Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 599 - Lázně Luhačovice


Popis

Moravské léčebné lázně, městská památková zóna. Architektura lázeňských budov je určena secesním slohem a slavným Dušanem Jurkovičem.

Mapa

Navštívil jsem Lázně Luhačovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Lázeňská večerka, Dr. Veselého 1042, Luhačovice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Masarykova 950, Luhačovice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Zlínský kraj/Zlín
Poloha:
49°6'1"N 17°45'27"E
Hodnocení:
2.935
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 599 - Lázně Luhačovice


13.08.2022 - dostupná bez problému
29.07.2022 - dostupná bez problému
20.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Známka zakoupena v IC, mají tam i přehradu nad Luhačovicemi, kam rozhodně v tomto horku doporučuji zajet. Samotná lázně s kolonádou jsou skvělé, příjemné procházky, spousta obchůdků a kaváren a klídek.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
23. 5. 2022
Jak v minulých příspěvcích, prostě nádherné lázně. Přehrada jako bonus pro delší procházku. TZ jsme kupovali v infocentru.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Luhačovice
U Luhačovic jsme trávili týden dovolené. Skoro každý den jsme sem zajeli na večerní procházku. Krásné lázně, promenáda s Jurkovičovým domem a se spousty pramenů je nádherná. Od promenády se pak dá do 50 min. klidnou chůzí dojít až k Luhačovické přehradě. Kdo chce trochu větší výšlap může zvolit zase od promenády stezku k jezírku Lásky přes pramen Viola a Maria kde jsou zase hezké výhledy. Na promenádě spousta kaváren, já můžu doporučit Divadelní restauraci kde jsme se dvakrát dobře navečeřeli.
TZ jsme koupili v prodejně suvenýrů v ulici Dr.Veselého ale zde ji mají předraženou (za 49) jako spoustu dalších předmětů. Raději zajděte do IC.
 
wenzel
Luhačovice
Nádherné lázeňské středisko, které jsme navštívili v horkém červnovém odpoledni. Auto jsme nechali u nádraží, podél hlavní cesty pokračovali ke kruhovému objezdu, kde nedaleko od něj se nachází místní IC, kde jsme koupili TZ. Dále jsme pokračovali směrem dolů na lázeňské náměstí, cestou jsme se zastavili u netradičního kostela Svaté Rodiny. Hlavní lázeňské náměstí s kolonádou, vodotryskem a Jurkovičovým domem nabízí krásu jak za slunce, tak za tmy, kdy je fontána osvětlena mnoha barvami. Cca 2km dále podél řeky je možno dojít až k přehradě pohodlnou stezkou pro pěší i cyklisty. Občerstvení, kavárny, restaurace, prodejny suvenýrů doslova na každém rohu. U kruhového objezdu navíc funguje pekárna s nočním prodejem, kde je možno zakoupit také lázeňské oplatky.
 
Roman Krňávek
Roman Krňávek
Známka
Známka koupená v Suvenýry-tisk vedle Vincentky. Mají
i známky č.1758, 1912, 1915.
 
Radovan
Skalický
tak zítra tam jedu na 14 dnů, tak jsem zvědav, už jsem tam byl ale tak dlouho nee tak snad ulovím nějaké známky
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Lázně Luhačovice
Známka zakoupena v infocentru Luhačovice.
 
Eva Stojaspalová
Eva Stojaspalová
Procházka
Krásné lázeňské město a nádherná přehrada, která je pro procházku jak dělaná.
 
Radovan
Re: Procházka
bych sel s tebou na takovou procházku hi
 
Martina
Pěkné
Určitě doporučuji navštívit město i přehradu.
 
Míša
Moc pěkné městečko s čistým lázeňským středem. Nádherná architektura - především pak Jurkovičovy vily. Na kolonádě se procházelo i mimo sezónu docela dost lidí. Prý se vyplatí navštívit i přehradu, která je vzdálená od kolonády asi kilometr. Určitě si kupte nějaký ten oplatek, u přehrady je prý i stánek, kde si vyberete co tam chcete za náplň a oni vám ji rádi vyrobí.
 
filda4
VŠUDE
Tuto známku mají v Luhačovicích snad všude! V každém obchůdku, infocentru, dokonce i v prodejně BURČÁKů. Takže dostupná bez problémů.
 
kolchar
TZ Lázně Luhačovice a výroční TZ VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ 2011 - Rok koz jsou v dostupném množství v obchůdku v ulici Dr.Veselého. Jinak všem doporučuji prohlídku obchůdků, kolonády, parků a pramenů !!! Přehrada letos v rekonstrukci!
 
Qwippy
Infocentrum zavřeno o víkendech
Infocentrum o víkendech nepochopitelně zavřeno, otevírací doba na dveřích chybí, takže pusto, temno, prázno a klepat má význam pouze na čelo. Doporučuji jiné prodejní místo "Dárkové zboží, Luhačovice, Dr. Veselého" kde je o víkendech otevřeno od 10 hod do 16 hod. Šťastný lov!
 
Kampa
Dne 11.7 t.j.v neděli odpoledne informační centrum otevřeno,TZ dostupná bez problému,v prodeji též VTZ-městys Pozlovice.Ve městě se konala pouť,na které nechyběly stánky se vším možným i nemožným zbožím,valašské speciality,cukrovinky,a několik druhů piv.
 
Kolchar
INFOCENTRUM NEFUNGUJE PRO TURISTY!Jak jinak vysvětlit zavřeno v SO a NE? TZ lze koupit i v tyto dny v obchůdku se suvenýry v uličce za kruháčem s fontánou, zaplněnou restauracemi a obchody. Zde lze zakoupit i TZ Valašské království 2010, Sluneční hodiny a též získáte pěkné razítko.
 
Honza Pásler
V infocentru mají i VTZ Městys Pozlovice - 50. výročí úmrtí prof. Václavíka (loňská, bez samolepky, ale s letošní cenou - za 30,-)
 
Honza Pásler
Infocentrum v Luhačovicích otevřené jen v pracovní dny. Muzeum Luhačovického Zálesí, které má otevírat v 9.00 otevřeli 8.5.2010 až v 9.25. Dva typické příklady pohrdání "obyčejnými" turisty.TZ Luhačovice mám už z dřívějška, sháněl jsem VTZ Valašské království 2010. Tato VTZ (se samolepkou)i TZ Luhačovice bez problému v prodejně suvenýrů "Hedvika" v ul. Dr. Veselého. Tam je otevřeno: Pondělí - sobota 9.15 - 17.30Neděle 10.00 - 17.00
 
Lenka a Radek
Do Luhačovic jezdíme moc rádi. Jsme ze Zlína, takže to tam máme kousek. U hráze je moc pěkná hospůdka, pan vrchní je slovák a moc ochotný. Všude sníh, přehrada zmrzlá, děti bruslí, mrzne až to praští. Známku jsme koupili v Luhance, pak luhačovické oplatky a hurá domů. A zas do práce.......
 
Radek and Jana
Luhačovice jsme navštívili ve velmi nevlídném počasí těsně před poledném. IC právě uzavřeli. Přestož bylo velmi nepěkné deštivé počasí, bylo v lázních poměrně hodně návštěvníků - turistů. TZ jsme zakoupili v trafice, která však měla polední přestavku, takže ke koupi jsme se dostali až při zpáteční cestě z kolonády. Všechna ostatní prodejní místa byla uzavřena. V trafice jsme dostali i razítko - velmi ochotná prodavačka. Doporučuji se zamyslet nad otvírací dobou v IC v neděli, dle méh názoru nedostatečná.
 
Zuzana
Tak jsme si mysleli, že to bude pohoda, tolik prodejních míst... Ale - infocentrum, skvělá pracovní doba pondělí až pátek od 09:00 - 16:00!!! Dárkové zboží vyprodáno. Trafika zavřená. Měli v cestovní agentuře Luhanka, ale došli jsme pozdě, bylo už po zavírací době, ta má pracovní dobu celkem dobrou, i v neděli do 17:00, ale zase má nevýrazný poutač, takže při cestě k přehradě jsme ji bez povšimnutí přešli. Ale známek jsme tam viděli hodně...:-(
 
Lukáš Šrámčík
Byl jsem, koukal se. Ovšem malý (dvouletý syn) byl po necelé hodině a půl tak protivný, že jsem nestihnul obejít všechny zde uváděné místa potencionálního prodeje. Což ovšem bez pedchozího nastudování internetu není možné a navíc, běhat jen po prodejnách, tak bych si připadal trapně.Na kolonádě jí nikde neměli.
 
Aleš P.
Známku jsme koupili v Infocentru, v Luhance mají dokonce i výroční známku k 250. výročí udělení titulu městys Pozlovicím, což je kousek od Luhačovic. Luhačovice jsou skvělým místem k relaxaci. Prošli jsme si jej a ochutnali všechny prameny. Doporučujeme!!!
 
Pařez
Známku jsme kúpili, když jsme končili hřebenovku Vizovických vrchů (od Lidečka - tam mají TZ Čertovy skály přes novou rozhlednu Doubrava TZ) Škoda jen toho námětu, jako obrázek Luhačovic nic moc. Mohl tam třeba být Jurkovičův dům nebo nějaká jiná architektura. Takto to vypadá jako ježek v kleci bez ježka.
 
Aleš
Známku mám už z dřívějška,tak jsem si koupil jen sluneční hodiny.Luhačovice vřele doporučuji je to oáza klidu a pohody.
 
Aleš
Lázně Luhačovice navštěvujeme skoro každý rok moc se nám tu líbí dnes byl nádherný den.Známky mají jak v Info. tak v dárkovém zboží nabízela mě paní i švestkorok 2006.
 
kafu
turistická známka
turistická známka jde bez potíží sehnat butˇ v Luhainfo nebo v Luhance a nebo v tabáku uměstského úřadu
 
Honza
Parada
Moc pěkné, ale ta mineralka fuj :), znamka v poho.
 
Tony
V Luhačovících super, měli jsme chatu nad obcí u lesa, krásná příroda a pěkná kolonáda. Přehrada by mohla být trošku čistší ale teplota ideální. Skvělé jako výchozí bod pro další výlety. Známka bez problémů v infu.
 
Ambri
Rádi sem jezdíme a dnes bylo navíc super počasí.
 
Kvak
TZ sem koupil bez problému Infocentrum CK Pressburg, Luhačovice
 
NikiMiki
Nemůžu si vynachválit
V Luhačovicích je to skutečně bezva a všechny ty prameny... Ottovka, Aloiska pramendr.Šťastného, Vincentka a
Amandka. Amandka už přestala vyvěrat, a proto ji vyhánějí s půdy čerpadlem, k pitné léčbě se již nepoužívá.
Nejvíce mi chutnal pramen dr.Šťastného. Největším a nejlepším lázním na Moravě dávám tři hvězdy!
 
Tomáš
V Luhačovicích už běží sezona, o víkendu tam bylo docela plno. Známku měli bez problému v CK Pressburg (hned
vedle pošty) a taky v trafice u hotelu Alexandria (u kruhového objezdu). Městské infocentum má (pochopitelně)
o víkendu zavřeno.
 
Lenka Niklová
Všem víkendovým návštěvníkům doporučuji k zakoupení TZ infocentrum Luhanka, které se nachází v centru, hned
pod hotelem Palace. Ostatní dvě Íčka nejsou o víkendu v provozu, ale tady mě vyrazili dech otevírací dobou do
20.00 (v sezonu od května do října, jen hodinová polední přestávka), v ostatní období do 17.00, ale zato
denně.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2756 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek