Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 631 - Lanškroun


Popis

Historické město, založené Přemyslem Otakarem II., s řadou památek, jako je například renesanční a barokní zámek, přestavěný z augustiniánského kláštera.

Mapa

Navštívil jsem Lanškroun

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, B. Němcové 124, Lanškroun (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Městské muzeum, nám. A. Jiráska 1, Lanškroun (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Ústí nad Orlicí
Poloha:
49°54'43.77"N 16°36'42.17"E
Hodnocení:
2.827
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 631 - Lanškroun


22.07.2020 - dostupná bez problému
21.02.2020 - dostupná bez problému
14.09.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Leona Ledrová
Leona Ledrová
TZ
Na infocentru cedule,že oba svátky zavřeno a muzeum zavřené bez jakékoliv informace, takže známka nekoupena
 
Edward Kaczmarczyk
Edward Kaczmarczyk
No. 631 - Lanškroun
Znamka dostupna v IC.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Lanškroun
Pěkné, trochu ospane působící městečko s hezky upraveným náměstím a okolím zámku. Infocentrum je už zase zpátky v ulici B.Němcové, od radnice k němu ukazují dobře viditelné šipky. V prodeji stále níže zmíněné 4 známky, všechny za 35,-
 
Pinďa
Na radnici
IC je v současnosti umístěné v budově radnice. Má otevřeno každý den od rána do večera, v sobotu a neděli od rána do poledne. Je tam teplo, útulno a příjemno. Kdyby jste hledali radnici, tak je to ta krásná budova, stojící uprostřed náměstí. TZ Lanškrouna a okolí, dostatek.
 
Tomáš Michlík
Tomáš Michlík
TZ
V IC dostupné TZ 631 za 30,- Kč a TZ 539, 839, 1426 za 35,- Kč.
 
Infocentrum Lanškroun
Re: Infocentrum
Od 01.07.2016 Infocentrum změnilo provozovatele. Otevřeno je každý den. Jste vítáni. Turistické známky jsou již objednány.
 
Jan
Infocentrum
Dnes 18.6.2016 cedulka Inventura - změna majitele na místním IC bez data začátku nebo konce. Muzeum otevřené včetně galerie až odpoledne bez TZ. Proto nedoporučuji toto město v současné době navštívit. Prostě si turistů neváží.
 
Smithg308
John
I really enjoy the blog post. Great. aeekgcbafbcegbed
 
EVŽEN
Holt neděle
kdo by čekal turisty v neděli?V I-cku zavřeno v krčmě sice servírka ochotně hledala ale bohužel nenašla.
 
Jirka
infocentrum
Velmi ochotna pani na IC, ackoliv jsem prisel tesne pred prestavkou, snesla mi vse co jsem si navymyslel. :-)
 
zdenda
Lanškroun
Lanškroun má krásně opravené náměstí, ale hned za ním jsou otlučené domy. TZ jsme v Íčku nedostali, v sobotu mají jen do 12.hod., byli jsme tam ve 12,09, jinak v neděli zavřeno...
V hospodě Krčma TZ neměli, nabídli mi razítko.
 
Jan Pokorný
Jan Pokorný
Lanškroun
Krásné a čisté město se spoustou zajímavostí. IC otevřeno v sobotu ve svátek s milou a ochotnou paní, známek dostatek. Doporučuji procházku kolem rybníků (3 nebo 6 km), sjízdné i s kočárky. Na oběd poté do restaurace na přírodním koupališti nebo historické Krčmy. Oba podniky se mi prezentovaly příjemnou obsluhou, kvalitou nabízených jídel a i překvapivě lidovými cenami.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
TZ
Cestou z dovolené jsme navštívili Lanškroun. Známek měli v IC dostatek. Věděli jsme že poblíž je přírodní koupaliště, takl jsme se byli osvěžit. Voda byla teplá, na plážích čisto, docela slušné zázemí, doporučuji návštěvu.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
2. 8. 2013
datum návštěvy
 
Jirka
TZ zakoupena v muzeu v zámku, měli i Horní Čermnou a rozhlednu Lázek. V hospodě Krčma neměli.
 
Honza Pásler
Známka bez problémů ke koupi v místním infocentru. Mají zde i Mariánskou horu Horní Čermná a rozhlednu Lázek.Hladovým návštěvníkům mohu doporučit historickou zájezdní hospodu Krčma.
 
jerry720
Lanškroun.
Zastávka ve městě v pondělí 22. 08. 2011. Budova renesanční radnice na náměstí J.M.Marků je opravdu skvostná, zrovna tak jako dům čp. 12 na stejném náměstí (v něm v současné době probíhá rekonstrukce, proto je i místní "Íčko" přemístěno do jiné budovy o pár metrů dál). TZ jsem bez problémů pořídil v pěkně zařízeném "Íčku".
 
jirkacek
Lanškroun
Navštívili jsme Lanškroun cestou na dovolenou do Jeseníků. Prohlédli jsme si náměstí s krásnou radnicí, poté zašli do muzea v bývalém zámku. U muzea je kostel. Za shlédnutí stojí i stará hospoda s poetickým názvem Krčma, která se nachází na křižovatce směr Tatenice. Můžete se zde i najíst - mají i menu.TZ jsme koupili v muzeu, dostali jsme i razítka do památníku od milé paní. Měli zde i TZ Poutní místo Horní Čermná. Další razítka v infocentru na náměstí.Všechny tyto cíle si můžete prohlédnout na www.turistika, vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle - město Lanškroun. Vše v jednom najdete v cestopisu, kde jsou i cíle v okolí města Lanškroun.
 
MARKOS
AHOJKY. VČERA VE ČTVRTEK KOLEM 16:30 JSEM ZNÁMKU BEZ PROBLÉMŮ SEHNAL V MÍSTNÍM IC. MAJÍ I Č.539 A 839. MAJÍ JICH PLNOU KRABICI-ASPON 25KUSŮ OD KAŽDÉ. TOMU ŘÍKÁM ZÁSOBA PRO TURISTY. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
pavel
Známka bez problémů k dostání v íčku. Navíc tam byl hrozně ochotný pán, který nám dal spousty materiálů k dalším důležitým cílům. Na oběd jsme šli do Krčmy. Určitě to stojí za to (pokud stojíte na náměstí čelem k íčku, tak doprava z náměstí asi 200 metrů). Hrozně rychlá obsluha, dorý výběr hotovek a dobrá kvalita. Navíc jsem poprvé ochutnal švestkové pivo...Jinak zámek a jeho skromnější zahrada je taky skvělá.
 
lolek
silena
Jsem mistni a jeste jsem nemel znamku lanskrouna lazku a mariany tak ze si pro ni skocim sel sem kolem icka zalezl dovnitr a rekl si o znamku v tom sem slysel nejake pisteni, kouknu a to prodavacka, mlada baba ale ten hlasek teda a navic se fuirt culila jak ja nevm co, znamky mam ale ta baba stala za to
 
Filip
Ahoj, zkoušel jsem koupit známku v infocentru, naprosto v pohodě. Mají i ostatní, 839 a 539. Jenom jim do čveřice chybí 1426, ale k té vám dají kontakt. Po telefonické domluvě s paní, mi ji v pohodě prodala. Bydlí hned za městem, směrem na Svitavy, v bytovkách pod zámečkem, ochotná. Díky
 
Vavřík Ag
V íčku vše bez problémů, historický střed města se nám moc líbil!
 
Zdenka
V íčku měli otevřeno i dnes v sobotu, bylo hezké počasí, slečna co obsluhoval příjemná, jen škoda, že nemají i razítko, taky je sbírám.
 
herflik
Na IC na náměstí dostupná bez problému, příjemná obsluha dala vybrat, měli i TZ 539 a TZ 839
 
janec26
vMIC bez problému,ochotně dali vybrat.
 
Katka
Omylem jsem koupila tuto známku ještě jednou. Takže pokud by ji někdo chtěl poslat, tak dejte vědět a velmi ráda Vám ji pošlu... DÍKY!!!
 
Milan
-Známku jsem koupil včera za 20 kč. Bylo to v hospodě.
 
Hana Burianová
Moc hezké město.
Návštěvu doporučuji, v ičku příjemní...
 
Klarinka
Tradicne v nedeli INFO zavreno,pouze od PO-PA,ale v Krcme v pohode,ta neni primo na namesti,ale cca 300 m od
nej,u hlavni silnice.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2718 Turistických známek
2573 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek