Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1072 - Muzeum klasického knihařství Rožďalovice


Popis

Historické městečko jihozápadně od Kopidlna, řada památek, především renesanční a barokní zámek. Rodiště knihtiskaře Jiřího Melantricha z Aventina.

Mapa

Navštívil jsem Muzeum klasického knihařství Rožďalovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum klasického knihařství, Rožďalovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Nymburk
Poloha:
50°18'18.97"N 15°10'11.21"E
Hodnocení:
2.846
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1072 - Muzeum klasického knihařství Rožďalovice


18.09.2021 - dostupná bez problému
17.06.2021 - dostupná bez problému
15.01.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Pásler
Jan Pásler
.
Expozice moc zajímavá, některé knižní vazby jsou opravdu umělecká díla. Určitě si nechte pustit i video o výrobě repliky největší knihy - Codexu Gigas. A musím se zmínit i úžasné restauraci U Radnice na nedalekém náměstí s velice chutnými jídly za ceny skutečně lidové. Jen s razítkem je potíž. Paní v knihařské dílně - muzeu má zcela vyschlou razítkovací podušku a ve zmíněné restauraci majitelka s razítkem někam odjela.
 
Martin Slimák
Martin Slimák
Silvestrovská návštěva
Muzeum jsme navštívili, po předchozí domluvě s vnukem a provozovatelem muzea v jedné osobě, na Silvestra 2017. Pro všechny z naší skupiny to byl velmi zajímavý, hezký a hluboký zážitek. Děkujeme za ochotu a příjemné povídání.

Martin Slimák
lufťák z Křešic u Libáně
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Návštěva
Protože mám knihy rád, tak to byl pro mne úžasný zážitek poznat proces jejich vzniku. Zajímavé i povídání a památky na pana Rajmana. Skvěle vše ukázáno jeho vnukem.
Ještě jednou děkuji.
Jinak lze spojit s návštěvou zámku v Křinci.
 
Ing. Luděk Mastník
Ing. Luděk Mastník
TZ
Známka zakoupena v muzeu i přes zamčené dveře :-) Pan provozovatel mě zahlédl, jak se snažím dostat dovnitř, a tak mi ochotně otevřel a známku prodal. Ještě jednou díky!
 
Petr Strnad
Petr Strnad
Pěkné místo
Chválím pěkně obnovéné a rozšířené muzeum. Zajímavý výklad. Výborný přístup pana průvodce. Jako bonus navíc i sbírka turistických známek.
 
Pavel Hančar
provozovatel
Muzeum otevřeno slavnostní vernisáží 19.9.2015. Muzeum zvětšeno o další dům, výstava fotek z války. Omlouvám se, zavřeno bylo déle, než jsem sliboval. No, zkuste dělat soukromé muzeum, administrovat dotace a nezbláznit se.
Přijďte!
 
Pavel Hančar
majitel
Moc se omlouvám za marné návštěvy, uzavření zveřejňuju, kde se dá.Muzeum bude mnohem větší, dům opravený, a to všechno ne dřív než v červnu 2015. Otevření oznámím.
díky za milá hodnocení, vynasnažíme se si to v novém nezkazit.
vše dobré v novém roce
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
10.09.
Pěkné muzeum zvenku, bohužel zavřené.
 
Monika Němcová
Monika Němcová
Rekonstrukce zavřeno
Od 1/9/2014zavřeno z důvodů stavební rekonstrukce
 
Libor
08.09.2012 (so) - nelze než zopakovat vše níže uvedené, takže jednoznačně doporučuji, Skvělý přístup a výklad a ukázky práce přizpůsobené i dětem. Děkujeme. Poslední 3 TZ pan majitel "vyškrábl" po mém oznámení, že přijedeme :-)
 
vláďa
Jedním slovem super. Po knihařské dílně nás provedla sama dcera pana Rajmana. Její výklad byl skvělý,velice osobní. Jelikož se u svého otce i vyučila, tak nám názorně předvedla jak se knihy klasickým způsobem vážou. Nejvíce mě asi zaujala sbírka raznic do kůže na již svázané knihy je nádherná. Ještě jednou touto cestou velké díky. Protože byl dnes státní svátek a muzeum je v úterý normálně zavřeno, radši jsem se na prohlídku telefonicky objednal. Velká ochota od majitelů muzea, žádný problém. Bylo mi řečeno přijeďte. Známek mají dostatek a za dveřmi u vchodu do muzea si můžete prohlédnout i sbírku TZ jejího syna.
 
Zdena
Malé muzeum je současně i funkční dílna.Ujala se nás velmi milá starší paní,která nám fundovaně vše vysvětlila a ukázala plno nádherných starých knih a názorně ukázala postup při vazbě knih.Určitě stojí za návštěvu.
 
jana
výborný výlet
toto místo jistě stojí za návštěvu, velmi zajímavé vyprávění i vybavení dílny, velmi děkujeme
 
jirkacek
Malé , ale hezké muzeum
Během dovolené v Českém ráji jsme se rozhodli navštívit i toto malé, ale hezké muzeum. Přijeli jsme v úterý v 16 hodin, otevřeno od středy do 16 hodin. Co teď. Jsme z Olomouce a nejezdíme sem každý den, tak jsme se rozhodli zavolat na číslo uvedené na dveřích muzea. Během deseti minut přijela vnučka zakladatele muzea a beze spěchu nám ukázala postup při výrobě knih. Mohu říci, že když jsme byli potom třeba na Humprechtu a viděli tam všelijak zdobené knihy, viděli jsme tu knihu už jinak a představovali si hodiny práce, kreré bylo potřeba k výrobě knihy. Na konci vyprávění a prohlídky jsme dostali razítko ( motiv TZ ) a ve vedlejším domě ještě shlédli 1300 kusů TZ , které sbírá švagr paní , která nás muzteem provedla. Chceme jí za to poděkovat, že nám prohlídku umožnila . Děkujeme. Přáli bychom si více takových ochotných lidí.
 
Jarmilka
Velmi ponaučné vyprávění od staré paní, s jakou láskou o tomto vyprávěla, vidět to na vlastní oči. Každopádně se tam zastavte a podívejte, celé trvá ani né 50 minut.
 
Jableska
Nádherné místo, paní velmi vstřícná, jen jsem to nemohla najít, naštěstí poradili v galerii.
 
Mandy
Běžte tam, vřele doporučuji. Úžasné místo! A té práce!!!
 
JirkaS
Známka v pohodě. Dostal jsem i razítko muzea (stejný motiv jako na známce). U vchodu 2 nástěnky s TZ a VTZ. Trochu jsem, ale musel muzeum hledat.
 
Kubik
doporučuji, stojí za shlédnutí
Dnes jsem navštívil muzeum, známka dostupná, velice milá paní předvedla princip ručního vázání knih s výborným výkladem, ke shlédnutí krásné knihy, stojí to za to, doporučuji všem návštěvu.P.S.: Pokud paní pěkně poprosíte, třeba vám ukáže i sbírku TZ, která je stejně impozantní jako expozice...
 
Pavel Hančar
nelze jinak
OMLUVA!!!Tuto sobotu 21.7. bude ZAVŘENO, je mi líto.Díky za milá hodnocení
 
Cyklisti
Super
Je to sice malé , ale strávil jsem tam hodinu i s osmiletým synem.Paní nám ochotně vše ukázala. Věděla o čem mluví .Žádná naučená básnička.Zajímavé od začátku do konce.
 
Luboš
Již je po sezoně a tak je muzeum o víkendu zavřeno. Zavolal jsem na níže uvedený telefon paní Svobodové a po chvilce velmi ochotný pán přijel a známku prodal. Moc přijemné místo, kam se člověk vždy může vrátit.
 
Pavel Hančar
otevřeno
Každá stavba trvá dvakrát tak dlouho než se plánuje a stojí dvojnásobné množství peněz, znáte to? Konečně mohu oznámit - je otevřeno denně kromě pondělí a úterý od 10 do 16 hodin, platí i telefon 603226632 pro případ nepřítomnosti. K dispozici turistům je kromě známky i razítko, keramická známka a od příštího týdne i pohled. Je možné se domluvit na akci Svaž si svoji knihu - navrhnete si vazbu a během tří dnů si ji sami provedete pod naším vedením. Těšíme se na vaši návštěvu.
 
gerbera
TZ 1072
Muzeum má zatím provizorní provoz, ale po zatelefonování na č. 603 226 632 nám p.Ing. ochotně známku prodal,
ač bylo zavřeno. V létě si tam můžeme zkusit i vázat knihy. Vřelé díky. Známku jsme si mohli i vybrat.
 
Fylkir
Ještě nemají hotovo...
Známky už mají, za cenu 25 Kč - ale musíte nejprve zavolat na číslo 603226632. Slečna vám do 5ti minut otevře
a dá vám vybrat jakou chcete. Městečko je hezké, ale škoda, že se nedá jít za vrata kostela. Pohledy mají v
malé prodejně potravin na začátku náměstí.
 
Jiri Koutny
Jeste to nemaji dostavene.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek