Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 977 - Muzeum Olomouckých tvarůžků - Loštice


Popis

Továrna Olomouckých tvarůžků s muzeem sýra v Lošticích u Olomouce.

Mapa

Navštívil jsem Muzeum Olomouckých tvarůžků - Loštice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum Olomouckých tvarůžků, Loštice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Podniková prodejna, nám. Míru 11, Loštice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Šumperk
Poloha:
49°44'44.33"N 16°55'39.11"E
Hodnocení:
2.805
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 977 - Muzeum Olomouckých tvarůžků - Loštice
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 977 - Muzeum Olomouckých tvarůžků - Loštice


22.06.2024 - dostupná bez problému
13.06.2024 - dostupná bez problému
24.08.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Lukáš Fiala
Lukáš Fiala
TZ
Podniková prodejna
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno v muzeu, ale je dostupná i v podnikové prodejně.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupena společně s hromadou tvarůžků v podnikové prodejně za 40,-. Muzeum je hned vedle.
 
Bohuslava Kondášová
Bohuslava Kondášová
Muzeum
Moc pěkné muzeum
 
Jana Kučerová
Loštice
Krásné náměstíčko, velký nákup tvarůžků
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ na pokladně muzea.Po zajímavé prohlídce muzea jsem pokračoval nákupem smradlavých výrobků v přilehlé podnikové prodejně. No a potom následovala konzumace smažených tvarůžků v nedaleké restauraci a tvarůžkové zmrzliny v místní cukrárně. Prostě dokonalé smrduté odpoledne :-)
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
11. 2. 2012
TZ jsem ulovil v podnikové prodejně
 
Radek Homola
Radek Homola
977 Loštice
TZ zakoupena bez problémů na pokladně .parádní pokoukani i zavitání do historie výroby.tur. nálepky nemají, pouze vizitky
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
V pohodě na pokladně, milá paní dá i vybrat :). Hezké, moderní a čisté muzeum s vtipným cca 17ti minutovým filmem o začátcích výroby. Z muzea se přejde rovnou do vedlejší prodejny, kde určitě uděláte nákup ;).
 
wenzel
Muzeum tvarůžků
Pěkné a moderně zařízené muzeum, kde se dozvíte prakticky vše o olomouckých tvarůžcích, historii, současnosti i mnoho kuriozit. Součástí muzea je malý kinosál, kde se promítá krátký film o historii, druhý film je přímo o výrobě. Východ z muzea je situován do podnikové prodejny, takže prohlídka se na konci prodraží :-D Ale kdo by neodolal. TZ prodávají na pokladně muzea, stejně jako v prodejně. Hned vedle prodejny je kavárna, kde doporučuji ochutnat tvarůžkovou zmrzlinu. Na náměstí hotelová restaurace a hostinec, ale vzhledem k velkému počtu návštěvníků Loštic jsme na obědě skončili v reatauraci Na Růžku, trochu mimo centrum (5 minut chůze), ale mohu vřele doporučit.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Muzeum Olomouckých tvarůžků
Známka zakoupena v podnikové prodejně A.W. s r.o., Loštice.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
velmi zajímavá prohlídka muzea, super krátký film (cca 15 min.) o zakladateli velkovýroby tvarůžků a další asi 5ti minutový o současné výrobě tvarůžků. Byli jsme z muzea velmi mile překvapeni a nadšeni - moc se nám tam líbilo.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Muzeum Olomouckých tvarůžků
Známka zakoupena v podnikové prodejně.
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
TZ
známka zakoupena v prodejně vedle muzea. Tvarůžkům opravdu odolat nejde, ovšem tvarůžkovou zmrzlinu si jistě už nedám ;-) nebyla špatná, byla prostě tvarůžková :-D
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Tour de cvargle
TZ jsme koupili přímo v muzeu. Muzeum je zajímavé, včetně promítaného filmu. Prohlídka končí v prodejně, kde každý milovník této smradlavé dobroty zanechá majlant. Aby toho nebylo málo, tak jsme si v blízké restauraci dali tvarůžky na oběd. Po příjezdu domů jsme větrali auto a lednička nám smrděla ještě nějaký týden - holt, člověk neodolá.
 
Blanka Janšová
Blanka Janšová
tz
tz zakoupená v podnikové prodejně bez problémů,kromě ní jsme si odnesli domů na ochutnání tvarůžky...
 
Radim Jelen
Radim Jelen
Koleček plná domeček
TZ je k mání v podnikové prodejně vedle muzea. Doporučuji zhlédnout muzeum, vyjdete přímo v prodejně. Je tam plno mňamek z tvarůžek. Známka nás stála 630 korun, ale kdo by odolal :-))))
 
František Zachař
František Zachař
dostupnost
Potěšilo mi, že mají otevřeno i v neděli od 10.00-18.00. Určitě správný krok ke spokojenosti zákazníků.
 
Jakub Kos
Jakub Kos
V muzeu nemají
Nejdříve jsem šel pro TZ do muzea. Tam ji nemají, ale mají ji hned vedle v podnikové prodejně.
 
Roman Šťastný
Roman Šťastný
...
v muzeu toho měli dost , jen ne známky, ty jsou k dostání hned vedle v podnikové prodejně s pultem tvarůžků na milion způsobů a jiných laskomin , otevřeno každý den tuším že až do 18hod.
 
Zavmen
TZ
Zakoupil jsem turistickou známku v podnikové prodejně kromě známky tam měli plno lákávích tvaružků různých příchutí!!! :)
 
Zavmen
TZ
Zakoupil jsem turistickou známku v podnikové prodejně kromě známky tam měli plno lákávích tvaružků různých příchutí!!! :)
 
Alena Vintrlíková
Alena Vintrlíková
TZ
V muzeu o víkendu známku neměli a v podnikové prodejně bylo otevřeno jen do 16:00.
 
Aleš Soldán
Aleš Soldán
Turistická známka
Známka + razítko do vandrbuchu bez problému.
Ochutnávka místní speciality v restauraci U Rytíře.Super.
 
KamPa
Úterý
Dne 9.7 TZ v nabídce jak v muzeu,tak v podnikové prodejně.Obě místa stojí za to navštívit.Jako třetí místo jsme navštívili restauraci U Coufalů,a moc jsme si pochutnali.
Prohlídky v muzeu jsou v 9,10,11,12.30,13.30,14.30 a 15.30,vstupné 30 Kč.
 
Pinďa
Prodejna
Já sice tvarůžky, Romadůr, Nivu a další voňavé a plesnivé produkty nejím, ale prodejnou a jejím sortimentem jsem byl uchvácen. Kupodivu kolečko, i když jsou na něm také tvarůžky, je cítit dřevem:-))
 
Jitka
Nic moc, ale potom prima!!!
Souhlas s Voborníkem,ale potom jsme navštívili prodejnu McTeroz v ulici ke kostelu, kde prodávají tvarůžkové speciality: vdoleček, šáteček, hamburger, koláček, tvarůžkový chléb a ještě spoustu dalších mňamek...Moc doporučujeme!!!!!
 
Alena
Muzeum zajímavé, a to včetně DVD, jež tam pouští lidem. Prodejna moc pěkná, nabídka tvarůžků široká:-)))) Doporučuji:-)
 
vobornik
Restaurace U Coufalů za nic nestojí....
Tak téhle restauraci bych se zdaleka vyhnul. Nedělají hotovky ani nevaří, používají pouze zmrazené polotovary, je to nechutné a drahé. Pokud se chcete dobře v Lošticích najíst, jděte na Růžek. Ale proboha ne k Coufalům. Tam je to opravdu na nic.
 
Jan Tesař
Moc se mi tam líbilo, vřele doporučuji za shlédnutí.
 
Kateřina Adéla Hájková
Tak my jeli v pondeli,protoze jsme vedeli,ze o vikendu tam nejsou!Muzeum male,ale snesitelne!Prodejna uzasna koupila jsem od kazdeho neco (vcetne vtipneho tricka)a pak jsem ten "vonavy"naklad vezla vlakem do Prahy!Nastesti me nevyloucili z prepravy!
 
Petr
Tvarůžky
25.7.09 jsem navštívil městečko Loštice.O víkendu je potřeba se telefonicky do muzea objednat.Informace na webu www.tvaruzky.cz.Muzeum malé,ale zajímavé.V prodejně veliký výběr výrobků a v restauraci U Coufalů výborné lahůdky s tvarůžků.Návštěvu doporučuji.
 
hynek
už mě tam neuvidí
28.9.08 jsem navštívil Loštice a jak muzeum tak prodejna zavřeny. Mladík, který vycházel z muzea mi řekl, že v neděli je zavřeno. Navíc se mi nepodařilo sehnat nějakou pohlednici, abych si mohl TZ nechat poslat. Jsem zvědav, jestli mi Rýmařov uvěří a TZ pošle.
 
Pítrs
31.7.08-Navštívil jsem pouze prodejnu,jelikož muzeum už bylo zavřené,a tam už známku neměli.Ale jinak velice bohatý sortiment tvarůžkovských variací..
 
Veselka
Do Loštic už nepojedu
Proč je muzeum tvarůžků o hlavní turistické sezoně o víkendech zavřené dost nechápu. Zřejmně všichni turisté mají stále dovolenou a mají čas hlavně ve všedních dnech. O víkendové turisty zde asi nemají zájem. Náměstí rozkopané, nikde ani živáčka. Loštice už nikdy více. Veselka
 
Filip
ahoj známka koupena ve čtvtek po 17-té hodině v podnikové prodejně, všechno pohodě, dokonce se mi zdá, že mají otvíračku upravenou (delší)než je uvedena v odkaze:-)
 
Vlasta
TZ zakoupena v podnikové prodejně spolu s tvarůžky mnoha příchutí. Dojem kazila obsluha, která neměla zřejmě svůj den. Muzeum zavřené, nechápeme otvírací dobu - otevřeno pouze o letních prázdninách!!! V jiném ročním období by se asi zájemci o prohlídku nenašli, škoda. Absolutně spokojeni jsme byli v restauraci u Coufálů.
 
turista008
A proč je TZ muzea umístěna v kategorii historická města?Nechápu.
 
Vendula
Zajímavé, ale chudé
Byla jsem velmi zvědavá na výrobu tvarůžků a jejich muzeum a musím říci, že jsem byla docela zklamaná. Nejdříve nám byl puštěn film na DVD, sice zajímavý, ale špatně ozvučen a poté nás mladík zavedl do dvou místností muzea, kde bylo pár exponátů, ale bohužel se více věnoval soukromě ? jedné návštěvnici než ostatním a tak jsme toho moc nepochytili. Čekala jsem, že nás zavedou třeba i do výroby, že bude připravena ochutnávka, nic. Ale známku měl a tak jsme si odvezli, alespoň tu, když zážitek byl nic moc .
 
Ivajs
Loštice už nikdy více
Dne 11.8. 2007 jsme zavítali do Loštic, zastavili jsme se v "restauraci" Coufal neboť nás přepadl ukrutný hlad. Poté co jsme čekali s ostatními příchozími než si nás vůbec někdo všimne, začali jsme mít pocit, že tam není něco v pořádku, chování personálu bylo dosti neprofesionální a chaotické, když se nás už po 3 ptal číšník (pokaždé jiný) co si dáme moc jsme to nechápali! Prostě zmatek na zmatek a vůbec jsme z toho neměli dobrý pocit! Jediné co se jim nezapře, je automat na tvarůžky, ty jsou skvělé!
 
Koksík
muzeum bylo zavřené, ale známky mají v podnikové prodejně tak jsme ji zakoupili společně se spoustou výtečných tvarůžků různých chutí ..mňam mňam
 
Kpt
Schválně jsme čekali na 14.00Hod.,abychom se dostali do muzea,ale otevřeli nám pouze zaměstnanci,kteří šli z práce s tím, že dneska tam není nikdo, kdo by nás provedl. Velká škoda ve SVÁTEK.
 
BoD.
Mňam mňam
Při zpáteční cestě na náměstí nezapomeňte zajít do restaurace COUFAL, mají tam spoustu tvarůžkových dobrot !!!Na stůl nám donesli smažené tvarůžky za 5 minut po objednání ...Je tam i automat na tvarůžky !!!:-)
 
Advisor
Muzeum tvarůžků a podniková prodejna jsou v jednom domě, asi 100 metrů z náměstí směrem na Mohelnici. Pro
milovníky tvarůžků je v prodejně asi ráj... Na mapách je ono muzeum vyznačeno na dolním konci obce, tam jsme
ho však hledali marně. Obrázek na TZ je stylový.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek