Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 513 - Mníšek pod Brdy


Popis

Barokní zámek se třemi věžemi na severním úpatí Brd


Mapa

Navštívil jsem Mníšek pod Brdy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Papír - knihy, F.X.Svobody 28, Mníšek pod Brdy
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Mníšek pod Brdy
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Suvenýry u zámku, Mníšek pod Brdy
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-západ
Poloha:
49°52'5.57"N 14°15'29.95"E
Hodnocení:
2.885
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 513 - Mníšek pod Brdy


19.02.2023 - dostupná bez problému
19.11.2022 - dostupná bez problému
10.06.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Ze zámku.
 
LukasZ
LukasZ
Dostupnost
Známky mají přímo na zámku v pokladně a v obchůdku se suvenýry v domečku před zámkem (stačí zazvonit). V papírnictví na náměstí už nemají.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
V papírnictví a suvenýrech známek dostatek.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Zámek Mníšek pod Brdy
Turistická známka koupena spolu s výroční TZ Neobjevené památky přímo na pokladně zámku, který má otevřeno jako jeden z mála i během zimní sezóny. Jelikož vyšlo krásné počasí, zámek byl hojně navštěvovaný. Prohlídkový okruh jsme zvolili ten první s názvem reprezentativní salóny, prohlídka trvala 40 minut, interiéry zmíněného okruhu pěkné. Po prohlídce výstup na jednu z věží odkud je výhled na areál zámku a nedaleké centrum Mníšku. Vstupné na věž činí 5 Kč a chodí se přes půdu. Otevřena byla i zahrada. Pěkné místo s krásným zámkem, který se zdá být velký, ale opak je pravdou.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena v suvenýrech u zámku za 30 Kč.
 
Teri Sirova
Teri Sirova
Omezeny prodej
Turisticka znamka uz v Suvenyrech u zamku k zakoupeni NENI. Pani mi ukazala dopis, ze sprava zamku zajistila exkluzivitu prodeje pouze v zamku. Vzhledem k tomu, ze pokladna otevirala az v pozdejsich dopolednich hodinach, musela jsem odejit bez znamky. Vubec se mi tento pristup nelibi, omezovat prodej pouze na jedno misto mi neprijde spravne.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
První červencový den roku 2017 jsem, za krásného počasí, vyrazil cca 30 km za Prahu. Jedním ze tří cílů byl nádherný klasicistní zámek Mníšek pod Brdy. V 10:00 začínala prohlídka okruhu I. První republika – reprezentativní salóny. Zahrnovala 11 nádherných historických prostor představujících bydlení šlechty na počátku 20. století. Prohlédl jsem si např. bohatě zdobenou kapli, zimní jídelnu, lovecký salon s trofejemi, velkou jídelnu, velký salon s hodinovou věží, pánský a dámský salónek, knihovnu nebo pracovnu. Bohužel se v celém zámku nesmělo fotografovat ani za poplatek, což byla opravdu veliká škoda. Rozkvetlá zámecká zahrada, ve které jsem chvíli relaxoval, hrála mnoha barvami. Poté mne již čekal 2,5 km výšlap po zelené NS Mníšek pod Brdy do poutního areálu Skalka. (z cca 378 m n.m. do 534 m n.m.)
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupena na zámku.
 
Jitka Dvorská
Jitka Dvorská
Doporučuji
Velice pěkný zámek, kde jsme navštívili oba okruhy + výstavu o módě. Všechny pracovnice byly velice milé a ochotné. Opravdu jsme si výlet užili.
 
Magdalena Johnová
Magdalena Johnová
Mníšek
Krásná procházka s rodinou, zámek i okolí včetně Skalky super, počasí na jedničku, TZ dostupné v pokladně a jako bonus i výroční 1383 - Neobjevené památky. Nakonec výborné vafle s domácí limonádou u Malého mnicha. Povedená neděle :-)
 
Jiří Tonar
Jiří Tonar
Výroční TZ
Výroční známku VTZ č.1383 Neobjevené památky v současné době nemají, kdyby se tam někdo chystal jen pro ní. Je prý na cestě.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost TZ
Známka v papírnictví v dolní části namesti, vedle policejní sluzebny. Papírnictví je dobre zasobene nejen známkami.
 
Petr Strnad
Petr Strnad
Příjemná prohlídka
Příjemná prohlídka krásně zrekonstruovaného objektu.
 
Roman Vagner
Roman Vagner
klub
Tak mi dnes slevu nevzali, s tím že to bylo minulý rok. Před nedávnem jsem byl v Zákupech a tam jsem měl prohlídku zadarmo. Tak nevím, ale každé krajské NPÚ se řídí jinak
 
Martin Sládek
Martin Sládek
TZ 513
Před zámkem je výborná cukrárna a pekařství. Doporučuji načerpat sílu na kolo případně na pěší túru.
 
Láda Fiala
Láda Fiala
neděle
zámek krásný známka koupena v prodejně suvenýrů od moc příjemné paní
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Neděle
TZ dostupná 23.11 v pokladně zámku,kde jsme si zakoupili vstupenky na oba okruhy,které na sebe navazují.
Zámek je pěkně zrekonstruován,prohlídka se nám líbila,a nejvíc nás potěšilo,že jsou místnosti vytápěny.I v listopadu je toto místo poměrně dost navštěvováno.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena na zámku
 
Vladimír Jelínek
Vladimír Jelínek
jelda4
Krásně zrekonstruovaný zámek
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
mníšek je hezký zámeček v příjemném okoli. dva prohlídkové okruhy můžete začít v libovolném pořadní, celkově zaberou hodinku. v pokladně příjemné paní, se kterými byl sranda :) co se průvodkyně týče, milá holka, snaživá, ale přesně ten typ, co se našrotí a odříkává jako básničku, nepřizpůsobivá, mluví pořád stejně - měli jsme prohlídku ve dovu lidech, mluvila k nám jako k běžné velké skupině, dokonce v prostoru nad schodištěm nám doporučila si nazout návleky až v místnosti, protože na schody je málo místa. málo pro skupinu, pro dva místa habaděj. ale zkártka měla to naučený, tak to řekla. škoda toho. být tam v každé místnosti robot, vyšlo by to nastejno.
 
Pinďa
Kam v zimě?
Doporučuji Mníšek! Pokoje jsou temperované, v kachlových kamnech se opravdu celou zimu topí. Jak, se dozvíte na místě. TZ v pokladně dostatek a pěkné razítko. I přes doporučení pokladní jsem si koupil jenom jeden okruh a dobře udělal. Mám totiž důvod, abych zámek příští zimu navštívil ještě jednou. Mníšek je jedním z mála objektů s celoročním provozem. Doporučuji i návštěvu cukrárny před bránou. Dortíky a káva nemají chybu.
 
gallisek23
Nádhera
Dnes jsem tam byl s dětma. A opravdu musím udělal poklonu. Ten zámek a okoli jsou překrásné a je vidět, že to jde i u nás. I vstup je na dnešní dobu dobrý. TZ mají hodně. V kase byla moc hodná paní. Tak opravdu kdo pojete okolo tak se tam zastavte stojí to za to.
 
jerry720
Mníšek pod Brdy
Na zámku jsem se byl podívat vloni v létě, ale zapomněl jsem na TZ. Tu jsem bez problémů koupil v pátek 11. 02. 2011 v prodejně Papírnictví v dolní části náměstí v Mníšku p. B. TZ byla již s nálepkou, ale ještě za starou cenu 25 kaček. Mají zde i TZ No. 1427.
 
Sedy vlk
pozor vedle chatové kolonie na mokré louce sídlí každý rok divoká prasata!!!
 
vláďa
Do Mníšku jsem zavítal cca po 5-ti letech a musím smeknout. Zámek i jeho okolí po rekonstrukci ve velmi pěkném stavu, vnitřek je také moc pěkný a známek mají dostatek.
 
Milena
19.8.2010 jsme navštívili zámek v Mníšku. Moc hezky a citlivě zrekonstruovaný včetně zahrady. Mohu vřele doporučit zámeckou restauraci u Saturnina, kde jsme si dali kávu a výborné lívanečky s ovocem. Naopak zklamala restaurace u Káji Maříka - ponuré, v době oběda podivná individua, která kouřila přímo pod nos malým dětem, guláškovka přesolená, filé uvnitř syrové..
 
DAVID
Jen malá poznámka k textu nahoře.Zámek má věže 3.
 
Libor
23.05.2010 - TZ bez problému na zámku, aktuálně byla prohlídka přizpůsobena dětem (cca. 30 minut bez letopočtů :-)) - moc hezké, mohu doporučit
 
kabalenka
doporučuji
O víkendu jsme navštívili zámek v Mníšku pod Brdy. Moc se nám tam líbilo. Otevřeno mají po celý rok, občas dělají i dětské prohlídky jako zrovna o tomto víkendu, mají 2 prohlídkové okruhy. Ten druhý byl otevřen teprve loni, ten první už před 5 lety. Expozice moc pěkné, v druhém okruhu vidíme, jak žili poslední majitelé skoro až do konce války. Do roku 2000 tam byl archiv ministerstva, takže to tam ani nebylo moc poničené. Turistická známka je moc pěkná, stále ještě za starou cenu, mají také další suvenýry a hezké šperky z korálků za dobré ceny. Doporučuji pak návštěvu hostince u Káji Maříka pod zámkem, kde je moc hezké prostředí a mají tam výbornou gulášovku. :-)
 
Petr Fous
Mníšek pod Brdy
Dostupná bez problému na náměstí v Mníšku v papírnictví.Doporučiji návštěvu zámku,který je krásně opravený.v zámku je i dobrá restaurace.
 
Vena
Doporucujeme
Krasne opraveny zamek a plno znamek. Doporucujeme. Dva prohlidkove okruhy, cena jednoho 60,-Kc. Oba najednou 150,-, se slevou 100,-. Doba prohlidky obou cca 75 min. Doporucujeme take hospodu U Kaji Marika pod zamkem. Smazeny syr, stouchane brambory, tatarka - 120,-Kc. Pivo gambrinus 18,-Kc.
 
magipriba
Znamka zakoupena v pokladne zamku . Doporucuji vyjit i nad Mnisek,na poutni misto Skalka,po zelene turisticke znacce je to sice trochu do kopce,ale vyhled za to stoji. Maji tam jak svou znamku,tak i Mnisek.
 
jirka
raguji na cukrarnu Merunka jakozto clovek co je v Mnisku prakticky denne - vyhejbat se obloukem.. lepe je dojiti si k Jarolimkum - je to i blize zamku
 
Jana a Milan
V pátek po 15hod. jsme absolvovali prohlídku I. i II. okruhu, obě jen sami dva. Při II. okruhu nás prováděl mladík, který měl výklad naučen zpaměti. I. okruh vedla slečna, jejíž výklad byl velmi úsměvný. I přesto je zámek hezky opraven a zařízen, ukazuje jak se žilo na počátku 20. století. Od příštího roku bude navíc otevřen i zámecký park.
 
petr1
Návštěvnost pravděpodobně díky reportáži v televizi vysoká, příjemný doprovodný kulturní program na nádvoří, ceny přijatelné, restaurace na zámku Saturnin skvělá (včetně úžasné pravé šlehačky - žádný spray), horší to bylo s cukrárnou na náměstí Meruňka (zákusky jako ze supermarketu)
 
Katerina Hajkova
Zamek pekne zrestaurovan.Koncem cervna otviraji druhy prohlidkovy okruh a pristi rok zameckou zahradu.Prohlidka hezka a prijemna!
 
Perikles
Zámek je pěkný a známek mají dost. Na prohlídce jsme byli jen ve třech, tak jsem očekával trošku osobní přístup... Průvodkyně však byla jako magnetofon...
 
Tatík
Prohlídkový okruh v 1.patře mapuje převážně zámecký život na počátku 20.století,exponáty jsou instalovány citlivě a průvodkyně výborná.Cena 80.-Kč odpovídá.Turistických známek i jiných suvenýrů dostatek v pokladně.Prohlídky v každou celou hodinu,pozor-opravené hodiny na věži se předcházejí!
 
Jarmilka
Je po rekonstrukci
Zámek je po rekonstrukci,už je běžne otevřen,prohlídka trvá áni né 45 min,je tam co vidět.Ale některé etapy se stále opravuji.Celkově je zámeček pěkný,TZ bez problému.
 
Andreé
Štrůdl 2005
Známka v papírnictví se dopoledne dala koupit bez problému. Odpoledne ovšem nevím, kdebychom ji sehnali. Na
náměstí se, podle vývěsky, bude stavět nová informační buňka(centrum), kde by měla být známka k dostání bez
problémů. Výlet na Skalku rozhodně stojí zato!2.- 3.9. se zde konal již asi po páté festival divadla,
filmu a hudby Štrůdl 2005. Počasí bylo pěkné, štrůdly lahodné a program výborný (například Bílé divadlo z
Ostravy přijelo s vynikající hrou Ty, který lyžuješ, nebo více na -http://www.rorejs.mnisek.cz/program.htm),
překvapila nás však malá účast diváků oproti loňskému roku, kdy jsme tento festiválek objevili. Věřím, že
pořadatele to neodradí a přístí rok si zaštrůdlujeme zase. Rozhodně doporučuji!!
 
Jiří Foller
SKALKA je nejlepší
Mníšek je hezký, ale zámek se opravuje. I kostel byl zavřený (v pondělí odpoledne).Dobrá restaurace je
Sokolovna, ale špatně značená. Příjemné posezení je v cukrárně pod zámkem. Nejlepší je skalka - křížová
cesta, kostel i klášter a vůbec celé okolí.
 
evinos
Znamka nedostupna.U zamku bych to chapal-nebyla sezona, stejne bych to chapal v papirnictvi na namesti,
jelikoz byla nedele kolem druhe po poledni, ale uz nepochpim pristup ubytovny komunistickeho vzezreni s
velebnym nazvem penzion Obora, tam je spravce zrejme jenom v utery a zrejme jenom na podzim, kterekoliv dotazy
na TZ neguje vybelely listecek na zavrenych dverich-NEJSOU-zrejme dlouhodobe, natoz aby turista chtel treba
pohled!Berte to ne jako moje spruzeni, ale jako varovani a neduvera v toto prodejni misto.
 
Stein
Zámek má pro tento rok otevřeno jen 3. - 6. července, 11. září a večerní prohlídku na Silvestra. Dnes měli
otevřeno nad limit, počítali jen o víkendu během Zámeckých slavností, ale díky dezinformaci v novinách mají
otevřeno i o svátcích. Alespoň jsou vidět prostory, které jinak si objednávají pro rauty firmy.Viz :
http://www.zamek.mnisek.cz
 
Jitka
Rekonstrukce
Zamek je v rekonstrukci a v hrozném stavu,takže ani nemá cenu tam jezdit. Myslím, že takové místo by rozhodně
nemělo mít turistickou známku..27.6.2004
 
Mam
Známka
V sobotu 22.5.04 jsme dopoledne známku bez problémů koupili v tabáku na náměstí.
 
granule
Po stopách Káji Maříka
Známku jsem bez problémů koupila v tabáku na náměstí. Místo je označené a byla možnost výběru. Jinak mají také
pěkné pohledy. Mníšek je pěkný, doporučuji dojít na Skalku. Je pravdou, že jsem zde byla ve všední den, takže
se známkou nebyl problém, jak to je o víkendu se mi nepodařilo zjistit. Na zámek jsme se dedostali, prý není
dostupný???
 
Kamil
Mníšek pod Brdy
Mníšek pod Brdy a jeho okolí patří jednoznačně k tomu nejlepšímu co lze v Čechách navštívit. Bohužel i v tomto
velice malebném prostředí je pár věcí, které je třeba posoudit negativně. Při naší včerejší návštěvě stále
ještě probíhala rekonstrukce zámku, který by se však měl otevřít veřejnosti již v květnu 2004. V zámku se nám
známku zakoupit nepodařilo. Od zámku jsme sešli na náměstí kde se nalézá obchod papír/knihy, který měl (celkem
logicky) na velikonoční podělí zavřeno. Nám pilným sběratelům tur.známek tedy nezbývalo nic jiného než
vyhledat penzion Obora. Po 20-ti minutách hledání jsme konečně našli. Měli rovněž zavřeno a navíc si myslím,
že je v Mníšku pod Brdy rozhodně několik více vhodných subjektů, které by se prodeje této známky zhostili
jistě lépe v daleko kulturnějším prostředí než penzion Obora. Ten připomíná spíše ubytovnu pro zahraniční
pracovníky. Areál Skalka nad Mníškem či snad Hostinec Káji Maříka by jistě by vhodnějším prodejcem známky.
 
Saddam Husain
Dostupnost známky
Byl jsem v Mníšku v neděli a měli zavřeno(papír / knihy, náměstí). Jel sem tam na kole a myslel sem, že v
kopci z Řevnic vypustim duši.....
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek