Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1456 - Městská hora


Popis

Rozhledna na Městské hoře vyrostla náhodou. Původně zde měla stavební firma postavit pouze vodojem, ale když stavitelé spatřili zajímavý výhled do kraje, sami přišli s iniciativou stavbu rozšířit o vyhlídkovou plošinu.

Mapa

Navštívil jsem Městská hora

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městské informační centrum, Husovo náměstí 69, Beroun (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°57'45.71"N 14°3'54.55"E
Hodnocení:
2.784
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1456 - Městská hora


12.08.2023 - dostupná bez problému
01.08.2023 - dostupná bez problému
30.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz v ic Beroun, na rozhledně nemají. Z náměstí je to asi kilometr do kopce. Na rohledně se platí vstupné, slovy dvanáct korun. Když jsem dorazil, obsluha otevřela okénko a ven se vyvalil oblak kouře jak z lokomotivy. Teda jsem kuřák, ale nepochopím, že v tý kukani 2x metr vydrží se neudusit. I když lehce pršelo, krásný výhled na celé město. Jo a na náměstí v cafe Dvůr příšerna culifinda, říkaj tomu kafe, tu si vážně nedávejte. Ale dortík byl moc dobrý.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Berouně.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Rozhledna pod zámkem a medvědi spali:-)
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Rozhledna a medvědi
Výhled z rozhledny na Beroun je fakt moc pěkný. Vstupné stále 12 kč. Navíc pod rozhlednou medvědárium s medvědy z večeníčku,kteří jsou také úžasní. Hezčí medvědy jsem snad asi neviděl,jsou takový huňatý a když přišel až k plotu na metr od nás tak jsem měl fakt respekt. Myslím že by si zasloužili svoji známku.
TZ ve stánku u medvědů prodávají ale v době naší návštěvy už byla vyprodaná.Návštěvu rozhledny a medvědů určitě doporučuji.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
IC
je o víkendu zavřené. Na rozhledně známku nemají a ve stánku u medvědária pouze výroční. Mimo sezónu o víkendu ji teda neseženete.

Vstupné 12,- Kč a výhled na celé město úžasný.
 
Petra Křečková
Petra Křečková
Není
U medvědů ve stánku TZ nemají.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
Rozhledna a medvědárium
TZ zakoupena v IC u spodní brány na námku v Berouně spolu s městskou TZ a rozhlednou Děd u Berouna TZ. Bohužel nelze platit kartou
 
Tomáš Suchomel
Tomáš Suchomel
TZ
Těšil jsem se na rozhled po okolí Berouna, ale rozhledna byla o půl 3 odpoledne v neděli zavřená. Známka nakonec zakoupena v informačním centru.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Neděle
Rozhledna byla otevřena i v neděli 17.1,a ačkoliv sněžilo,byl parádní rozhled.
Vstupné 12 Kč je víceméně symbolické.
Pod rozhlednou i v tento nečas mnoho obdivovatelů medvědí trojice.
 
Pavel Hrabě
Pavel Hrabě
TZ a TZV
V infu dostupné všechny známky z okolí, ale výroční 750let Berouna již není.
 
Petra Koppová
Petra Koppová
TZ
Všechny tři TZ spojené s Berounem krásně dostupné v infocentru na náměstí. :-)
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena v Infocentru na náměstí v Berouně.
"Prodavač" na rozhledně známku nemá a bohužel nemá ani razítko, které by tisklo! Jediné co má, jsou pohledy věže a medvědů.
Jinak pěkný výhled na Beroun a blízké okolí.
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
rozhled
TZ koupena v íčku - 30kč.Na rozhledně prodavač dá-li se mu tak říkat vybírá 12 kč/ 6kč.Výhled stojí zato.Po cestě zpět zastávka u medvědária.To je super.
 
Jan Hanuš
Jan Hanuš
TZ
Tz zakoupena za 30,- v íčku dole na náměstí v Berouně. Na rozhledně neměli.
 
Miloslava Nodlová
Miloslava Nodlová
Dostupnost TZ
Známka bez problémů dostupná v Medvědáriu- za 40 Kč, na rozhledně žádnou neměli.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu v Berouně
 
Jan Ladislav Lác
Jan Ladislav Lác
TZ
Výhled z rozhledny pěkný + bonus pod rozhlednou je medvědárium. TZ koupena v Ičku v Berouně.
 
Maria-D
Infocentrum k ničemu
Při návštěvě rozhledny jsem na známku zapomněla, proto jsem to potom zkoušela v infocentru společně s dalšími dvěma známkami - poprvé na konci podzimu. Děd i Město Beroun jsem sehnala, Městskou horu však neměli, doporučili přijít jindy. Včera bylo infocentrum "z mimořádných důvodů" zavřené už před koncem běžné otevírací doby. Dnes se opakoval minulý marný pokus: Dobrý den, potřebujeme známku Městské hory. -Ano, a chcete Děd, nebo Beroun? Proto negativní hodnocení.
 
2mig1
...
pravda, prodavač vstupného na rozhlednu vypadal trochu alternativně (co je komu do toho?), ale po feťácích ani stopa... výhled pěknej, medvědi super :)
 
Michal M.
Beroun
Infocentrum - o víkendu otevřené (aspoň během prázdnin), milá slečna nás navedla na rozhlednu Děd u Berouna (ti co mají čas a chuť jít 4km od infocentra do kopce, tak doporučuji).Rozhledna Městská hora - cena vstupného velmi přijatelná (12kč dospelí), výhled uspokojivý (ale Petřín to není), TZ dostupná na kase (jinak ji mají i v infocentru na Husově náměstí), feťáky už vyhnali.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Beroun
Infocentrum o víkendu zavřené, ale pán v kase městské rozhledny našel známky v nějakém papírovém pytlíku. Mevědi jsou hraví a působiví...
 
gallisek23
Hezký výhled.
Dnes jsem byl s rodinou se podívat v Berouně. Tak jsme se podivaly na městskou rozhlednu. Výhled jestli bude jako dnes ( bylo jasno ) tak byl absolutně nádlerný. Jinak cesta od mědvědů k rozhledně je rájem místních " feťáků". A prodejce lístků na rozhlednu byl asi taky né moc "čistej". Takže jinak kromě výhledu je pohled na tuto rozhlednu nic moc. Jinak obsluha v ÍČ je náměstí moc hodná a příjemna a TZ mají hodně a dá se tam sehnat taky TZ č. 1202,495,1456. Město a h lavně náměstí je docela hezké.
 
goratex
Známka bez problémů k dostání v "íčku" na Husově náměstí. Navíc velice pěkná obsluha :-))
 
Jana
9. 1. TZ dostupná přímo na rozhledně, hezký výhled na město.
 
Libor
17.11. (svátek) rozhledna otevřena od 10.00 - pěkný výhled na Beroun, pod rozhlednou medvědárium s medvědy z Večerníčku - jsou dnes již o "kapánek" větší :-)
 
nikola
městská hora
byla jsem tam o mé narozeniny bzlo to tam super moc se ni tam líbilo a dala se koupit u medvědária. ahoj
 
Pinďa
Za minula
Nikdy jsem netušil, k čemu vlastně má sloužit konstrukce, na které byl jenom budovatelský nápis a rudá hvězda. Při cestě vlakem byl zdaleka viditelný. Jsem rád, že jsem se dožil doby, kdy nápis zmizel a kostrukce byla navrácena svému původnímu účelu. TZ mají i IC na náměstí.
 
Marcela
Městskou horou jsem nadšená, úžasný výhled, v blízkosti výběh filmových medvídků (tedy dnes již spíš medvědů), TZ přímo na rozhledně, jedině značení by bylo možno zlepšit.
 
Jan Pásler
Vojta, Kuba a Matěj jsou krásní, íčko na náměstí otevřené i o víkendech.
 
ZuLu
Rozhled rozhodně lepší než z rozhledny Děd. Doporučuje se tam vyškrábat. Vstupné symbolických 10CZK.
 
Vojcek
Beroun-Městká hora
13.1.2008 jsem na medvědáriu nenalezl označení pro prodej tur. známek a proto ji nemám(líná huba....)na rozhledně bez problémů.P.S. s neoznačenými prodeji se setkávám častěji.
 
JirkaK
TZ zakoupena v infu dne 21.7.2007. V infocentru mají také TZ město Beroun a rozhledna Děd.
 
Gabi
Krásná rozhledna!
Musím říct, že jsem opravdu nelitovala, když jsem včera navštívila rozhlednu Městská hora v Berouně, sice jsem nejprve měla malé problémy se k ní dostat z důvodu špatného značení, ale nakonec jsem byla šťastná, že mě to neodradilo. Samotná rozhledna není nijak nádherná ani vysoká, ale výhled z ní je přímo božský! na všechny světové strany, takže vřele doporučuju. Vstupné jen 10 Kč! TZ bez problému k dostání.
 
Jana
Známku jsme koupili přímo na rozhledně, v infocentru mají již delší dobu prázdné stojánky.
 
Jelínci
Turistická známka byla k dostání na informacích na náměstí bez problému.
 
Vláďa
TZ jsme zakoupili v Íčku na náměstí, i když na rozhledně jich měli také dost. Pěkný výhled na Beroun, medvědi nám již dost vyrostli od doby, kdy byli natočeni do Večerníčka.
 
zdenda
v infocentru TZ spousty
 
Tatík
Turistických známek dostatek na rozhledně, do 30.9. otevřeno ve všední dny 10-18 hod. a v sobotu i neděli 9-19 hod. Medvědi všichni venku, příspěvek na med odevzdán.
 
Ivo
Medvědárium príma (opravdu TROCHU povyrostli), paní upovídaná, ale známka ne (narozdíl od pohledů, přívěsků na klíče a magnetů na lednici).Na rozhledně už ale bez komplikací. A výhled super!
 
Keži
Rozhledna
V sobotu 12.5.2007 TZ dostupná bez problémů přímo na rozhledně u ochotného mladíka.Nemá tam ale nic moc podmínky za nepřízně počasí na přežití,když jsem tam byl já.Doporučuji se jít podívat na 3 medvědy z tel.večerníčků,akorát trochu povyrostli.Známku tam ale nekoupíte,je to volně v lesoparku bez vstupného 100m od rozhledny.
 
Martina
Dnes jsme se vydali na Městskou horu pro novou známku, bohužel známky ještě nemají, a neví kdy dorazí :-( Jinak z nepříliš pěkné betonové rozhledny je hezký výhled na Beroun, dva ze tří medvědů se taky ukázali a počasí nám přálo. Pro děti jsou tu super hřiště :-))
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2881 Turistických známek
2812 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek