Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1402 - Městečko Černošín - Volfštejn


Popis

Zřícenina nevelkého raně gotického hradu, jeden z nejstarších českých hradů, na výběžku Vlčí hory u Černošína. Nejvýznačnějším pozůstatkem je podivuhodná kónická věž jejíž výška je 22 metrů.

Mapa

Navštívil jsem Městečko Černošín - Volfštejn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, náměstí 1. máje 343, Černošín (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Tachov
Poloha:
49°48'25.05"N 12°52'2.81"E
Hodnocení:
2.833
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1402 - Městečko Černošín - Volfštejn


12.09.2019 - dostupná bez problému
31.08.2019 - dostupná bez problému
04.08.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
Skvělé
Nádherná zřícenina v lese, kterou neúnavně zachraňuje parta nadšenců, hrad vypadá dobře, je vysekaný a je to tam opravdu hezké. Vřele dopručuji navštívit místní IC a Muzeum v bývalé faře. Vstup do muzea je zdarma, expozice je velmi pěkně sestavená a jsou zde i artefakty právě z Volfštejna. TZ i TN bez problémů v IC, cena pouhých 28 Kč. TN stojí 10 Kč. Za mě perfektní místo, kde mají o turisty opravdu zájem a starají se o ně. Navíc otevřeno mají 7 dní v týdnu!
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
pěkná zřícenina, kterou se snaží opravit. Muzeu moc pěkné, divím se, že nevybírají třeba jen symbolické vstupné, průvodkyně ochotná a milá.
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Paráda
TZ jsem koupil za neuvěřitelných 28 Kč v mítním muzeu, kde se neplatí vstupné. Paní průvodkyně je velmi příjemná a ochotná. Smekám. K zřícenině hradu je příjemná procházka do mírného kopce. Kdyby nebylo TZ, nikdy bych se tomto hradu nedozvěděl. A právě proto TZ jsou, že ano?
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka v takovémhle městečku bez problémů dostupná po celý rok i o víkendu, čímž Černošín zahambuje mnohá naše města. Slečna v íčku vypadala docela překvapeně, že vidí někoho přicházet. :-D

Volfštejn je moc pěkná zřícenina schovaná uprostřed ještě krásnějších lesů. A od níže zmíněného parkování u fotbalového hřiště to je jen pár minut.
 
Martin Čechura
Martin Čechura
Super výlet
Známka zakoupena v infocentru přímo na náměstí černošína v icečku-muzeu. Zde byla příjemná slečna, která ráda vysvětlila cestu na hrad.
Až pujdete na hrad, tak doporučuji auto ponechat u fotbalového hřiště. Já ho nechal u cesty a pak mi štvalo, že jsem se mohl vyvízt ještě takovej kus.
Výlet na tak 70-90 minut při honění se známky. Prochajda fajn. Doporučuji.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Super infocentrum
Známka k dostání v infocentru, které by mělo být příkladem pro ostatní. Otevřeno mají stále a i jeho okolí, pojaté jako infopark je moc pěkné. Zřícenina Volfštejn určitě stojí za návštěvu, vzdálen je od Černošína asi 2 kilometry po žluté značce.
 
Kateřina
Známka dostupná v infocentru v Černošíně ( za 29 Kč), kde je i dostatek pohledů a propagačních a informačních materiálů. Ke zřícenině je to příjemná procházka, jen pozor na ovády, kterých bylo po dešti dost a dost :-)
 
Helena s rodinkou
Černošín je moc pěkné městečko. Zřícenina je asi 2 km, kus po cyklostezce, kus lesní cestou, což bez problémů tam i zpátky ušla i naše 4letá holčina. S kočárkem byla cesta náročnější, kořeny se na lesní cestě dají čekat a po deštích bylo dost bláto, ale dalo se to zvládnout. Dokonce jsme kočár vytáhli i přímo na zříceninu, což ne všude je možné. Byl to pěkný výlet s dětmi na celé odpoledne.
 
Michal s retrívry Aileen a Verčou
Černošín je krásné městečko, upravené náměstí s nádherným kostelem, známka zříceniny Volfštejn pořízena v Infocentru, ke kterému se dostanete ulicí pod kostelem, kolem budovy hasičů. Po příjezdová cesta ke zřícenině Volfštejn končí se dá jet až k fotbalovému hřišti nad kopci nad Černošínem, dále už jen pro pěší po žluté turistické stezce. Hrad není daleko, nejvíce dochovaná je hradní věž. Na hradě probíhají rozsáhlé rekonstrukce, několik zdí je opatřeno lešením, věž nikoliv. Hezký výhled na hrad je také když se vydáte na cestu zpět k Černošínu a těsně pod hradem po úzké cestičce doleva do kopce, na vyhlídku.
 
Tatík
Úžasná otvírací doba infocentra-denně 9-19 hodin! Turistických známek a pohledů dostatek. Ke zřícenině Volfštejna je to 2 kilometry-po cyklistické stezce za paneláky a pak po žluté turistické značce (včetně informačních panelů). Škoda, že není přístupná zachovaná věž.
 
Pinďa
Za sámoškou
Info je za socialistickým nákupním střediskem, stojícím kousek od kostela. V současné době zde budují pěkný park, v jehož jednom rohu stojí i IC.
 
Bártíci
Info je hned vedle hotelu Vlčák!!! Je těžké ho najít, tak na náměstí odbočte podle ukazatele na hotel. V Íčku je velmi příjemná paní!Je tam krásně a cesta na Volfštejn dobře značená a celkem pohodlná cesta vás spolehlivě dovede až na hrad!! Lovu zdar!! Bártíci!!
 
martin pribik
zricenina hradu volfstejn je romanticke misto cca 1,5km po zlute z cernosina,doporucuji i vystup na nedalekou vlci horu,po zlute dal a po cca 0,5km odbocit pres louku vpravo,bajecny rozhled po kraji,turisticke znamky k dostani v cernosine v novem infocentru,spousta dalsich tur. materialu,v pripade nepritomnosti obsluhy je mozne zavolat na cislo uvedene na dverich infocentra,pani ochotne prijede,jinak nekdy lze zakoupit TZ i v nedalekem motorestu VLCAK.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2578 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek