Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1212 - Kraslice - Vysoký kámen


Popis

Vyhlídková skála, dříve nazývaná též Hohenstein, asi 8 km nedaleko města Kraslice. Silueta připomíná zříceninu hradní věže.


Mapa

Navštívil jsem Kraslice - Vysoký kámen

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
KIC, nám. T. G. Masaryka 1782, Kraslice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRUŠNÉ HORY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Sokolov
Poloha:
50°18'3"N 12°24'28"E
Hodnocení:
2.839
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1212 - Kraslice - Vysoký kámen


02.08.2021 - dostupná bez problému
08.09.2020 - dostupná bez problému
03.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Vysoký kámen
Známka zakoupena bez problémů v IC v Kraslicích. Z osady Kámen u obce Kostelní je to na krásnou skalnatou vyhlídku připomínající hradní zříceninu jen kousek. Asi jedno z nejkrásnějších míst, které jsme v poslední době navštívili.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
14. 7. 2020
V íčku v KRASLICÍCH je šikovně zpracován letáček o tomto místě a jak k němu nejlépe na kole. I k těm dalším známkovým místům a vždy je to okruh. Vysoký kámen je luxusní místo s ojedinělým výhledem do krajiny.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Modro na kameni
Jedu si takhle na kole brzy ráno přes Krajkovou a odbočka na jakýsi Vysoký kámen...jedu a čekala mě veliká paráda. Některé návštěvy je lepší neplánovat. Nikdo tam nebyl, výhledy nádherné a modrá obloha a vedro ještě nevypuklo. Známka v Kraslicích v IC, stejně jako nálepka.
 
Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
TZ
TZ v KIC Kraslice za 30 Kč. Ochotná paní poskytla spoustu dalších informací z okolí. Samotné místo stojí určitě za návštěvu. Krásný výhled ze skalní vyhlídky, ale především do Německa. Na vyhlídkovém místě umístěna informační cedule s popisem všech v okruhu viditelných míst v ČR i Německu a s popisem světových stran. Pod skalním útvarem u informační tabule schránka s tur. razítkem.
 
Wenzel
Vysoký kámen
Známka v kraslickém infocentru za 28kč. Odbočka k Vysokému kameni se nachází mezi obcemi Počátky a Kostelní, k místu samotnému vede červená značka. Skalní útvary jsou moc pěkné, v loňském roce tam byla zrekonstruována vyhlídka na úplném vrcholu. Místo doporučuji navštívit v letních měsících navečer a nebo při západu sluncu, kdy je nádherně ozářeno slunečními paprsky. Po vrcholcích skal je možno sbírat borůvky, pod hlavní skalou je altánek.
 
Ivo
Ivo
město
Infocentrum vybavené dobře, TZ hned několik, ovšem co překvapí, že na dotaz kam se jít podívat zazněla spousta cílů v blízkém i vzdáleném okolí, ale ze samotného města nic. Žádná galerie, žádné muzeum, žádná expozice... Tak pokud ve městě budete, nezapomeňte se kouknout alespoň na perfektně obnovovaný areál jatek.
 
Honza Pásler
Vysoký kámen, skalní útvar v podobě zříceniny hradu, na jehož vrchol vedou schůdky a jsou zde vyhlídkové plošiny, sice leží na katastru Kraslic, ty jsou ale vzdálené asi 10 km, blíž je to do cca 7 km vzdálených Lubů. Škoda, že se nepodařilo zajistit prodej TZ i tam. Jinak ti nejlínější mohou dojet autobusem z Kraslic do vesničky Kostelní, sem však autobus jezdí jen v pracovní dny, čtyřikrát za den, o prázdninách ještě méně.
 
Libor
02.04. - TZ v IC v Kraslicích, skála i celé místo plné vřesu je nádherné (přispělo i sluníčko), ale není 1 km od Kraslic - je 11 km od Kraslic, tj. 1 km od obce Kostelní s pěkným kostelem (odtud po červené cca. 2 km (i když ukazatel udává jen 1 km) chvíli po silnici a pak polní cestou do lesa)
 
Infocentrum Kraslice
Po pracovní době infocentra je možné všechny známky zakoupit v restauraci Kulturního domu (v té samé budově, ve které se nachází infocentrum).
 
Infocentrum Kraslice
Nově v prodeji i turistická známka č.1583 Rotavské varhany.
 
Infocentrum Kraslice
Nyní v prodeji kromě turistické známky Kraslice no.1212 také známka Bleiberg no.65.
 
Eda
Až budete hledat kraslické infocentrum, nedejte se zmást ještě nedávno vydanými plány města, které ho umisťují do Havlíčkovy ulice (budova bývalého kina). Informační centrum je nyní v kulturním domě na Masarykově náměstí poblíž hlavní komunikace. Jinak celkový dojem z Kraslic a jejich okolí všestranně pozitivní, jako "vláčkaře" mě nadchla zdejší místní dráha do Klingenthalu, kterou se podařilo firmě Viamont zachránit od jistého zániku.
 
Tereza
Známka je k dostání v kulturním a informačním centru.
 
lukin
známka
Známku budou mít az po pochodu. Bude dostupná v Infocentru.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek