

No. 2418 - Město Lomnice nad Popelkou
Popis
Lomnice nad Popelkou leží v širokém úvalu říčky Popelky ve zvlněné krajině na pomezí Českého ráje a Podkrkonoší. Nejstarší zmínku najdeme v Dalimilově kronice z r. 1232. V počátku 19. stol. zde započala tradiční výroba proslulých lomnických sucharů, oplatek a kulatek. Typické pro město a okolí jsou stavby lidové architektury (Vesnická památková rezervace Karlov, roubené domy, dřevěná zvonice), historické, církevní a kulturní památky. www.lomnicenadpopelkou.cz/
Mapa
Navštívil jsem Město Lomnice nad Popelkou
Prodejní místa:

Informační středisko, Husovo náměstí 44, Lomnice nad Popelkou (
web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Semily
Poloha:
50°31'50.25"N 15°22'24.28"E Hodnocení:
Fotogalerie:
20.04.2025 - dostupná bez problému
13.09.2024 - dostupná bez problému
29.08.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvekVáclav Toth
TZ
Známka zakoupena v muzeu na náměstí hned vedle IC ale to v neděli zavřené. Malebné náměstí v okolí spousta zajímavostí k navštívení.
Ondřej Kindl
Tz
Známka I s nálepkou v infocentru odkud je to kousek na Karlovské náměstí.V infocentru též k zakoupení Lomnické suchary na které jsem se těšil.
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
Ivo Kušta
Bašta razítek
Přátelé, kdo sbírá razítka - tak v infu jich mají POUZE 17 kusů ....a samozřejmě všechny okolní TZ i TN
Vladislav Stárek
Lomnice nad Popelkou
Známek dostatek v infocentru na náměstí. Ideální výchozí bod k mnoha výletům do okolí za dalšími známkami.
Josef Hronovský
zmámky
Známký mají v infocetrum.Moc milá paní prodačka.
Josef Bušek
TZ a VTZ
Do Lomnice nad Popelkou jsme přijeli 7.11.2019. Je
to pěkné město na řece Popelce dokonce jsme ani řeku Popelku při naší návštěvě neviděli. V centru na náměstí je to moc hezké s hezky opraveným zámkem. Akorát co mě trochu vadilo že přes náměstí jezdí auta. TZ jsem sehnal v moc pěkné íčku nedávno zbudované s milou paní hned vedle muzea. V íčku mají spoustu TZ z okolí kromě TZ No.2418 město Lomnice nad Popelkou mají těž TZ.No.958 Lomnice ned Popelkou - Tábor,No.1062 hrad Kumburk,No.1749 hrad Bradlec,No 2347 rozhledna Alainova věž a No. 2390 vyhlídková věž v lyžařském areálu v Popelkách a k tomu dvě výroční Minivetrh cestovního ruchu - Lomnice nad Popelkou 2008 bral jsme úplně poslední na stojánku paní říkala ře je musí objednat.A Lomnice nad Popelkou, Tábor Tichánkova rozhledna, 1911 - 2011 a taky hrozně moc razítek asi nejvíc kde jsem kdy na jednom místě viděl.Lomnici nad Popelkou doporučuji navštívit je to moc pěkné město z hezkým zámek sice malím, ale hezkým. Do Lomnice nad Popelkou se ještě určitě vrátíme, protože chceme navštívit zámek a rozhledny v okolí Lomnice nad Popelkou.
wenzel
Lomnice nad Popelkou
Pěkné klidné malé město, hezké náměstí, historické budovy, zámek, minipivovar. Dále doporučuji navštívit prodejnu v oranžovém domku na rohu Školního náměstí, kde můžete ukonejšit vaše mlsné jazýčky :-) TZ zakoupena v IC na náměstí. Toto IC sídlí v budově muzea přímo naproti žluté radnice a není označeno klasickým zeleným íčkem, tak ať dlouho nehledáte jako my. Ale to bychom zase nenarazili na tu prodejnu... V IC velice ochotní lidé, poradili a doporučili i restaurace s popisem cesty. Na výběr z mnoha TZ místních i z okolí. Sběratelé raítek budou mít v IC doslova žně, na stole je k dispozici minimálně 10 druhů.
Kamil Knybel
TZ
Pěkné město. V tomhle městě nic nechybí, pivovar Lomnické pivo, zámek, kino, divadlo, krasné Karlovské náměstí, i hlavní náměstí s kašnami a radnicí. IC rovněž moderní a hezké.
Petr Hrnčíř
Infocentrum Lomnice nad Popelkou
Vzorové infocentrum.K dispozici známky 2418,958,2347,2390,1062,1749,i s příslušnými razítky! Pak už jen stačilo všechna místa objet bez starostí, jestli tu či jinde budou mít známku nebo razítko.Obsluha příjemná.Otevřeno Po-Pá 9:00-17:00,od Dubna do Září do 18:00
V Sobotu od 8:00-11:00
Tomáš Sysel
Obsluha Infocentra
Známka bez problémů zakoupena v IC. Pán a slečna (mladá paní) nás informovali i o tom, kde se velice dobře najíst i s aktuálním jídelním lístkem i jak se dostat k příslušné restauracím.
Moc děkujeme za velice milé a příjemné jednání
Díky moc Jitka a Tomáš
Vladimír Huml
TZ
Známka zakoupena v IC Lomnice.
Veronika Žitníková
Infocentrum
pěkné, obsluha příjemná. K dispozici tz Lomnice a okolí, hrady Bradlec a Kumburk, k tomu dvě výroční.
René Pietschmann
TZ
Známka koupena v novém IC na náměstí.