Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1075 - Loučeň


Popis

Historické městečko na úpatí Loučeňského hřbetu, severně od Nymburka. Cenný barokní zámek podle F.M.Kaňky s rozsáhlým anglickým parkem, plným ozdobné architektury.

Mapa

Navštívil jsem Loučeň

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámecký hotel Maximilian, Loučeň 1 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum Zámek Loučeň (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Labyrintárium, Loučeň (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Nymburk
Poloha:
50°17'13.16"N 15°1'28.61"E
Hodnocení:
2.76
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1075 - Loučeň


25.08.2020 - dostupná bez problému
15.08.2020 - dostupná bez problému
02.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ivana
TZ
Zámek je sice zatím zavřený, ale známka zakoupena, společně se známkou č. 1833 v pokladně u vchodu do Labyrintária, které je otevřeno.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známky jsem koupil(zámek i labyrintárium) u vstupu do zámku v suvenýrech.Vevnitř je vše zpoplatněné,kromě kostela u zámku.Když řeknete,že jdete do kostela,pustí vás a můžete si zámek a okolí vyfotit.
 
Veronika Hrabovská
Veronika Hrabovská
Komerce
Bohužel nelze navštívit zámek bez labyrintária, což jsou v deštivém počasí vyhozené peníze. TZ byla dostupná i na pokladně před vstupem do areálu. Zámek je asi krásný, ale komerce vyhrává před zájmem o kulturu.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Vtipná prohlídka
Krásné prostředí,navštívili jsme v rámci hradozámecké noci.Konkrétně prohlídka zámku byla super,šli jsme prohlídku s komorníkem(tu doporučuji),starší zábavný pán,moc jsme se nasmáli..navíc prostory zámku jsou také pěkné.
TZ bez problému na pokladně,i labyrintária...
 
Klára Motyčková
Klára Motyčková
krásná
Doporučují rodinkám s dětmi, prohlídky v kostýmech, labyrintária, hřiště občerstvení, krásný areál.
 
Zdeněk Rybka
Zdeněk Rybka
Loučeň
Moc hezký zámek a bludiště, s rodinkou krásný výlet.
 
Zdeněk Rybka
Zdeněk Rybka
Zámek a bludiště
Díky
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
pondělí
TZ dostupná dne 21.4 v infocentru u vchodu,spolu s dalšími třemi VTZ.
Absolvovali jsme zajímavou prohlídku s Bílou paní,v rámci projektu Otevřte 13.komnatu,uhádli její jméno,a získali klíč do cestovatelského pasu.
S jídlem i prostředím v zámecké restauraci jsme byli spokojeni.
 
Martina Humpolíková
Martina Humpolíková
VTZ 17. 8. 2013
A hlásím, že VTZ 13. komnatu už opět mají (suvenýry u vchodu do areálu)
 
Martina Humpolíková
Martina Humpolíková
návštěva 17. 8. 2013
Zámek pěkný, chválíme, že se snaží oživit prohlídky kostýmovanými průvodci, provází i Bílá paní. A mají i speciální dětské prohlídky nebo prohlídky s ochutnávkami. Další věc co už se nevidí je WC zdarma hned u vstupu u prodejny suvenýrů, dokonce to tam vonělo. Známky zámku i labyrintů koupeny právě v této prodejně - mají ještěi 3 výroční. Co ovšem rozhodně nedoporučujeme je zámecká restaurace Vtipná kaše... čápy s mákem jsme neměli, nýbrž nějakou kuřecí směs s rýží, ale příliš snahy tomu nikdo tedy nevěnoval. Taková závodka bez obsluhy za cenu normální restaurace s obsluhou. Na parapetech chcíplý hmyz, špinavé nádobí pomalu nebylo kam odložit... To teda vážně nikdy více.
 
zdena
VTZ
VTZ 13.komnatu nemají!!
 
Martina
Známka v pokladně zámku i se známkou labyrintária a dvěma výročkami. Park nádherný, jak se píše níže, pro malé i velké. Labyrintů je už 11. Co se týká jídla, otevřeli přímo v zámku novou samoobslužnou restauraci, jídlo dobré, ceny taky, jídel není na výběr zas tak moc, ale vybere si určitě každý. Prohlídka zámku 45 min., čekali jsme to delší, ale pro malé děti je to tak akorát. Hezký výlet na skoro celý den.
 
Renda
Známka koupen v pokladně.Mají tam i TZ č.1833 a VTZ č.951 a 952.
 
David
Včera jsme navštívili s přáteli zámek Loučeň. Byl nádherný den, plný sluníčka a procházka v podzimním parku byla náherná. Ačkoliv bylo v parku plno návštěvníků, je tak členitý, ža byly i chvíle, kdy jsme nikoho nepotkávali. Je to nádherný tip na výlet. Známek v Infu na bráně dostatek a personál velice příjemný a ochotný. Vřele doporučuji. P.S. I posezení u zámeckeé resturace je super a pokud sem pojedete a budete chtít jít na oběd, jděte raději sem. Ceny jsou stejné jako v nedaleké restauraci, ale jídlo daleko kvalitnější a prostředí příjemnější.
 
Zdeňka
Aby krásný zážitek nezkazilo zklamání....
Na Loučeň jsme vyrazili již po druhé..Děti jsou prostě nadšené z labyrintária..Kdo by nebyl,že?Vždyť i dospěláci se tam dokáží strženi dětmi skvěle pobavit...Ale nechci zde vychvalovat,co se snad ani nemusí.Chci zde varovat ostatní nadšené výletníky před zkažením výletu.Na doporučení pana kontrolora vstupenek jsme vyrazili na oběd do Restaurace U zeleného stromu.Něco takového jsme tedy ještě nezažili....a že naše rodinka vyráží na výlety velmi často!Tak příšerné prostředí,špínu zažranou i novou-prostě neřešenou...jsme ještě neviděli..Nutno podotknout,že je naší chybou,že jsme hned neodešli!Ale věřili jsme doporučení!!!Jídlo nekomentuji..to je hold někde lepší někde horší....Tady spíš bez chuti.Vydržím hodně,většinou jako většina národa si nechám vše líbit,ale tady jsem to nevydržela a servírce to řekla..Ovšem asi to stejně bylo bez odezvy...Tak to dělám doufám lepším způsobem,aby jiná nadšená rodinka neměla tímto zakončením zkažený výlet......Tedy hurá na Loučeň,ale baštit rozhodně jinde!Nebo velkou svačinu???!!!
 
Luboš
Hezký...
Hezká prohlídka zámku za přítomnosti italské princezny, záletného knížete, společensky unaveného komorníka....Hezká je prohlídka deseti labyrintů v labyrintáriu...Jo, a zmémku nemají v hotelu Maxmilián, ale v infocentru, u vstupu do labyrintária a zámku...
 
Ludja
Na Jíváku NE!
V loveckém hotelu Jívák známku opravdu nemají a pochybuji, že jí kdy měli. Klasická past na turisty. VYMAŽTE TOTO MÍSTO Z NABÍDKY!!!
 
Véna
Skvělé pro děti
prohlídka zámku menší zklamání. Moc toho uvnitř neuvidíte, ale skvělé bylo labyrintárium, především pro děti. Známka dostupná bez problémů v infocentru a pokladně při vstupu do parku.
 
Ladislav Hradecký
Totální zklamání
Jsem zklamaný! Navštívil jsem zámek 28.7.. Známka sice dostupná bez problémů, ale po větrné smršti, která byla 23.7.2009 je v parku hodně spadlých stromů, ulámaných větví, klid, který jinak v parku vládne je vyměněn za zvuky motorových pil, některé cesty jsou nedostupné. A ceny za vstupy na jednotlivá místa jsou také slušné?. U budovy kasy stojí pán a bez vstupenky do parku se moje maminka málem nedostala ani na záchod, jenž je z druhé strany budovy! Jsme hodně zklamaní! Jen doufám, že tento zámek je vyjímkou?!
 
Lucka
Na Jiváku bohužel žádné známky a ani se netvářili, že by je tamkdy měli, takže jsme ji koupili v Maximiliánově hotelu...
 
Jozef
Pěkný výlet
Zahrada i Zámek (dětská prohlídka) byly moc pěkné. Nicméně varuji před návštěvou restaurace, obsluha pomalá a jídlo opravdu otřesné, dávejte si pozor!
 
Keži
Akce ke 125.výročí úmrtí B.Smetany na zámku Loučeň
Tato akce v sobotu 9.5.2009 byla velmi vydařená se vším všudy a k pohodě přispělo i sobotní skvělé téměř letní počasí.Hudební doprovodný program,stánky s občerstvením,restaurace na zámku i labyrinty v parku byly skvělou zábavou.TZ zámku Loučeň i nových VTZ k tomuto výročí byl dostatek.Prožil jsem zde krásný den a vždy se sem rád vrátím na další akci. Dobrý lov přeje Vráťa z Ústí n.L.
 
vláďa
Známek mají dostatek v pokladně. Zámek je také moc pěkný, průvodce byl skvělý. V parku s labyrinty jsme se úžasně vyblbli.
 
Veselka
Super
Nemohu jinak než souhlasit s Míšou, jen s tou vyjímkou, že naši prohlídku jsme absolvovali s panem Synkem. Jinak vše ostatní bych jen opakovala. Bylo to opravdu moc pěkné. Moc děkuji a všem vřele doporučuji.
 
Miša
20.8.2008Rozhodli jsme se navštívit zámek Loučeň + bludiště. Jen v krátkosti, bludiště super a opravdu to chytne i dospělého. Ze zámku jsem měla obavy vzhledem negativním hodnocením a musím říci, že to vše vyvrátila prohlídka s panem Senohrábkem, který je i zdejším kastelánem. Úžásně vyprávěl a jak dokázal zaujmout i děti. Zkrátka já osobně byla moc spokojená a interiery jsou pěkně zařízené, spousty místností. Uvidíte i vybavený dětský pokojík, malou učebnu a další zajímavosti. Navíc na první pohled je to celkem malý zámek,ale přesto nabízí úžasné skvosty. Známku a další suvenýry zakoupíte v pokladně u moc milé slečny, která vše ochotně vysvětlí. Navíc výlet sem můžete spojit s nedalekou rozhlednou a ZOO v Chlebech a celý den je pěkně prožitý na různých místech.
 
jirkacek
Bludiště
Dne 5.7.2008 jsme se s rodinou zastavili na tomto zámku, rodinná vstupenka do zámku i parku 300 kč, dá se jít jen do parku či zámku....v parku super bludiště, dětem se tam moc líbilo, méně už při prohlídce zámku. Obec Loučeň si zaslouží pochvalu a obdiv, že dala zámek dohromady . Stálo to ,,jen" 150 miliónů. Alespoň si díky nim můžeme zámek prohlédnout uvnitř a není to jen další nepřístupný objekt, čekající na opravu ( např. jako Tz 1290 zámek Zahrádky) a taky není jen zámecký hotel ( např. Tz 1143 zámek Velká Bystřice, Tz 683 Chudobín ap. ). Návštěvu doporučuji....
 
Jarmilka
No, info s pokladnou je stále nedodělané, krásně se tam zakopnete jako já. Zámek nic moc. Zrovna dnes byla akce, tak byly houfy lidiček s dětičkami a přeplněné parkoviště.
 
JirkaS
TZ Loučeň
Dorazili jsme do Loučně něco kolem poledne. Kromě "autoslaonu" v zámku ještě k tomu jedna svatba. Prošli jsme parkem, dle pokynů BA pouze ke kašně. Známka koupena u vchodu v obytném karavanu (sloužící jako pokladna?)
 
Pařez
TZ se nedá nikde koupit. Snad to do léta dají do pořádku. V hotelu byla snobská přehlídka nového Superbu, tož jsme ho aspoň viděli s předstihem. V restauraci nemají. Info stále v ruinách...
 
bodienka
:-(
známka nedotupná, informační stánek je vyhořelý (podle zpráv domorodců snad nějaká bombička, co ty lidi nenapadne :-( brána do zámku zavřená. Zkusíme to s dětmi v létě, bude lepší počasí na proběhnutí labyrintů.
 
Jableska
ač jsem se vloni zařekla, že Loučeň už nikdy, po zjištění, že je nově otevřen jsem s kamarádkami do loučeně vyrazila. labyrinty se nám moc líbily, dost jsme se tam vyřádily ikdyž už patříme mezi starší a pokročilé. A prohlídka zámku též nebyla špatná, není sice ještě hotovo uplně vše, ještě nedodělali knihovnu, ale jinak jsou interiery zařízené. Takže z tohoto pohledu paráda. Ale dost nás zklamala zámecká restaurace. Jídlo sice dobré, ale obsluha příšerná. Míst v ní moc není, zájemců hodně, ale při tom tempu, co personál provozoval, většina odcházela s nepořízenou.
 
lodivod
TZ + výroční známka dostupná bez problémů.
 
Pavlína
Dobrý den,dnes jsme navštívili zámek v Loučeni, i když je ještě co dodělávat, na zámku a hlavně v bludištích se nám moc líbilo. K dispozici byla TZ 1075 i výroční.
 
Pepa R.
TZ byla k dostání jen výroční. Prohlídka zámku nestala vůbec za to. Vstupné za 110 a to ještě zlevněná a k vidění jen holé místnosti. Sice ho pomalu rekonstrujují, ale provádět by měli buď až to teda dodělají a nebo, když chtějí ukazovat holé stěny, tak teda za menší peníze. Návštěvu doporučuji až tak nejdřív za dva roky. Byli jsme dost sklamaný.
 
Viky
Dobrý den,I přes některé negativní ohlasy které jsem si zde přečetla musím říci že nám se na zámku v Loučeni velmi líbilo.Hlavně pojetí pana průvodce a jeho výklad musím hodnotit kladně.Ale k dispozici je jen výroční TZ.
 
Alena
Dobrý den,dnes jsem navštívala zámek Loučeň a bohužel musím konstatovat, že zámek je takové malé staveniště, výklad byl značně zmatený a hlavně, uvnitř za vstupné 110 korun jsou doslova holé zdi až na pár židlí.Návštěvu bych doporučovala tak za pár let.Navíc v infocentru neměli TZ 1075. a bylo nám zděleno, že je k dostání jen výroční TZ k otevření zámku.
 
hellena
Teda ty nekřesťanský peníze, co tam vybírají, to je hrůza...(a to zatím chtějí jen polovinu vstupného!). Park je moc hezký, ale v zámku není zatím skoro nic. Všechno je rozpracované, nedokončené...
 
Dana
Zámek otevřen, ale mají tam ještě hodně co dodělávat :-) Přesto prohlídka stála za to, stejně jako návštěva zahrady - bohužel jsme měli málo času, takže příště musíme dorazit včas, aby si naše ratolesti všechna bludiště užili bez našeho popohánění :-)
 
Gabi
Znamka vc. vyrocni znamky je k dostani v infocentru u vchodu do zamku. Zamek je od 07.07.07 otevren. Zvlaste pro deti doporucuji navstevu zameckeho parku s 10 ruznymi labyrinty (lanove, palisadove, z jehlicnanu atd.), uzasna zabava nejen pro deti, park je moc pekny.
 
boocay
Zámek je v rekonstrukci, otevřen veřejnosti bude 7.7.2007! Moc od brány není vidět, ale vypadal moc hezky. Určitě se pojedeme podívat.
 
Luboš
Zámek Loučeň je v totální rekonstrukci, všude nákladní auta, jedno velké staveniště, takže uzavřen. TZ v Hotelu Maxmilian, ten však uzamčen, po zaťukání velmi ochotný pán nalezl v recepci košík se známkami.
 
Tatík
Dnes turistická známka v hotelu dostupná po překonání desítek svatebčanů.Výstava na zámku (mělo být otevřeno 10-17 hod.) nedobytná.V parku proti 14.5.2006 žádné stavební změny.
 
Jableska
V zámku je nová expozice, dle informace na dveřích zámku z terasy má být otevřeno pá, so a ne od 10:00 do 17:00.jenže v pátek je zavřeno. Odkazují na hotel Maxmilián, ale tam jsou neochotní a odkazují na expozici, otevřenou v so a ne.
 
Tatík
14.-15.5.2006 hotel Maxmilian z nejasných důvodů uzavřen.V zámku by podle tabule v letních měsících měla být
otevřena výstava,zatím zamčená brána.Zbývá krásný park,ten podle další tabule bude do 12/2006 upravován včetně
několika bludišť i světelných (?).Tak snad za známkou až v létě nebo napřesrok.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2707 Turistických známek
2571 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek