Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1215 - Krkatá Baba - Lubě Blansko


Popis

Přírodní památka, skalní útvar nacházející se v údolí říčky Lubě asi 30 kilometrů severně od Brna. Traduje se zde pověst o začarované svatbě, na které byla nevěsta zakleta ve skálu.

Mapa

Navštívil jsem Krkatá Baba - Lubě Blansko

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Turistická ubytovna Jižní Portál, Újezd u Černé Hory (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Hospoda u koupaliště, č.p. 6 , Lubě
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Blansko
Poloha:
49°22'56.45"N 16°31'44.84"E
Hodnocení:
2.63
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1215 - Krkatá Baba - Lubě Blansko


12.09.2020 - nemají sběratelský předmět
21.09.2019 - nemají sběratelský předmět
26.08.2019 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavel Kubát
Pavel Kubát
TZ
V hospodě u koupaliště známku neměli,ale mladík,který to tam má na starost zavolal starostce,která at svátek doběhla na úřad (byl svátek) a po 10 minutách bylo k dispozici celé balení (asi 200 ks).Chválím,taková ochota už nebývá zvykem.Tedy známek dost!
 
Lucie Benešová
Lucie Benešová
tz
Turistických známek mají dost.Ochotný majitel mě zval na panáka.
 
Dana
tz
Turistickou známku mi ochotně prodali i mimo sezónu-pěkné místo i pod sněhem.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
Na Krkatou bábu jsme se vydali z Lubě po červený. Místo určení se nedalo minout - je tam informační tabule. Trochu napínavější bylo najít konkrétně Krkatou bábu. Když stojíte před cedulí, tak je nejlepší se vydat vlevo a vzhůru vyšlapanou cestičkou. Jižní portál jsme také našli pohodlně. Z červené jsme dle mapy odbočili na cyklostezku. Ochotná paní nám prodala jak známku, tak malé pivo.
 
Jelcin
Krkatou bábu jsme našli, ale turistickou známku jsem získal s problémy. Zaměstnanci ubytovny si mne nevšímali a nevěděl jsem, kde ji přesně v areálu prodávají.
 
vláďa
Zda známku mají či nemají nemohu posoudit, já jsem turistickou ubytovnu prostě nenašel.
 
Petr
Jel jsem dle GPS na značené místo. Asi jsme se dostali do blízkosti "Krkaté baby", ale to mi přesně i místní nedokázali poradit kam mám jít. Další problém nastal v hledání prodejního místa TZ. Je třeba se hodně ptát a potom se dostanete přes "hory a doly" k turistické ubytovně JIŽNÍ PORTÁL. Tam je fakt moc hezky. Majitel byl velmi vstřícný i když měli problém s vodou, neopouštel ho humor a vzhledem k strastiplnému hledání ubytovny nám nabízel známky zadarmo. OK. Spokojenost.
 
Béďa
Na Jižním Portálu převelice neochotný člověk (až hrubý) než-li ho požádat o jídloa spaní, tak raději jsme šli spát do lesa. Krkatá baba není vůbec značená, ale po dlouhém hledání nalezena. Takže na Jižní portál - už nikdy.
 
stan
dobry pivo zmrzliny sodovky znamek dost
 
Koty
... jinak je zde opravdu nádherně, a kdo má rád kozí sýr, zastavte se v Hlubokých Dvorech (je to kousek za Lubě směrem na Tišnov) v takovém rozpadlém, z části již opravném statku, je tam i útulná hospůdka ve dvoře ;-)
 
Koty
Zarostlá baba
7.7. jsem se vydal na kole na krkatou babu po mojí oblíbené cyklotrase z Býkovic udolíčkem kolem rybníků na Žernovník->Malou Lhotu->osadu Jižní portál. Zde jsem po menším čekání zakoupil TZ a vydal se dál za babou.Když jsem zde kdysi byl jako malý, byl krásný pohled na babu i shora z baby ...kdybych ale nevěděl kde ji mám hledat, asi bych ji určitě nenašel, je tak zarostlá že není skoro vůbec vidět!neměla by se tedy přejmenovat na Zarostlou babu? :-) to určitě ne, ale mělo by se stím co nejdříve něco udělat, jestli chceme tuto krásnou přírodní památku zachovat i pro další generace. Hornina díky porostu eroduje a borovička a další větve, která ve větru mlátí do hlavy baby také určitě neprospívá, ale nenávratně ničí...ps: pokud by se někdo našel abych nebyl sám, rád bych se toho ujal
 
alex
krkatá baba
šel jsem z Lubě, je to tak 15 minut pohodová esta s dítětem, baba je zarostlá, nic moc vidět není..a turistická ubytovna je v Újezdu u Černé Hory, tak nechodte z Lubě!!!
 
Milan
-Dnes TZ. měli
 
Pivoš
Kravín je po levé ruce,jdete-li z Újezdu,cedule s logem ČH piva zdaleka viditelná. Krásné,utajené místečko objevíte tak po 700 m,obšťastní vás volba mnoha různých míst k posezení s dobře vychlazeným pivečkem. Nebýt těch uřvaných pávů,kteří jsou jen slyšet,dávám všem tip na snový relax!
 
Milada
Dnes jsme tam jeli, taky jsme to nemohli najít, opravdu špatné značení, je to ještě před vesnicí kolem kravína a pak už je ukazatel. známku stále nemají, prý snad do 14 dní. Vhodné spíše pro cyklo.
 
Laasi
V turistické ubytovně Jižní Portál nám pan Koláček ochotně prodal turistickou známku (měli jsme štěstí,protože byla poslední,ale pan Koláček slíbil,že zanedlouho budou nové) a ukázal nám svoji ubytovnu i blízké okolí.Za zmínku stojí blízký rybník,který je plný ryb a žab :-) Děkujeme panu Koláčkovi za velmi vstřícný přístup!!!
 
Wíla
Velmi příjemné
18.2.2007 v rámci pěkného počasí jsem navštívil Krkatou Babu a byla to velmi pěkná procházka z vesničky Lubě po červené podél potoka i s kočárkem cca 3,5km. V turistické ubytovně Jižní Portál bylo otevřeno.Na dotaz do kolika mají otevřeno jsem dostal odpověď "jak je potřeba". Tak tento přístup se mi líbí v porovnání s jinými místy.A co hlavně hospůdka teplá a zákaz kouření pro všechny věkové kategorie.Tak to se cení.Super
 
Roman
ach jo
tak jsem tam dnes byl. Nemohl jsem to najít, naštěstí byl otevřený portál a tam měli známku a dobré rady. myslím že tenhle kámen mít známku nemusel. kdo má zájem pošlu fotky, zbytečná cesta, jsou zajímavější místa......
 
Clar
Turistická ubytovna Jižní Portál je z důvodu rekonstrukce dočasně uzavřena. Nikde není uvedeno, jak dlouho
bude uzavřena...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek