Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1895 - Krušnohorské muzeum Lesná


Popis

Krušnohorské muzeum se nachází ve východní části Krušných hor, nedaleko měst Chomutova a Mostu. V muzeu je stálá expozice ze života horalů před cca 100 lety, jejíž součástí je i sbírka renovovaných starých zemědělských strojů. Půdní prostory jsou vyhrazeny pro výstavy související s Krušnými horami. http://www.horskyklublesna.cz/cz/projekty/projekt-c-1/krusnohorske-muzeum-na-lesna/


Mapa

Navštívil jsem Krušnohorské muzeum Lesná

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Vzdělávací a rekreační centrum Lesná č. 25
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Chomutov
Poloha:
50°33'51.11"N 13°25'51.52"E
Hodnocení:
2.692
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1895 - Krušnohorské muzeum Lesná


18.09.2021 - dostupná bez problému
12.09.2020 - dostupná bez problému
02.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Libor Douša
Libor Douša
Krajina
Krušné hory? Opomíjená paráda!
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Muzeum otevřeno a i příjemné prostředí které na nás dýchlo vánoční atmosféru.U hotelu krásný dřevěný vyřezávaný betlém s figurkami v životní velikosti a uvnitř hotelu dobré jídlo s příjemnou obsluhou moc se nám tu líbilo.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v IC nedaleko hotelu. Místo působí malebně, samo Krušnohorské Muzeum v Lešné má nádherné exteriéry, avšak interiér na mě působilv přízemí přeplácaně a v patře (na půdě) zase nedotaženě. Chtělo by to určitě k exponátům doplnit popisky, přijde mi, že samotné informační cedule byly málo - popřípadě by byla dobrá komentovaná prohlídka. Oceňuji však snahu vdechnout místu jeho bývalou krásu, kterou poznamenala "zde všudypřítomná" těžba... Jako milovník historie mám z místa každopádně rozporuplné pocity (pozitivní je, že je zde vstupné ZDARMA). Kdo pojede kolem, určitě by neměl vnechat nedalekou vyhlídku z Eduardovy skály, která celý dojem z Lešné (minimálně u mě) o dost vylepšila - nádherné místo.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Příjemné místo
Třetí adventní neděle vítá na Lesné návštěvníky mlhou, deštěm a větrem, takže potěší posezení v hotelové restauraci s vynikajícími cenově dostupnými jídly a příjemným personálem. Rozdíl v přístupu k českým a německým hostům jsem určitě nezaznamenal. Rovněž v protějším minimuzeu je hezky teploučko, zvláště ve světnici, kde krojované ženy předvádějí výrobu krásných vánočních drobností. Pro turistickou známku musíme do cca 400m vzdáleného infocentra (při silnici směr Malý Háj).
 
Karel Lenka Kája a Bára Hlaváčkovi
Karel Lenka Kája a Bára Hlaváčkovi
Karlosíci - námět
Zakoupeno v Infocentru nad Horským hotelem Lesná. Parádní místo, příjemná slečna. Ráj pro děti.
 
Mirek
Nazor
Nádherná příroda,známka bez problému k dostání jen ta obsluha né moc přijemná.Radši by uvítali autobus němcu než turistu co si jde pro známku.
 
Rudolf Kožený
Rudolf Kožený
1895
Bez závad.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Názor
Restauračka dobrá, obsluha, hlavě vedoucí směny nevypadá na to, že měl hotelovku nebo romu dvakrát zvlášť rozuměl, navíc viditelně pil během práce pivo. Ceny jídel trochu vyšší než je běžné, ale porce jsou odpovídající ceně. Stojí to za návštěvu.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
Eva
Pozitivní zážitky s hotelem, bohužel, nemůžu sdílet. Je pravda, že bylo plno a konal se v den naší návštěvy folklórní festival. Ale přeci jen si myslím, že registrace hostů/účastníků festivalu by neměla mít přednost před obshluhováním. Takže jsme to vzdali a odešli. Každopádně další část - pochod na Jezeří - jsme si užili. Krásná krajina.
 
selmach
100% doporučujem. Hotel je naprosto úžasný. Obsluha supr, jídlo fantastické a velmi příjemné ceny. Jen jsme Hotel navštívili v 10h večer, takže muzeum nenavštíveno...
 
stáňa
hezký výlet
doporučuji výlet. Do muzea nás bez problémů pustili i když bylo zavřené, protože právě připravují velikonoce. Za zhlédnutí stojí i kaple sv. Antonína. V přilehlém hotelu je velmi příjemná obsluha a velmi dobře vaří.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek