Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 711 - Litovel


Popis

"Hanácké Benátky", město s řadou památek, založené Přemyslem Otakarem II. na ramenech řeky Moravy.

Mapa

Navštívil jsem Litovel

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
TIC, nám. Přemysla Otakara 762, Litovel (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°42'5.4"N 17°4'30.65"E
Hodnocení:
2.851
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 711 - Litovel


06.03.2024 - dostupná bez problému
18.05.2023 - dostupná bez problému
25.04.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz v ic na náměstí.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Koupena v IC. Mají i pivovar a zámek Chudobín.
 
wenzel
Litovel
Pěkné město, za navštívení stojí místní kostel nebo vyhlídková věž na náměstí. Známka bez problému v IC na náměstí, mají tam na výběr asi 6 druhů TZ včetně výročních.
 
FCB
Známku
jsem koupil v infocentru na náměstí, kde je hned vedle i restaurace Záložna a dobře zde vaří.
Jinak Litovel je krásné město a návštěvu určitě doporučuji.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Litovel
I mimo sezónu infocentrum otevřeno v sobotu do 15 hodin. Navíc paní s námi i ochotně vystoupala na radniční věž. Počasí nám přálo a výhled byl super.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Město Litovel
Známka zakoupena v IC města za 30,- Kč.
 
Petr Pauly
Petr Pauly
v IC
bezproblémů zakoupena v Ic na náměstí
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Litovel
Známka zakoupena v infocentru Litovel.
 
Jakub
IC
Na stránkách města je hezky zpracovaný okruh po největších zajímavostech města, který se vyplatí využít: http://www.litovel.eu/cs/turistika/prochazka-litovli/
My jsme ho z časových důvodů museli značně zkrátit, ale radnice, morový sloup, schody k Nečízu, Šerhovní ulička, gotická kaple sv. Jiří a Svatojánský most jsou v Litovli v podstatě povinností:-) V IC je známek dostatek.
 
František Zachař
František Zachař
poděkování
Velmi tímto děkuji paní Gelové z litovelského IC. Ač IC je již po sezoně v neděli uzavřené, po domluvě mi ochotně známky "odložila" do sousední restaurace Záložna. Maličkost, dalo by se říci, ale vstřícnost a ochota není vždy a všude samozřejmostí:-(. Velké díky!
 
petazavinac
Infocentrum Litovel
Stále platí to co o přispěvek níže. Náměstí je ještě pořád rozkopané a v novém pěkném íčku mají TZ Chudobín i železniční VTZ. Paní v infocentru moc ochotná.
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
Město Litovel
TZ zakoupena ve velmi pěkném infocentru na nám. To se bohužel spravuje, takže si na kouzlo historie musí všichni počkat. Jedná se o poklidné kouzelné místo, hojně navštěvováno cyklisty.
Hlavní akce roku Litovelský otvírák, pořádaný městem a zdejším pivovarem patří mezi nejzajímavější v celém regionu. Letošní 10.ročník opět nikoho nezklamal. Nejlepší je asi Litovelská 12°
Jinak v ifocentru TZ města, zámku Chudobín a výr.TZ 100 let zdejší vlak.trati (velmi podařená známka) :D
 
Kanar.21
Tz Litovle i Chudobína zakoupena v muzeu, milá paní nás v sobotu hned po ránu provedla, povykládala, paráda, děkujeme !!! Z muzea z Mohelnice by se sem mohli jezdit učit jak se chovat k turistům, i ekonomicky to bylo jasné:V Litovli: 2x TZ 60 Kč, 3x vizitka 36 Kč - milá paní - tzn. + prohlídka výstavy 2x30 KčV Mohelnici: neměli nic takže 0 Kč, a příjemní byly jak ostnatý drát za krkem takže jsme si nechali prohlídku ujít - taky 0 Kč :)
 
Bruno
dobré povídání
..v infocentru paní poskytla mnoho zajímavých infomací, tipů a ještě pobavila.
 
Honza
Dneska návštěva Litovle, TZ dostupná v muzeu bez problému. V muzeu zakoupena i TZ 683 Chudobín.
 
jirkacek
Litovel 2010
V mém níže uvedeném příspěvku je vše uvedené ( ze dne 11. 04. 2009 v 10:43:35 ), takže pouze dodám , že :Fotky a další informace najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle. Dozvíte se víc....opravdu o hodně víc.
 
Aleš P.
Krásné historické město. Nabízí tři tématické okruhy městem, na procházku jako dělané. My si ho dnes prošli i s miminkem a hezky se mu spalo :-)V Infocentru byla velmi příjemná paní, která nám ochotně vše popsala a doporučila levnou restauraci k obědu (Muzeum - jïdlo opravdu levné a dobré, ale obsluha ubrblaná).Známky mají ještě původní, bez samolepek, ale už za 30,-
 
Wíla
INFO
Otevírací doba infa říjen-květen PO-PÁ 8,30-12,00 12,45-17,00hod.
 
pavel
Absolvoval jsem návštěvy přesně podle Jirkáčka. Určitě stojí za to vidět náměstí, most i uvedené muzeum. Doporučuji, zejména most je úžasný.
 
jirkacek
Litovel 2009
Dne 10.4.2009 jsme po roce a půl opět navštívili s rodinou historický střed města Litovle. Naše kroky zamířili nejprve na náměstí , kde jsme se informovali v infocentru CK Bavi o možnosti výstupu na radniční věž ( radnice je naproti infocentra ) . Věž je přístupná od května , vstupenky se prodávají v infocentru. Připravte se na pěkný výšlap. Na náměstí shlédněte morový sloup a vydejte se doleva hlavní ulicí ( pokud stojíte čelem k infocentru ) až po 200 metrech dojdete na další zajímavou památku města - třetí nejstarší funkční kamenný most v ČR. Je po rekonstrukci. Vraťte se zpět na náměstí a pokračujte přes něj dále , zase hlavní ulicí rovně až dojdete k posledním domům. Napravo uvidíte dětské hřiště a pokud se na něj vydáte , uvidíte zbytky městských hradeb. Nalevo uvidíte muzeum - malé , ale pěkné , můžete požádat i o výklad. Vstupné 20 kč , děti 10 kč. Koupíte zde TZ zámek Chudobín , TZ město Litovel a navíc i VTZ Gustav Frištenský z roku 2007. Otevřeno středa až neděle 9 -16 hodin. V přízemí muzea pěkná restaurace. V muzeu dostanete pěkné razítko , stejně tak v CK Bavi , včetně razítka radniční věže. Prohlídka středu města včetně muzea a výstupu na věž zabere cca 1 hodinu . Pro pivaře je možnost objednání prohlídky pivovaru - objednat předem alespoň týden ! A to je asi vše. Litovel - malé, ale pohodové město.
 
Eda
Litovel - příjemné překvapení
Litovel jsem navštívil v sobotu 13.9.08. V infocentru (podle aktuálních informací mají otevřeno i v sobotu až do odpoledne) jsem od přívětivé slečny zakoupil TZ a získal spoustu zajímavých informačních materiálů. Velmi pozitivní zážitky jsem si odnesl i z muzea, kde se zrovna koná výstava k výročí založení KČT (kromě standardní TZ Litovel a TZ Chudobín měli ještě tři VTZ). Litovel, město "na vodě" aneb "hanácké Benátky", mě velice příjemně překvapilo a potěšilo (nádherná radnice, morový sloup, secesní dům na náměstí, krásné kostely).
 
Jableska
Litovel
moc pěkné město
 
Zdeněk Matěja
Známka zakoupena v místním muzeu (malé, ale hezké), kde narozdíl od IC mají otevřeno v sobotu i neděli po celý rok. Historické centrum města i místní naučné stezky určitě stojí za návštěvu. Na náměstí cukrárna, doporučujeme :-)
 
Jirkacek
Přišel , viděl , Litovel
Ahoj lidi, Litovel je malé město,historické jádro tvoří vlastně jen jedno náměstí, pár přilehlých uliček a pivovar.Takže pro vás nebude problém právě na náměstí najít infocentrum - sídlí v CK Bavi.Obsluha dne 2.8.2007 příjemná , blonďatá , a nechala nás vybrat z košíků plných známek.Koupili jsme tady TZ 711 - Litovel , TZ 683 - zámek Chudobín ( ten je zavřený ) a výroční TZ s motivem Gustava Frištenského.
 
George
TZ k dostání v IC v Litovli, spolu s č. 683 a VTZ 50. výročí úmrtí Gustava Frištenského v Litovli :)
 
Tukky
Neděle
Známku v neděli seženete v muzeu - bez problému. V muzeu je k sehnání i 683 - Chudobín, zámek je prý zavřený a na prodej.
 
padabo
Info centra
Známky se v infocentrech přes víkend a o svátcích nedají vůbec sehnat. mají totiž zavřeno. Zajímalo by mě kolik turistů tudy projde přes týden. Asi si budu muset počkat na důchodový věk.
 
OGGY
Velmi špatně umístěná naše známka, když je tam již tolik let o víkendu zavřeno. Cukrárna jede stále, ale známku neprodávají. Cyklostezka z Horky nad Moravou na Litovel je naprosto ucpaná cyklisty.
 
janec26
Nádhernéé město!!v 9čku mají i Chudobín.kdo by měl zájem o vyhlídku z věže,má smůlu.je mimo sezonu.pouze pro velké skupiny.
 
Lawrence z Arábie
Litovel je hezké a pro turisty zajímavé město. Škoda, že infocentrum má o víkendech zavřeno. V sobotu 8.10.
mělo otevřeno vyjímečně díky Casio Bobr Cupu 2005, což je naprosto skvělý extrémní štafetový závod!
 
Zuzana Krkošková
Nedostupnost známky v neděli
V sobotu 13. srpna 2005 jsem navštívila obec Chudobín, s tím že známku z tohoto místa si zakoupím v neděli v
infocentru v Litovli, když jsem dorazila na náměstí a našla infocentrum, nastalo pro mě zklamání, že bylo v
neděli zavřené, takže známku z Chudobína a Litovle jsem si neodvezla. Mrzí mě to, moc jsem se na tento suvenýr
těšila. Nemohly by se známky prodávat v některých restauracích?
 
Michal Dlask
Známky mají v infocentru na náměstí vč. TZ Chudobína (No. 683).
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2916 Turistických známek
2909 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek