Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1493 - Mariánské Skoky - Maria Stock


Popis

Mohutný barokní poutní kostel Navštívení Panny Marie na západ od Žlutic pod Vraním vrchem. Bývalo zde jedno z nejslavnějších mariánských poutních míst v Čechách.

Mapa

Navštívil jsem Mariánské Skoky - Maria Stock

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Poutní kostel Skoky, Skoky u Žlutic
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°5'46.7"N 13°5'49.55"E
Hodnocení:
2.862
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1493 - Mariánské Skoky - Maria Stock


19.08.2021 - dostupná bez problému
06.07.2021 - dostupná bez problému
01.01.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Nový rok
Původně jsme měli namířeno jinam, ale plány jsme na poslední chvíli změnili. Udělali jsme dobře, je to velmi zajímavé místo. Kostel je úžasně umístněný v ose údolíčka. Známku mi prodali v zákristii. Mladým lidem, kteří se kostel pokoušejí zachránit velmi fandím.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
zakoupena v infu Toužim
 
Eva Pokrývková
Eva Pokrývková
Skoky
TZ zakoupena přímo v kostele, je to krásné místo a moc příjemný a ochotný pan průvodce.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Pondělí
Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem.
Kostel je od června otevřen denně 9-18 hod.,a návštěva v každém zanechá hluboký dojem.
Po polní cestě se s opatrností dostanete autem až ke kostelu.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Skoky
Tz koupena přímo ve Skokách v kostele. Do kostela je dobrovolné vstupné. Prohlídka je úžasný zážitek, průvodce vás vezme po kostele, nahoru k varhanům, na půdu kostela i do zvonice. Při prohlídce jsme měly kostel sami pro sebe. Celé místo je odříznuté od civilizace, prostě genius loci. Rozhodně doporučuji k návštěvě.
 
Petra Šmolíková
Petra Šmolíková
cesta
Když pojedete autem, musíte přes vesničky Údrč a Polom. Na konci Polomu začíná ohrada s krávama. Autem tuto cestu nedoporučuji- polní cesta byla "obohacena" o kraví exkrementy a hrozí píchnutí kola o ostré kameny. Pro pěší je to naopak krásná procházka cca 2 km. Kostel je krásná památka, která je bohužel ve špatném stavu, je přístupný, starají se o něj prý dobrovolníci. Známek měli dostatek, k dispozici i známka Toužimi.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Sledujte stránky www.skoky.eu
Ideální je naplánovat si výlet do Skoků v době, kdy je kostel otevřený. Paní co nás kostelem provázela nám řekla snad vše, co jen bylo možné. Navíc jsme se dostali i pod střechu kostela, což bylo taky nesmírně zajímavé. Krásné místo s ještě zajímavější minulostí. Nadšencům, kteří se o kostel a okolí starají držím palce, čeká je ještě spousta práce, ale výsledky jsou k vidění už nyní.
 
Lucie H.
Kostel letos bude DENNĚ přístupný od června do srpna od 10 do 18 hodin, před návštěvou je ale lepší se mrknout na www.skoky.eu, služba je zajišťována dobrovolnicky, tedy změna otvírací doby vyhrazena. :-)
 
Jarda P.
Ještě doplnění k předchozímu. Podle sdělení na dveřích bude kostel přístupný v červenci a srpnu. Ale jistě se vyplatí hledat na netu, jestli se nechystají nějaké akce i mimo prázdniny.
 
Jarda P.
Velikonoční pondělí jsme s rodinou věnovali výletu na Mariánské Skoky. Místo má určitě co nabídnout. Nádherná poloha daleko od civilazace, prostě klid, klid a klid. Kromě kostela je k vidění i místní hřbitůvek a několik chátrajících stavení (jedno z nich byl místní hostinec). Známka nebyla na místě k mání, protože kostel byl zavřený a nikde ani živáčka. Ale za výlet to stálo! Jen prosím - i když se dá ke kostelu dojet autem, dojděte z Údrče (5km) nebo z Polomu (2,5km) pěšky. To místo si zaslouží nerušit!
 
Tomáš
1.5.2011 se konala mše svatá a u této příležitosti i zpřístupnění kostela s volnou prohlídkou. Známku sem sehnal bez problému na místě. Doporučuji sledovat kdy je kostel zpřístupněn na webu, stojí za to vidět i ze vnitř ne jen z venku :)
 
pařez
tz 11.5.2010 i v ic toužim
 
Milan
Nádherné místo
Znáku jsem zakoupil přímo v poutním kostele ve Skocích od slečny průvodkyně za 25 Kč. Slečna průvodkyně nás s manželkou provedla celým kostelem, včetně půdy a věže a velice pěkně hovořila o celé historii místa. Je to velice silné a krásné místo. Určitě se tam budeme s manželkou vracet, abychom si vychutnali jedinečnou atmosféru místa. Vřele doporučuji. V kostele je též bohatý výběr turistických a propagačních materiálů. PS: pokud pojedete ke kostelu vozem, chce to auto s dobrými tlumiči. Pakrovat se dá cca 300 metrů před kostelem na louce.
 
wlasta
V ATC Žlutice známka nedostupná, údajně již několik měsíců
 
AFIk
TZ zakoupena v autokempu ve Žluticích.A jak se k němu dostat?Když pojedete od K.Varů,tak hned první značenou odbočkou do Žlutic.Autokemp je po pravé straně v bývalém zámeckém parku a je dobře značen.
 
Radek DLOUHÁN
Skoky jsou nádherné místo, kam je nutné se opakovaně vracet. Prodejní místa TZ jsou od Skoků velmi daleko (Toužim) a ve Žluticích jsme Autokemp nenašli, tedy ani nehledali. Stačilo zavřené Í-čko.
 
Jarda
Známka již v prodeji ve večerce Daliborka,nám.Jiřího z Poděbrad 57,Toužim.Otevírací doba: Denně kromě pondělí od 10.00-21.00h...Mají i 1070-Toužim...Majitelé jsou velice příjemní a ochotní lidé...
 
Jarda
O známce na prodejním místě v ATC Autokempu nikdo nic neví a ani si je neobjednávali...Taktéž ve Žlutickém IC...Zbytečná cesta do Žlutic...Známka bude k dostání spolu s TZ č.1070-Toužim ve večerce Daliborka v Toužimi a to od 9.7.2007,dle sdělení p.vedoucí...Již je mají slíbené a čekají na ně...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek