Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 838 - Město Dolní Kounice


Popis

Město na řece Jihlavě jihovýchodně od Ivančic, původně klášter premonstrátek Rosa Coeli, zaniklý v 16. století. Romantické zříceniny s řadou cenných gotických prvků. Řada dalších památek, především zámek.

Mapa

Navštívil jsem Město Dolní Kounice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Klášter ROSA COELI - Dolní Kounice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Masarykovo náměstí 2, Dolní Kounice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-venkov
Poloha:
49°4'7.5"N 16°28'17.63"E
Hodnocení:
2.9
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 838 - Město Dolní Kounice
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 838 - Město Dolní Kounice


30.07.2023 - dostupná bez problému
25.07.2023 - dostupná bez problému
22.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Prodávají obě 838. Info bylo v sobotu otevřené, Slavnosti vína, koštovačka a cimbál s Karlem Hegnerem a krásné okolí. Supr místo!
 
Vojtěch Janský
Vojtěch Janský
Nový motiv
Známka, na níž je nový motiv, zakoupena dne 7.8. v dobře vybaveném kounickém infocentru.
 
Vojtěch Janský
Vojtěch Janský
Re: Nový motiv
Známka se starým motivem je k prodeji v infocentru rovněž. Spolu se známkami č. 1670, 2270, 2308 a 2377. Brzy bude k prodeji známka č. 2430 s vyobrazením kláštera Rosa Coeli. Už nyní se však prodává turistická nálepka se stejným číslem.
 
Jaroslav Urban
Jaroslav Urban
TZ
Nádherné místo na zemi. Klášter Rosa Coeli působí majestátně a stále chváli Boha, i když je z něj v podstatě již zřícenina. Zde si člověk uvědomí, jaké to bylo, když husité vypalovali jeden klášter za druhým, hrady, kostely.....zničili nejstarší písemné památky.....nebylo to tak, jak nás učili ve škole za komárů....Krásných památek je zde více a mají zde moc dobrou merunkovou zmrzlinu.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
Známka i nálepka získána přímo na pokladně kláštera. Velmi pěkný na zříceninu :)
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Podařilo se nám trefit termín slavností v klášteře a obci, ale známku jsme bez problémů na rozdíl od zaparkování pořídili.
 
Ondřej K.
Ondřej K.
Památky
Za návštěvu stojí kromě kláštera i zrenovovaná synagoga s velmi ochotnými a milými průvodkyněmi :)
 
František Zachař
František Zachař
dostupnost
V době naší návštěvy Dolních Kounic bylo IC na náměstí zavřené. Známku zakoupena v pokladně
kláštera Rosa Coeli, který je z náměstí vzdálen cca 5min.pomalou chůzí.
 
Eda
Do Dolních Kounic jsme dorazili v sobotu 15.9. po 17 hodině. Ačkoli bylo již po zavírací době, neskutečně milé a ochotné dámy nám umožnily prohlídku zdejší nádherně zrestaurované synagogy, kterou rozhodně všem doporučuji k pozornosti - samozřejmě vedle dalších, zde již zmíněných památek. Ke klášteru jsme pak dorazili už opravdu hodně pozdě :-), ale i podvečerní zastavení v kulisách starých gotických zdí v sobě skrývá cosi nevyslovitelně krásného. Pokud to jen trochu půjde, do Dolních Kounic se ještě podívám, ale přece jen raději za denního světla :-) Jo, abych nezapomněl, TZ 838 a 1670 měli v synagoze.
 
2mig1
...
dolní kounice - krásný městečko plný památek, klášter doslova magický místo, pěkná synagoga, židovský hřbitov, masivní hrad/zámek
 
Michala
Doporučuji, byla jsem překvapená, že nějaké takové místo je v ČR. Tento klášter je okouzlující. TZ bez problémů u pokladny.
 
Pindˇa
Info
Já měl kliku na TZ, protože jsem tam byl ve sředu a to mají na ouřadě do 17 hodin. Bohužel zámek i klášter je otevřený již jen o víkendech. Neva, tak někdy příště.
 
Lucka
Místní nás poslali na infocentrum, které je v budově městského řadu, který byl samozřejmě v sobotu zavřený a o jiném nevěděli....škoda, že se neprodává i na zámku
 
Tatík
Otevírací doba v květnu, červnu a září 10-17 hod. (jen sobota a neděle), v červenci a srpnu ještě v pátek 10-12 a 14-17 hod. Prohlídka s tištěným průvodcem, dá se vylézt na věžičku se 72 schody, celkem zachovalá je křížová chodba a rajská zahrada. Turistických známek a pohledů dostatek v pokladně.
 
katik
Nádhera
Zámek nebyl nic moc...,ale klášter to fakt stálo za to!! Nejhezčí na něm byla jeho rajská zahrada a pohled ze zámku. TZ jsem koupila bez problémů na městském úředě. Tento výlet doporučuji každému kdo bude mít cestu kolem.
 
Jirka
Velmi romantický klášter
Klášter velmi romantický, měli otvírat v 10.00. Ještě v 10.15 tam nikdo nebyl. Známku nemají. Zámek v dezolátním stavu, ale stojí za shlédnutí. Synagoga otevřená až v létě. Přesto pěkný výlet, pěkné městečko.
 
MíraPrůša
rozpaky
Do Dolních Kounic jsem již dlouho plánoval výlet. Byli jsem se tam podívat v době mezi státními svátky v květnu. Klášter nás uchvátil sotva jsme byli na dohled. Jenže zavřeno. Jelikož jsme jeli až z opačného konce republiky, tak jsem byl těžce přidrzlý a aspoň jsem si vlezl do zahrady přes zborcený plot udělat pár fotografií. Vnitřek kláštera udržovný, ale okolí připomíná organizaci státních statků... jinak klášter je sám o sobě úchvatná stavba, která stojí i jen za vidění.Zámek po slavnosti zavřený a na úřadech se mezi svátky nepracuje. Takže: klášter naprosto super, ale v letních měsících mezi svátky moraváci nedělaj...Prohlídka mě stála odřená kolena a dávku drzosti a známku jsem si nechal poslat.
 
Lenka
Známku mají na infocentru, které je součástí OÚ, koupila jsem jí už v 8:30. V pokladně u kláštera mají otevřeno až v 10. Stojí za to ho alespoň obejít.
 
Anies
Klášter jsme vyhledali na doporučení známých a nelitujeme, opravdu stojí za shlédnutí! Naprosto úchvatná stavba a pěkný výlet.
 
Filip
Klášter byl naprosto úúúúžasný, opravdu stojí za to ho vidět. To se bohužel nedá říct o místním zámku, který je v dezolátním stavu a vstup do něj je jen na vlastní nebezpečí, bez průvodce a za nehorázné vstupné. Navíc se v tu dobu konaly historické slavnosti, které na nás působily dojmem, že nestály za nic a měly za cíl vyzískat z lidí co nejvíce peněz. Jenom za vstupné do areálu vybírali 100 Kč/osoba a přitom tam nebylo nic k shlédnutí, pouze krámky se suvenýry.
 
zdendam
Fakt dobrý
Návštěvu opravdu doporučuji, klášter stojí za vidění.
 
Tomáš
Známka je k dostání v pokladně před vstupem do kláštera. Cesta je solidně značena.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek