Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 820 - Muzeum Stříbra Kutná Hora


Popis

Historické expozice Muzea stříbra v Kutné Hoře - ve středověkém dole na Hrádku, v Kamenném domě a v rodném domě J.K.Tyla.


Mapa

Navštívil jsem Muzeum Stříbra Kutná Hora

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
České muzeum stříbra, Václavské nám. 183, Kutná Hora (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
České muzeum stříbra, Barborská 28, Kutná Hora (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Souvenirs Mania, Palackého nám. 93, Kutná Hora
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kutná Hora
Poloha:
49°56'51.79"N 15°15'55.21"E
Hodnocení:
2.897
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 820 - Muzeum Stříbra Kutná Hora


07.09.2020 - dostupná bez problému
27.10.2019 - dostupná bez problému
27.10.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Důl
Muzeum stříbra má několik budov, já jsem navštívil Hrádek s prohlídkou dolu a bylo to moc zajímavé. Určitě bych tam kutat nechtěl i když to bylo prý stejně dobře placené, jako dnes. Nedoporučuji pro klaustrofobiky, některé průchody jsou skutečně velmi stísněné.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
TZ
Moc pěkná prohlídka, opravdu zážitek :).
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Návštěva Tylova domu - 19.5.2018
Při návštěvě Kutné hory jsme museli zajít do jedné z poboček muzea Stříbra, jsou tu celkem 3 budovy v nichž je expozice věnovaná stříbru a jeho dobývání. Hlavní expozice je ve tvrzi Hrádek, tam si ale bez rezervace neškrtnete, turistů jsou tu zástupy. Další asi nejmenší expozici najdete v Tylově domě, zde je pěkná ukázka těžby stříbra. Poslední budovou kterou jsme z časových důvodů nenavštívili je Kamenný dům. Nával turistů nás nepříjemně zaskočil ale to se v Kutné dalo čekat, určitě se rádi vrátíme stále je co objevovat :)
 
Pinďa
Kamenný dům
TZ jsem koupil v Kamenném domě. Nechybělo vlídné zacházení a úsměv. Prohlídku domu doporučuji.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Pěkný zážitek
Navštívili jsme v září,a rezervace nebyla potřeba. Šli jsme okruh do podzemí oblečeni jako havíři a opravdu pěkný zážitek.Úzké a malé chodbičky,ale dají se zvládnout,není to tak dlouhé.
 
wenzel
Muzeum stříbra + důl
Souhlas s předchozími příspěvky, že je lepší rezervace předem. Už několik hodin před zavírací dobou bylo vyprodáno. Doporučuji navštívit především II. okruh (stříbrný důl), za zvýhodněnou cenu lze okruh I.+II. Procházet se po městě v bílém hornickém plášti a helmoiu se svítilnou a pozorovat především zahraniční turisty, jak se na vás v ulicích nechápavě dívají, je opravdu nevšední. V dole jsou úzké prostory (výška místy 120 cm a šířka 40 cm), ale zvládli jsme to všichni.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
je lepší rezervace předem i mimo hlavní sezonu, my jsme to stihli jen tak-tak. Dali jsem jen okruh - důl a bylo to velmi zajímavý zážitek - vyfasovali jsme helmu a bílý plášť a tak šli kus přes ulici a vypadali jsme jak kdyby pustili blázinec na výlet. Pak jsme sešli více jak 150 schodů dolů do dolu, tam se místy někteří místy sotva protáhli uličkami - ale prošli jsme všichni, důl končil na povrchu. Byl to SUPER zážitek.
 
Iva a Olda
TZ
TZ prodána přes ulici v suvenýrech.Prohlídka 2 okruhu trvala asi 90min. doporučuji si vstupenky zarezervovat předem.Prohlídku zvládnou jak senioři tak děti.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Stribro
Známka přímo v muzeu.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v muzeum, byl to poslední kus
 
joshula
Neochota na pokladně
TZ v prodeji přes ulici v suvenýrech. U pokladny je jen vystavena. Bohužel jsme neměli dopředu rezervaci, tak nás velmi neochotná paní přidělila k volným okruhům, tak jak se jí hodilo, jelikož její kolega nechtěl provádět v poslední prohlídce dne. Asi už byl v tom horku co dnes bylo unaven. Chtěli jsme oba okruhy. Tak jsem napřed dostali těžbu(je pro max. 20 lidí, aby se všichni do podzemí vlezli, ale šlo nás 24ks...), kde nám chyběla teorie a po půlhodině čekání bylo na řadě muzeum, kde zase polovina bylo opakování. Kompenzací bylo perfektní průvodci v obou okruzích! Doporučuji k návštěvě. Ale pokud budete chtít oba okruhy, určitě napřed jděte na první!
 
Libor
03.11.2012 - TZ je k dispozici v suvenýrech naproti muzeu, které jsem navštívil s čerstvě 7-letým synem - prohlídka dolu je pěkným zážitkem, i díky mladému panu průvodci, který poutavě vyprávěl (TZ jsme tak po téměř 2,5 letech založili do sbírky :-))
 
vláďa
Známek dostatek v suvenýrech hned naproti muzeu. Návštěvu štoly vřele doporučuji, jde o neskutečný zážitek, i když se svým víc jak metrákem jsem měl trochu obavy při procházení nejužším a nejnižším místem štoly s rozměry 30 a 120 cm. Navíc jsme měli super průvodkyni, která svým výkladem zážitek z návštěvy tohoto místa ještě umocnila.
 
Libor
13.06.2010 - TZ bez problému v obchodě se suvenýry naproti muzeu - v muzeu jsme nebyli, atraktivní vstup do dolu je pro děti až od 7 let ... tak ještě s našimi kluky pár let počkám a TZ si dám zatím bokem
 
Matěj
Moc hezké místo, mincovna velmi zajímavá, důl ještě více - opravdu velký zážitek na celý život. TZ mají v suvenýrech naproti vstupu do muzea...
 
Honza
V infocentru v těsném sousedství Hrádku prodávají také výroční známku 130 let muzea v Kutné Hoře. Vřele doporučuji navštívit středověký důl. Jde o unikátní zážitek, který stojí za poněkud vyšší vstupné. Je lepší se dopředu objednat, kapacita je omezená.
 
Zdeněk Matěja
To my jsme měli naopak výborného průvodce, vtipného, upovídaného, věděl toho hodně, prohlídka dolu byla skvělá!
 
Jitka
Dnes jsme byli v Kamenném domě. Expozice byla velmi zajímavá až na slečnu průvodkyni. Mluvila velmi rychle, nezřetelně a byla velmi nervózní z našich dětí (8 a 9 let). Přestože s nimi jezdíme běžně na výlety a všude jsme v pohodě, tato slečna naše děti neustále napomínala stylem nikam nechoď, na nic nesahej. Když jsme se jí na něco zeptali, nic nevěděla.
 
Martina
Dnes jsme se vydali do Kutné Hory a nevynechali ani Muzeum stříbra. Absolvovali jsme oba okruhy, celkově to zabralo přes 2,5 hodiny času, ale stálo to za to. Zvlášť druhý okruh je vydařený. Známku bohužel neměli, prý je sezóna, tak je vyprodáno. Asi si pro ní budeme muset zajet v listopadu ...
 
Jarda kolař
Všechno super,jen tu známku neměli :-(Kolu zdar.
 
Katka
Muzeum bylo zajímavé, průvodkyně byla milá a ochotná zodpovědět jakýkoli dotaz,jen mohla mluvit více nahlas.Ale poctivě se zastavila u každého předmětu či obrázku,takže nás v polovině prohlídky dostihla další výprava,možná to bylo i proto,že průvodce měl anglicky mluvící skupinu a tam žádné dotazy k české historii nebyly :-) Druhé kolo prohlídky do dolů s helmou na hlavě a v bílém plášti jsme neabsolvovali, některým členům naší výletové skupiny by to zdravotně nedělalo dobře. Známky měli, stejně tak i pražský groš, hliníkový za 10 kč, stříbrný za 300,- a originál za 6000,-
 
Radek a Marťa
Muzeum stribra je opravdu super. Dostanete plastik , helmu a vypadate jako permonik. Podzemi doporucuji kazdemu.
 
Monika
Známka bez problémů dostupná v krámečku naproti.
 
Kocour
Letos v létě jsem si oživil vzpomínky na návštěvu tohoto místa z doby, kdy jsem ještě nesbíral turistické známky. Od té doby se toho moc nezměnilo - krom ceny, třeba říci - což znamená, že kvalita je stále velmi vysoká. Muzeum nabízí dva okruhy, jeden věnovaný Kutné Hoře, kdysi "druhému městu po Praze", a její historii, druhý se zabývá místními dějinami těžby stříbra. Za jak dlouho ji projdete, je na vás. Druhá atrakce je nesporně populárnější, což poznáte už při jistě velmi známém manévru vyndavání peněženky (rozdíl oproti druhému okruhu je 50 Kč), ale skutečně bych řekl, že vás zaujme víc, už jen proto, že je to změna oproti obvyklé muzejní bolesti krku od čtení popisných cedulek. Trvá asi hodinu a čtvrt a skutečně si vyzkoušíte i helmy a pláště, to ale dávali kdysi i na exkurzích v Temelíně, než ho pouštěli do provozu. :)Komu se důl líbil, dovolím si doporučit podobnou atrakci v Posázaví, totiž štolu sv. Josefa v Dolním Studené (no. 811), která se nám dochovala pro změnu z dob těžby zlatého kovu (ještě že je bronz slitina, jinak bysme měli na každý medailový kov nějakou štolu ;)Poslední dvě poznámky na závěr: 1) Známky nedostanete přímo v pokladně, musíte naproti muzeu přes ulici do suvenýrů. 2) K návštěvě doporučuji všední dny, o víkendech a svátcích nebezpečí akutní otravy turisty.
 
Jana
Známka byla dostupná bez problémů, mají i výroční známku se slunečními hodinami.
 
Market.Km
Bohužel jsme přišli pozdě, takže jsme stihli pouze 1 okruh, ale za to myslím ten nejlepší. Procházeli jsme v
podzemí chodbě - museli jsme mít baterky, bílé pláště s kapucí a přilbu na hlavu. Nejnižší místo bylo 150 cm a
nejužší 40 cm. Délka trasy 250 m. Paní průvodkyně nám říkala, že se tam prý jednou jedna žena zasekla a
nemohla ven. Tento okruh stojí pro studenty 70 Kč normálně 110 Kč, což mi přijde trochu drahé, ale stojí to za
to.
 
Sharka
Muzeum
Známku prodávají v obchůdku se suvenýry naproti vchodu do muzea, v pokladně muzea ji nemají. Do muzea smějí
děti až od 7 let!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2580 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek