Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1358 - Moravský Beroun


Popis

Město na jižním úpatí Slunečné, nejvyšší hory nízkého Jeseníku v malebné krajině s nezaměnitelnou atmosférou vesniček, lesů a neporušených přírodních scenérií. V části Ondrášov, naleznete minerální pramen, známý již od 14.  století.

Mapa

Navštívil jsem Moravský Beroun

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, náměstí 9. května 4, Moravský Beroun (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°47'37"N 17°26'32"E
Hodnocení:
2.563
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1358 - Moravský Beroun


15.03.2024 - dostupná bez problému
24.07.2023 - dostupná bez problému
13.06.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
www.ocimaturisty.cz
Poprvé jsme Moravský Beroun, kde dlouhé roky žili naši příbuzní, navštívili na konci srpna jednoho roku a tento výlet započal právě v bývalém hornickém městě. Francouzské auto jsme zaparkovali přímo na náměstí a vzápětí jsme šli do informačního centra koupit turistickou známku. Děti si koupili pohledy a dostali jsme zde také razítko do památníku. Pak jsme zamířili ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie, který se nacházel doslova pár metrů náměstí. Kromě svatostánku jsme si prohlédli také sochy a náhrobky či pěknou grottu s Kristem. Pak jsme se vrátili na náměstí a vyfotili si domy, barokní plastiku Panny Immaculaty a fontánu. Potom jsme se vrátili k autu a jeli na Uhlířský vrch u Bruntálu.

Podruhé jsme do Moravského Berouna zavítali o pět let později v jeden horký letní den na konci srpna, jenž byl jako stvořený pro polehávání u vody, kdy příroda neotužilým lidem nabídla jednu z posledních možností ke koupání v přírodě za příjemné teploty vzduchu i vody. Neodolatelnou nabídku jsme využili i my, ovšem tak trochu jiným způsobem, než by se mohlo zdát. Jednodenní výlet jsme opravdu takřka celý strávili u přehrady Slezská Harta, jenže jsme nelenošili na pláži, ale navštívili několik zajímavosti v jejím okolí. Vše začalo zastávkou v Moravském Berouně, kde jsme se v místní části Ondrášov zastavili u velmi známého minerálního pramene, který lidé znali již ve 13. století. Naše stříbrné auto jsme odložili na malém plácku nedaleko zdroje minerálky a vzápětí jsme se k němu přes silnici vydali. Záhy jsme u pramene stanuli a ihned jsme se chutnou vodou osvěžili. Potom jsme se vrátili k autu, jímž jsme odjeli do přilehlého Moravského Berouna, v němž jsme se věnovali památkám a zajímavostem na náměstí 9. května. Po průzkumu těchto památek jsme nasedli do auta, jímž jsme Lidickou ulicí zamířili ke Křížovému vrchu, pod nímž jsme si prohlédli kostel Povýšení sv. Kříže a následně jsme křížovou cestou vystoupali nahoru. Na kopci jsme pak nejprve shlédli kapli Nalezení sv. Kříže a zříceninu hradu. Pak jsme již odjeli do sousední obce Dvorce.​
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Kostel a Křížový vrch jsou asi největší zajímavosti města, kde je turistická známka bez potíží dostupná v infocentru.
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
tz
TZ zakoupena v infocentru - známek dost. Pokud hledáte zdejší zajímavost, tak Křížový vrch nad městečkem. Naleznete zde zajímavou kapli, Křížovou cestu a hlavně zbytky zdejšího hradu, založeným patrně rodem z Kravař. Nějaké to kamení zbylo, ale hlavně teréní dispozice :)
 
FCB
Známku
jsem koupil v IC a měli jich tam dost. V sobotu v 13 hod. už bylo zavřeno, ale cestou zpět v pondělí otevřeno. Docela dobře vaří v restauraci R klub. Jinak vcelku nic výjimečného město nenabízí.
 
Zdeněk Macháček
Moravský Beroun
Známka bezproblémově dostupná v IC.
 
Martin
TZ 1358
Velice ochotná a milá slečna podala zajímavý výklad o městě a okolí. Spousta informačních materiálů (známka, nálepka, odznak, propagační
materiály, mapy).
 
Jirka Z.
22.5.2013...TZ zakoupena bez problémů v místním pěkném IC. Ochotný mladík nám i poradil, co bylo třeba. :)
 
MARKOS
AHOJKY. V SOBOTU KOLEM DEVÁTÉ JSEM ZNÁMKU KOUPIL BEZ PROBLÉMŮ V MÍSTNÍM INFORMAČNÍM CENTRU. MAJÍ JEŠTĚ ASI 4KUSY. POTVRZUJI OTVÍRACÍ DOBU UVEDENOU NA INTERNETU. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
simakopa
Moravský Beroun
Infocentrum má v neděli zavřeno, takže smůla. Městečko je pěkné.
 
Aleš P.
Příjemná procházka Mor. Berounem
Moravský Beroun je ideální pro procházku. Poslouží tomu naučná stezka, která je sice místy nesmyslně značená, ale dá se zorientovat.Známku prodají a spoustu informací podají ochotné slečny v "íčku".
 
Honza
Měl jsem problémy zorientovat se na naučné stezce v lesní pasáži, kdy je zcela nesmyslně šipka do lesa. Než jsem našel správný směr, chvilku to trvalo.
 
Jarda
Příklad pro všechny
Jak milé a nečekané překvapení bylo spojeno s návštěvou toho města. IC je otevřeno v sobotu i v neděli a to až do 16-ti hodin (pozor,v říjnu se bude otevírací doba měnit na zimní). Kdyby všechna IC byla otevřena opravdu pro turisty, s podobnou otevírací dobou jako M.Berouně, to by nám bylo hej.Pro případné návštěvníky mám tip. Rozhodně si v IC kupte letáček nové naučné stezky Křížový a Kočičí vrch (30,-Kč) a projděte si ji. Na trase dlouhé necelých 7 km si příjemně odpočinete a pozníte kus nádherné krajiny Nízkého Jeseníku. Hlavně výhled z "Kočičáku" stojí za to. Vedle sebe odtud uvidíte jak nejvyšší horu Nízkého Jeseníku (Slunečná-800 m.n.m.), tak i Praděd.Všem cestovatelům přeji krásný podzim.Jarda.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek