Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 899 - Lanšperk


Popis

Kdysi mocný hrad s mohutnou předsunutou baštou mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem, dnes zříceniny a pseudogotická kaple.

Mapa

Navštívil jsem Lanšperk

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hostinec na podhradí, Lanšperk 2 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Sychrova 16, Ústí nad Orlicí (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Ústí nad Orlicí
Poloha:
49°59'40.2"N 16°27'16.16"E
Hodnocení:
2.862
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 899 - Lanšperk
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 899 - Lanšperk


18.07.2020 - dostupná s menšími problémy
10.07.2019 - dostupná bez problému
30.03.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Hrad navštíven 7/2018, ovšem bez tz, hostinec byl zavřený. Známka dnes zakoupena v íčku v Ústí za pěkných 30kč.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Hrad a známka
Známka je k dostání v IC v Ústí nad Orlicí, odkud ke hradu vede modrá značka. Hrad je i pod sněhem moc pěkný. Hostinec Na Podhradí má dle vývěsky otevřeno jen v pátek navečer a neděli odpoledne, v sobotu jen pro soukromé akce.
 
Gabriela Smolová
Gabriela Smolová
Hostinec
Hostinec má otevřeno jen v pátek od 18hod. a v neděli. Měli jsme štěstí, že si zrovna někdo z provozovatelů pro něco šel, když jsme stáli u Hostince a známku nám ochotně prodal i mimo otevírací dobu. Známek mají dost.
Jinak doporučuji návštěvu nedaleké Horákovy kaple a křížové cesty - cca 3,5km po značce lesem. Moc pěkné.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Hostinec na podhradí je otevřený jen v pátek, sobotu (pro soukromé akce) a v neděli, takže ve středu jsme měli smůlu a kdo ví, jestli známky mají nebo ne. V půl 6 už ani nemělo cenu jezdit to Ústí, tak známka snad příště.
 
Jana Stodůlková
Jana Stodůlková
TZ 899 Lanšperk
Zakoupena v infocentru v Ústí n. O., v Hostinci Na podhradí o ni mají, dle dostupných informací, zažádáno již 3 měsíce a stále není...
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Lanšperk
Známka pořízena v hospůdce pod hradem. Moc příjemné místo i s menší vyhlídkou :).
 
Alena
TZ 899
Koupeno bez problémů v hospodě Pod hradem, otevřeno kromě soboty denně, v sobotu po domluvě, pěkné prostředí, opraveno.
 
Martin
TZ 899
Známka zakoupena v orlickoústeckém infocentru ve variantě č.2.
 
Jakub Vlach
Jakub Vlach
TZ nedostupná
Penzion a restaurace je v sezóně otevřená, jídlo výborné. TZ bohužel nemají, protože je z Rýmařova nutí k odběru minimálně 200 kusů, což jim tam 5 let leží. Nechápu, proč nemůžou z Rýmařova prodat 50 kusů známek, je to přeci stejné, jako když si o známku napíše 50 sběratelů přímo do Rýmařova, vyrobí je tak jako tak, nechápu tuhle, kdy se snaží vytřískat a přitom pak musí známku vyrábět po kusech, když si píšou individuální zájemci o zaslání.
 
Miroslav Matuška
Miroslav Matuška
Katastrofa
Hospoda zavřená a v penzionu mi řekli že musí odebrat 200 ks. Nakonec jsem sehnal v info Ústí nad Orlicí
 
JardaM
Penzion a Hospůdka
V penzionu ani v hospůdce známky nemají. V hospůdce nám řekli, že je ještě nedodali. V penzionu, kde jsme se výborně najedli, vyjednají s Rýmařovem, protože výrobce je nutí k odběru minimálně 500 kusů.
 
Honza
Penzion v Podhradí
Penzion V Podhradí je uzavřen a nevypadá to, že by byl někdy otevřen. Známku nelze zakoupit.
 
Bob
1.12. Známka v pohodě dostupná v infu v Ústí nad Orlicí...
 
Luboš
Hrad navštíven v sobotu 22.9.2012 v odpoledních hodinách. Hospůdka byla zavřená a ve dveřích bylo napsáno hospoda je zavřená. Cestou zpět jsem vyzkoušel penzion. Sice mají napsáno, že restaurace je mimo sezonu uzavřená (od 1.9.), ale paní mě vyděla, odemkla a ochotně mně známku prodala. Mají i razítko a pohled.
 
Luky
Nedostupná
Hospůdka i Penzion mají stále zavřeno.
 
Maedros
Bez známky :-(
Další místo, kde známku sehnat rovná se zázraku. Hospůdka pod hradem zavřená bez jakéhokoli označení otvírací doby. A penzion i když má uvedenu otvírací dobu denní, tak pozoruhodně zavřeno. Známku jsem si tak prohlédnul akorát skrze dveře restaurace. Hospoda pohoda dole ve vesnici zavřená taky, takže bez šance. Fakt mě to mrzí a trochu i štve. Jenže kam to v té dědince umístit jinam? Snad jen do čekárny na vlakovém "nádraží". :-) Anebo aspoň dát pár kousků do ička v Ústí nad Orlicí. Myslím že kdo prochází ty zříceniny se tam zastaví tak jako tak.
 
vláďa
Pěkné místo, jen známka v sobotu byla nedostupná. Hospůdka Pod hradem nefunguje, penzion jsem nehledal, neboť jsem hledal Stromoucha. Podle organizátorů pochodu by známka měla být k dostání i v obchůdku Pohoda u železničního přejezdu. V jednom rohu zříceniny postavena provizorní rozhlednička, z které je krásný výhled do kraje.
 
Vít Havránek
30.8.2011
Po 80km na kole v kopcích jsem měl před sebou poslední cíl - známku Lanšperk. Pension Lanšperk byl kousek cesty do kopce, nicméně po příjezdu jsem se od místních lidí dozvěděl, že majitelé jsou na dovolené, a bylo mi řečeno, že by mohli mít známky i nahoře v Hospůdce v podhradí. Po krutém stoupání jsem našel skoro opuštěnou hospodu s pofidérní otvírací dobou (Pá 19.00-24.00). Zklamaný tedy sjedu dolů, kde vidím malé bistro. Známky nemají, ale pán mě odkazuje na !SBĚRNU SUROVIN! nedaleko (že prý je tam kdysi měli). Dost nedůvěřivě jsem tedy vstoupil do kovošrotu, u pokladny se opatrně zeptám a hle - známka. Bohužel to byla uplně poslední, co tam kdy měli (ještě se starým papírkem a dost ošuntělá). Nicméně po tom všem shánění je mi to jedno - uspěl jsem...:)
 
Vít Havránek
30.8.
Hospoda v podhradí opuštěná; majitelé Pensionu Lanšperk na dovolené...:(
 
romik
24.7.2011
známka zakoupena v penzionu Lanšperk, hospoda nahoře v podhradí zavřená a zdá se že i nějaká opuštěná. ale na zříceninu už jen kousíček
 
Kolchar
PODĚKOVÁNÍ ZA NEVÍDANOU OCHOTU MILÉ PANÍ
TZ zakoupena v pensionu. Touto cesto bych moc chtěl poděkovat příjemné paní, která mi umožnila TZ zakoupit. Na Lanšperk jsme se vydali v pondělí z důvodu zavření veřejnosti přístupných památek. Její ochota celkem brzy dopoledne a ještě v zavírací dobu, k tomu s dvousetkorunou v ruce... prostě díky!!! Této známky si cením i z důvodu cyklistického výkonu - kopec od cyklostezky je tedy něco! Přesto ta zeď z kamení stála za to - výhled úžasný. Takže milá paní - ještě jednou díky!
 
Zero
TZ zakoupena v hospůdce v podhradí, v rámci kontroly pochodu "Hledání Stromoucha". Zřícenina je hezká, rozhled do okolí bezvadný, stojí za to vidět.
 
HOnzaB
Sehnat TZ v pondělí je téměř nadlidský výkon. Jak v místní hospodě tak v penzionu maj totiž v pondělí zavírací den. V penzionu Lanšperk jsem ale nakonec TZ získal, zdejší majitelka si všimla mé přítomnosti (když jsem se snazil na parkovišti vycouvat auto), přišla mě otevřít a ochotně mě TZ prodala (za standardní cenu 25Kč). Zřícenina fakt stojí za to. Letos tam maj i jednu novinku a to vyhlídkovou věž sestavenou z ocelové konstrukce. Je z ní nádherný výhled do okolí. Takže vřele doporučuju se tam podívat.
 
pajas22
prodávaj to i ve sběrně železa (u železničí zastávky)
 
Cycli
Známka dostupná perfektně i v neděli v hospůdce v podhradí. Z hradu je pěkný výhled do okolí a ze spodu ze silnice zase pěkný výhled na hrad.
 
Aleš Krump
to samé jako předtím,hospůdka otevřená,ale o známce neví vůbec nic,nevím jestli mají vůbec snahu si známky zajistit,jinak okolí nádherné,pěkný výhled do kraje,po výšlapu na kole mi přišlo vhod dobře vychlazené pito
 
Zdeněk Matěja
V hospůdce otevřeno, leč známku nemají. O tom informuje i nápis na vstupních dvěřích nad nálepkou prodejního místa, takže jde asi o trvalejší nedostatek. Obsluha na můj dotaz odpověděla, že neví, kdy a jestli známky budou...
 
Alena
Dne 8.5.2007 hospůdka nefungovala, v Pohodě bylo zavřeno, ale po zavolání na tel. číslo ze dvěří obchodu, mi pán ochotně přislíbil poslat známku poštou. Doufám, že svůj slib splní.
 
alex
Výšlap byl fajn,výhled taky ujde,ale z hradu nic moc nezbylo..
 
janec26
Starobylosti u nádraží sice kvůli dovolené zavřeny,ale výšlapu nádhernou krajinou nelze litovat.a na konci hospůdka v podhradí i se známkami a vychlazeným pivíčkem
 
Jableska
Hospůdka Na podhradí má pondělí a úterý zavřeno.Starobylosti Pohoda by měly mít otevřeno i v pondělí a úterý asi od 9 hod. Úterý do 17:00, pondělí myslím jen do 14:00, ale to si nejsem jistá. Podobně otevřeno by mělo být i ostatní všední dny.
 
Ardbena
V hospůdce moc milá paní, která známku prodá a ještě poradí.Z hradu toho už tak moc nezbylo, ale pěkný
výlet a krásná krajina.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek