Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 948 - Mikulášovice


Popis

Malebné město ve Šluknovském výběžku, s kostelem Sv.Mikuláše z roku 1694.

Mapa

Navštívil jsem Mikulášovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Mikulášovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°57'59.28"N 14°21'38.73"E
Hodnocení:
2.684
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 948 - Mikulášovice


08.08.2021 - dostupná bez problému
21.08.2020 - dostupná bez problému
20.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
8. 8. 2021
Mikulášovice jsme navštívili v neděli, kdy je info jen do 16 hod. a byli jsme tam úplně přesně se zavíračkou. Měli tam obě známky No. 945 a No. 948, tak s radostí jsme odcházeli. Zašli ještě na jídlo a pivo do krásné restaurace hotelu Ron, kde jsme byli velmi spokojeni s jídlem a uchvácení prostředím. V příspěvcích dole jsem četl o přírodním koupališti, které jsme navštívili a rovněž nás zaujalo svým retro stylem. No a rozhledna Tanečnice - největší Luxus.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka v infu kde měli zavřeno ale po telefonátu se paní dostavila a prodala obě známky tj i rozhlednu tanečnice tímto ji děkujeme.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Mikulášovice
V sobotu dopoledne bez problémů zakoupena v infocentru. V Mikulášovicích nás i hodně zaujalo krásné přírodní koupaliště na konci města. Vede kolem něj zelená značka, po které jsme šli na Tanečnici.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů ve zdejším IC kde je i muzeu známých nožů rybiček.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ.
Dostupná bez problému v IC. Je tam i prodejna Mikov Nožíků.
 
dodatek
Re: středa
Zdůrazňuji, že muzeum je v sobotu a v neděli uzavřeno, vstupné je 100,- Kč
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
středa
V Mikulášovicích doporučujeme navštívit malé,ale zajímavé muzeum v areálu fabriky Mikov,kde se stále vyrábějí nože-rybičky.V prodejně,která je součástí muzea,si lze některé výrobky rovnou zakoupit.
Otevřeno po-pá 8-14 hod.
 
Restaurace
Re: jitkam
Předchozí nájemce dostal pro nespokojenost výpověď, od 1.7. je tam již nový provozovatel, takže restaurace je otevřená.
 
Jitka Mrázková
Jitka Mrázková
jitkam
kostel je hezky opravený,byli jsme na Tanečnici
není tam nikdo,je volně přístupná a restaurace
vedle je zavřená,jako nejsevernější rozhl.by si
zasloužila lepší starost o ní.
 
neri
neri
Mikulášovice
Moc "malebné" mi Mikulášovice nepřipadaly. Za navštívení stojí pouze kostel sv. Mikuláše. V době mé návštěvy byl zavřen, dovnitř kostela se dalo nakouknout vraty
 
Kostel
Re: Mikulášovice
Kostel je bohužel většinou uzavřen, pouze v době konání ranních mší (neděle) je možnost nahlédnout dovnitř. Jinak mohu doporučit, na stránkách města je tel. kontakt na p. Mgr. Klingera z kostela (kostelsv.mikulas@seznam.cz), takže by nebyl problém si domluvit návštěvu kostela nebo věže předem.
 
Ivo
Ivo
1. máj
Ještě že tu pořádají recesistický prvomájový průvod, při kterém bylo Íčko zcela výjimečně otevřené.
 
Marcela
V sobotu 18.5.2013 ičko zavřené kolem 15.hodiny. Škoda.
 
magipriba
Známky města Mikulášovice a rozhledny Tanečnice v pohodě k dostání v infocentru u náměstí. Podle cedule IC funguje jen od července do září od 9 do 16 hodin (s přestávkou 12 - 12:30) kromě pondělí, ale tím se nenechte odradit. Ve dveřích naproti mají od íčka klíče a ochotně prodají známku i další suvenýry. Ubytování za dobrou cenu lze pořídit v penzionu U Vladaře hned vedle IC. Na rozhledně Tanečnice mají také obě dvě známky. Personál byl velmi ochotný, rozhled skvělý. Vstup 10,-. Ještě tip na suvenýr z Mikulášovic - cestou z centra obce směrem na Dolní Poustevnu se na pravé straně nachází nožířský závod Mikov. V jeho podnikové prodejně si za 70,- můžete pořídit kultovní nožík "rybička". Chystají také Muzeum nožířství.
 
Radim
Známka je
Známka v pohodě v infu, kdyby bylo zavřené naproti infu jsou dveře do prodejny skla a keramiky, paní má klíče od infa, je ochotná a známku prodá. Je k dostání i TZ Tanečnice
 
Exak
Dostupná bez problémů na Tanečnici.
 
David Havel
Jen kvůli čislu...
Krom uzavřeného kostela není ve městě samotném nic k vidění. Díky zavřenému Íčku jsme ani potřebnou známku do série nesehnali. Náladu vylepšil až perfektní výhled z nedaleké Tanečnice, nicméně také bez známky :(
 
Ježek
V infocentum na náměstí měli TZ dostatek, jak samotného města, tak i rozhledny Tanečnice a Tolštejnského panství. Byla tam příjemná a ochotná paní, s dostatkem různých materiálů. Dominantu městečka, kostel je vidět už z dálky.
 
janča
Info v pohodě na náměstí, paní ochotná.Známky měli i Tanečnici,a VTZ Tolstejsnké panství 07 a a08. město přeci jen se začíná trochu starat o své pamatky,ale je tak dál... jinka pohodovej výlet na Tančnici a k sebnitz.....:-) zdravim J
 
Karel
Bohuzel infocentrum uplne na prd! V nedeli po obede zavreno, i pres ceduli hlasajici kolem, ze infocentrum ma otevreno od cervna do zari od utery do nedele. Netusim kde se stala chyba, ale bylo zavreno i v sobotu i v nedeli, i dopoledne i odpoledne, zkratka kdykoli jsme projizdeli kolem.
 
j
Dobře zásobené info,pohlednice,Tz,hrnky a info materiály.Otevřeno v So i Ne do 16.00.Strávili jsme 4 dny v penzionu-ubytovně Ráj poutníků,vhodné pro nenáročné turisty,ale jídlo chutné,ceny velmi příznivé(polopenze 285kč).Pěkné výlety na kole do SRN,několik hr. přechodů v okolí,např nová rozhledna Wiefberg nad Hinterhermsdorfem,krásný výhled,vstup zdarma!!A pozor,za hranicemi na cyklisty čekají o 100% slušnější řidiči !!Hezký kostel,krásně opravený vstup na hřbitov a mnoho pěkných domů s domovními znaky,plastikami atd..,bohužel,od války zřejmě neopravované....
 
HonzaH
V neděli dopoledne bylo Íčko zavřeno. Asi jsem slepý, ale nikde jsem na baráku nenašel jeho otvírací dobu.
 
Milioi
Otevírací doba
Infocentrum má sice otevřeno jen od června do září, ale zato zase každý den kromě pondělí od 9:00 do 16:00 (s pauzou 12:00-12:30). A slouží v něm velmi milá slečna, která (jak již bylo zmíněno níže) nabídne známku Mikulášovic, Tanečnice a výroční.
 
Exner
Zavřeno
Zavřeno. Na dveřích napsáno, že otevřeno pouze od června do září.
 
Jan Simeon Kaizr
Vřelé doporučení
Uvedeného dne jsem navštívil Mikulášovice, je to výspa na severu Čech, takže je vidět, jak moc jsme těch 50 let komunizmu dobře hospodařili. Myslím, že podobná situace je všude, ve srovnání s Německem (i když kdysi východním) jsme na tom dost bledě. Bordel, nepořádek, silnice zničené, stavby vymlácené a zplundrované. Prostě typický obrázek jako všude jinde, v tom ani Mikulášovice nejsou výjimkou. Ale co chci pochválit. V infocentru byla náramně krásná slečna studentka, která byla příjemná na dotazy turistů, dřevěné známky byly všechny tři (krom města a rozhledny Tanečnice i výroční). Ještě jednou moc chválím, nikde jinde jsem se necítil tak dobře jako zde. Rovněž doporučuji navštívil restauraci hned vedle infocentra, kde se výborně vaří, dávají obrovské porce a vzhledem k tomu ve výsledku velmi levně! Děkuji tímto výše uvedené slečně a moc rád se do Mikulášovic zase podívám - bude tam zanedlouho setkání turistů. Mějte se a zdrávi došli.
 
ptiger
silnice jak tankodrom, infocentrum zavřené, jak je v jraji zvykem, Mikulášovice dost zanedbané....
 
Jakub
Pozor, od října do dubna je infocentrum zavřené!!!
 
Erva
V infocentru je velmi příjemný pán a mají 2 známky + 2 VTZ
 
Linda a Vašek Kozukovi
Měli otevřeno i ve svátek, měli i známky (obě). Město má ovšem nesnesitelně rozflákanou silnici (zejména tu,
která pak vede do Tomášova, potažmo tedy i na Tanečnici).
 
Michal Dlask
Známky mají v infocentru bez problémů, prý je o ně velký zájem !
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek