Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1785 - Lovecký zámeček Ostrůvek


Popis

Ostrůvek se nachází asi 20 km západně od Tachova, v blízkosti hranice s Německem. Ve druhé polovině 19. století zde nechali Windischgrätzové postavit lovecký zámeček, který byl výbornou základnou pro vyjížďky na lov. V jeho blízkosti stojí dřevěná kaple a bývalé objekty hájovny.


Mapa

Navštívil jsem Lovecký zámeček Ostrůvek
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Tachov
Hodnocení:
2
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1785 - Lovecký zámeček Ostrůvek


11.08.2018 - dostupná bez problému
04.07.2018 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
05.07.2016 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Medvědí stezka
Známka zakoupena v novopeckém íčku, kde měli v týdnu otevřeno i v pozdních odpoledních hodinách - nedá se platit kartou. Auto jsme ponechali na parkovišti v Nové peci (100 Kč/den a platba též v hotovosti) a vyrazili vlakem do Černého kříže. Trasa vedla po žluté a byla středně náročná, ale nic šíleného. Příroda samozřejmě moc pěkná, včetně výhledů. Můžete zde pozorovat návrat původních smíšených lesů. Panelů naučné stezky není moc, ale jsou na nich zajímavé a pěkně zobrazené informace. Zhruba polovinu trasy se střídá stoupání a rovinka, v této části je také pomník poslední medvědice (vede na něj krátká odbočka). Druhá část trasy vede především skalním městem (nečekejte Adršpach), potkáte tu množství žulových balvanů, ať už solitérních nebo ve společenství. Velká část jich má název (cedulka s vyobrazením). Tato část trasy je spíše klesající a v posledním kousku do Ovesné je to pěkný sešup. Z Ovesné do Nové pece je to pak už jen po rovince. Nedoporučuji jít trasu opačně, bylo by to náročnější.
 
Tomáš Koubek
TZ Ostrůvek
Souhlasím s p. Matějem Bartošem, že přidělení čísla známkového místa Ostrůvek jinému místu vnáší do sbírání chaos. navíc jsem minulý týden obdržel nová Atlas turistických známkových míst, kde je v mapě na str. 38 u Zámku Ostrůvek (Lesná, okr. Tachov) uvedeno číslo 1785 a v popisu je uvedena Medvědí stezka s odkazem na stránku 38 mapy ... !!!!! Je to opravdový chaos a neznalý místních poměrů zírá a zírá....
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
Nerozumím
Absolutně nerozumím zrušení známkového místa a nahrazením tohoto čísla Medvědí stezkou... TZ se měla dál prodávat v nejbližším IC. Jelikož co jsem z projektu ,,Ostrůvek,, pochopil tak s turistickou známkou v budoucnu opět počítají !

Cituji z webu https://resort-ostruvek.cz/#nabidka

,,V rámci objektu bývalého loveckého zámku bude připraveno menší muzeum s navrácením prodeje TURISTICKÝCH ZNÁMEK a v suterénu wellness s masážním salonem, vířivkou atd. V kapli bude možnost realizací menších koncertů, svateb či jiných slavnostních událostí. Cílem celého projektu je však hlavně odpočinkový areál, který nabídne únik od moderní zrychlené doby plné technologií.

Termín dokončení je plánován na podzim 2021.,,


Takže asi tak, prosím o ukončení zmatků v našich sbírkách a dehonestaci známek, za které jsme zaplatili. Díky
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek