Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1286 - Linhartovy


Popis

Zámek s pohnutou historií. Stojí na místě bývalé středověké tvrze, vybudované okolo roku 1255.

Mapa

Navštívil jsem Linhartovy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek, Linhartovy (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Bruntál
Poloha:
50°8'20"N 17°36'52"E
Hodnocení:
2.9
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1286 - Linhartovy


19.07.2020 - dostupná bez problému
15.07.2020 - dostupná bez problému
29.09.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Pásler
Jan Pásler
.
Klobouk dolů před všemi, kteří tento zámek z naprosté ruiny přivedli do dnešní podoby!
 
Jan a Zdeňka Hejnovi
Jan a Zdeňka Hejnovi
úžasné místo
Zámek Linhartovy nás neuvěřitelně překvapil a nadchnul. TZ zámku i Hraničního vrchu stále prodávají po 30,- Kč. Hlavní je ale zápal, s jakým se (nejen) pan kastelán zámku věnuje. On i ostatní zaměstnanci vložili a stále vkládají do prohlídek srdce i spoustu dřiny - původní interiéry se nedochovaly, v jednotlivých místnostech jsou tedy k vidění jak dočasné výstavy, tak i permanentní expozice, z nichž mnohé exponáty vyrobil již zmiňovaný pan kastelán vlastníma rukama. Je to opravdu jedinečné místo, které všem vřele doporučujeme.
 
Viktor Šelmeci
Viktor Šelmeci
Re: úžasné místo
Nezbývá než souhlasit s každým slovem. Navštívili jsme tuto neděli 24.6. a byli nadšení. Ideální pro rodiny s dětmi, ale myslím, že každý si něco najde. Je zajímavé, jak jeden zapálený člověk - pan kastelán - dokáže strhnout pár dalších lidí a vytvořit z ničeho něco, na co mohou být právem pyšní. Až jsem se při odchodu cítil provinile, když jsme za vstup zaplatili dohromady 80 Kč a pak měli hodinovou prohlídku s výkladem pouze pro nás čtyři. Speciální poděkování posíláme velmi milé průvodkyni a přejeme celému zámeckému týmu hodně zdaru, Šelmeciovi
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Linhartovy
Známka zakoupena na pokladně městského úřadu Města Albrechtice za 30,- Kč. Místo navštíveno v rámci akce Vrchařská Koruna Krnovska (VKK).
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
zakoupena přímo na zámku, prohlídku jsme mohli projet s kočárkem. Příjemný výlet. Dobří průvodci. Měli i známku rozhledny Hraniční vrch
 
Kuba Beránek
Kuba Beránek
TZ za 38 Kč.
Za 38 Kč v IC Město Albrechtice.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ a zámek
bohužel zámek otevřen jen o víkendu a v červenci a srpnu ještě "noční" prohlídky od 18 hodin, ale jen v týdnu - takže jsme měli smůlu. V IC Krnov známka vyprodaná, ale prý by zítra (středa) měli přivést. Bohužel cena je zde 38,- Kč - to raději nebudu komentovat. Prodavačka se vám navíc snaží prodat (nabízí) kde co dalšího...
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
Re: TZ a zámek
OPRAVA - mělo tam být, že jsem známku zakoupila v IC Albrchtice, v Krnově tuhle NEMAJÍ!!
 
Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
K zámku jsme dorazili pozdě, takže známka koupena druhý den v íčku na náměstí v Albrechticích za 38.-
 
radim šprync
radim šprync
známku mám
pěkný zámek s výstavkami a teď tam měli o igráčkách,panenky a keramiku
25kč je fajn cena průvodce taky príma
 
EVŽEN
MÁM
Trochu pátrání.Melé zelené Í na výkladu.Ovšem za 38 peněz?!
 
Dana Kudělková
Dana Kudělková
TZ
Sezóna začala :-) turistická známka stále za 25 Kč (to už se jen tak nevidí)
 
Richard Ševčík
Richard Ševčík
Linhartovy
Sezóna začíná až 21.5.2016.Škoda
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Linhartovy
Známka zakoupena v pokladně zámku.
 
Martin
TZ 1286
Nádherné místo! Připojuji se ke všem pozitivním příspěvkům předchozích glosujících. Otevřeno půl hodiny před začátkem oficiální otvírací doby. Spousta turistických a informačních materiálů - prospekty, mapy. A jako třešnička na dortu parádní cyklostezka č.55 - úsek Krnov - Město Albrechtice.
 
Zdeněk Fábera
Zdeněk Fábera
Zámek Linhartovy
Krásný zámek na krásném místě. Doporučuji !!!
 
ŠMUDLA
19.8.2012 jsme navštívili zámek Linhartovy a musím hned v úvodu říct, že to za to stálo. Pěkný opravený malý zámeček a úžasný pan kastelán pan Hrubý, kterému se zámek stal koníčkem s velkým "K". Veškerý svůj volný čas mimo své učitelské povolání věnuje tomuto zámku. Prohlídka s ním trvá asi hodinu, dovíte se spoustu z historie , na fotografiích uvidíme v jakých ruinách zámek byl ještě před léty a dovíte se plno zajímavosti k zámeckým expozicím, které jsou převážně putovní a po pár létech se mění. Takže když přiedete za dva, tři roky znovu tak uvidíte zase nové věci. Známek a mnoho dalších propagačních materiálu je dosta dostanete zde i poměrně novou známku s č.1940-Rozhledna na Hraničním vrchu, která odsud není daleko.
 
kolisoun
Opravdu moc pěkné,takovou prohlidku a expozici jen tak někde nenajdete,hlavně rodiny s malými dětmi si to užijí.Pán který nás provázel je fakt MACHR!!!takových vic.
 
Vavřík Ag
Krátce po 16 hodině už bylo bohužel zavřeno. Z venku je ale zámek fakt pěkný, tak jsme i bez známky byli spokojeni.
 
MARKOS
AHOJKY. V SOBOTU VE 13:30 JSEM ZNÁMKU KOUPIL BEZ PROBLÉMŮ NA ZÁMKU. MAJÍ JEŠTĚ ASI 4KUSY. V ŘÍJNU MAJÍ JEŠTĚ OTEVŘENO SO,NE 10-16. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Mandy
Zámeček pěkný opravený. Bohužel přístupný jen v pátek, sobotu a neděli. S expozic so popisovali na dveřích by se dalo vybrat. Vhodné i pro děti....Hned vedle protéká hraniční potok, nebo říčka, tak jsme hodili alespoň kámen do Polska a pokračovali na rozhledny okolo Krnova.
 
Zero
Krásný zámeček i příroda v okolí. Známku mi slečna na recepci ochotně prodala.
 
ferry
je to krasne ovsem znamky tam chodi jednou za cas tak jsou vetsinou vyprodane :(
 
Pumička
nádherné místo..jen ta dostupnost známky je mizerná. Byla jsem tam dvakrát a vždy ji měli vyprodanou, tak jsem jim nechala adresu a prý mi ji pošlou poštou :-)
 
joshula
Zámek je přes týden zavřen. Otvírací doba o prázdninách je Pátek až Neděle od 11-17hod. Červen a Září So-Ne od 11-17. Mimo otevírací dobu jen pro předem obědnané skupiny o počtu min. 20 osob. Více na www.zameklinhartovy.cz
 
Andilek@Prazdroj
Expozice se nám líbila, svým obsahem se liší od ostatních zámků. Spíš se jedná o muzeum s putovními výstavami. Můžete tam jezdit každý rok a pokaždé uvidíte něco nového. Jen dvě tři části zůstávají neměnné. Výklad průvodce v podobě kastelána a patriota zámku byl poutavý a zábavný. Z každé věty bylo cítit, že zámkem žije.Časy prohlídek nejsou pevně stanoveny, nečeká se. I když jedna skupina šla krátce před námi, další průvodkyně se s námi vydala na další prohlídku, ač jsme byli jen dva. Větší skupiny je dobré dopředu objednat na určitou hodinu a čas, po dohodě s kastelánem je možná prohlídka i v jiné dny a večerní hodiny. Noční prohlídka pro všechny návštěvníky probíhá jednou ročně, letos 22. srpna.Na zámku se může bez poplatku fotit. Milovníci plyšáků si zde přijdou na své, je možno vidět přes 1400 medvídků. Dříve narozené možná zaujme expozice starých šicích strojů z počátku minulého století.
 
Aleš P.
Zámek momentálně není ani tak zámkem, ale výstavním prostorem pro mnoho expozic. Je ale paráda, kolik práce se na zámku udělalo a jak prokouknul. Na prohlídce se dozvíte důležité informace o historii a většinu času strávíte prohlídkou výstav.Nadchlo nás, že se nás ujali hned po příchodu a nemuseli jsme čekat na určitou hodinu. Je to takové rodinné, domácké místo. Na výlet je to ideální místo.
 
Abigail
Bohužel jsme v těch místech byli v pondělí, takže jsme neviděli ani zámek, ani jsme nemohli koupit známku, snad příště
 
Honza
Zámek i jeho expozice mě naprosto nadchly. Ochotné byly i paní prodavačky v pokladně. Koupil jsem si tam 3 pohlednice, z toho i jednu dřevěnou. Vstupenku dostanete ve formě dalšího pohledu. Vstupné lidové, otevíračka o prázdninách pátek-neděle 11-17. Vlakem obstojně dostupné z Krnova, jezdí tam i hodně autobusů.
 
Kopečný Milan
Nově opravený a otevřený Expozice dočasná z venku paráda i park.
 
Antiskunk
Zámek
Zámek je překrásně opravený a při pohledu přes park vypadá opravdu skvostně. Jen je mi líto budov, které k zámku patřily (kolonáda, hospodářské budovy atd.) a dnes jsou na druhé straně potoka tzn. v Polsku a jsou v naprosto dezolátním stavu. Zámek je otevřen pouze o víkendu v měsících: červen, červenec a srpen.
 
verca
otevreno pouze SO-NE 11-18h.
 
bacil
Vítání zámku po zimě
Ahoj známečka je dostupná, ale pouze při otevření zámku. V létě to bude bez problému,ale zatím si ověřte zda
je otevřeno. Známku jsem koupila na otvírání zámku po zimní sezoně. Mají tam super výstavku fotografií, varhan
a tklacovských strojů. Doporučuji projít i přilehlý park. Už tam vše kvete a voní. Ahoj a lovu zdar
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek