Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 330 - Litoměřice MPR


Popis

Historické město na břehu Labe v Českém Středohoří.

Mapa

Navštívil jsem Litoměřice MPR

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městské informační centrum, Mírové náměstí, Litoměřice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°32'2.75"N 14°7'53.46"E
Hodnocení:
2.636
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 330 - Litoměřice MPR
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 330 - Litoměřice MPR


15.05.2022 - dostupná bez problému
10.09.2021 - dostupná bez problému
18.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Litoměřice
Litoměřice jsou jednou z nejkrásnějších MPR u ČR. Přiznávám, že až do data návštěvy jsem neměl zdání, jak hezké město to je. Velké náměstí, řada kostelů, katedrála, klášter a řada dalších církevních památek. Ze silničního mostu přes řeku se poté naskýtá nádherný pohled na panorama Litoměřic. Bohatě vybavené IC hledejte přímo na náměstí vedle OÚ, sběratele razítek potěší jejich nepřeberný výběr.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ a VTZ
Litoměřice jsou moc pěkné město pro mě druhý hned po Liberci. V informačním centru mají TZ z Litoměřic i okolí labskou stezku a Jednu VTZ 800 let založení města Litoměřic 100 let republiky už nemají a taky spoustu razítek a turistický suvenýru pohledú, a propagačních materiálu hlavně k výročí města. Město určitě doporučuji navštívit i památky ve městě a v širokém okolí.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ a VTZ
Litoměřice jsou moc pěkné město pro mě druhý hned po Liberci. V informačním centru mají TZ z Litoměřic i okolí labskou stezku a Jednu VTZ 800 let založení města Litoměřic 100 let republiky už nemají a taky spoustu razítek a turistický suvenýru pohledú, a propagačních materiálu hlavně k výročí města. Město určitě doporučuji navštívit i památky ve městě a v širokém okolí.
 
Natálie Černohorská
Natálie Černohorská
Infocentrum
Známka sehnána v IC, fajn obsluha i velký výběr :)
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Íčko stále vybavené 8 známkami z města a okolí + VTZ Labská stezka a Výročí republiky. Navíc je otevřené až do 18 hodin, takže je to ideální destinace na zakončení výletu.
 
Roman Vodný
Roman Vodný
Litoměřice
jsou krásné výstavní město. Hodně se starají, aby se tam dařila obnova. Je to podobné Litomyšli, jen Litoměřice jsou mnohem větší. Město je to hezké za jakéhokoliv počasí a má hodně co nabídnout.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Litomerice
Město stojí za návštěvu kdykoliv. IC ma velkorysou otevírací dobu.
 
Lucka
IC
připojuju se s chválou IC, fakt skvěle vybaveno a mají tam těch 8 TZ + jednu výroční
 
Pavla
bezva IC
dnešní návštěva Litoměřic byla super, IC skvěle vybaveno, informace od pracovnic byly dobře použitelné. Stojí za návštěvu.
 
Zdenka
Super ÍČKO
Paní má nachystaný komínek s 8 TZ-chceš nebo nechceš, tak si vyber!!! (330, 488, 1077, 1086,
1568, 1790, 1871, 1968). úžasné. ALE POZOR v SO
jen do 12.hod. Užili jsme si krásný den v Litoměřicích spojený s ochutnávkou Svatomartinského vína na Hradě. Je to krásné, výstavné město.
 
staňa
Krásný výlet, mnoho k vidění, hlavně máměstí a katedrála, z věže je skvělý rozhled. Příjemné bylo, že IC bylo otevřené i v neděli, mají všechny TZ Litoměřic (Litoměřice, hrad, katedrála i rozhledna) a hlavně mi sdělili, kde je odhalená deska mého oblíbence Felixe Holzmanna.
 
pavel
Litoměřice-perla severních Čech
toto město hraje prim co se týče krásných památek ,upravených ulic,květinových výzdob,vilového předměstí v okolí nádraží,hlavního náměstí,IC,vína a piva,zajímavou záchranou místního historického hradu patřícího k nejstarším v Čechách,systémem hradeb dobře viditelných z několika koutů města,hlavně pak z vysoké věže katedrály sv.Štěpána,všem Čechům notoricky známou Zahradou Čech,věží ve tvaru kalichu,kostelem Panny Marie S galerií výtvarného umění,...a mnoho dalších nej nabízí toto krásné město kde chvíli žil a také zemřel náš největší romantik K.H.Mácha.K jídlu doporučuji si sednout na hlavní třídě v gotickém hradu v ulici na Valech a objednat si také nějaké to litoměřické víno.(restaurace na hradě)
 
Pavel
a jde to i ve svátky
IC v Litoměřicích jsme navštívili 6.7 to jest druhý den svátků a světe div se bylo otevreno. Na rozdíl od mnoha jiných IC v Ústeckém kraji. IC je ráj pro sběratele známek. Na Mostné hoře známka nebyla, ale mají ji v IC a samozřejmě spoustu dalších. Navíc nám slečna za recepcí ještě poradila pro děti výstavu loutek a další zajímavosti. Tak by mělo IC fungovat.
 
Vítek
Královské město Litoměřice
Návštěvu královského města Litoměřice určitě všem vřele doporučuji. Jako rodák s tohoto města považuji zároveň Litoměřice za nejhezčí město v České republice. Samozřejmostí pro turistu by mělo být navštívit historické centrum Litoměřic, nebo Máchovi schody a jiné unikáty tohoto města. Navštivte Litoměřice a nebudete zklamáni.
 
Jan Lutrýn
Litoměřické íčko je skvělé, otevřeno dokonce i v sobotu odpoledne, což leckde není samozřejmostí :-(
 
PEPELOPE
LITOMĚŘICE
LITOMĚŘICE TO JE PROSTĚ BOMBA,KRÁSNE HISTORICKÉ CENTRUM.JO A SUPER HOSPODA BUDVARKA.PŘÍŠTÍ ROK JEDEME S MANŽELKOU ZNOVU.
 
thief
litoměřice
Parkovat lze přímo na náměstí. Infocentrum je dobře vybavené a mají i TZ z rozhleden v okolí. Za zmínku stojí vyhlídka Kalich charakteristického tvaru, která je na domě přímo nad "íčkem".
 
Jaroslava
Super
V infocentru velice ochotný pán. Známky mají za 25KČ. jinak hezké město.....
 
Petr
V pohodě
Ochotný pán v novém infocentru,vedle známly Litoměřic i Mostná hora a Varhošť(ten si ovšem koupíme až po zdolání),navíc plno dalších suvenýrů a propagačních materiálů.
 
magipriba
Infocentrum na namesti je prima,ochotni panove za pultem,spousty pohledu a dalsich materialu,znamek dost-LITOMERICE,MOSTNA HORA,VARHOST. Primo z infocentra lze navstivit kalich na strese,vstup za tricet,mile pruvodkyne,nadherny rozhled.
 
Perikles
V Litoměřicích jsem byl po hodně dlouhé době. TZ jsem nesháněl, byla to jedna ze zakládajících známek mé sbírky před lety:-) Ale město neuvěřitelně prokouklo. V každé ulici krásné historické domy, restaurace, cukrárny. Jak už někdo psal, město je krásně čisté, turisticky přívětivé i díky těm cedulkám na domech. Na náměstí je krásná restaurace v gotických sklepech. Trochu mi Litoměřice připomínají Krumlov.
 
Pařez
Dnes bylo v Litoměřicích krásně. V prodeji IC je také TZ Mostné hory (smůla, že na rozhlednu nepouští, prý si to majitel nepřeje) a TZ VarhošŤ.
 
Honza
Známku Litoměřic i Mostné hory jsem bez problému koupil v infocentru u velmi ochotných a usměvavých pracovnic :-)
 
Miri
V Litoměřicích se mi moc líbilo a známka byla k dostání bez problémů
 
Vláďa
Litoměřice jsou opravdu velmi pěkné historické město. V přívlastcích,kterými výletníci město hodnotí mi však jeden chybí, Litoměřice jsou hlavně město ČISTÉ. Super jsou i informační destičky na budovách, z kterých se návštěvník dozví mnoho zajímavého.
 
Peťula
Hezký výlet
Návštěvu Litoměřic všem vřele doporučuji.Je to hezká procházka.Známku jsme sehnali v infocentru,protože v knihovně ji neměli.Škoda,že byla zavřená věž.Ani neměli vyvěšenoup otevírací dobu!Určitě skoukněte kostel vedle věže.
 
Tatík
Centrum Litoměřic je opravdu hezké,také z vyhlídky Kalich nad radnicí nebo rozhledny na Mostné hoře.Infocentrum je do konce září otevřené i v sobotu a v neděli,turistických známek (i Varhošť a Mostná hora) dostatek.
 
TortugaPearl
Narozdíl od Tomáše restauraci U Draka příliš nedoporučuji - jídlo je sice výborné, ale obsluha takříkajíc "stojí za houby". Děkuji nebo nashledanou zřejmě málomluvného pana hostinského doma nenaučili. Jinak jsou Litoměřice opravdu nádherné, kouzelné, úchvatné (prakticky každé superlativum k tomuto městu sedí...)
 
Daniel
Město je moc hezké,opravují se zde další historické části.Problém sehnat známku.Info zavřené,v muzeu
nevedou,ačkoliv se tam na ní lidé často ptají.V trafice na náměstí stejné.
 
Marcela
v infu na náměstí mají i TZ 1077 rozhledna Mostná hora a TZ 1086 rozhledna Varhošť. Doporučuji navštívit
obě.TZ 1086 si určitě kupte v Litoměřicích, rozhledna Varhošť je volně přístupná a TZ zde nekoupíte.
 
Michal Kohlert
Hurá do Litoměřic!
Jsem velice šťastný, že jsem se narodil v tak nádherném a okouzlujícím městě - v Litoměřicích. Určitě se k nám
přijeďte podívat a já Vám zaručuji, že budete ohromeni!
 
Dejzzy
Jsem šťastná, že jsem rodákem tak krásného historického města. Návštěvu všem vřele doporučuju.V sobotu si
jdu pro známku.
 
Tomáš
V Infocentru městského úřadu měli známky a dali vybrat. Litoměřice jsou velice krásné historické město.
Navštívili jsme restauraci U Draka a mohu jen doporučit. Na cyklotrase ze Žarnosek do Litoměřic je dům
opravený po povodních a má na fasádě ve výši druhého patra naznačenu výšku vody před dvěma lety. Je to síla.
Jinak značení cyklotras na Litoměřicku nestojí za nic.
 
Petra
Kdo jste u nás v Litoměřicích ještě nebyl, tak děláte velkou chybu!p.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek