Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1604 - Muzeum stavebnice Merkur Police nad Metují


Popis

V roce 2008 nominováno za ČR do soutěže o nejlepší nové muzeum pořádané European Museum Forum pod záštitou Belgické královny. Můžete zde shlédnout obrovské Ocelové město stavitele Jiřího Mládka, nejstarší stavebnice z roku 1920, velké kolejiště MERKUR „O“ v měřítku 1:45 a celou řadu exponátů z historie i současnosti.

Mapa

Navštívil jsem Muzeum stavebnice Merkur Police nad Metují

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum stavebnice, Police nad Metují (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Knihkupectví, Komenského nám. 402, Police nad Metují
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Masarykovo nám. 75, Police nad Metují (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Náchod
Poloha:
50°32'7"N 16°13'56"E
Hodnocení:
2.863
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1604 - Muzeum stavebnice Merkur Police nad Metují


10.08.2023 - dostupná bez problému
09.07.2023 - dostupná bez problému
28.12.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno na pokladně muzea.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz v íčku, byl jsem tu už dříve.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známku stále nemají všechny jsou dostupné v infocentru.Muzeum je pěkně udělané a co se týče stavebnice merkur tak tu naleznete vše kdybych měl více času klidně bych tu byl půl dne bacha až půjdete na expozici do sklepa ať nemáte infarkt:-)
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Muzeum Merkur
Známku v muzeu nemají. Je dostupná v infocentru na náměstí. Moc pěkná expozice, která mě vrátila tak trochu do dětství, kdy jsem z Merkura různé věci montoval.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Merkur
Pro fanoušky této stavebnice určitě pěkné muzeum. Já sem si s merkurem tedy moc nehrál,ale některé modely jsou parádní,hlavně ocelové město. TZ v merkuru nevedou,byla k dostání v papírovém muzeu,i v ic ve městě.
 
Jaroslav Pěkný
Jaroslav Pěkný
TZ 1604
Navštívil jsem všechna prodejní místa uvedená v seznamu. V IC i knihkupectvích mi bylo řečeno, že muzeum si nepřeje, aby se známky prodávaly jinde. V muzeu mi bylo zděleno, že známku nemají a ani ji již mít nebudou. Divila se tomu i paní prodavačka v pokladně muzea.
 
Petr Komárek
Petr Komárek
TZ
Známku jsem koupil s opravdu velmi drobnými problémy: v samotném muzeu se skončila, ale koupil jsem ji v nedalekém IC. Měli ji také ale v sousedním muzeu papírových modelů.
Muzeum Merkuru je skvělé.
 
Petr Vlasák
Petr Vlasák
TZ
Známku v muzeu nemají.K dostání v Íčku na náměstí.
 
Lenka Kasnarová
Lenka Kasnarová
-
Známka dostupná v infocentru. Muzeum je měnší, ale moc pěkné. Prohlídka mě vrátila zpět do dětských let. Na pokladně byla velmi milá paní a domů jsem si onesla i jednu stavebnici. :-D
 
Libor Marek
Libor Marek
20.09.2015
Docela zajímavé, magnetem je Ocelové město, přesto jsme čekali trochu víc. TZ koupena v sousedním muzeu papírových modelů (nenavštíveno, 2x rodinné vstupné po 240 Kč je poměrně dost), měli zde i TZ 836.
 
Daniel Průcha
Daniel Průcha
Známka
V muzeu Merkuru známku nemají, čekají prý na dodávku a prodávají svojí zmenšeninu bez čísla. Turistickou známku lze však zakoupit v Infocentru v Polici nad Metují
 
Milan
-
Známku nemají, místo ní prodávají jakousi vlastní napodobeninu na stojanu turistických známek
 
Petra Školoudová
Petra Školoudová
Muzeum
V muzeu jsem byla již podruhé. Prodávají svoje známky a tu správnou jsem sehnala v info centru. Vloni ji prý měli vyprodanou. A mám dojem, že tu správnou ani nechtějí objednat. Tady mě už neuvidí.
 
Pinďa
Muzeum
V Merkuru TZ neměli, prý jsou objednané, ale měli je za rohem v muzeu papírových modelů. Návštěvu doporučuji. Merkur jako stavebnici obdivuji, ale stejně jsem obdivoval, co všechno se dá sestavit z papíru. To jsem opravdu nečekal.
 
Eva Kratěnová
Eva Kratěnová
Zavřeno
Moc jsme se těšili na návštěvu muzea Merkuru, ale měli zavřeno :( Nikde žádná cedule, žádné info :(
Navštívili jsme alespoň Muzum papírových modelů, které je v sousedství a kde měli k prodeji všechny Polické turistické známky. Doufám, že příště už se do Merkuru konečně dostaneme :-)
 
Patrik Salava
Patrik Salava
na zrušení
Tohle místo nechápu, infocentrum známku nemá a jak mi zde sdělili pan majitel si nějak nepřeje, aby íčko prodávalo známku jeho muzea, ale on sám jí přímo v muzeu prodávat nechce :-D To je fakt k smíchu, zbytečná TZ, být prostě lidma tak tam nejdu ani za nic, protože smysl toho mít svou známku ale nechtít jí prodávat mi do hlavy nejde.
 
Jirka
docela hezké muzeum
které Vás vrátí do klukovských let, nicméně koncentrace návštěvníků je s ohledem an velikost muzea šílená a v muzeu není skoro k hnutí. Je to škoda, neb vzpomínky sjou to opravdu nádherné a mnohem lépe pro mě vyšlo muzeum papírových modelů a překvapení dne muzeum samotnéhoměsta v budově bývalého kláštera.
Známka samotná ke koupi pouze v Infocentru
 
jerry720
Muzeum Merkuru.
Muzeum jsme navštívili ve čtvrtek 31. 05. 2012. Super exponáty, kterým vévodí model Ocelového města. Ten by měl být kompletně hotov v roce 2016. TZ jsem bez problémů sehnal v pokladně muzea, měli tam i TZ No. 836.
 
Petr
V muzeu byla moc milá slečna u pokladny, jen trochu zmatená...byla tam druhý den, jinak expozice moc krásná a uplně mě nadchly modely lokomotiv a letadel postavených z Merkuru..super
 
Iva
Merkur je opravdu nádherný,ten kdo to sestavil,měl obrovskou trpělivost.Vstupné stojí 60.-,snížené 30,-a rodinné 2+2 140,-kč.
 
alex
Merkur
Nechoďte do muzea s dětmi!!Je to nebezpečné!!Pak budete muset doma najít stavebnici ze svého dětství a skládat a skládat:-))
 
martin
Upozornění
Pozor, webová stránka muzea je zavirovaná. Otevírejte opatrně.
 
Pinďa
Óda na stavebnici
Nevím, co více bych dodal ke svému příspěvku na TZ 836 Police n/Met. Ale jedno vím jistě. V důchodu bych se chtěl odstěhovat do tohoto muzea a pro potěchu duše tvořit. Neznám lepší hračku, rozvíjející manuální zručnost.
 
jirkacek
Muzeum Merkur a my
V rámci dovolené v Adršpachu jsme 16.8.2007 navštívili město Police nad Metují i muzeum Merkur. Ohromilo nás ocelové město , líbili se nám jezdící vláčky a další stavebnice . Již tehdy jsme si říkali , že by muzeum mělo mít i svoji známku a ne pouze suvenýr. Stalo se po roce a my jsme tomu rádi. Určitě také přijeďte , muzeum je sice menší , ale pěkné. Třeba si koupíte i sebou domů nějakou tu stavebnici.....
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2867 Turistických známek
2790 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek