Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1044 - Motýlí Dům Žírovice


Popis

Tropický skleník s chovem exotických motýlů, přístupný veřejnosti, v Žirovnici u Františkových Lázní.

Mapa

Navštívil jsem Motýlí Dům Žírovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Prodej ukončen - TZ zrušená
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
50°8'21"N 12°22'7"E
Hodnocení:
2.946
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1044 - Motýlí Dům Žírovice


12.10.2019 - dostupná bez problému
09.07.2019 - dostupná bez problému
06.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
20. 7. 2020
Motýlí dům je už téměř dva roky zrušen. Provoz už nebude nikdy obnoven. Nyní je v této budově soukromá firma - truhlářství.
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
tz
Sehnali jsme ji v IC ve Fr. Lázních.
 
Teddy Picker
..
Mate otevřeno?Mohu vás navštívit?
 
Jan Steller
Jan Steller
Předražená známka
K dostání i v Infocentru Fr. Lázně za 35,-.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
28. 6. 2018
Jasně že jó. Motýli dům normálně funguje. Od května do konce září. Majitelka sice zbytečně tlačí na pilu, že chce zaplatit vstupné už když jsme vlezli dovnitř k informacím a jen se rozhlíželi. To nás jistěže odradilo. Návštěvu doporučuji, je to výjimečné a zajímavé místo. TZ mají :-)
 
Anna Macková
Otevírací doba 2018
Rádi bychom připomněli, že v této sezóně turistickou známku opět nabízíme a otevřeno máme od května do konce září, aktuální otevírací doba je vždy uvedena na našich stránkách a facebooku.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Motýlí dům Žírovice
 
Tomáš Balon
Funguje dál!
Dnes jsem cestou z Frant.Lázní jel okolo Motýlího domu a vidím, že je otevřeno. Jdeme se podívat dovnitř. TZ mají a paní prodavačka se diví, proč by měl být prodej zrušen. Doporučuji návštěvu. Obě děti i manželka nadšení. Hlavně z té části, kde jsou živý motýli.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
7. 11. 2017
Motýli dům je stále reklamou pro turisty upozorňován, ale je dle mého úsudku nadobro zavřený. Pro návštěvníky je zde sice zvonek, ale když na něj nikdo nereaguje
 
Anna Macková
Anna Macková
Re: 7. 11. 2017
Loni jsme měli otevřeno do konce září, přes zimu bohužel kvůli nákladům na vytápění skleníku nebylo otevřeno nikdy, doporučujeme před návštěvou vždy zkontrolovat aktuální otevírací dobu na našich stránkách.

Motýlí dům Žírovice
 
Pavel Pršala
Pavel Pršala
Motýlí dům Žírovice
Ač jsem to nečekal, tak v Motýlím domě měli otevřeno. Od paní jsem se bohužel dozvěděl, že přes léto otevřeno má, ale všechny turistické předměty včetně TZ musela zrušit prý kvůli EET. Jinak prohlídka moc pěkná, zejména v 1. patře, kde
můžete vstoupit přímo mezi poletující motýli. Velmi nevšední zážitek :D
Rozhodně doporučuji, alespoň teď přes léto.
 
Václav Studený
Václav Studený
Info
Je trvale zavřeno a uvedená známka již nebude. Sdělení na vstupu.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Ve srovnání s Motýlím domem v Karlových Varech trošku menší, ale neméně zajímavé a o to lehčeji dostupné místo. Stojí za shlédnutí.
 
Čápovi
POCHVALA
Úžasné prostředí,skvělý personál.Velmi krásné a zajímavé místo.Doporučujeme všem,kdo chtějí originální zážitek za velmi příznivé ceny:-)
Doporučujeme na 100% pro všechny věkové kategorie.Dobře dostupné+u domu je velké parkoviště.
 
Wenzel
Motýlí dům
Velmi zajímavé místo. Jak již tady bylo napsáno níže, vstupné sice dražší, ale stojí to za to. V přízemí jsou ve vitrínách vystavení motýlci, kteří již zde s námi bohužel být nemohou. Není to ale tak, že by je někdo lovil, na výstavu putují poté, až sami umřou. Jsou tam motýlci z celého světa různých barev a velikostí, vybrané druhy si můžete zakoupit. V přízemí je dále i prodejna suvenýrů (včetně známky). V prvním patře je pak místnost, kde můžete pozorovat živé motýlky. I v týdnu bylo v motýlím domě plno lidí, dům je zřejmě hojně navštěvován.
 
Stanislav Macek majitel Motýlího domu
Re: Dosti otresne
Milý pane Werichu - nedá mi to a po roce Vám chci vysvětlit, proč Vás cituji - co se nestalo - měli jsme tu smůlu, že k nám zavítala klasická Kráva nebeská doktora Štrosmajera-Kopeckého z Nemocnice na kraji města. Vystoupila na našem parkovišti, které rázem povýšila na náves , pak vstoupila a expozici 10x10 m naopak ponížila na místnůstku. Motýlci pod sklem ji, jako intelektuálku, zjevně nezaujali a z dvoustovky upomínkových předmětů /keramika, porcelán,pohlednice, textil s potiskem, motýli, minerály/, které se výrazně liší od klasické asijské tržnice si- jak, se dalo čekat, také nevybrala - zdá se, že měla špatný den - následně totiž "zrevidovala a ponížila" vše co zřela - koncovka zábradlí je stažena k zemi a pruží - rázem nám upadalo zábradlí - z masivního betonového schodiště, které by uneslo tank se staly schůdky - z klasického skleníku 10x10 m, který využívá konstrukci krovu se stala puda - nezbytné záclony, které umožní motýlům, aby mohli usednout a neklouzali po skle dotvořily pejorativum půda.Pak si vybrala k hanobení starší motýly s omlácenými křídly nevědouce, že motýli v přírodě vypadají na konci svého čtrnáctidenního života stejně - motýlům by tato vědma vzala i jejich nejoblíbenější potravu - tlející ovoce.
Tohle je pane Werich přes zjevnou prostotu ducha paní Gabriely Žáčkové - ja se ona anonymka jmenuje, geniální schopnost zhanobit cokolivěk, co jí přijde do cesty.V tomto směru je to Kráva geniální. Abyste pochopil nebezpečí této Krávy nebeské subspecies geniális, přenesu její honobící rétoriku na jí citovanou Fatu morganu - vypadalo by to asi následovně - v kopci jsem viděla podivný trapně zakroucený tunel z plexiskla - na sklo jim zřejmě došly peníze z našich daní - v kase mě místo pozdravu vyvařili o 150,-korun - tak se ukažte, říkám si a po schůdkách jsem sešla do první místnosti - tunel se na mně svrchu nepříjemně tlačil a předemnou se tyčila divná skalka se suchejma kytkama a nápisem Mexico - no to si snad dělaj srandu, řikam si a jdu dál. Pak najednou, bez varování mě udeřilo strašný horko a dusno jak v prádelně - je vidět, že tam nevětraji - kolem koukam pár fikusů a starej banán -to mam v obejváku taky - celej protější svah byl jedna velká změť divnej rostlin - je vidět, že tady už dlouho nikdo neplel ....... no srovnávat tuhle vorosenou rouru s tropama může jen totální ignorant ------- vidíte pane Werich .... Bůh nás před ní ochraňuj - je to prý bývalá, dnes přerušená masérka - asi jí to hnětení chybí - pozdrav k Vám na nebesa - máte štěstí, že skončí v pekle u konkurence- ST.Macek
 
Ubohost
Dosti otresne
V baracku na navsi jedna mistnustka s motylky pod sklem a haldou cetku nu a po schudkach s upadavajicim zabradlim se dostanete na pudu. Ve dvou mistnustkach ovesenych starymi zaclonami ziskate pohled na skomirajici kvetiny, ubohe motyly s omlacenymy kridly (zjevne od onech zaclon) , kteri jako bonus dostanou hnijici banan. Chapu, ze se nekterym navstevnikum libi, jak na ne motyl useda, ale zamyslete se take nad tim, co se pod nazvem "motyli dum" naskyta za otresnou podivanou a jak asi onem motylkum je. Dekuji za otresny zazitek a doufam, ze nic podobneho jiz nebudu muset absolvovat. Srovnani s Fatou morganou, jak zde nekdo zminil, nemuze byt mysleno ani ze srandy, neb amaterismus a snaha vyvarit co nejvice penez je z tohoto "zazraku" vic nez patrne. Mozna proto je mene nekdy vice a podminky skleniku Fata morgany srovnavat s pudnim prostorem zahalenym starymi zaclonami muze jen totalni ignorant.
 
S.Macek majitel Motýlího domu
Re: Dosti otresne
Nejhorší srážka v životě je srážka s blbcem - Jan Werich
 
Iva
Re: Dosti otresne
Jméno, které jste si zvolil(a), vypovídá o Vašem charakteru. Uznávám, že každý má právo na svůj názor, ale urážet někoho, kdo se snaží v dnešní době zachovat kousek přírody, je fakt ubohost.
Motýlí dům jsme v létě navštívili s rodinou a moc se nám tam líbilo, stejně jako ostatním návštěvníkům. Nezbývá než Vám doporučit, posezení doma u monitoru a civět na fotky "dokonalé" ale neživé přírody.
 
Jakub Šavlík
12.05.2013, TZ zakoupena v motýlím domě. Velmi pěkná návštěva, sice trochu dražší, ale vyplatí se si zaplatit. Malá místnůstka, avšak se spoustou motýlů, kteří létají volně kolem vás. Doporučuji
 
Pavla
7.8.2012 - bylo to krásné, hejna motýlů okolo vás a pěkně velkých a barevných,že je vidí i děti a sledují je, bez ohledu na to, že je v místnosti vedro. V Praze v tropickém pavilonu fata morgana v botanické zahradě jsme neviděli nic, zde to bylo bezvadné. Pokud si cestu plánujete, tak nejezděte hned na začátek otevírací doby, je tam pak opravdu hodně lidí-zájemců a neužijete si to tolik
 
Skybka
Opravdu nádherná zastávka. Naše děti byli u vytržení a museli jsme je důrazně napomínat, že na ně nemají sahat. Nádherní motýli, které jsem v životě neviděla a asi ani neuvidím. V přízemí suvenýry, TZ a nějaký ten přišpendlený motýlek.
 
Libor
22.05.2011 (ne) - TZ dostupná na místě bez problémů. Motýli jsou v malé místnosti (asi jako obývák), ale kontakt s nimi je prakticky bezprostřední - není výjimkou, že si na vás sednou (takže milí motýlofóbové, pozor .-))
 
Longer
Krása... co příroda dokáže vykouzlit za barvy a tvary u motýlů... hlavně se mi líbil motýl velikostí ptáčka (zrovna byla doba páření :-) ). Jinak viz níže...
 
Petr
Ve skleníku v prvním patře si poletuje několik desítek motýlů, místo sice nevelké - ale aspoň se nemusejí hledat. V přízemí jsou vystaveni přišpendlení motýlci všech velikostí a barev. Pokud je zavřeno - pořádně zvoňte, paní otevře.
 
Tatík
22.8.2009
Poletujících motýlů v 1. patře plno, dá se najít i pár housenek (ty se ale přenášejí záhy do terárií, aby nesežraly na kladení vajíček připravené rostliny).Oáza klidu, ovšem i vedra. Turistických známek a pohledů dostatek v pokladně v přízemí, zde i rozsáhlé entomologické sbírky z Čech, Jižní Ameriky a Asie. To by se lákaly dívky na sbírku motýlů!
 
Petra
krasné místo bez známky
Místo krásné, moc se nám líbilo, dcera (4) nadšená, jen známku do sbírky jsme nepořídili, podle paní v obchůdku je vyprodala dětskému zájezdu víkend před.
 
Martin
Výborná podívaná.Motýli keré bych asik vživotě neviděl a dá se hodně dozvědět.Paní co obsluhovala velmi příjemná a hodně vám toho poví.Takže doporučuji.Myslím že jinde neuvidíte.
 
pass
Opravdu úžasný zážitek, zejména poletující motýli. Dá se na ně dívat dlouho a dlouho a neomrzí se. Navíc příjemná paní a známka bez problémů.
 
Lída
Opravdu to stojí za návštěvu. Je to sice z ruky, ale pokud spojíte s návštěvou SOOS, bude pěkně prožitý den. Motýli jsou úžasní. Sice jsem čekala vetší prostory, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná. Známka bez problémů.
 
Radek
Úžasná podívaná na poletující motýli všech barev a velikostí v 1. patře, dole v přízemí sbírka "mrtvých motýlů", pěkně popsáno, možnost zakoupení suvenýrů, TZ bez problémů, příjemný personál.
 
jarda
V sobotu
odpoledne otevřeno, známka v pohodě k dostání, expozice motýlů nádherná. vřele doporučuji! pro entomology přímo povinnost!
 
Sawyer
Výklad tu není, ale stojí to za to!
 
Vavřík Ag
Super !
Fakt dobrá expozice, lepší než Fata Morgana v Praze, tady je to sice malinké, ale člověk je více v ději a motýlky má jako na dlani. Výklad byl také bezvadný, ale není pravidlem.
 
Luboš
Přesto, že bylo zavřeno - otvírá se znovu až v dubnu 2007, mi ochotná paní majitelka známku 27.12. prodala.
 
ptiger
motýlí dům zajímavý, je to trošku z ruky, ale zajděte...jinak teda počasí bylo v so. 27.5.2006 strašný....
 
Andilek@Prazdroj
Tedy zase jedno místo, které si určitě svoji zajímavostí zaslouží turistickou známku! V přízemí mají rozsáhlou
sbírku všech možných motýlů a v prvním patře máte možnost vstoupit do místnosti plné poletujících motýlů, což
je opravdu nádherný zážitek. My jsme je tam vydrželi sledovat hodinu a klidně bychom to vydrželi i déle, ale
už se tam nahrnulo moc lidí, tak jsme uvolnili místo. Otevřeno mají od 13-17 hodinčerven,
červenec, srpen již od 10:00Vstupné 40,- a 20,- Kč (jinak první místo, kde si ověřovali platnost ISIC
karty)
 
katka
Motýlci nadherní a známek měli dost.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2633 Turistických známek
2490 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek