Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 143 - Macocha - Punkevní jeskyně


Popis

Nejznámější jeskynní systém u nás s propastí Macocha.

Mapa

Navštívil jsem Macocha - Punkevní jeskyně

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Punkevní jeskyně, Punkevní žleb 81 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel - Skalní mlýn (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Suvenýry u Skalního mlýna 96
Toto místo prodává také turistickou známku
Suvenýry u chaty Macocha
Toto místo prodává také turistickou známku
Suvenýry Salmovka ve Skalním mlýně (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační středisko Skalní Mlýn (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
MORAVSKÝ KRAS
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Blansko
Poloha:
49°22'23.14"N 16°43'46.79"E
Hodnocení:
2.968
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 143 - Macocha - Punkevní jeskyně
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 143 - Macocha - Punkevní jeskyně


12.06.2021 - dostupná bez problému
05.09.2020 - dostupná bez problému
16.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Zakoupena v IC skalní mlýn. Jeskyně jsou fantastické a u vývěru Punkvy si připadáte jak na Novym Zelande. Nevýhodou je značné množství lidí.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Punkevní jeskyně a Macocha
Další ze série jeskyní moravského krasu. Každá je úplně jiná. Zde není výzdoba až tak úchvatná, ale dno propasti a jízda na lodičkách je boží. Výklad je vtipný a zajímavý. Oceňuji též, že na vás nikdo netlačí a nespěchá (kromě ostatních sobeckých návštěvníků) a můžete si fotit dle libosti. Nahoře v chatě Macocha jsme se docela dobře najedli. Pohled do propasti z horního můstku není tak zajímavý, jako odspodu, ale též stojí za to. Jízda lanovkou byla též pěkný, leč velmi rychlý zážitek.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Macocha
Návštěvu Macochy a Punkevních jeskyní jsme si opravdu užili. Pohled do Macochy z různých úrovní, prohlídku jeskyní s výkladem moc milé slečny průvodkyně, ale hlavně vstup na dno propasti v rámci prohlídky podbarvený hudbou byl úchvatný. Jízda na lodičkách mohla být také zajímavá, ale náš kormidelník sice mluvil vtipně, ale monotonním hlasem jako naučený kolovrátek. Znělo to jako "lidi co mě otravujete".
 
Alena Kadavá
Alena Kadavá
Jeskyně
Nádhera, stojí to za to. Známka zakoupena na kase.
 
Michaela Kristenová
Michaela Kristenová
Tz
Známka za 35 Kč. Výlet super, ale rezervujte lístky na prohlídku dopředu třeba skrze internet, na místě nejsou dostupné. Jeskyně nádherná, ale projížďka lodí se super průvodcem je zážitek na dlouho. Z horního můstku ke vstupu do Punkevní jeskyně je to pěšky 2,5km po modré. Trochu schodů, pak lesem, právě se budovalo nové zábradlí.
 
wenzel
Macocha a Punkevní jeskyně
Vstupenky je nutno rezervovat s velkým předstihem. Jeskyně jsou nádherné, po absolvování suché části se návštěvníci poodívají i na dno Macochy, poté trasa pokračuje s vtipnými převozníky po podzemním toku Punkvy. Macochu lze vidět i shora, jsou zde celkem 2 vyhlídky. Od Skalního mlýna zde jezdí vláček, nahoru se dá vyjet lanovkou. Známek habaděj v celém krasu.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Punkevní jeskyně a propast Macocha
K Punkevní jeskyni jsme využili zvýhodněnou kombi vstupenku na vláček tak i na lanovku, která je v prodeji v IC Skalní mlýn, kde jsme si také vyzvedli vstupenky do jeskyní, které jsme měly už dva měsíce rezervované. Do jeskyně se rezervací pro velký zájem jinak nedostanete, pokud byste měly v plánu tam jít na férovku. Prohlídka opět jeden velký zážitek, krásná výzdoba jeskyně a prohlídka na dně propasti příjemný mrazivý pocit. Na konci skoro 20 minutová projíďka po říčce Punkvě s vtipným závozníkem. Opět zážitek na celý život a toto místo rozhodně doporujeme navštívit. Po prohlídce vyjížka lanovkou na horní můstek propasti a dopřát si odpočinek na chatě macoše, kde mají v prodeji výroční TZ 120 let od otevření chaty Macochy.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Macocha
Známka zakoupena v informacích Skalní mlýn.
 
Eva Stojaspalová
Eva Stojaspalová
Miluju
Macocha je úžasná, stejně jako lanovka a jeskyně z lodiček. Doporučuju všem!
 
Milan
prekrásne škoda ,že si neceníme čo máme "doma"doporučujem návštevu každémusvietnik mi bude pripomínať tento krásny výletškoda že neviem z akého kameňa je.Všetci, ktorí sa podieľajú na úspešnej prehliadke od pani v predajni suvenírov až po morského vlka boli super .Robíte to dobre.Držím palce.Ďakujem za 5člennú skupinu zo Slovenska.Milan z Košíc
 
Tatík
Lidí na prohlídku Punkevní jeskyně dnes v 9,40 hod. akorát, rezervace tedy zatím není nutná. Vstupné sice 170,- (80,-) Kč, ale kdo by nechtěl vidět propast zdola a svézt se po Punkvě s návštěvou Masarykova dómu? Turistických známek dostatek v infocentru Skalní mlýn, v suvenýrech u pokladny jeskyní i před chatou Macocha. Lanovka nahoru stála 70,- Kč, převýšení 137 metrů zdolá za necelé tři minuty. Pohledy z obou můstků jsou úchvatné, jen cesta ke spodnímu (800 metrů a přes 250 schodů) je ještě v rekonstrukci. Po turistických značkách se pak dá slézt zpět do Pustého žlebu k Čertově brance kousek od dolní stanice lanovky.
 
Aleš
Známku jsem zakoupil v IC,propast super
 
vláďa
Cesta ze Sloupu Pustým žlebem k Punkevním jeskyním je nádherná. K pokladně jsme dorazili v půl desáté, lístky jsme doatali až na 12:10 hodin, takže doporučuji předchozí rezervaci. Známek v suvenýrech dostatek.
 
Danča
Paráda
Vstupenky jsem rezervovala přes internet. Reakce byla opradu rychlá a volná místa měli za dva dny, takže bez problému. Měla jsem s sebou dvouletou dceru a ta byla nadšená hlavně z plavby na lodičce. Celý den nám lilo, ale výlet stál za to. Známky byly dostupné bez problému v obou obchodech se suvenýry u vstupu do Punkevních jeskyní i ve Skalním mlýně. Parkoviště u Skalního mlýna stojí 50 Kč na celý den a přímo odtud jede vláček až k jeskyním. Lanovku jsme v tom dešti vzdali :-(. Ale určitě se sem zase vrátíme, tak na ni příště dojde.
 
Radka
Punkevní jeskyně jsou prostě nádherné, jízda loďkou taky úžasná. Je dobré, že se na Macochu dostanete i s malými dětmi, je zde lanovka a do Skalního města jezdí vláček. To, že se za pohled do propasti platí poplatek 20 Kč nám bylo vysvětleno tak, že si to sám určil majitel pozemku (platíte mu přejití cesty) a správa jeskyní s tím nemá nic společného.Návštěvu vřele doporučuji!
 
Ptra
My jsme si vyjeli vláčkem k Punkevním jeskyním a došli kousek na lanovku, která vás vyveze až nahoru nad propast. Musím podotknout to, že jenom za samotný pohled dolů chtějí 20 Kč!!!!!!! Měli jsme teda štěstí, zrovna jsme odcházeli a dávali tam cedulí s tím. Je to nehoráznost. Samotné jeskyně jsou nádherné a plavba loďkou také :)). Za příplatek 40 Kč tam můžete i fotit.
 
Sheila
Macocha
Doporučuji návštěvu mimo sezonu, byli jsme dnes, lidí maličko, průvodci příjemní, na focení dost času, Macocha je překrásné místo a plavba lodičkou v jeskyních parádní, škoda jen že se nesmí fotit z lodiček, pozor na lanovku, bohužel dnes nebyla v provozu, vycházka pěšky ale stála za to....
 
Michala
Punkevní jeskyně
Moc hezké, turistické známky prodávají jak u punkevních jeskyní tak v infocentru Skalní mlýn. Jen pozor šla jsem si u punkevních jeskyň do suvenýrů, abych si dala razítko a pani se mi snažila prodat pomalu vše co tam měla:-D
 
Lucca
Známky za 30,-Kč bez samolepek (TZ 144, TZ141), všechny k dostání v infocentru Skalní mlýn.
 
K8
Nesmyslné prodejní místo
Macocha - prodejna Skalní MlýnTak Macocha nebo Skalní mlýn ?
 
Radek and Jana
TZ dostupná bez problémů dne 22.8.2009 ne několika místech. Vzhledem k blížícímu se konci prázdnin bylo až neskutečné množství návštěvníků. Do Punkevních jeskyní jsme se vůbec nedostali. Nejlepším řešením se jeví objednání vstupenek on-line pře internet - je to potom jistota. Prostředí nádherné, doporučujeme k návštěvě.
 
Roman
hnus
pro srovnání se Slovenskem se jedná o šílený obchod, potom dlouho nic a někde na konci toho všeho jsou turisté. začalo to na WC, hnus a špína ještě platit.Jeskyně bezva, jenže ve výpravě o 60-ti lidech nic neslyšíte, pokud si zaplatíte focení, tak za výpravou musíte běžet a na lodičce vám řeknou že pokud nebudou sedět po 4 na lavici, tak se nejede. no dospělí se tam vejdou 3. viz udaje na lodi.....
 
Petrklíč
Propast
Krápníková výzdoba je nádherná.Jedinečný je okamžik kdy se vyjde s labyrintu jeskyní na 'dno' propasti.Plavba je zajímavý,nevšední zážitek.Určitě sejděte na spodní můstek,je z něj lépe vidět do propasti.Doporučuji rezervaci vstupenek,máte pak jistotu.
 
Fox
Caute koupim tz za 25,- a postovne si taky uhradim.Důvod byl jsem tak koupil jsem ale stratila se mi :-(
 
Pavel
Skvělý, byli jsme tam v únoru, prohlídka pouze pro naši rodinu! Jen to vstupné je dražší...
 
Eliška
Druhý týden v září skoro žádní turisti, Punkevky jsme šli s výpravou celkem 8 osob!!! V sezóně prý chodí i 60ti člené skupiny, to musí být masakr. Ale úžasné zážitky ze dna Macochy. Známky mají úplně všude - u lanovky, u horního můstku, Skalní mlýn.. atd. Všude na těchto místech seženete známky všech jeskyní + Blansek. Celkem 6 kousků na jednom místě...
 
Martina
Nádhera, úžasný zážitek. Shora do propasti je pohled pěkný, ze spodního můstku ještě lepší a úplně nejlepší zespoda při prohlídce punkevní jeskyně. Plavba na lodičce v punkevní jeskyni je taky moc pěkná, jen pozor s malými dětmi, u nás na lodi se jedno bálo a svým řevem otravovalo celou výpravu.
 
Aleš
Výborné
Návštěvu Macochy s plavbou po Punkvě můžu doporučit. Přijeli jsme autem na Horní můstek a potom lanovkou dolů k jeskyni. Pro jistotu to chce mít rezervaci, zájem je veliký! Všechno bylo bez problémů, výklad perfektní jak v jeskyni, tak na řece. V polovině plavby se nenechte zmást - je to jen přestávka na prohlídku Masarykova dómu a za chvíli se jede dál. Rozhodně si s sebou vezměte teplé oblečení - v jeskyních je stálá teplota 8 stupňů, průvan a velmi vysoká vlhkost vzduchu. Astmatikům a alergikům se výborně dýchá. Jako další doporučuji návštěvu Sloupsko-Šošůvských jeskyní, kde je velmi dlouhá a výživná prohlídková trasa.Turistická známka byla bez problémů k dostání v suvenýrech na Horním můstku.
 
jitfa
Punkevní jeskyně a Macocha fakt moc pěkné. úžasný zážitek, hlavně když se dostanete z jeskyně ven do propasti. s hudbou prostě paráda.navíc nás mile potěšil velmi vtipný výklad průvodců!TZ bez problémů na Skalním Mlýně.
 
Jája a Ráďa
Pro rodinu s dětmi doporučujeme od Macochy po žluté ke Kateřinské jeskyni(stojí za návštěvu),pak příjemnou silničkou kolem přecpaných Punkevních jeskyní a vyvést se lanovkou zpět k Macoše.V chatě KČT Macocha se dá slušně najíst,mají tu i točený nealko Radegast
 
Jarmilka
Ano potvrzuji že to je opravdu zážitek,skoro zabere celodenní výlet,ale zpátky domů-byla jsem na dovolené mi chytla taková bouřka s krupobitím,tak to částěčně zkazilo výlet,na autíčku se mi vytvořili boulíčky a dolíčky po krupobitím hm.Jinak o.k.
 
Lenka
Návštěvu tohoto místa všem vřele doporučuji. Je to zážitek!!
 
Radek, Dream-Land.cz
KMK - Krásy Moravského Krasu
TZ jsme dne 13.5.2007 koupili bez problémů u Skalního mlýna. Mají tam TZ Punkevních jeskyní, Jeskyně Balcarka, Kateřínské jeskyně, Zříceniny hradu Blansek a také TZ Skalního mlýna. Dále jsme TZ viděli u okénka pod lanovkou a na Horním můstku Macochy. Krásný celodenní výlet, opravdu doporučujeme ...
 
MEW-C4
A TOŽ
Co bych to byl za moravana kdybych se tam nepodíval aspoň 10 krát.Ale je hotové a jak říkám idu dááál!!!
 
Lukineček
Macocha
Známku jsem koupil ve Skalním Mlýně
 
Jan Křeček
Lodičky
Na lodičkách byla řežba a sranda, ale jeskyně byly taky v pohodě
 
Fat Hippo
Plavba
Lodičky byly během právě uplynulého víkendu v provozu . Celé lokalita Moravský kras stojí za delší
několikadenní putování .
 
broučci
Na lodičkách se momentálně nejezdí!!!!!
TZ dostupná bez problémů. V punkevních jeskyních byly asi před 3 týdny záplavy, a tak se momentálně kvůli
vysoké hladině vody nejezdí na lodičkách. V pokladně říkaly, že to bude trvat max. měsíc, tak doufám, že
budete mít větší štěstí než my.Ale i tak to bylo super, hlavně ten pohled ze spodu na Macochu, je to úplně
jiné, než shora. Doporučujeme navštívit.
 
Pirko
Znamka bez problemu u Macochy, dale na stanicich lanovky.
 
Jan Vendolský
Vřele doporučuji návštěvu jeskyně, jen vstuoné je trochu drahé, ale stojí to za to.
 
Alena
to s tím datem si k dnešnímu dni někdo dělal srandu ne? 26.6. a 13.7. teprve bude tak jak může být nedostupná
????
 
Claricia
Vřele všem doporučuju výjezd lanovkou od Punkevek k Macoše - ten pohled shora stojí za to. A pak samozřejmě
pohled do hlubin Macochy.. :o)
 
Eva Rejmanová
Výlet punkevní jeskyní
Všem doporučuji tento krásný výlet do punkevních jeskyní, spojený s pohledem zespoda do Macochy a 400 m
dlouhou projížďkou lodí. Všem byl podán zasvěcený výklad o krásné krápníkové výzdobě, kterou jsme viděli i na
vlastní oči.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2707 Turistických známek
2571 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek