Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 703 - Libín u Prachatic


Popis

Kamenná rozhledna a chata ve výšce 1096 m.n.m. na stejnojmenném kopci jižně od Prachatic.

Mapa

Navštívil jsem Libín u Prachatic

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Libín - Bouda Vysoko
Toto místo prodává také turistickou známku
Decoré, Velké náměstí 38, Prachatice
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Velké náměstí 1, Prachatice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Prachatice
Poloha:
48°58'43.68"N 14°0'42.49"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 703 - Libín u Prachatic
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 703 - Libín u Prachatic


20.09.2022 - dostupná bez problému
16.04.2022 - dostupná bez problému
10.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Decoré na náměstí.
 
FCB
Známku
jsme koupili v infocentru v Prachaticích, protože tam nám sdělili, že na Libíně mívá kiosek často zavřeno.
Rozhledna samotná je sice starší a působí neudržovaně, ale výhledy z ní jsou parádní. Návštěvu doporučujeme!!!
 
Lukáš a Libor Tarantovi
Lukáš a Libor Tarantovi
TZ
V Infocentru mají motiv s chatou a na rozhledně v kiosku motiv s věží.Stav k 21.9.2019
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
TZ
TZ zakoupena v Infocentru v Prachaticích. Je k dostání i v kiosku přímo pod rozhlednou, ale za 40 Kč.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
Kiosek pod rozhlednou funguje, známek dostatek, razítko taky. :)
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Infocentrum
Jel jsem 500 km do Prachatic(z Ostravy),abych našel ve středu v 10:45 zavřené Infocentrum.Mělo být otevřené.Na dveřích lísteček,že šli na oběd 11:00 až 11:30.Takže známku Libína jsem nesehnal.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Libín
Libín se líbil.Nahoru jsme to vzali od parkoviště Sedýlko po asfaltce i s kočárem bez problému,k rozhledně cca za 45min.Výhled pěkný na všechny strany,ale hlavně na Prachatice.TZ zakoupena v IC v Prachaticích.Kiosek v srpnu v provozu.
 
Jana
Re: TZ na Libínu
Prosim vas pekne, nemate jeste kontakt na provozovatele kiosku u rozhledny Libin? Nemuzeme sehnat razitko, je tam zavreno skoro porad. Dekuju moc.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ na Libínu
neseženete, prý kvůli zavedení EET. Kiosek u rozhledny byl zavřený (ačkoli mělo být otevřeno), ale po zavolání paní přijela a otevřela. Nicméně pro známku jsem musel zpět do Prachatic. Alespoň razítko jsem si dal. Z rozhledny krásný výhled.
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Dostupnost.
TZ bez problémů dostupná dne 26. 05. 2017 v infocentru na Velkém náměstí v Prachaticích. Na Libíně opakovaně nedostupná.
 
Martin Krupička
Zavřeno
25. května 2017 - na Libíně opět vše zavřené, rozhledna přístupná bez problémů. Snad bude otevřeno během léta. I tak to stojí za návštěvu.
 
Martin Bartoš
Martin Bartoš
zavřeno
V okolí rozhledny zavřeno vše, co se dá zavřít - bufet, restaurace, ubytování, lanové centrum. Naštěstí se to netýkalo rozhledny, ta byla otevřená a i když dnes nebyla ideální viditelnost, tak výhled z ní stál za návštěvu.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Úžasná stoupající procházka z Libínského Sedla. Nahoře čeká za odměnu neuvěřitelný výhled do celé širé krajiny. Je to rozhledna s velkým R! Dole zakoupíte vstupenku za opravdu minimálně cenu 10,-Kč + mají dostatek TZ a také plno občerstvení a milou obsluhu! =) Toto ,,TZ místo" si zaslouží 5 hvězdiček, ne pouze 3. ;)
 
jarabr
Pěkné
TZ k dostání bez problému na rozhledně, vstupné symbolické - 5 za děti, 10 dospěláci. Luxusní výhled do kraje. Fakt paráda.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
Krásný výhled na všechny strany, vstupné zanedbatelné, chata je sice zavřená, což je škoda, ale funguje občerstvení, kde zakoupíte pohledy i známku a mají i razítka.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Libin
TZ v IC v Prachaticích, otevřeno i v sobotu.
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Vstupné 10 kč!!!
Neuvěřitelné.
 
Martin Šára
Martin Šára
Libínská rozhledna
Krásný výhled na Prachatice a nejen tam. Vřele doporučuji.
 
Jindřiška Žišková
Jindřiška Žišková
Libínská rozhledna
TZ jsme kupovali raději už v Prachaticích, kdyby náhodou, každopádně v kiosku u rozhledny jich slečna měla dostatek.
Po zakoupení vstupenek jsme vyšlápli i s naším psíkem až nahoru a jak již bylo psáno, nádherné značení okolí. Poprvé jsem věděla co vidím :)
Jeden z těch úžasných výhledů.
 
Jitka
Smíšené pocity
Stavebně krásná a skromná rozhledna, ještě krásnější výhled a špičkové (fakt!) popisky okolní krajiny i orientačních bodů. Jinde jsme tak logické a srozumitelné nenašli. Díky za ně. Vnitřní omítka na schodišti „vyzdobená“ vyrytými datovanými monogramy nebo celými jmény. To jsme opravdu národ takových blbců, který musí všechny informovat o tom, že zrovna tady byl 21.8.2008 třeba Pepča s Andulou? Chata u rozhledny zavřená – na prodej.
 
Míša
Krátký výletík na nedělní dopoledne. Cesta vedla lesem, nebylo to nijak daleko a ani do hrozného kopce. Výhled by byl perfektní, bohužel byl nad celou krajinou opar, takže jsme neviděly úplně ostře. Velké plus připisuji tabulkám s popsanými body v krajině a že jich je tam hodně. Určitě doporučuji. Bohužel co se týče známek - prý je plánují až na sezonu :( .
 
Míša
Krátký výletík na nedělní dopoledne. Cesta vedla lesem, nebylo to nijak daleko a ani do hrozného kopce. Výhled by byl perfektní, bohužel byl nad celou krajinou opar, takže jsme neviděly úplně ostře. Velké plus připisuji tabulkám s popsanými body v krajině a že jich je tam hodně. Určitě doporučuji. Bohužel co se týče známek - prý je plánují až na sezonu :( .
 
Martin
Známka Libínské rozhledny k dostání jak v prachatickém ic, tak i v občerstvení u rozhledny. Mimochodem, vyjet z prachatického náměstí na rozhlednu v tom děsivým vedru v pondělí minulý týden fakt nebyla psina. Ale ten výhled za to stál!
 
Petr M.
Špatné značení!!!!
Pokud použijete jako vycházkový bod na rozhlednu parkoviště Sedélko, máte dvě možnosti, jak se k rozhledně dostat:a) po modré značce (lesní cestou cca 3 km)b) po žluté značce a pak po asfaltce až k rozhledně - víc pohodlné (cca max 2 km)... tabule na Sedélku je k ničemu, navrhuju vyhodit!!! Jen za náš výstup jsem potkal 13 lidí a všichni byli zmatení a ptali se na cestu!!! Hrůza. Ale vyhlídka je pěkná, to zase jo :)
 
Jarda
Libin
Rozhledna i výhled perfektní, vstupné za lidovku 10Kč ,bufet otevřen, jen tu turistickou známku tam nemají. Jaká velká škoda teď v sezóně.
 
richard3
libín
Dvouhodinová cesta sněhem z Prachatic nahoru na Libín byla odměněna nečekaně otevřenou rozhlednou s kruhovým rozhledem do širokého okolí. Jinak je tam všechno zavřeno. Známka je k dostání v IC Prachatice.
 
Jaroslav
Krásná procházka
Dnes bylo krásné počasí tak jsem vyrazili na Libín na rozhlednu, procházka dlouhá cca. 2km z Libínského sedla, z rozhledny super výhled, jen slečna z lanového centra byla nějaká nepříjemná a známku bohužel neměla.
 
Luděk
Libín
TZ rozhledny Libín dnes k nesehnání - horský hotel stále nemá nového majitele, kiosek u rozhledny s pomalou a nerudnou obsluhou ji v nabídce nemá a dole v Prachaticích v ICčku došly před 3 dny, jsou objednány. Vždy mě fascinuje, že turisticky atraktivní místo (jako Prachatice bezesporu jsou) nemá v hlavní sezóně dostatek známek a ve chvíli, kdy jejich počet v ošatce se blíží nule, neobjedná další. Jako oprávněnou omluvu beru to, že vlastně vypomáhají momentálně neschopným prodejcům nahoře na rozhledně.No nic, nafotil jsem si všechny 3 pivovary, jejichž budovy se v Prachaticích zachovaly do dnešních dnů. Na místní pivo nejblíž jedině do Vimperka do Šumavského pivovaru, včera otevřeného.
 
Jirka
Protivná obsluha kiosku
Obsluha rozhledny nepříjemná a neochotná slečna, která se více zajímala o lanové centrum nedaleko, než o obsluhu turistů (razítko vyschlé - na doplnění nemá prý čas, známky nemají a kde si je mám koupit je jim jedno, ochota cokoliv udělat pro tusristu 0). Holt to tolik nenese jako lanové centrum a je tam velká otrava ....PS. známku kupte v Prachatickém infu - o přístupu majitelů rozhledny vědí a jsou dostatečně zásobeni
 
Michal
vše zavřeno
Výšlap jsem uskutečnil 24.5.2010, cesta dlouhá cca 1,5 km, ten den byl krásný výhled, trochu opar, ale super. Vše bylo zavřeno, nebyla možnost zakoupit si vstupenku na rozhlednu, tak ani TZ. Ptali jsme se v Libínském sedle na několika místech, nikdo ji tam neprodával, škoda.
 
Luboš
Hotel zavřený
Známka nedostupná - hotel zavřený :-(( V kiosku u rozhledny neví ani co TZ je. Jak dlouho bude zavřeno se neví, prý hotel mění majitele.
 
Veronika
Z parkoviště jsme šli asi 1,5 km do kopečka. Není to dlouhá trasa, ale je to krásná procházka. Vstupenku i turistickou známku jsme zakoupili v Letní zahradě, kde nám ji prodala milá obsluha. Vstupenka stála jen 10 Kč na osobu, což si myslím, že určitě moc není. Zrovna nebylo hezké počasí, takže jsme moc daleko neviděli, ale i tak byl krásný rozhled. Myslím si, že návštěva stojí za to!
 
AFIk 2811
Z rozhledny krásný výhled, výšlap stojí za to....TZ zakoupena v občerstvení pod rozhlednou.
 
Iva
Z Libínského sedla 2km nebo zaparkujte na Sedýlku a odtud po modré asi 1,5km do mírného kopce lesem. Procházka stojí za to výhled je nádherný. TZ sice neměli, ale to panorama stojí za to.
 
anna
Za nic to nestálo.
 
Melman
Novorocni vystup na Libin
Letos jsme se vlastne nahodou zucastnili hromadne akce. Spousta lidi, vcetne pejsku a deti i v kocarcich. Nahore ale byla moc prijemna, pratelska atmosfera (vetsinou se lidi znali). Na vrcholu dostal kazdy prichozi upominku se svym poradovym cislem. Mel jsem cislo 609! a to jsem zdaleka nebyl mezi poslednimi.Znamka nabizena ve stanku s obcerstvenim primo pred rozhlednou, v dostatecnem mnozstvi.
 
Pavla
Krásný výlet
Dnešní výlet na rozhlednu se vydařil.Viditelnost nebyla stoprocentní,ale to nám zas tak nevadilo.Obsluha u stánku byla příjemná,známek dost a navíc jsme cestou nasbírali spoustu hub.
 
milan švehla
Známka není.
Na Libíně je hezky, ale známka není a zřejmě nebude. Byli jsme tam 8. srpna a známku už tři týdny neměli. V turistické základně na sedle nám řekli, že se na Libíně střídají majitelé a staří už nemají zájem TZ objednávat. Tak nevím.
 
raf
Cesta na Libín
Kdo "krokoval" trasu z Prachatic na Libín? Na východišti značených cest na Dolním náměstí se turista dočte, že na Libín je to po červené 7,5 km. Když ujde tuista asi 1 km dojde na rozcestí blízko vlakové zastávky Prachatice - lázně , je na ukazateli napsáno 4,5 km. Asi o 500 m dále u místa zvaném Prachatice-lázně už je to na Libín jen 5,5 km. Za dalších půl kilometru narazí poutník na rozcestí s údajem Libín 3 km. Jinak na rozhledně měli známek dostatek a výhled byl také daleký, např. je "krásně" vidět Temelín. Libín určitě navštívit!
 
petr
Na rozhledně jsme koupili poslední TZ, je o ně prý velký zájem.
 
Phephy
Rozhledna byla fajn, mají nahoře popisky, co je kde vidět. Ale pozor, rozhledna je v pondělí zavřená!!! Ve stánku mají výborné polévky v chlebu, jak bramboračka, tak chléby byly luxusní.
 
Honza D.
- ve všední den nutno vyžádat klíče od rozhledny.- turistická známka nedostupná !!!- vyhlídka z rozhledny vynikající (rozhledna udržovaná).
 
Sawek
Místo na černou listinu - v bufetu ledové párky vydávané za horké, známka není. Vyhlídka z rozhledny je ale vynikající.
 
SIml
Známku nemají, pivo ano! Výhled mimořádně protrhanou oblohou nádherný. Letošní začátek léta nestojí za moc,
ale zde jsemměl štěstí.
 
Tomáš Jelen
Známku prodávají za 30 Kč, rozhodl prý vedoucí místního bufetu
 
Lucie+Ondra
Dnes jsme byli na rozhledně. Obsluha byla příjemná a známku jsme sehnali celkem bez problémů (měli sice už jen
3). Vyhlídka pěkná, hezký výlet zvláště po červené dolů, vřele doporučujeme.
 
Honza Pásler
Pěkné místo, pěkný výhled.Mnohé rozhledny mají na vstupence penorama s popsaným výhledem. Na Libíně tomu
tak není, ale můžete si zakoupit pohlednici s tímto panoramatem. Na pohlednici je mimo jiné napsáno
"ČSFR - Šumava". Tak kdo chcete mít unikát, pospíchejte na Libín. (Kolik let už vlastně nežijeme v
ČSFR ?)
 
MICHAELA
V sobotu jsme trošku porušili předpis a vyjeli jsme na rozhlednu autem. Tam ne moc milá obsluha nám oznámila,
že je z důvodu opravy blízké silnice je rozhledna zavřená a proto, že nám nemohou dát známku ani razítko. Měli
jsme štěstí že jsme tam jeli autem - ani jsme se nemohli podívat na výhled z rozhledny.
 
Endy + Věra
Ani ke konci srpna známka nebyla. Přesněji 23. srpna jsme se vyšplhali až na vrchol a bylo nám oznámeno, že na
známky se čeká již několik týdnů. Prý už je, ale na poště
 
Tomáš
Tak jsem poslal do Rýmařova "důkaz" a dvacku a známka mi včera dorazila.
 
Tomáš
Vyjel jsem ten kopec na kole jen proto, abych zjistil, že známky od února nejsou! Co na to v Rýmařově?! Mám
aspoň pohled, snad to pomůže...
 
Prcek
Rozhledna pěkná,vyhlídka také,pán v kiosku příjemný,ale známky prý nejsou už od unora.
 
Zdeněk
Dle informace na dveřích je otevřeno o víkendu, vstupenky na rozhlednu se prodávají i mimo tuto otvírací dobu.
Nepříjemný člověk tvrdil, že známky nemá, vstupenky prodat nechtěl, jen přinesl klíče od rozhledny. Kiosek se
suvenýry se mu odemknout nechtělo, takže nemám ani pohled, na otázku zda by nebylo razítko vůbec nereagoval.
Doufám, že vyjdou aspoň fotky.
 
Medvěd
Tak jsme si vyšli na lednovou návštěvu rozhledny. Od auta jsme z parkoviště vyrazili po modré lesem -
neprošlápnutá cesta do půli lýtek ve sněhu cca 2 km. U rozhledny jsme pak zjistili, že jsou tam auta
ubytovaných hostů a tak jsme dolů klesali již po uježděné cestě, která ústí asi 150 m pod parkovištěm. Jinak
jsme byli pro personál Chaty Libín velké překvapení - asi po 20 minutách se nám povedlo získat klíče od
rozhledny - jak jsme později zjistili NEBYLA ZAMČENÁ????, na dotaz po turistických známkách servírka absolutně
nechápala o co že nám jde, nicméně když jsme jí vraceli klíč, známky se jí podařilo najít, ale zase neměla na
vrácení na "ohromnou" 200Kč bankovku. Nicméně v pěkné počasí musí být z vyhlídky krásný výhled,
takže se mááte nač těšit.
 
Nina
Rozhledna zajímavá,ale nepříjemná obsluha,takže pán zkazil celý dojem.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2804 Turistických známek
2709 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek