Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1423 - Letovice


Popis

Město leží 326-358 m n.m. v malebném údolí na soutoku říčky Křetínky a většího toku Svitavy. Je obklopeno svahy okrajových výběžků Drahanské a Českomoravské vysočiny. Městem se Letovice staly v roce 1936.

Mapa

Navštívil jsem Letovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Zámek Letovice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Turistické informační centrum, Tyršova 2, Letovice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Blansko
Poloha:
49°32'50"N 16°34'25"E
Hodnocení:
2.776
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1423 - Letovice


26.04.2023 - dostupná bez problému
24.03.2023 - dostupná bez problému
09.11.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ a drak
Infocentrum je v sobotu otevřeno pouze od června do půlky září, takže pro turisty super. Zámek je naopak otevřený od dubna do října 9-18h, každý den. Jelikož jsem zámek vždy obdivovala z okénka vlaku, cestou za jinými cíly, tentokrát jsem se chtěla podívat i zblízka. Před branou je pokladna, ve které paní hlídá, aby nikdo neproklouzl zdarma... Prý vstup na nádvoří 70kč, ale určitě je lepší dát rovnou 150kč za prohlídku zámku, bez průvodce. To se vyplatí, říká. Po přečtení zdejších komentářů jsem získala dojem, že dát tři stovky za dvě osoby moc vyhodné nebude. Takže alespoň ta dračí sluj? Jsou tam čerti a netopýři a pohádkový drak! Takže dávám 100kč za dva lidi do sluje + tz. Po projití pár metrů chladné chodby míjíme dva na zdi namalované čerty, jeden je "oblečen" do staré záclony. Vedle figura připomínající Golema. O kousek dál na zdi několik papírových netopýrů vyvedených dětskou rukou... na konci chodby zamřížovaný prostor a v něm zelený drak dvouhlavý, ten vypadá trochu líp, než netopýři. Nu což, synovi se takové blbinky líbí, to je hlavní. Až ve vlaku jsem si pořádně prohlédla vstupenku, je na ní napsáno Dračí sluj, ZOO koutek, zámecký park... a my hlupáci jsme odešli po silném zážitku s drakem! Jen přemýšlím, co těch 2x70kč, které paní chtěla původně, aby nás pustila přes bránu? To se nikdy nedozvím... ;-)
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno v infocentru.
 
Renda
Zámek
Zámek z venku pěkný,ale uvnitř mě dost zklamal.Za vstupné 500kč(2dosp.a2děti) to rozhodně nestálo.Všechno zaprášené, špinavé,všude uvadlé kytice,kdyby tam nebyly,bylo by to lepší.Chtělo by to alespoň sem tam uklidit.Horní patro už bylo lepší,ale ne vše vydrží 20let bez obměny.
 
Petra Urbánková
Petra Urbánková
Zámek
Zámek v rekonstrukci, všechny místnosti jsou ale přístupné.
Vůbec jsem netušila, že byl zámek na spadnutí, z venku už vypadá velice dobře.
Pan majitel má můj obdiv, je neuvěřitelné, co už dokázal udělat z ruiny.
Procházet se sama po zámku mělo své kouzlo, i když vnitřní prostory zatím zámek nepřipomínají.

Pokud se rozhodnete zámek navštívit, připravte se na to, že to nebude klasická prohlídka, a právě v tom je ten krásný zážitek. :-)
 
Michaela Kristenová
Michaela Kristenová
Tz
Známka za 35kc, zámek pořád v úpravě, vstup vás odradí, ale pak je to lepší. Okolní park slabší, mini zoo. Prohlídka bez průvodce, ale neuchvatilo.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Zámek Letovice
Tur. známka i nálepka zakoupena na pokladně před zámkem. Kromě pohledů zde mají i několik pěkných turistických razítek. Prohlídka zámku je bez průvodce, takže zámkem můžete procházet klidně celý den. Stav a vybavení některých místností zde komentovat nebudu, to ať si udělá názor každý sám. Na konci prohlídky výhled z terasy, odkud je úžasný výhled na Letovice a blízké okolí. K návštěvě ještě doporučuji místní kostel s krytou lávkou a pod kostelem cenově přijatelná cukrárna.
 
Vendula Flugrová
Vendula Flugrová
zámek Letovice
Těšila jsem se na návštěvu zámku, na webu byli krásné fotky a to co bylo v reálu .... Nevím jak to napsat, velmi zvláštní ... upravených, zrestaurovaných komnat pár a ostatní prostory neupravené, bez popisků, plné různého haraburdí. Ale zase jsme museli ocenit, že je přístupno všech 130 místnosti na zámku a že prohlídka byla volně přístupná, bez průvodce. Panu majiteli držíme palce v dalších pracích a těšíme na návštěvu za dva, tři roky.
 
Aleš Soldán
Aleš Soldán
Turistická známka
Známku jsem koupil v pokladně na zámek +razítko do vandrbuchu
 
MILAN
TZ zakoupena íčku na náměstí. Otevírací doba Po-Pá 8 - 11.30, 12 - 17, So 9 - 13,Ne 10 - 14.
 
Martin Břoušek
Letovice
Rozhodně to za to stojí, alespoň to přispěje na rychlou opravu vnitřních prostorů. Bude to ještě hodně práce. Držíme palce.
 
Honza
Na zámku koupě známky v pohodě
 
Jarka
Turistická známka je k dispozici v infocentru a v pokladně zámku..Návštěva zámku rozhodně stojí za to, je zajímavé a obdivuhodné, do jaké podoby se podařilo majiteli tento zámek proměnit a další rekonstrukce stále probíhají..Bude velmi zajímavé navštívit tento zámek znovu za pár let, kdy budou možná další místnosti hotovy a neuvěřitelně upravenya změněny.
 
Honza
Zámek se pořád opravuje, nicméně už teď je vidět, co to bude za nádheru, až rekonstrukce skončí. Prohlídka probíhá samostatně, vstupné 60 nebo 40 Kč jde celé na rekonstrukci. Některé pokoje už jsou téměř hotové, včetně bílých zdí, nových parket, stropů a lustru, některé ještě vypadají tak, jak vypadají, s nápisy v azbuce a stropem, který vypadá, jako by měl každou chvíli spadnout. Návštěvu určitě doporučuji, je zajímavé vidět, jak vypadá zdevastovaná památka, která má díky zanícenému majiteli šanci na obnovu v plném lesku. Město samotné má nepříliš vzhledné náměstí, ale nádherný kostel a klášter. Náměstí prý taky čeká rekonstrukce, kostel už po rekonstrukci je a klášter je téměř hotov.
 
HonzaH
Známku mají již i v pokladně zámku; probíhají "mimořádné" prohlídky, týkající se rekonstrukce objektu soukromým majitelem.
 
Filip
Zkoušel jsem ji koupit přímo v pokladně na zámku, ale neměli prej brzo budou. Snad ještě tíž odpoledne. Naštěstí ve městě v IC (spíše v knihovně) byla, tak v pohodě. A normálně by měli mít i 13339
 
Roman
Letovice si turistickou známku určitě zaslouží,i když jsou menší než většina historických měst přesto mají zajímavé památky a nádherné okolí s působivou přírodou.Za zhlédnutí určitě stojí hlavně (bohužel nepřístupný)zámek s pěknou zahradou(ta je přístupná),dále pak kostel sv.Prokopa a areal letovického kláštera(možnost prohlídky)s kostelem sv.Václava a původní barokní lékarnou.Infocentrum je na letovickém náměstí.Městem protéká řeka Svitava je zde možnost navštívit i další TZM a sice č.1339 Isarno,keltská usedlost.Západně od Letovic leží malebné údolí říčky Křetínky s působivou vodní nádrží Letovice.Řeka Křetínka protéká malebným údolím na pomezí Českomoravské a Drahanské vrchoviny a na obou jejich březích leží několik malebných vesniček např.Křetín,Bohuňov či Svojanov.
 
Vysočina
Otevírací doba v Infu
PONDĚLÍ - ČTVRTEK 8.00 -11.30, 12.00 -16.30PÁTEK 8.00-11.30 12.00-17.30SOBOTA-NEDĚLE 9.00-12.00Stav z 15.9.
 
Jája a Ráďa
Pěkný zámek,který je v rekonstrukci,kostel.V infu(knihovna) příjemná paní.Na přehradě Křetínka docela příjemné koupání
 
Honza
Info najdete hned u autobusového nádraží, o prázdninách má otevřeno denně, v sobotu a v neděli pouze dopoledne.
 
Iva
Info
Pro turisty opravdu ideální otvírací doba - Po - Pa 8.00 - 12.00hod 12.30 - 16.30hodSo - Ne Zavřeno
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek