně samotná kavárna má i vizitky, a mají teď i výroční k odhalení sochy Josefa Švejka. I kavárna samotná je skvělá. Naprosto zbytečné infocentrum na M2u, které je přes víkend zavřené, jsem ani nezkoušela
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Kralupy nad Vltavou
Turistická známka zakoupena v moderním iCafé u Masarykova mostu. V íčku, které slouží zároveň i jako kavárna mají spoustu informačních materiálu o městě a blízkém okolí, na baru i pěkné tur. razítko. Moc nerozumím příspěvkům typu nejošklivější město, asi si dotyčný neprošli ve městě vůbec nic, ulovili známku a honem pryč. Naopak město celkem překvapilo, doporučuji procházku kolem břehu Vltavy, kolem opraveného náměstí a poté výšlap na vrch Hostibejk odkud je krásný výhled na Kralupy z místního vyhlídkového altánku. Na vrchu, který je přírodní památkou je pěkná příroda a celkem klid, škoda, tohle místo by si TZ zasloužilo. Takže pokud máte trochu více času doporučuji si centrum města projít a ukončit na místní dominantě vrchu Hostibejk. Za nás spokojenost :)
 
... ...
... ...
TZ
TZ zakoupena v infocentru iCafé. Na rozdíl od druhého infocentra mají otevřeno i o víkendu, což turisté ocení.
 
Štěpa
Známka
Známku jsme zakoupili v TC i Café za 40Kč.
 
Hanicka
Turisticka znamka
Zakoupena v Turistickém centru iCafé hned u mostu na břehu Vltavy. Ulice Mostní, č. 22.
 
Pavel Hrabě
Pavel Hrabě
dostupnost
Známka dostupná v iCafé, Mostní 22, ochotná obsluha
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
TZ zakoupena v rámci pochodu Dvořákova Nelahozeves. Kralupy jsou však jedno z nejošklivějších měst, které jsem kdy navštívil. Nic mě zde neoslnila, naopak mě toho dost odpudilo.
 
Dana
zavřeno
v infu otevřeno P O U Z E ve všední dny-takže zklamání pro "víkendové" turisty .
 
Petr Maleček
Petr Maleček
Zavřeno
O prázdninovém víkendu zavřeno.
 
www.kralupynadvltavou.info
turistické známky
Známky jsou v prodeji v informačním centru měú:PO-ČT: 8-18Pá: 8-14o víkendech v muzeu:ÚT-Pá: 9-16So - Ne: 13-17Jinak v Kralupech je k vidění celkem dost věcí:Hostibejk a naučná stezka, výhled ze 2 nově altánů, které jsme nově natřeliNaučná stezka podél Vltavy z Kralup do NelahozevsiSprašová rokle v Zeměchách"kolo citroen" z Miřejovic - na levém vltavském břehuMěstské muzeuma další památky: kralupské kostely, most T.G.M. atd.Více informací na našich stránkách www.kralupynadvltavou.info
 
Eda
6.10.2011 - Známku jsem dnes koupil od neskutečně ochotné paní v muzeu. Tvářila se ovšem, že už příliš moc známek na skladě nemají :-( Do listopadu je v muzeu zvláštní výstava k výročí narození Jaroslava Seiferta - takže knihomolům doporučuji tuto možnost využít. Jinak ČD-centrum na nádraží, kde se snad kdysi daly známky sehnat, nejenže známky neprodává, ale v podstatě ani neexistuje - prochází kompletní rekonstrukcí.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Muzeum je opravdu hodně ukryté, vypadá zavřeně a při získávání známky jsem měl pocit spiklence...
 
eMPage
Nechápu infocentra, která mají o víkendech zavřeno. Alespoň že muzeum otevřeno mělo, i když vypadá skoro až děsivě. Samotné město vypadá hrozně, asi díky průmyslu. Jeho silníční síť kje přímo v katastrofickém stavu. Známka je BEZ nalepovací známečky
 
Ondra
V pondělí 21. 2 2010 jsem si cestou na naši chalupu koupil známku v pohodě na městském úřadě. TZ bez známečky za 25 Kč. Jinak samostatné město nic moc...
 
Petr
Muzeum malé,ale zajímavé.O víkendu otevřeno až od 13:00.Známka ještě za 25 Kč bez nálepky.Na muzeum jsem nenašel ukazatel.
 
feli
Sehnat ji lze
..................v pracovní dny na MěÚ a o víkendech v městském muzeu, Vrchlického ulice, otevřeno od 13:00 - 17:00 (toto je oficiální info z MěÚ).Hóóóóódně úspěchů :-)
 
Béďa
V neděli známku neseženete. Byl jsem i na nádraží ČD - prý je již dva roky neprodávají. Na OÚ v neděli zavřeno. Jinak v Kralupech mimo vyhlídkového altánu HOSTIBEJK a kostela nic zajímavého k vidění není. Jinak je to dost špinavé městečko.
 
Pavel
Tak v neděli se známka v Kralupech sehnat bohužel nedá. Možná by stálo za to známky prodávat také někde jinde, většina lidí jede na výlet o víkendu a má tak smůlu.
 
Ajka
Byli jsme tam v sobotu a to tam mají bohužel zavřeno,tak snad někdy příště ve všední den.
 
Bartošová
Turistické známky v Kralupech v prodeji
Turistické známky Města Kralupy nad Vltavou prodáváme v informačním centru na městském úřadě. Otevřeno je Po - ČT 8:00 - 18:00 a Pá 8:00 - 14:00.
 
Zbyněk
Blýská se na lepší časy
Turistické známky se budou prodávat v městském infocentru (snad už velmi brzo), to má ale otevřeno pouze v pracovní dny.
 
Jitka
Známku v Kralupech nevedou
Ahoj, několikrát jsme se snažili - vždy marně. Dnes jsme v naivní představě požádali kralupskou rodačku i občanku, pravidelnou kolejovou cestující, že se právě ona snáze přizpůsobí místnímu folkloru a známku někde vyloudí. Bylo jí však důrazně sděleno, že na ČD prý známku nevedou! Myslím, že je zde prostor pro změnu prodejní lokality. Ale stále se těšíme na další kolování, ahoj někde...
 
Zdeněk
Dobrý den bohužel v Kralupech na nádraží známku nemají a mít nebudou.Nemají ji ani v infocentu, toje v sobotu av neděli zavřeno.Nikdo neví jak to se známkou Kralup bude.Ahoj Zdenek
 
milionovej
známka se neprodává
Turistickou známku města neseženete, v ČD centru změnili sortiment a prodej známek zrušili!!!
 
kamik
Ve městě je sice infocentrum, ale známku tam také nekoupíte, prostě jí neprodávají.Tak už nevím kde ji získat.
 
Jarda
Známky v ČD centru nebyla k dostání, paní byla nevrlá.
 
vláďa
Jak již bylo napsáno na nádraží TZ nejsou a ani nebudou. Ale podle sdělení paní z ČD centra má město od 3.3.2008 otevřít vlastní informační centrum ve svých prostorách, takže TZ jestli jí ovšem objednají, by měla být opět dostupná.
 
Roman
TZ nejsou
na nádraží v ČD centru nejsou a nebudou TZ.
 
pierrott
Nepochpitelné
Paní mi na čd centru ukázala prázdný stojánek s tím,že čd nechtějí aby se na nádraží známky prodávali.Inu nic se s tím asi nedá dělat,takže nádraží ani nehledejte.
 
Kolodějská smečka
Kralupy n.V.
Známka č. 1057 - Infocentrum ČD jí nemá a nesmí jí prodávat, ve městě infocentrum není a nikdo jí zatím neprodává.
 
Pavel
Známka 1057
Navštívil jsem Kralupy nad Vltavou a snažil se sehnat známku 1057. Ptal jsem se v ČD centru. Moc ochotná paní mi vysvětlila, že známku nemají a už ji prodávat nebudou. Nikdy. Pak jsem se snažil najít ve městě infocentrum... další katastrofa. Nejen že je toto malé město nepřehledné, nikde není žádný ukazatel a všude plno malých obchůdků s prodavači vietnamské národnosti, kteří ničemu nerozumět. Tak jsem se zeptal jedné starší paní, kde najdu infocentrum. Ta na mne divně civěla, že prý neví a že o něm slyší prvně. Po marném hledání jsem to nakonec vzdal.
 
Jakub
Souhlasím, na nádraží mi pán řekl, že známku nesmějí prodávat a že není nikde k sehnání... Informační centurm jsem nenašel...
 
Myškin
Kralupy nad Vltavou - Čd centrum
ZdravimTento měsíc jsem se ptal dvakrát.Pání,která se mi v ČD centru věnovala,mi řekla,že známku nemají a že ji údajně nesmějí prodávat.Netýká se to prý jen ČD centra v Kralupech,ale i ostatních center a známek.Prý to není ale definitivní. To,že neseženu známku ve městě kde jsem doma mě mrzí.Do budoucna jsou dvě možnosti.Buď známku opět začnou prodávat na nádraží nebo se najde jiné místo pro prodej.Protože,pokud se někdo z Kralup postaral o její vytvoření měl by se o ní starat dál.Přece jenom by to byl dobrý vzkaz pro ty kdo známky sbírají a chtějí navštívit naše město.Dlouhodobá nedostupnost není dobrou vyzitkou.
 
Pája
Ahoj, bohužel musím jen potvrdit to, co napsala Kačenka.... Takže TZ nelze sehnat.
 
kačenka
Paní v ic na nádraží mi sdělila, že známky nemají, protože z důvodu reorganizace mají zakázáno cokoliv nakupovat.
 
dan
ic je na nadrazi a dokolika ma ic?
 
Véna
No abych řekl pravdu Kralupy jako město nic moc, ale dobrý výchozí bod na tůru Kralupy- Veltrusy - Nelahozeves - Kralupy (cca 11km)
 
Pinďa
Známka Kralup bez problémů. Pán v nádražním IC mě jich podal několik, abych si prý vybral tu nejhezčí. Kromě ní mají ještě VTZ Okoř.
 
Kairon
Známka v ČD centru bez jakýkoliv problémů, měli jich tam dostatek, paní byla velmi vstřícná, dala mi i vybrat. Kromně TZ tam měli i VTZ Do Okoře bez oře a 1100 let Budče.
 
Vláďa
Známky nejsou a asi ani nebudou
Mohu jen potvrdit zprávu z předchozího příspěvku. Známky v ČD centru nemají a ani se je nechystají objednávat.
K dostání pouze VTZ, které již jen doprodávají.
 
Luboš
Kralupy
V ČD centru dle sdělení paní hodlají s prodejem skončit (logo TZ není ani na dveřích), přesto lze (dle mého
zjištění) bez problému koupit TZ Kralupy, VTZ Do Okoře bez oře a VTZ 1100 let Budče. Pokud by opravdu musel
prodej TZ na kralupském nádraží skončit, doporučuji přesun na recepci A hotelu Sport...
 
Kocour
Českým drahám někdo vtipně zakázal TZ prodávat a všichni tam z toho jen smutně krčí rameny. Každopádně v
Kralupech se v Infocentru krom zmíněného ramen krčení ničeho nedočkáte. KČT Kralupy údajně shání nové prodejní
místo. Podle paní v Infocentru je možné napsat na adresu KČT a ti známku pošlou, ale tahle informace je bez
záruky. :(
 
Milo3
ČD centrum otevřeno i v neděli. Jsou tam velice příjemné paní, přidají i nějaký ten informační letáček a mají
VTZ Budeč.
 
Pppejsek
ČD centrum
V ČD centru znamka byla, jen mě zamrzelo, že už není VTZ kralupské turistiky.
 
Pajik
VTZ uz neni
V nedeli 29.5 uz nebyla k dostani VTZ a podle sdeleni pani v infu, uz ji nebudou objednavat. Takze smula...TZ
Kralupy bylo jeste cca 20 ale pry zase doobjednaji. V nadraznim bufetu se silne komunistickym designem maji
dobrou cocku za 47,-
 
Renata
V infu byli velmi příjemní, nabídli mi ještě výroční známku, malý kalendář od turistů a info letáček přidali s
úsměvem zdarma.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2871 Turistických známek
2801 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek