Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 233 - Lichnice


Popis

Torzo kdysi mohutného hradu nad městečkem Třemošnice.

Mapa

Navštívil jsem Lichnice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Hrad Lichnice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Berlova vápenka, Třemošnice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum města Třemošnice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Chrudim
Poloha:
49°52'44.87"N 15°35'10.98"E
Hodnocení:
2.866
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 233 - Lichnice


21.08.2023 - dostupná bez problému
23.07.2023 - dostupná bez problému
15.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Lichnice
Zřícenina je situována do trojúhlníku, kdy jeho pomyslné vrcholy tvoří pozůstatky hradu. Volné prostranství je de facto loukou. Dochovaly se části sklepení, kde byl v horkém dni příjemný chládek. na Lichnici je postavena relativně nová rozhledna Milada, kam se dá vystoupat a pozorovat okolní krajinu a vesnici pod hradem. Na to, že Podhradí je malou vesničkou, najdete tam 4 místa k občerstvení. TZ dostatek v pokladně hradu, kde si můžete vyrazit i svou pamětní minci.
 
Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
z Vápenky
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno v infocentru.
 
Verča Dvořáková
Lichnice
krásná vyhlídka
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Krásné
Lichnice mě moc mile překvapila. Krásné rozlehlé torzo hradu v krásné krajině a s pěknou rozhlednou Milada. Vstupné nízké,TZ získané ve vápence, ale měli i na Lichnici.
Za návštěvu stojí i nedaleká vyhlídka Dívčí kámen a Žižkův dub.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Hrad Lichnice
Známka dostupná jak v Berlově vápence, kde jsme ji pro jistotu kupovali my a nebo přímo na pokladně hradu. Zříceniny hradu opravdu rozlehlé, místo hojně navštěvované, vstupné hodně nízké. Z nové vyhlídky Milada krásný rozhled na areál hradu a daleké okolí. Moc hezké místo. Kousek od hradu Žižkův dub a Dívčí skála. Doporučuji.
 
Hanka
Re: stížnost na prodejce
Já doufám, že se z toho trend stane. Koupě známky bez prohlídky a tzn. i návštěvy památky je podvod :)
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Re: Re: stížnost na prodejce
Turistická známka je suvenýr a je pouze na nás, zda chceme jít na prohlídku, nebo nám stačí vidět místo "zvenku". Určitě není možné podmiňovat koupi TZ zaplacením vstupného.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
Veselý zážitek s výběrem vstupného
Známka na hradě bez problému. Paní pokladní/průvodkyni opravdu záleží na tom, aby poctivě zkasírovala každého návštěvníka, a to i když jde z hradu na pauzu na oběd - cestou všem na potkání vykládá, že je z hradu a že chce zaplatit. Celé to působí velmi vesele, ale zároveň trochu trapně.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Hrad Lichnice
Známku lze zakoupit přímo na zřícenině u pokladny. Z Lichnice je krásný výhled :).
 
Libor
06.07.2012 - Lichnici jsme si prohlédli zdarma během polední pauzy, pokladna na nádvoří byla uzavřená - paní byla na obědě, nicméně nás odchytila po cestě zpět a vstupné pečlivě dokasírovala .-)) TZ zakoupena hodinku předtím na Berlově vápence.
 
Jan Kratochvíl
stížnost na prodejce
Dobrý den.Na svých cestách jsme se dnes poprvé setkali s prodejcem, který prodej turistické známky podmiňoval zaplacením vstupného. Jednalo se o zříceninu hradu Lichnice - No.233 , provozovatel město Třemošnice.Jen doufáme, že se z toho nestane nový trend.
 
Tatík
10.3.2012
Zřícenina je přes zimu zavřená, ale dá se vejít kolem brány i přes příkop a všechno si prohlédnout. Turistické známky měli v Muzeu vápenictví v Třemošné, odtud jsou to po červené turistické značce 2 kilometry. Do Podhradí vede ovšem i silnice...
 
lenzik
Klidné místo, hezký výhled do okolí:)
 
Pařez
TZ jsem koupil v infocentru v Třemošnici. Mají tu i Berlovu vápenku a prales Polom.
 
filipac
moc pěkné...
jednou jsme navštívili Lichnici.dole jsme se pěkně přecpali dobrýma langošemaa potom jsme si vyšlápli na hrad,kde nám paní ve,,zřícenině´prodala placku za25,- (ještě byl rok 2009).a ta paní je velmi milá,např. když jí řeknete,,prosím jednu turistickou známku´,tak ona odpoví ,,Vaše přání bude splněno´ach ach,kdyby takových hradů bylo více narozdíl od Rychnova nad Kněžnou kde jsteurčitě zažili co já :-(
 
Radka
pěkné místo
Známka koupena bez problémů přímo na zřícenině hradu Lichnice za 25 Kč. Je to pěkné, romantické místečko s velkým výhledem do okolí, při pěkném počasí je viditelnost přes 100 km. Vstupné pouze 20 Kč, což se jen tak nevidí a ještě k tomu s výkladem. Návštěvu určitě doporučuji!
 
Petr
Přečetl jsem si, že se jedná o hrad, leč ono je to spíše zbytek po hradu. To je moje chyba. Co mě opravdu nadchlo, byl nádherný výhled a skvělý výklad velmi příjemné paní. TZ bez problémů. Dospělý 20,- Kč, dítě 10,- Kč. Protože bylo pěkné počasí, bylo mini parkoviště plné a byl trošku problém na zaparkování. Ale i přesto doporučuji.
 
pavel
Stejně jako Pinďa v předchozím příspěvku, i já jsem dorazil 30 minut po zavíračce. Bylo otevřeno a paní nám dokonce odvykládala celou historii hradu a několik pověstí s ním spojených. Krásný výhled za pouhých 15 Kč, prostě nádhera.
 
Pinďa
Otevřeno přes čáru
Přestože se měl hrad, dle cedule s otevírací dobou během několika minut zavírat, bylo mě v podhradní langošárně doporučeno, abych šel klidně nahoru. TZ jsem zakoupil u příjemné paní v pokladně a abych pravdu řekl, bylo by mě hanba, nekoupit si za pár korun i vstupenku. Paní pokladní začala balit skoro hodinu po zavíračce a tak jsem měl dost času okouknout nejen zdejší panoramata, ale i přečíst si něco o historii hradu. Za těch 15 kaček to opravdu stálo. Ještě jednou děkuji.
 
Pavel
TZ
Byl jsem tam dneska kolem poledne a v tomto případě je potřeba počítat s tím, že paní z pokladny bude na obědě (alespoň dneska tedy byla). Ovšem počkal jsem a kolem jedné hodiny paní dorazila, podala velmi pěkně historii a TZ ochodně prodala. Kdo by se tam chtěl vydat po svých, je lepší se nechat z Třemošnice nebo z Prachovic dovézt busem a pak se dá krásně z kopečka sejít zpět do Třemošnice. Je to časově do půl hodinky.
 
JirkaS
Na Lichnici jsem ani neočekával, že známku dostanu. Dle cedule na bráně hrad měl zavřeno, nicméně možnost se dostat k hradu byla, a tak jsme ji využili. Během 15 minut bylo otevřeno.
 
Cycli
Super kastelánka
Přišli jsme tam dnes asi jako první výprava a paní kastelánka už vyprávěla o historii hradu pár lidem co došli chvíli před námi. Ani na chvilku nezaváhala v řeči a nevyvedli ji z míry ani dotěrné otázky návštěvníků. Pak jsme teprv zaplatili symbolické vstupné, vyrazili si lichnickou minci, koupili turistické známky a pohledy. Dokončili jsme spokojeně prohlídku hradu a odjeli vstříc dalšímu dobrodružství...
 
Jarda kolař
Pěkně udržovaná zřícenina.Těch pár korun za vstup nikoho nezabije.Vyrazí vám orig minci přímo na místě.Jen je to opravdu na dost dobrým kopci,obvzlášť když jedete z Třemošnice.Kolu zdar
 
Pepa
Lichnice
Nejdřív jsem po přečtení diskuze odsuzoval paní na Lichnici, že odmítá prodat TZ bez vstupenky. Ale po dnešku to zcela chápu. Vstupenky se prodávají uvnitř zříceniny, kdy návštěvník cestou k pokladně může prohlédnout a nafotit zevnitř prakticky celý hrad. Takže bych spíš sázel na to, že je to obrana proti vychytralým držgrešlím než nějaké zásadní vydřidužství ze strany hradní paní.Jinak vřele doporučuji občerstvení přímo pod hradem, zvláště langoše. byly exkluzivní. My jsme na hrad šli z Třemošnice skrz Hedvičino údolí, z něj jsme po červená doleva odbočili na Starý Dvůr, po silnici do Podhradí k Žižkovu dubu a na hrad.Z Lichnice doporučuji jít pěšky do Třemošnice přes Dívčí kámen a Lovětínskou rokli, je to příjemná procházka. Celkově dlouhá asi 9 kilometrů.
 
Honza Pásler
Zřícenina hradu je hezká, ale prohlídka s průvodcem, kterou jsem absolvoval kdysi (ještě před existencí TZ) mě nijak nenadchla, proto jsem si teď chtěl zakoupit jen turistickou známku. Bohužel, paní mi ji odmítla prodat bez zakoupení vstupenky. Je to nehoráznost !!!
 
Iva
Na hrade TZ dostatek, velmi ochotna pani a super rozhled. Opravdu to stoji za to. Takovy vyhled by jim mohla zavidet kdejaka rozhledna.
 
Alena Rumlová
Dne 15.7.2006 jsem navštívila zříceninu Lichnice. V pokladně jsem chtěla turistickou známku ale bylo mi řečeno, že bez zakoupení vstupenky ji nemohu získat...
 
michal
drsné
Chtěk jsem od známých známku místa, kde jsem byl loni. Na hradě jim bylo zděleno, že bez vstupného jim známku neprodají. Odvolávali se na podmínky, které prý jsou uvedeny na mapě známkových míst, prý že musí zaplatit vstupné... To je docela drsné zneužívání sběratelství. Bacha na to a nedejte se!Jinak super zřícenina...
 
Luboš
Známka na hradě s velmi ochotnou paní v pokladně, která vyloží celou historii hradu. Galerie a IC zavírají v sobotu v 11.00, ve Sport Areálu ji nehledejte nenašel jsem nikoho kdo by o ni věděl.
 
Martin
Známka k dostání přímo na hradě, z hradu je parádní rozhled, rozhodě stojí za návštěvu.
 
Radka
Krásný podzimní den, na hrad se trousilo docela dost lidí. Jediná chyba- nebyly turistické známky ani na
jednom místě, byly vyprodány a budou k mání až příští rok. Jinak doporučuji projít roklí podél potoka pod
hradem, najdete podle značek.
 
granule
Lichnice velmi pěkně upravená, daleký rozhled. V průvodci je uvedeno, že zde bydlel i Karel IV. Otevřeno V.,
IX. SO-NE 10-17, VI.-VIII. ÚT-NE 10-17. Pod hradem je občerstvení, které je otevřené SO,NE 10-12, 12.30-17.
Byli zde moc ochotní a klobása byla výborná. Známku, pohledy, průvodce a další suvenýry k zakoupení na hradě,
musíte projít bránou a přejít přes nádvoří.
 
Lenka B.
Na hradě Lichnice vůbec nefunguje pokladna, kde se má známka prodávat.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek