Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2574 - Město Jičín


Popis

Výroční turistická známka města Jičín, kterou jsme vyrobili k jubileu 100 let Československa, se setkala s velkým ohlasem. Jejím motivem byl biograf Český ráj, nákladně zrekonstruovaná budova z roku 1928, kterou vybudovali jičínští Legionáři. Zatímco existující jičínská Turistická známka číslo 152 je řazena pod Český ráj a jejím motivem je loupežník Rumcajs, chtěli bychom vyrobit ještě klasickou 'městskou' známku s motivem architektonické památky. Má o ni velký zájem zdejší infocentrum, se kterým máme skvělou dvacetiletou spolupráci. Zároveň ovšem nemůžeme vzít dětem jejich Rumcajse! Díky za pomoc z této situace a za prohlasování nové Turistické známky Město Jičín!


Mapa

Navštívil jsem Město Jičín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum, Jičín (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Jičín
Poloha:
50°26'12.49"N 15°21'6.01"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2574 - Město Jičín


07.01.2020 - dostupná bez problému
28.12.2019 - dostupná bez problému
27.11.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Kamil Knybel
Kamil Knybel
TZ
Naprosto souhlasím, ze začátku jsem nechápal, co se děje, jednou Jičín s Rumcajsem a jednou s biografem. Až teď jsem zjistil, že město má dvě známky úplně zbytečně. Klidně ať ho nazvou biograf Jičín, ale ne dvakrát známku patřící pro město. Samozřejmě jsem vzal známku s Rumcajsem a na biograf Vám kašlu.
 
wenzel
Město Jičín
Asi takto: z existence této TZ nejsem vůbec nadšen. Proč dávat TZ městu, které už svou TZ má prakticky od začátku existence turistických známek? Které další město, hrad, zámek, muzeum....... se dočká další TZ? Nemám rád zdvojování TZ. Např. Pustevny a chata na Pustevnách. Lysá hora a Bezručova chata na Lysé hoře. Už tehdy jsem nesouhlasil s tímto trendem, ale pořád to bylo vrchol x chata. Ale nyní? Město x a stejné město??? Smysl jsem do teď nepochopil a asi nikdy nepochopím. Doufám, že se jednalo jen o jednorázové zatmění. Naopak společná známka pro hrady Žebrák a Točník, které by si zasloužily samostatné TZ... Když shrnu důvody vydání této TZ, které jsou popsány zde nahoře v popisu, byl by tykový problém vyrobit TZ s původním číslem a oboustranně jiným motivem? Dále se v popisku dočteme, že o tuto TZ No. 2574 stálo jičínské IC... Když jsem se v jičínském IC ptal na důvody vzniku TZ No. 2574, bylo mi sděleno, že se tak rozhodli v Rýmařově. Dlouho jsem přemýšlel, zda si budu tuto TZ kupovat, ale nakonec jsem ji koupil. Když už jednou člověk systematicky TZ sbírá, chce mít všechno. Bůh ví, jestli se jedná o marketingový tah, ale pokud by se měla situace u některé jiné TZ opakovat podobným stylem, tak navrhuji, ať je vyrobena např. TZ No. xxxx Zahrada mojí babičky- má v ní totiž krásné tulipány, vysokou hrušeň a čerstvě natřený plot.
TOHLE SE RÝMAŘOVE NEPOVEDLO. Na případnou kritiku jsem připraven.
 
neri
neri
TZ
v IC za 35 Kč
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Znamka dostupná v IC.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2471 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek