Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1269 - Kublov


Popis

Románský kostel sv. Jan Křtitele na místě bývalého rozsáhlého hradiště na vrchu Velíz.

Mapa

Navštívil jsem Kublov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°56'37"N 13°52'36"E
Hodnocení:
2.568
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1269 - Kublov


26.08.2020 - dostupná bez problému
21.08.2019 - dostupná bez problému
17.03.2018 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Kostel Narození Jana Křtitele
Turistická známka koupena v informačním centru na Křivoklátu, kde mají v prodeji kolem 40 druhů TZ z okolí a občas i nějaké nesmyslné jako například Zoo Plasy. Kostel se nachází na bývalém hradišti na vrchu Velíz. Na místo se dá dojet až autem. Kostel pěkný, kolem něj malebný hřbitov. Krásné místo bez lidí, doporučuji.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Restaurace
funguje, ale známky již neprodává.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka dostupná i v IC Křivoklát, takže se nemusíte stresovat hledáním po obci.
 
Oldřich Dolejší
Oldřich Dolejší
TZ
Známka k dostání na Obecním úřadě + pohledy.
 
Jaroslav Pěkný
Jaroslav Pěkný
tz 1269
Známku jsem po dlouhém shánění dostal v IV Křivoklát. Děkuji
 
Standa
Bez známky
Několikátá návštěva téhož místa. Hospoda bez známek života, OÚ o víkendu uzavřen.
 
Eva Havlová
Eva Havlová
25,9,2015
V obci nelze TZ sehnat. O víkendu OÚ uzavřen a hospoda již není v provozu. TZ zakoupena v infocentru v Křivoklátě.
 
Kačka
TZ Kublov
OÚ dnes uzavřen a hospoda Na Slovance už nefunguje...
 
Karel
Na Slovance
V restauraci na Slovance známku nemají a nadále ji odbírat nehodlají. Obecní úřad o víkendech zavřen.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Nedostupná
V sobotu v poledne známka nedostupná. OÚ, tak tam je to jasný, jestli známky mají v restauraci nevím, v sobotu otevírají v 16 hodin. Hradiště na Velízi je zajímavé místo, mnoho se o něm návštěvník dozví z infotabulí na místě samotném. Kdo se bude v okolí Kublova potloukat pěšky, tak tomu doporučuji navštívit necelých 8 km vzdálenou skalní vyhlídku Vraní skála. Úžasné místo s kruhovým výhledem do kraje.
 
Milan Bárta
Milan Bárta
Poslední známka
V restauraci měli poslední známku a prodali nám ji "se slevou" - stála pouhých 35,- Kč!
 
Dancaf
Hospoda zavřená
Ačkoli na dveřích restaurace je otvírací doba a mělo být otevřeno, otevřeno nebylo a vypadalo to spíš že ta není už nějakou dobu otevřená :(
 
libor
Známka v hospodě na Slovance nedostupná výprodáno.
 
jerry720
Kublov-Velíz
Návštěva v sobotu 09. 04. 2011. Z Kublova nahoru na Velíz je to pěkný krpál, ale dá se tam zajet i autem :-) Až si prohlédnete kostel a zbytky základů probošství, tak nezapomeňte navštívit dřevěnou plastiku boha Velese, Bílou skálu a vyhlídku, odkud je mj. vidět hrad Točník a pod ním se krčící hrad Žebrák. Na všechna místa vás navedou dřevěné významové šipky. TZ jsem bez problému sehnal v Restauraci Na Slovance v Kublově, mají ji i v "Íčku" v Křivoklátě.
 
olda
TZ dostupná i v IC v Křivoklátě.
 
Had
Kublov
Známku jsem koupil bez problémů v restauraci "Na Slovance",ochotně poradí jak se dostat ke kostelu Narození Jana Křtitele na Velízi.Kostel nádherný.Všechno o něm se dovíte na tabulích které sou u prvních domů u kostela.V Kublově se také narodil hudební skladatel Josef Leopold Zvonař.U kostela má obrovskou hrobku.
 
Mista
Známku jsem koupil bez nejmenších problémů v restauraci Na Slovance.Měli jich dost.Je to opravdu pěkná vesnická"putika",ale pivko mají dobré!
 
Jitka
Restaurace na Slovance, Kublov - 13.10.2007 prodána poslední známka (kdy budou další se neví), ale odnesete si vydatný hospodský odér - fuj, který z Vás ale při další cestě určitě časem vyvětrá.Pivnice a klub u Rudolfa II., Kublov - tam ani nelezte, nefunguje tam ani pivnice, ani známky; možná tam provozují aktivity po vzoru Rudolfa II., ale ten homeless, který se v místě potácí, nevypadá ani na to.
 
Stephanos
Tak pán v restauraci Na Slovance mi dneska sdělil, že nevaří, protože je to na vsi ztrátové, a že nic k jídlu nemají. Alespoň známku mi prodal. Ale pozor: ve všetní dny otevřeno až od 16:00. A při výstupu na Velíz nezapoměňte navštívit sochu slovanského boha Velesa, nachází se v lese úplně navrchu kopce až nad kostelem. Navedou k ní směrové značky.
 
magipriba
znamka zakoupena v restauraci NA SLOVANCE,nenechte se odradit vzhledem teto hospody ani omezenou nabidkou jidla,lepsi sekanou jsem v zadne jine restauraci nejedl,obe polevky(kvetakova a zelna) vynikajici,feferonkovy salat bajecny,vrchni je sverazny,ale nikoliv arogantni,znamek dostatek
 
Honza
Známku jsem koupil bez problémů v restauraci na Slovance,která se nachází v centru obce a vypadalo to, že známek mají také dostatek.
 
Clar
Na Slovance jsme koupily poslední známku, zkusily jsme to ještě U Rudolfa II., protože jsme jely dvě. Ale ouha. To, že měli otevřeno od pěti, je běžné.. Ale že zazvoním, uvidím v okně člověka, který na mě kouká, a přesto se ani po deseti minutách čekání nedočkáme otevření... Škoda mluvit.
 
Luděk
Kublov
Přidávám kontakty do Kublova:Obecní úřad Kublov tel. 311 585 102 e-mail obec@kublov.cz www.kublov.czRestaurace na Slovance tel. 311 585 209Pivnice a klub u Rudolfa II. tel. 311 585 405.Teprve podruhé se mi stalo, že jsem si nemohl vybrat TZ, ač jsem byl max. asertivní a navíc si objednal Krušovice 12° před cestou na Velíz (na kole). Slovanka a OÚ jsou blízko sebe u zastávky ČSAD resp. cestou do kopce na Velíz. Kde je Rudolf II. jsem nezjistil, jsa otráven nerudným hostinským (a to měl "honičku", celé 4 hosty v podniku)! Kontakty jsem opsal nahoře na panelech, o nichž se zmiňují předchozí pisatelé. Místo je opravdu tajemné, něco jako Sedmihoří, Bacín, Koukolova hora nebo Kounov
 
pepi
Turistické známky bez problému v restauraci "Na Slovance". Na vrch Velíz krátký, ale prudký výstup. Jeskyně je přímo pod Bílou skálou, ale je to pouze minijesky- ně, spíše je to zbytek skalního převisu. V místě jsou zbytky po hornické činnosti, zbytky milířů a další pozůstatky. Okolí má zvláštní vliv. Kostel Narození Jana Křtitele je působivou stavbou s archaickými prvky. Restaurace měla otevřeno před 15. hodinou.
 
Pepa
Peknej humus.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v restauraci Na Slovance v Kublově,otevřeno od 15:00 hod.Na Velíz je to pěkný výšlap,kostel Narození Jana Křtitele na hřbitově zvenku upravený,ale zavřený.U něj hrob J.Zvonaře,autora písně Čechy krásné.Na informačních panelech jsou kompletní informace.Po místním značení je to 400 metrů k dřevěné soše boha Velise a k vyhlídce na Točník a Beroun.Jeskyni u Bílé skály jsem nenašel,jen jakýsi brloh na přespání.
 
Petula
Velíz
Známky lze zakoupit i v restauraci Na Slovance a v privátní klubu u Rudolfa II (po zazvonění) v Kublově. Doporučuji vystoupat příšerný kopec na vrch Velíz, kde stávalo rozsáhlé hradiště, které se připomíná v písemných pramenech již r. 1003. Kníže Jaromír, který zde byl zajat Vršovci, nechal po své záchraně zde vybudovat kapli. Na jejím místě pak byl postaven románský kostel sv. Jan Křtitele a benediktinské probošství, které bylo vypleněno husity a již není. Místo působí velmi tajemně.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek