Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1548 - Muzeum K. Klika Deštná


Popis

Provaznické muzeum v Deštné bylo založeno v roce 1998 v bývalé provaznické dílně rodiny Kliků, která provozovala provaznické řemeslo téměř 250 roků. Provaznické muzeum je jediné v Čechách, ve kterém je umístěna ucelená expozice strojů a nářadí.

Mapa

Navštívil jsem Muzeum K. Klika Deštná

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Provaznické muzeum, nám. Míru 95, Deštná
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městský úřad, nám. Míru 65, Deštná
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
49°15'52.35"N 14°55'20.73"E
Hodnocení:
2.786
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1548 - Muzeum K. Klika Deštná


27.08.2021 - dostupná bez problému
28.07.2021 - dostupná bez problému
07.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Libor Douša
Libor Douša
návštěva muzea
Muzeum zavřené prý delší dobu. Tudíž i známka není k zakoupení na místě.
 
František Daněk
František Daněk
Jiný průvodce
Oproti minulě návštěvě,kdy jsme narazili na osobu protivnou,byla dnes prohlídka velice příjemná.Mladý muž byl v pohodě,výklad a ukázky zajímavé.
 
Jitka Salátková
Jitka Salátková
Super zážitek
Muzeum nás velice mile překvapilo. Pan průvodce trochu svérázný, ale má pravdu. Řemeslo upadá a nikdo si opravdu ničeho už neváží. A netýká se to jen provaznictví....Je dobré, že se o starém řemesle ještě můžete něco dozvědět.... Známku bohužel již neměli, ale z Rýmařova nám ji pošlou.
 
Ondřej Šperka
Ondřej Šperka
Muzeum, no ....
Dnes jsme navštívili provaznické muzeum a bylo to pro nás velké zklamání. Průvodce byl nepříjemný už od dveří. Otázka "Čeho si žádáte tentokrát?" mi přišla poněkud zarážející. Na naší odpověď, že bychom rádi do muzea, se pán velmi neochotně zvedl a začal si brmlat výklad z poloviny zády k nám, otočený ke strojům. Výklad se nesl v duchu "Nikdo si dnes ničeho neváží a všechno stojí za houby". Během prohlídky se k nám připojilo několik později příchozích, které pan průvodce vždy uvítal slovy, co tu chtějí. Dovolila bych si tvrdit, že průvodce je obyčejný hulvát, protože ve chvíli, kdy jsme se všichni nepohnuli přesným směrem, jak si pan průvodce představoval, začal mít nepříjemné připomínky k naší inteligenci. Na dotaz jedné paní na vstupenky odvětil, že zrovna provádí a že je snad logické, že nepůjde hned ke kase (všichni jsme platili vstupenky až po ukončení prohlídky, což je pro mne velice nezvyklé). Na další dotaz jedné z později příchozích paní, zda v této řemeslné tradici ještě někdo pokračuje, odvětil, že to říkal před minutou nebo už možná dvěma a že ho má poslouchat, když to říká. Na závěr mne napadá říct, že jak se pan průvodce neustále zmiňuje o úpadku řemesla, tak s ním brzy upadne i celé muzeum. Po této zkušenosti bych podobně vypadající muzeum radši obešla velkým obloukem.
 
Pavel Kopřiva
Pavel Kopřiva
muzeum
Jelikož provazy nejsou můj šálek čaje, tak jsem se rozhodl, že si prohlídku nezaplatím. Průvodce mi sice nabídl turistickou známku, ale neopomenul štiplavou poznámku na to, že když už těch pár schodů k muzeu dojdu, že by to chtělo víc, než jenom známku, což se mi moc nelíbilo. Naproti přes silnici v leteckém muzeu mnohem lepší přístup k návštěvníkovi.
 
Jiřina Červenková
Jiřina Červenková
Provaznické muzeum
Mohu všem jen doporučit! Velmi zajímavý výklad včetně předvádění všech druhů provaznického umění :-) od lámání lnu, až po spletený provaz. Prostě úžasné.Průvodce mladý, sympatický a velmi znalý provaznického umění, prý se učil jako dítě u samotného pana Klika. Určitě neměl nic společného se znechuceným průvodcem z minulého komentáře. Doporučuji návštěvu všem a to i dětem, (zopakují si pohádku o krtečkovi jak ke kalhotám přišel na vlastní kůži) byl to pro nás opravdu krásný zážitek!!!
 
Muzeum skvělé akorát průvodce byl nějakej divnej!!!
Muzeum skvělé akorát průvodce byl nějakej divnej!!!
Krásné, roztomilé maličké muzeum a byl by velmi poutavý i výklad, kdyby pan průvodce nebyl znechucen životem, což nám dokládal na začátku každé věty. Nikdo si dnes ničeho neváží, řemesla byla zničena, lidé si neváží odkazů atd. atd. Opravdu velká škoda!!!
Oproti leteckému muzeu, kde byli všichni velmi milý, velké zklamání.
 
Kateřina Adéla Hájková
Kateřina Adéla Hájková
skvělé
Minimuzeum, ale maxi zážitek.
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
tz
Návštěva muzea super, moje profese je částečně s provaznickými výrobky spjatá, takže pro mě nádherný zážitek, hlavně ukázky výroby, perfektní výklad a ochotně zodpovězené dotazy...
Bez systému TZ bych se o tom místě ani nedozvěděla, takže díky :)
 
romik
ačkoli měii otevřeno a známek dostatek pan majitel nám odmítl známku prodat aniž bychom absolvovali prohlídku muzea, jelikož jsme spíš cykloturisti a toto muzeum není můj "šálek kávy" mám prostě smůlu, co se dá dělat
 
Franta
Dnes jsem projížděl Deštnou při návratu z dovolené. Bohužel, ačkoli by mne prohlídka velmi lákala, čekala mne ještě dlouhá cesta a dvě malé děti v autě:-( Bez zaplacené prohlídky mají TZ za 40Kč. :-(
 
Mipix
V Deštné skončí asi každý, kdo jede na Červenou Lhotu z Hradce a čeká tu na nenavazující autobus. Město nijak extra zajímavé, ale mají tu překvapivě dvě muzea, bohužel obě mimo sezónu, takže jsme neviděli.
 
Falconny
Po návštěvě leteckého muzea, kde byla moc milá paní, jsem chtěla navštívit také provaznické muzeum. Byla jsem velmi přepadlá z velmi nepříjemného setkání s pánem, který měl provaznické muzeum pro návštěvníky otevřít. Nic jsem neviděla a TZ mi prodal ještě s proslovem... Nejspíše se ale jednalo o zástupce, pravého ,,průvodce´´ muzeem.
 
Afrika
Prohlídka
Dne 11.8.2011 jsme navštívili toto muzeum.Malé ,ale krásné.Exponáty pěkné,ale nade vše vyčníval průvodce.Asi student-super průvodce-klobouk dolů.A já se hluboce klaním.
 
R+J+L
Malé rozlohou - velké duchem
Vřele doporučuji návštěvu tohoto nevelkého muzea. Přestože je poměrně malé rozlohou, získáte zde za skvělého a hlavně poutavého výkladu průvodce přehled o provaznickém řemesle. Samozřejmě dostupná byla i TZ a další suvenýry včetně těch provaznických. Děkujeme za krásný zážitek.
 
Pinďa
Bez tvůrce
Jak jsem se dozvěděl při poslední návštěvě, od dubna letošního roku se na nás pan Klik dívá z provaznického obláčku. Ještě, že si stačil vychovat zdatné následovníky. V muzeu byla stejná pohoda, jako za průvodcování starého pána. TZ a razítka bez problémů.
 
Ladislav
situace
TZ v muzeu nemají, asi se ještě nepřipravili na sezonu.
 
Lucka
Známku jsme koupili v muzeu - stará za 25,-. Letecké muzeum, ve které se prodává známka 1677 je hnedka naproti...
 
Karolína
Prohlídka muzea úžasná!!!
 
Tatík
Muzeum je otevřeno od května do září úterý až neděle 9,30-17,00 hod., vstupné stále 50,- (20,-) Kč. Turistických známek a pohledů dostatek. Pan Klik je nemocen, ale oba dnešní průvodci ovládali stroje jako rodilí provazníci. Nesmírně zajímavá prohlídka i pro děti, výrobky (i vedlejší továrny Delana) je možné si koupit.
 
Kůtíci
Super muzeum, které opravdu zaujme
Na výletě z zámku Červená Lhota jsme se cestou ještě zastavili v tomto super muzeu. Paní, co nás prováděla byla velice milá a ochotná a hlavně nás i děti to opravdu bavilo. Přejeme panu Klikovi pevné zdravíčko a děkujeme za zajímavou expozici, kterou vytvoříl. Známku zakoupíte přímo v muzeu, tak cestování zdar!
 
Kaama
Muzeum bylo zavřené, ale zaklepali jsme na majitele, který nás muzeem provedl. Bohužel známku neměl, známky byly zamčené v skříni od které něměl klíče...tak snad jindy. V obci je nově otevřeno i letecké muzeum, které se věnuje hlavně leteké bitvě nad Jindřichohradeckem a obsahuje spoustu zajímavých exponátů.
 
JirkaS
Ačkoli jsem se v muzeu zastavil jen pro známku, zůstal jsem i na prohlídku, neboť průvodce již provázel skupinku asi 7 lidí a vůbec nelituji. Za 50Kč se dozvíte vše o historii provaznictví i s ukázkami zaplétání lan atd. Muzeum je hned na začátku Deštné směrem od Červené Lhoty a vchod je po schodech okolo muzea dolů.
 
alex
Deštná
Návštěvu muzea velice vřele doporučuji, jsem netechnický typ, myslel jsem, že to bude nuda, ale provází vás velmi znalý a příjemný průvodce..Ukáže vám výrobu provazu z konopí, výrobu lana, které si nakonec můžete i zakoupit..Opravdu to každého zaujme..
 
Janina
Zajímavé místo, je kapku schované, ale to turistům přeci nevadí:-) Otevřeno denně, když mají zamčeno, stačí zazvonit a sympatický pán otevře, prodá známku a podá výklad.
 
sole
Místo prodeje
Pokud byste nezastihli p. Klika přímo v muzeu, turistickou známku lze zakoupit hned naproti na městském úřadě, kde ve všední dny vždy někdo bývá.
 
Luboš
V sobotu jsme byli první kdo si oficiálně zakoupili známku muzea u pana Klika. Velmi ochotný pan Klik i přesto, že je malé muzeum zavřeno až do 15.5., muzeem provedl, poskytnul velmi poutavý a zajímavý výklad a i čajem pohostil. Vřele doporučuji k návštěvě, pokud neberete provaz jen jako provaz.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek