Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 224 - Kunětická Hora


Popis

Dominanta Polabské nížiny ve východních Čechách. Částečně dochovaný husitský hrad na osamělé sopečné hoře.

Mapa

Navštívil jsem Kunětická Hora

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Pod Kunětickou Horou (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Hrad Kunětická Hora - pokladna (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Pardubice
Poloha:
50°4'48.12"N 15°48'46.26"E
Hodnocení:
2.911
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 224 - Kunětická Hora
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 224 - Kunětická Hora


17.07.2021 - dostupná bez problému
25.06.2021 - dostupná bez problému
15.05.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku měli na pokladně.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
19.04.2014
V době návštěvy byl na nádvoří sraz veteránu Jawa.
 
tz
TZ prodávají na hradě v pokladně a dole v kiosku při restauraci Pod Kunětickou horou.
Nádherný hrad, nádherné vyhlídky, nádherná obora při vstupu k hradu. Dole u restaurace zážitková část pro děti. Jinak lze využít vláčku :)
 
FCB
Známku
jsem koupil přímo v pokladně na Hradu. Co říct k tak známému místu jako je Kuňka. Navíc vše už popsali sběratelé přede mnou.
Byl jsem zde poprvé a hodně se mi expozice, vyhlídky i atmosféra líbily!
Návštěvu rozhodně doporučuji!!!
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Krásný výhled po okolí - 1.8.2019
Pohled na hrad od parkoviště umocňuje skalní ostroh, který je bezmála 80m vysoký a tak je výraznou dominantou, viditelnou z širokého okolí. Hrad prochází dlouhodobou rekonstrukcí, takže dojem kazí jen lešení a různé zednické nástroje. Všude jsou rozmístěny panely a fotografie na porovnání jak hrad vypadal před začátkem prací, rozdíly jsou skutečně velké! Hrad je volně průchozí(po zaplacení) a z věže je nádherný výhled po okolí. Mě rybáře zaujala mapa tehdejší rybniční soustavy na Pardubicku, kdo by řekl, že zde byla hlavní konkurence Jakuba Krčína ale to je už dávná historie, bohužel.. Náš výletní den jsme zakončili v restauraci pod horou, kde jsem si dal výborný pivní guláš, mňam :)
 
wenzel
Kunětická hora
Hrad na kopci nedaleko Pardubic je vidět ze širokého okolí. Výstup k hradu není náročný, asfaltová cesta vede mírně do kopečka a dovede až k bráně hradu. Autem se dá dojet pod hrad na placené parkoviště, nebo zdarma zaparkovat o pár desítek metrů níže u restaurace a ohrady pro zvířata. Areál hradu je pěkný, udržovaný. Na hradě se nachází několik expozic, dá se projít od sklepení až po věž. Z té je výhled do okolí, ale díky malým oknům a pletivu v nich je výhled omezen. Krásnější výhled do okolí je z hradeb pod hradem.Známka a další suvenýry se prodávají přímo v pokladně.
 
Norbert Šabacký
Norbert Šabacký
TZ
Krásné počasí,perfektní výhled do okolí,na zámku jsou momentálně i kostýmy z různých pohádek.Stojí za to si ho prohlédnout!
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Kuňka
Krásný hrad,je zde toho dost k vidění,výhodou je že prohlídka je samostatná tak jsme se zdrželi docela dlouho.TZ bez problému na pokladně,kde je vřelá paní..Absolvovali jsme i s malými dětmi které se taky nenudili..
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Hrad
TZ koupena přímo na pokladně hradu, ale v prodeji byla i v kiosku se zmrzlinou vedle restaurace Pod Kunětickou horu. Jako prohlídku jsme zvolili kombinovaný okruh hrad a kaple za 90 korun pro dospělého. Jelikož bylo krásné počasí na hradě bylo celkem hodně lidí. Prohlídka hradu byla pěkná, vkusně udělané expozice v některých místnostech hradu. Hrad je rozlehlý a pěkně opravený, co trochu zklamalo byl výhled z věže, lepší výhled je už z paláce cestou na věž. Návštěvu rozhodně doporučuji.
 
Barbora Burdychová
Barbora Burdychová
Informace
Známku jsme zakoupili na pokladně, a to společně se vstupem na okruh bez průvodce. Vstup stál 80 Kč. Velmi nás zaujala výstava v sále (vše o katech, mučednících, zákony, atd.), dále archeologické nálezy a samozřejmě úžasný výhled z věže.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Na Kunětickou Horu jsme se vydali včera, na státní svátek 28.9. Lidí v okolí hradu bylo celkem dost, ale uvnitř už jsme se rozhodně nemačkali. Známku jsme zakoupili na pokladně společně se vstupem na 1. okruh - hradní palác s věží. Ten činí přijatelných 80,- Kč. Za tuto cenu si můžete zvolit prohlídku s průvodcem, nebo si hrad projít sami. Uvnitř hradu probíhají dvě zajímavé výstavy - kostýmy a rekvizity z tel. seriálu Arabela jsou velmi zajímavé, ale skutečnou peckou pro nás byla výstava o nepovedených architektonických počinech v okolí Kunětické Hory. Neuvěřitelně vtipná výstava o věcech spíše smutných... Z věže byl včera famózní výhled. Na Sněžku jsme dohlédli i bez dalekohledu. Návštěvu "Kuňky" řadím z hlediska zážitků hodně vysoko.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Předchozí komentář měl podle všeho patřit k hradu Křivoklát :-) .
 
Eliška Hlavinková
Eliška Hlavinková
průvodkyně
Krásný, hojně navštěvovaný hrad v lesích nad řekou Berounkou. I když na hradě byla spousta návštěvníků a v naší prohlídce bylo asi 40 lidí, výklad byl díky slečně průvodkyni vynikající. Dozvěděli jsme se spoustu informací, které si nejspíš zapamatuji na velmi dlouhou dobu. Návštěvu (a naši průvodkyni) mohu jen doporučit.
 
Eliška Hlavinková
Eliška Hlavinková
hrad
Krásný hrad, který rozhodně stojí za prohlídku. Můžete se projít po celém hradě samostatně, jen do kaple musíte s průvodcem. Strávili jsme tam přes hodinu, a to jsme chtěli hrad v rychlosti prolétnout. Ve sklepení informace o archeologických nálezech a v sálech momentálně probíhá výstava kostýmů ze seriálu Arabela.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
krásný hrad, kde přijde možná i drak :)
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
hrad
Moc hezké místo. Bydlíme nedaleko, určitě se tam ještě někdy podíváme :).
 
Michael Bronec
Michael Bronec
Nádherný výhled.
Stojí za výstup; taková svébytná východočeská hora Říp!
 
romik
ač úterý a září měl jsem štěstí a díky krásnému počasí otevřeno, hrad nádherný ,postupně stále opravovaný a výhled do okolí luxusní. TZ v pokladně hradu . A ještě na vysvětlenou, přímo v restauraci Pod Kunětickou Horou známky nemají ,jak nám sdělil personál, ale jen v kiosku těsně vedle ,kde je ovšem otvírací doba náhodná
 
paja
stojí za návštěvu
Je příjemné vidět, jak je "Kuňka"stále zvelebována. Díky všem, kdo na tom mají zásluhu. Jen ta "moderní" zástavba okolo, to je tragédie. Za to by měl být někdo potrestán. Mimochodem téma moc pěkně zpracované na výstavce ve věži hradu.
 
Longer
Krásný hrad, který stojí za prohlídku. Pěkné okolí a výhled. Jediná věc co kazí je satelitní mstečko bijící do očí.
 
Simona
Dnes jsme si udělali hezký výlet. Sice jsme zmokli, ale to nic nezměnilo na příjemné náladě. Navíc hrady na podzim a to i za sychravého počasí mají nezaměnitelné kouzlo a atmosféru, která je navíc dokreslená malým počtem návštěvníků. Samostatné procházení hradu jsme uvítali a výklad byl tak akorát:)V perníkové chaloupce jsme se zastavili jen na menší občerstvení. Zastávka je to také moc hezká:)KH vřele doporučuji
 
Jana;
Dnes na hradě zavřeno, v Restauraci Pod Kunětickou Horou TZ došly a u Perníkové chaloupky TZ též neměli :-(
 
PetuleM
Pěkně a občas vtipně vytvořené expozice na hradě. Výklad byl stručný, obsažný a velmi dobře podaný, takže člověk odchází v hlavě s vědomostmi a ne se zmatkem o historii památky - doporučuji. Každý si může prohlédnout hrad sám svým tempem, což je velmi příjemné a rozhodně ne běžné.
 
Kateřina Pánková
Trhy
Udělali jsme si hezký víkendový výlet na KH. Těšili jsme se na řemeslné trhy. Po výšlapu za poledne, kdy Slunce pražilo jsem došli k bráně a zjistili, že nějaký chytrý člověk neuvedl na plakátky vstupné na trhy a do hradu. Cena za dospělého 100Kč je dle méno názoru dost. Po cestě se dalo u pár stánků u studny koupit pití a to bylo snad jediné co naštvané rodiče s dětma utěšilo. My jako studenti šli za 50Kč, ale i tak to nestálo za to. Pár stánků, hrozné ceny. Dobrá klobáska, průměrné pivo.Na KH jsem byla po 10letech a doufala jsem, že se něco změnilo a zlepšilo. Bohužel nic nového krom draka mě nečekalo.TZ jsem sehnala na kase bez problémů.
 
Ladislav Beran
Kunětická hora
Kuňka je pěkný hrad, velmi dobře dostupný pěšky. Doprava buď MHD od nádraží čí z Masarykova náměstí. Dále se ke hradu dá dostat linkovým autobusem z Pardubic i Hradce Králové - Autobus se pozná snadno, většinou má za sklem směr Borek či Vysoká nad Labem. Cena dopravy z Hlavního nádraží přímo ke hradu je cca 15kč pro dospělého. Při cestě MHD 16 Kč jízdenka. Doporučuji vystihnout dobu kde je na kuňce svátek řemesel. Při pěkném počasí obětovat pár kroků a vylézt na věž, kdy při jasném počasí jsou krásně vidět Krkonoše, Sněžka, Orlické hory, Železné hory a další.
 
Hana
Kunětická Hora
Nádherný hrad, moc se mi tam líbilo. Hrad si můžete prohlédnout samostatně (což je moc super) bez průvodce a dobrovolně se zúčastnit na nádvoří výkladu, který doporučuji si poslechnout - byl vyprávěný moc moc pěkně!! Dokonce jsem mohla na hrad s pejskem v náručí, takže s malým pejskem je přemluvíte ;-) Známka v pokladně na hradu stojí 25,-kč. Hrad je na kopci - je to krásná procházka přírodou. Po cestě potkáte jeleni v oboře, pštrosi, kozi, buvoli, koně a jiná zvířátka...
 
pompl
Hrad pěkný,výklad každou celou hodinu.Pod hradem minizoo-ochočený pštros s jelenem-nechají se pohladit.Známka bez problémů na pokladně.V restauraci u parkoviště trochu dráž,ale jídlo dobré- vcelku povedený výlet.
 
Libor
29.05.2010 - TZ dostupná (ale pozor! v občerstvení dole pod hradem (pod parkovištěm) předražená TZ za 40 Kč), hrad je opravdu pěkný, navíc mimořádně přálo počasí .-) V pokladně k dostání turistický pas (kartička) - Kuňka patří mezi památky ve správě NPÚ, do pasu dostanete razítko, za návštěvu 4 památek ve správě NPÚ pátá zdarma :-) (více na www.ozivlepamatky.cz)
 
Tatík
V celou hodinu je výklad o historii hradu na nádvoří a čtvrt hodiny předtím komentovaná prohlídka kaple, jinak již se chodí samostatně. Vstupné 70,- (50,-) Kč za obě místa. Turistických známek a pohledů dostatek v pokladně. Zubři v minizoo stojí také za shlédnutí.
 
Radka
stojí za návštěvu
Sice špatné počasí, ale jinak výlet na Kunětickou horu stojí za to. Známku jsme koupili v pokladně na hradu bez problémů.
 
jarka
Známka dostupná v pokladně hradu, návštěvu hradu rozhodně doporučuju.
 
Renáta
Zakoupena bez problémů v pokladně hradu.
 
yety
11.4 2009
Známku jsem v pohodě koupil v pokladně hradu.Přístup na hrad je z parkoviště ´které je bezplatné což mě na dnešní dobu překvapilo.
 
alex
kuňka
Dnes bylo zavřeno, během září a října je otevřeno jen přes víkendy..Což mne dost naštvalo, na netu upozornění není..Výhled stojí za návštěvu..
 
Gabi
Nádherný hrad + výhled
určitě stojí za návštěvu!!
 
Miloš
Dne 31.7.byl hrad uzavřen pro veřejnost.Na internetových stránkách hradu nebylo nic napsáno.Jen na parkovišti až na místě.Byla tam firemní akce a chovali se tam jako kdyby byli majitelé hradu.
 
KSTS
Výstava KSTS na hradě
Na hradě probíhá až do konce října výstava Klubu sběratelů turistických suvenýrů.
 
Martina
V dubnu a říjnu je otevřeno jen o víkendech a tak jsme se alespoň po vyfunění kopce pokochaly výhledem a prohlédly si zde chovanou zvěř.
 
Diana
Známky vyprodané, ale za výlet to stálo :-)
 
Jarda kolař
Moc pěkné,TZ v dole v restauraci.Do Perníkové chaloupky je to jen kousek. Tam TZ Kuňky i P.chaloupky.
 
Jiřík
známek spousty.vstupné za 40 a s průvodcem za 45,-.fotit se dá /a zadarmo/ a fotí všichni.ale v místnostech s vitrínama jsou kamery,takže tam bych to nedoporučoval :-D
 
Martin
Kunka
Tak dnes jsme vyrazili po ranu (pred dalsi cestou do Orlickych hor) na Kunku a vylet povedeny. Dole pres silnici pod restauraci otevreli novy renc - kone, saloon.....docela faj posezeni. Muzete si zakoupit burty (docela dobre) a sami si je opect nad ohnem primo v arealu. Nabizeji i jizdu na koni - 3 kola kolem vybehu za 60,- Kc.Znamku jsme kupovali primo na hrade, dostupna bez problemu. Hrad bez pruvodce za 40,- na osobu, jen mne zase rozcililo foceni, chteji 100,- Kc za povoleni fotografovat a pry co rikal prodejce v kase ho asi brzo zakazou uplne :(((.
 
Tomáš
v kase na hradě za 25,-
byl jsem tam o víkendu a koupil jsem jí za 25,- přímo v kase na hradě! Jinak super výhled z věže
 
Pavel
Předražená známka!
V bufetu u restaurace Pod Kunětickou horou je známka stále za 30 Kč. Na dotaz proč nedodržují jednotnou prodejní cenu, jsem dostal hrubou ( nepublikovatelnou) odpověď, že pokud se mi cena nelíbí, tak ať ...
 
gerbera
Stále předražena známka
Známek stále za 30,-- hodně, jak v restauraci Pod Kunětickou horou, tak o 100 m výš v bufetu k hradu. Nekoupili jsme ji i přesto, že hrad byl již uzavřen !!!!!! K hradu asfaltka a malá ZOO / koně, pštrosi, jeleni, mufloni, kozy, ovce .
 
Erva
TZ prodávají mimo jiné v bufetu před restaurací pod K.H. ale za 30,-Kč. Když jsem se ptal proč, tak mi "velmi milý" pan vedoucí řekl, že si mlže dát cenu jakou chce. Tak jsem si ji teda nekoupil ...
 
Daddy
Jediný trošku větší kopec v okolí a určitě stojí za to na něj vylézt a minimálně se rozhlédnout po krajině.
Známku měli nahoře i pod kopcem u restarace.PS: U hradu je levnější.
 
janek
9.2.2006 známka v restauraci nebyla, v létě je vyprodali a další zatím nedošli, vzhledem k tomu že přes zimu
je hrad zavřený tak to tolik nevadí a můžeme se tam stavit jindy.
 
Jirka
Krásné i v zimě
sice se nedostanet na hrad samotný, ale určitě stojí za to vyjít pár kroků na horu, neboť se vám naskytnou
krásné pohledy na okolí. V restauraci výborně vaří a její interiér je vskutku nádhěrný!! Asi 250m od
restaurace je Perníková chaloupka kde mají také znmku a stojí také za zhlédnutí - super výlet doporučuji!!
 
Ampi
Dominanta okolí.
Moje TZ.č. 4. Z Pardubic se tam lze dostat MHD č. 16. Pozor jezdí dost nepravidelně. Pěkný jrad, když se
dostanete až na věž, je tam pěkný vyhled.
 
Švachulová Adéla
Prodej známky v pokladně hradu
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek