Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1078 - Louňovice pod Blaníkem


Popis

Počátek naučné stezky Blaník na západním úpatí Velkého Blaníka. Renesanční zámek, přestavěný barokně, dnes muzeum Louňovicka a Podblanicka.

Mapa

Navštívil jsem Louňovice pod Blaníkem

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Úřad městyse Louňovice pod Blaníkem, Jana Žižky (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum Louňovice pod Blaníkem, Jana Žižky (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Benešov
Poloha:
49°38'13"N 14°50'55"E
Hodnocení:
2.614
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1078 - Louňovice pod Blaníkem


23.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
10.07.2021 - dostupná bez problému
06.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Dostupnost
IC má na dveřích cedulku, že otevře až od května (což je v rozporu s otevírací dobou uvedenou na obecním webu). Naštěstí jsme dorazili dnes, v sobotu, těsně před 11. hodinou, paní z krámku vedle IC už sice zametala před zavřením, ale sama se zeptala co hledáme a známka u ní byla bez problémů.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Zakoupena v "íčku" v zámku spolu s no.340. Otevřeno od úterka do soboty 9-15:30
 
Romana Oceláková
Romana Oceláková
Známka koupě
Koupeno na parkovišti pod rozhlednou Blaník
 
Romana Oceláková
Romana Oceláková
Re: znamka
O víkendu jsem koupila tuto známku na parkovišti pod rozhlednou Blaník. :-)
 
Tomáš - Bara Procházka
Tomáš - Bara Procházka
znamka
Pokud dorazíte o víkendu nemáte šanci známku koupit. Infocentrum zavřené a drogérie otevřena v sobotu do 11 hod.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Známka zakoupena v IC
Byla zde velice ochotná paní, mají i známku 340 - Velký Blaník.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena v restauraci u zámku.
Zámek, a tím pádem i infocentrum, má v neděli zavřeno. Vše pro turisty...
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Louňovice pod Blaníkem
Turistické známky a pohledy měli v infocentru v prvním patře zámku. Otevírací doba viz níže.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Louňovice
Známku jsme zakoupili v infocentru na zámku. Mají i TZ Velký Blaník a velké množství suvenýrů (rozhlednová pexesa, karetní kvarteto s rozhlednama, pohledy,...), za které na Blaníku zaplatíte víc. Ochotná paní nás lákala k návštěvě historického muzea, případně muzea včelařství, ale my jsme unaveni výjezdem na Blaník dali přednost Zámecké restauraci, kde jsme byli velmi spokojeni jak s jídlem, tak se skvělou kácovskou dvanáctkou. Podle cedule je íčko otevřené od úterý do soboty od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 15.30.
 
Bohumil Freisleben
Bohumil Freisleben
Bohužel
Bohužel, se dnes konala v Louňovicích pouť, takže k zámku a tím pádem i k IC se dostane pouze za přemrštěný poplatek 80 Kč. Byl jsem odkázán do protější hospody, ale tam o známce nic nevědí. Drogerii jsem radši ani nehledal.
 
jerry720
Dostupnost známky.
Poslední zastávka v Louňovicích pod Blaníkem v pátek 05. 04. 2013. V drogerii U Zámku byla TZ vyprodána, paní mě odeslala do "Íčka", kde však byl na dveřích pouze napsaný vzkaz, že obsluha je u účetní. Tu účetní se mi fakt po celém městě hledat nechtělo :-), takže pořízení TZ budu asi muset nechat na jindy. Nebo si o ní napíšu ... Jinak drogerie i "Íčko" jsou v budově zámku, v jeho pravém křídle.
 
Libor
02.09.2012 - neděle, IC na zámku zavřeno, zámecká hospoda sice otevřena, ale i přes označení "známkové místo" TZ neměli, prý došli (hospoda je cca. 10 m od IC). Na oběd jsme si vybrali lepší hospodu naproti přes náměstí. TZ v neděli nečekaně zakoupena na hlídaném parkovišti pod Blaníkem, měli i celou řadu dalších suvenýrů ... příjemné překvapení!
 
K + E
19. 5. 2012 TZ zakoupena v IC Louňovice pod Blaníkem. IC se nachází v zámečku na náměstí. Velmi pěkné.
 
Eliška
Pátek odpoledne
Drogerie bohužel zavřená, obecní úřad klasicky také a v restauraci už známku dlouho neviděli. Nechápu, proč mají stále nálepku na dveřích.Jinak celkem hezké místo, díky za popis cesty k základnímu kameni ND, sami bysme to fakt jen ztěží hledali. Škoda, že známka již není ve zmíněné restauraci. Ale asi je to velký problém, objednat jednou za čas krabici známek.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
V neděli bohužel všude zavřeno.V Záměcké restauraci už nemají a prý ani mít nebudou....
 
Petr
V muzeu zajímavé nálezy ze zaniklého kláštera.Velmi ochotná a příjemná paní průvodkyně.
 
Kevin
Známka zakoupena v infocentru, které se nachází přímo v zámku, obsluha infocentra Vás i ochotně provede v muzeu a ukáže vám i klubovnu místního sokola, který slaví výročí a dále je zde expozice včelařství, velice nevšední exponáty.
 
s54
Známka zakoupena v Zámecké restauraci za 35... Po lehčí nejistotě mladé číšnice jestli ještě jsou, tak sem nakonec známku dostal i s nálepkou...
 
Aleš
TZ dostupná v "Restauraci" na zámku za 35,-Kč (stará verze bez samolepky). V So pozdě odpoledne jsme toho už moc neviděli, naše chyba.
 
straccan
Známek mají hromadu v Íčku u muzea na zámku.
 
HonzaB
Na jediném o víkendu přístupném místě (záměcká hospoda) známku neměli, prý budou objednávat až na začátku turistické sezóny. Ale s ohledem na ty reakce níže se zdá, že je to spíše výmluva. A jinak ta hospoada je spíš takový začouzený pajzl, s dětmi bych tam tedy na jídlo fakt nešel.
 
libor
Ani my jsme dnes v neděli známku v Zámecke hospodě nekoupili.Jak tu čtu příspěvky tak s tou známkou to bude na levačku,jestli to náhodou není skrytá reklama hospody.Prosim někoho z obecniho úřadu ,aby jim tam ty známky donesl.Asi zapomínají že turisté jezdí i v neděli.
 
Wíla
TZ
Hospůdka stylová ,ale nerozumím tomu ,proč jsou uvedeni jako prodejci - a to ještě ke všemu - na prvním místě, když známku neviděli nejméně půl roku.
 
Romča
Zámek Louňovice pod Blaníkem
Krátce jsme se v sobotu 17.4.2010 zastavili v městečku Louňovice pod Blaníkem. Zdejší zámek je pěkný s příjemnou hospůdkou. Na prohlídku jsme se pro pozdní dobu již nedostali. TZ jsme rovněž nesehnali, jelikož byla v restauraci již vyprodaná. Ostatní místa kde má být k dispozici, byla, jak to o víkendu bývá, zavřená.
 
ondřiška
Je zámek přístupný???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????.....???????????????
 
Mysak
Rád bych také poděkoval za popis cesty ke kamenu - jinak bych jej asi stěží našel :) Díky !
 
Pinďa
Kámen a K8
Díky za odkazy. Osobně bych to určitě nenašel. Jenom se mě nechce věřit, že by základní kámen ND, který měl být z Blaníku, byl vylomen v louňovickém lomu kousek od Říčan, poté tajně převezen asi 80 km do Louňovic pod Blaníkem, zde slavnostně naložen na vůz, ověšen fábory a opět transportován, tentokrát do 80 km vzdálené Prahy, jako kámen z Blaníku a nikdo se nic nedozvěděl. To by se přece muselo rozkecat a pochybuju, že by to český národ v té době rozdejchal.Jinak vstup do sklepů má novou střechu, okolí je vyčištěné a nápis Blaník dobře čitelný.Ještě ocituji část z "lahví": Roku 1868 byla vystavěna nová lednice mimo areál pivovaru, do jejíž zdi byl zabudován základní kámen pro Národní divadlo...Do Prahy se vezl již jiný kámen, který měl potřebné rozměry.
 
K8
Je to pivovar
http://lahve.webzdarma.cz/Historie-pivovaru-Lounovice.htmlwww.ceskenoviny.cz/domov/index_view.php?id=312502a v ND je kámen z jiných Louňovic: http://horydoly.cz/vypsat.php?id=6846
 
Pinďa
Zajímavost
Až si koupíte TZ a ukojíte své sběratelské touhy, doporučuji vám zajít si prohlédnout stavbu, nedaleko dolního konce náměstí. Půjdete-li stále rovně za nosem a neuhnete vlevo po hlavní, dojdete ke kamenné stavbě s dřevěnými vyřezávanými vraty. Vypadá to jako vinný sklípek. Pod střechou je nárožní kámen s nápisem Blaník. Jak jsem se někde dozvěděl a pan Čáslavský mě to v jednom z Hledání ztraceného času potvrdil, jedná se o původní základní kámen Národního divadla. Protože se stavitelům nehodil, nechali vylomit nový a tento byl použit v Louňovicích. Pokud někdo ví, k čemu tato stavba slouží, ať dá vědět. Já jsem se nedoptal.
 
Páv
Známka koupena v infocentru v zámku (není uvedeno nahoře v seznamu prodejních míst).
 
Rosťa a Maruška
Známku jsme koupili v sobotu v obchůdku Podblaněnka.I když už mělo být zavřeno( do 12.00) ,přesto nám otevřela usměvavá slečna prodavačka.Známek dostatek.
 
Martina
V půlce srpna jsme navštívili Louňovice, prohlédli jsme si v muzeu expozici včelařství. Klukům se to moc líbilo, mají tu i živý úl za sklem a vidíte jak to vypadá uvnitř. Potvrzuji že paní byla moc příjemná. Známku měli na zámku, v areálu zámku ještě v drogerii a v hospodě. Hned naproti i v Podblaněnce. Jestli pokračujete na Blaník a jste autem, je lepší si popojet nahoru po silnici na parkoviště přímo pod ním.
 
Ondra V.
Dnes jsem s přítelkyní navštívil zdejší muzeum. Je tam velmi sympatická paní, popovídali jsme si, provedla nás muzeem. Návštěva stála za to. Vřele doporučujeme.
 
Renata
Známka zakoupena 7.srpna v IC na zámku.Navštívili jsme i muzeum s archeologickými nálezy.Turistickou známku lze zakoupit i v obchůdku Podblaněnka.
 
Kocour
Známku jsem pohodlně zakoupil v hospůdce přímo na zámku, akorát jsem platil stovkou a vrátili mi v pětikorunách... :) Drogerii jsem našel v sobotu zavřenou, ale celkem to chápu. Na zámku toho není až tak moc k vidění, funguje spíše jako výstavní prostory, krom již zmíněné místní expozice teď probíhá i výstava věnovaná včelařství.Z náměstí vede několik turistických tras, z nichž červená vás dovede přímo na Velký Blaník, je to jen, tuším, 2,5 km, určitě nahoru vyražte, zvlášť za pěkného počasí.
 
ydenbroy
zámecká hospoda
polívka dobrá ale obsluha jak "blesk".... takovej bručounek kapku, ale měl to těžký protože nestíhal...(sobota poledne).V infocentru moc ochotná paní, zkoukli jsme i to muzeum s vykopávkami.
 
black demon
Infocentrum se nachází na zámku, mají otevřeno ÚT-SO 9-12 a 12,30-15,30
 
vodnice
V hospůdce na náměstíčku,mají dobrou polívčičku.Mňam!
 
Luboš
TZ dostupná v zámecké hospodě na náměstíčku.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek