Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1174 - Městské muzeum Nové Strašecí


Popis

Muzeum města Nové Strašecí, které leží v rakovnickém okrese 40 km západně od Prahy. Vystaveny jsou předměty dokumentující běžná venkovská řemesla (kováře, koláře, ševce) i místní speciální výroby (dřevovýroba v Pecínově).

Mapa

Navštívil jsem Městské muzeum Nové Strašecí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum T.G.M., Nové Strašecí
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Nové Strašecí
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Rakovník
Poloha:
50°9'9.79"N 13°54'8.89"E
Hodnocení:
2.635
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1174 - Městské muzeum Nové Strašecí


27.07.2022 - dostupná bez problému
26.07.2020 - dostupná bez problému
27.06.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z muzea
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Dnes jsme byli první návštěvníci muzea po znovuotevření kvůli covid 19.Mají ještě známku mackova hora tak si tam zajeďte podívat klidně autem jako my.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Moc pěkné malé muzeum, známku si rozhodně zaslouží, "keltská hlava" je podle mého nález světového významu. Možná by mohla TZ být jako pro město, ne jen pro muzeum, ale to už je spíš sémantika.

Pokud jde o známku rozhledny, já zastávám názor "čím víc, tím líp" a klidně by mohla mít každá rozhledna v republice vlastní. A když může mít svou známku i taková "nic moc" rozhledna jako je Městská hora v Berouně, tak proč ne tahle.
 
Libor
17.11.2010 - muzeum otevřeno, TZ bez problémů, za shlédnutí stojí zejména expozice o Keltech
 
Jableska
otvírací doba
V muzeu a zároveň íčku v Novém Strašecí mají letos přes léto (července - září) otevřeno i v sobotu i v neděli celý den
 
obrik
Dnes jsem navštívil muzeum ve Strašecí. Opakovala se stejná situace jako u pisatele o kousek níže. Muzeum zavřené bez jakého koliv označení. Teprve na dotaz kolemjdoucí se odvažuji zazvonit na neoznačené dveře a během chvilky se objevuje příjemná slečna, která se nás ujímá. Výstava o životě Keltů je sice hezká, ale tak nějak mám dojem, že známka tohoto jinak bezvýznamného městečka je zbytečná. Známky mají a mají i známku rozhledny na Mackově hoře. I zde bych měl výtku. Rozhledna je vlastně menší televizní vysílač a též mám určitý pocit z toho, že známka pro toto místo je nějak zbytečná. Jinak rozhledna byla otevřena včetně příjemného pokladního. Bojím se chvíle, že když nějaká tetka z Kotěhůlek bude mít na zahradě hezkého sádrového trpaslíka, tak dostane též přiděleno turistické místo se známkou. Škoda.
 
gogol
Po návštěvě místního muzea mám v sobě rozporuplné pocity. Pravdou je že mě hned z kraje rozčílili zamčené dveře, ale také pravdou je že paní z pokladny přišla dříve než jsem se otočil a dveře odemkla. Byla milá a dala nám dokonce vybrat TZ. Problémem bylo že ačkoli spadá jak muzeum, tak Mackova hora pod muzeum Rakovník, nedokázala nám popsat cestu k Mackově hoře a navíc nám sdělila že rozhledna je sice otevřená ale pouze na objednání. Muzeum je malé, ale výstava minerálů je úchvatná. Nevím, ale na tak malé a vcelku nudné městečko jakým je Nové Strašecí jsou 2 TZ až moc, myslím že hlavně ta na Mackově hoře je zbytečná.
 
Mirka
Známka bez problémů k dostání v muzeu. Paní přišla na zazvonění takřka ihned. Mají dostatek také TZ č. 941.
 
vláďa
Po přečtení předchozích příspěvků jsme do Nového Strašecí vyrazili dopoledne a byli jsme úspěšní. Známek v muzeu mají dostatek. V sobotu otevřeno pouze do 13,00 hod.
 
Ivo
Pořád stejné
Jo, kolikrát si člověk připomene, že než někam pojede, měl by si ověřit, prozkoumat, přečíst... Muzeum má furt stejně úžasnou otevírací dobu (přijel jsem v 15:50 :-) ), ale aspoň jsem na tom trapném náměstí našel jednu otevřenou trafiku, kde měli pohledy...
 
Keži
muzeum
V sobotu odpoledne ve 14 hodin bylo již hodinu muzeum zavřené,takže dostupnost TZ nelze ověřit!Nekoupíte nikde ani pohled-vše bylo zavřené,tak jsem z okna muzea strhl plakátek,abych měl alespoň pro Rýmařov důkaz.Ve městě nic není-hrůza a běs.Doporučuji ale nedalekou rozhlednu.
 
Honza Pásler
Hezké městečko i muzeum. Otevřeno:út-pá 08:00 - 15:30so: 09:00 - 13:00ne: 13:00 - 17:00
 
Petr Zeman
já jsem koupil známku bez problému
 
Tatík
Hezké malé muzeum,otevřeno denně kromě pondělí (v neděli jen odpoledne).Vstupné 20,- Kč,vstupenka je pohlednice.Turistických známek (i Mackovy hory) dostatek v pokladně spolu s drobnými uvenýry.
 
Kocour
Místní muzeum asi nenabízí pro mnohé nic převratného, ale mně osobně se expozice líbila. Výstava malovaného nábytku je moc pěkná, opravdu mě mrzí, že se už v dnešním uspěchaném světě nevyrábějí předměty denní potřeby s takovou péčí, nikomu to za to nestojí. Druhá stálá expozice se věnuje nástrojům dřívějšího lidového života od orby k řeznickému krámku. Třetí výstava je přechodná, momentálně je věnovaná včelaření, můžete si prohlédnout i funkční úl. Rozhodně zaujmou ukázky valašských klátů, zdobených dřevěných úlů, které je ovšem lepší vidět přímo na místě. :)Jinak se nebojte zvonit, když narazíte na zamčené dveře! Ještě jsem ani nestihl začít láteřit, že je zase někde přes týden zavřeno, když tu se z hloubi uzavřeného muzea vynořila laskavá paní z pokladny.
 
Badys
Pozor! Muzeum zavírá v sobotu už ve 13hod.!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2796 Turistických známek
2703 Výročních TZ
279 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek