Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 931 - Mikulčice - Valy


Popis

Významná arceologická lokalita jihozápadně od Hodonína - slovanské hradiště ze 7.století, centrum Velkomoravské říše.

Mapa

Navštívil jsem Mikulčice - Valy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Turistické informační centrum Mikulčice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Slovanské hradiště, Mikulčice - Valy
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ARCHEO
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Hodonín
Poloha:
48°48'15.83"N 17°5'11.39"E
Hodnocení:
2.867
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 931 - Mikulčice - Valy


02.04.2022 - dostupná bez problému
06.09.2021 - nemají sběratelský předmět
29.07.2021 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Marek Šimůnek
Marek Šimůnek
TZ
TZ nedostupná na hradišti
 
Václav Šraut
Václav Šraut
Mikulčice
TZ nemají už od začátku sezóny a nehodlají objednávat další. Prý z důvodu blížící se rekonstrukce. Takže známka bude nedostupná po celý zbytek roku. Jinak místo za navštívení rozhodně stojí.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Mikulčice
Tohle místo je jedním slovem paráda. Známka zakoupena společně s dalšími dvěma výročkami - Slavnostní otevření vyhlídkové věže a oslavy 1150. výročí cyrilometodějské mise na Velké Moravě, na pokladně muzea a milé obsluhy. mají zde kromě pohledů i několik publikací a dalších suvenýrů souvisejících z místem. Na prohlídku jsme nešly, bylo málo času tak jsme vylezli akorát na rozhlednu a poté jsme si areál prošly sami. Je to tak dohromady na hodinu a půl. Na pokladně dostanete plánek hradiště a chodíte sami po areálu. U každých staveb přehledné informační tabule. Místo rozhodně doporučuji.
 
Jaroslav Urban
Jaroslav Urban
Skvělé
Stejně jako byl krásný den, tak i dobří lidé v návštěvnickém centru, kde byla známka k dostání bez problémů. Moc hodní a vstřícní lidé. Krásné suvenýry, publikace, výroční TZ. Vyhlídková věž, příjemná hospůdka, samozřejmě úchvatný historický areál, který nám může závidět celý svět......
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
26. 3. 2016
TZ pořízená v archeoparku. Navigace nás tam sice vedla správně, v Mikulčicích jsem se ptal, zda budou mít otevřeno a slibovali že ano. Cesta je docela dlouhá, už jsem myslel že jedu špatně a najednou byl před náma obrovský archeopark. Moc pěkné místo.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ.
Naivně jsme navštívili MÚ, kde nám byl sděleno známky nevedou a že máme jít do IC. Tam bylo zavřeno a po zazvonění nám bylo sděleno, že máme jít do archeoparku, ale že tam mají také zavřeno. Není to nádhera?? Ta informovanost.
 
Libor Marek
Libor Marek
26.10.2013
Sezóna letos bohužel skončila o týden dříve, takže interiéry jsme neviděli, nicméně i krásné vekovní prostředí celého areálu nás okouzlilo a určitě stojí za vidění... TZ zakoupena v obci Mikulčie u kostela - IC v penzionu bylo zavřeno, ale po zavolání na telefonní číslo uvedené na dveřích paní do 5 min. přijela a TZ nám prodala. Děkujeme!
 
Petr
Příjemné prostředí
Paní na pokladně velice příjemná a ochotně vše vysvětlila.Známka se samolepkou za 25kč!Prohlídka s multimediálním promítáním moc zajímavá a pěkná.Do areálu se hodně investuje,buduje se rozhledna na areál,travnatá řečiště.
 
jíra
Tz. a další suvenýry na pokladně, koho trochu zajímá naše minulost bude nadšen z procházky míjející archeo nálezy tak jako já
 
jirkacek
Archeopark Mikulčice
Archeopark se nachází asi 4 km od Mikulčic , odkud vás navedou spolehlivě navedou informační cedule.Zajímavá expozice ve dvou pavilonech , plus možnost individuální procházky po vykopávkách.Známka zde zakoupena za 25 kč bez samolepky, razítko taktéž v pokladně. Parkování zdarma , komárů tisíce.....repelent sebou...!!!!Fotky a další informace najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.
 
Tomáš
TZ jsem koupil dne 10.8.2009 přímo na místě, mají ji u pokladny a je jich dostatek!:-) Zajímavé a pěkné místo...
 
Pinďa
8.8.09
O měsíc jsem se upsal. Byl jsem zde v srpnu a ne v červenci. TZ za normální cenu v pokladně. Zajímavé místo, příjemné průvodkyně, poutavě pojatá projekce.
 
vláďa
V neděli 5.7. jsme na mikulčické Valy dorazili v půl deváté a ačkoli otvírají až v devět, začali se nám plně věnovat. Úvodní výklad jsme měli jen pro sebe a na stezce po kostelech jsme také nikoho nepotkali. Závěrečná projekce u kostelů I. a II. pak jen završila perfektní dojem z návštěvy tohoto místa.
 
tag.toget
Paní měla známku za 35! Na mou udivenou otázku se mě také zeptala otázkou, zda-li se mi to zdá drahé? Tak jsem jí řekla, že zdá, že známku mají jinde za 25 a že děkuji, ale nevezmu si ji. Na kole dobře dostupné, místo pěkné, podívali jsme se na základy dvou kostelů a do placené části areálu vůbec nešli... Magie místa na mě bohužel nějak nedýchla, cesta - Mikulčice-areál slouží jako trasa pro inline-bruslaře, tak bacha na ně, ať je autem nesejmete. Byl tam asi nějaký sraz motorkářů, protože se tam prohánělo docela dost silných strojů. Cyklostezka směrem k hraničnímu přechodu Lanžhot -Kúty (asi 18 km) skoro celá podél řeky Moravy, trošku monotónní, ale pořádně si protřesete končetiny - je z šutrů a dost to drncá a po 5 km toho má člověk tak akorát...ale okolí pěkné :)
 
MEW-C4
For bike
ZdravímPo dlouhé době se vracím na tenhle server abych doplnil příspěvky tam kde jsem koupil TZ a začínám zrovna zde. Mikulčice mne mile překvapily a také se zde dá parádně dostat na kole jak po asfaltovce tak po terénu.Taky si můžete areál projet na kole což je pro nás bikery super.TZ jsem zakoupil uvnitř. Paní je velmi milá ale neni třeba si vybírat podle barvy neb taký blbý šílenec zase nejsem! Dále jsem pak pokračoval po cyklostezce do Lanžhota...
 
Pavel
Jsem nadsen....
Prekrasne nedelni odpoledne, netusil jsem, ze expozice a audiovizualni projekce jsou tak dokonale. Prijemna prochazka po venkovnich odkrytych pamatkaz zabere pul dne. Doporucuji navstivit. Turisticke znamky jsou bez problemu, pani pruvodkyne nam dala vybrat podle barvy....
 
Radek
Skvělá procházka
Skvělá procházka,audiovizuální projekce ve 2 kostele je skvélá,milé a ochotné průvodkyně.Známka naprosto bez problémů.
 
Tatík
Nová audiovizuální expozice nad jedním z kostelů je úžasná!! Projít celé hradiště z dob Velké Moravy a ještě vykopávky u vchodu trvá půl dne. Turistických známek dostatek v pokladně.
 
joshula
Známek je dostatek. Jen v obci Mikulčice špatné značení. Cedule k odbočení je umístěna na boční straně místní autobusové zastávky.
 
KMandy
Nudná historie????Toto místo mně dostalo!!! Je to zvláštní ponořit se tak daleko do "naší" historie!!!!!
 
Honza Pásler
Velice poutavý výklad, který dokáže přiblížit život prvních Slovanů u nás.
 
Aleš
Dnes opět navštěvuji Mikulčice-Valy .Získal jsem nové razítko Slovanské hradiště.T.Z. zatím dostatek.Pani průvodkyně velmi ochotná.
 
Aleš
Pro zběratele turistických razítek zde mají také staré razítko.Taky pěkné.Ale musíte si on říci.Jinak v
nedohlednu plánují úplně nové.
 
broučci
Udělali jsme si z Hodonína pěkný výlet na kolech. Známka bez problémů. Expozice je pěkná, hlavně dobové šperky
jsou super.
 
Klárinka
Otvírací doba
Na vykopávkách maji otevřeno až od 1.dubna-31.října. Ut-Pá 9:00-12:00 12:30-16:30 a v SO-Ne 9:00-12:00
12:30-17:30, vstupné plné 30 Kč.Jinak je možnost si prochodit areál i teď,protože přístupný a najít zbytky
půdorysu 10 kostelů z období Velkomoravské říše.Je to hezká procházka po lese a louce.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek