Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1431 - Muzeum techniky a řemesel Koloveč


Popis

Muzeum patří mezi největší a nejobsáhlejší muzea svého druhu v Česku. V expozicích jsou zastoupena všechna tradiční řemesla a živnosti, které se nacházely na vesnici.

Mapa

Navštívil jsem Muzeum techniky a řemesel Koloveč

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum techniky a řemesel, Koloveč, Domažlická (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Domažlice
Poloha:
49°29'13.7"N 13°6'26.32"E
Hodnocení:
2.975
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1431 - Muzeum techniky a řemesel Koloveč


24.08.2021 - nemají sběratelský předmět
18.08.2021 - dostupná bez problému
09.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Adam Křenek
Adam Křenek
Koloveč
Opravdu krásné, rozlehlé, historické muzeum s výbornou otevírací dobou, které rozhodně stojí za to navštívit! Muzeum je rozčleněno do jednotlivých kategorií, podle exponátů. Pro školní děti zde mají i kvíz, zda v muzeum dávaly pozor. Známka koupena na pokladně za 35,-.
 
Dan Havlík
TZ 1431
Muzeum opravdu stojí za shlédnutí. Díky zajímavému kvízu si ho užijí i děti školou povinné. Expozice je hodně rozsáhlá, ani nám nepřišlo, že jsme byli v muzeu více než dvě hodiny. Navíc nám pan domácí názorně ukázal práci na hrnčířském kruhu a jeho keramika je opravdu moc hezká.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
Muzeum je opravdu rozsáhlé a chápu, že nějaký podrobnější výklad by zabral spoustu času. Některé vystavené exponáty nepotřebovali komentář, ale paní průvodkyně občas zmínila některé, o kterých laik nemá moc ponětí.Bohužel, kadence výkladu odrazovala od pokusu zeptat se na něco bližšího.Také jsme nepochopili klíč rozdělení expozic na "s průvovodcem" a "bez průvodce". Každopádně v Kolovči musím pochválit p. Kufnera ze Smíšeného zboží. Zachránil nás od smrti hladem v situaci, kdy dvě restaurace, které se nám podařilo objevit, měli zavřeno. Ač nefunguje jako stravovací zařízení, zajistil nám talířky a vidličku, abychom si u stolku v jeho obchůdku v klidu snědli nakládaný hermelín u něho koupený. Za to moc díky.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Zážitek
Muzeum leží v malebné vesničce Koloveč. Ač to zvenku nevypadá, muzeum je velmi rozsáhlé. Mě osobně se nejvíce líbilo dobové kadeřnictví a vesnická hospoda. Mnoho překrásných exponátů. Majitelé muzea velmi ochotní lidé, kterým držím palce. Keramika nádherná. Návštěva muzea byl pro mě zážitek a rozhodně doporučuji k návštěvě.
 
Petr
pochvala
Krásná rodinná expozice.
 
Vavřík Ag
Velmi rozsáhlá expozice
Kolovečské muzeum nás velmi překvapilo svou rozsáhlou plochou. Najdete tu opravdu všechno možné ze začátku minulého století, co používali naše babičky a dědové. Jediným záporem byl výklad, pán tak drmolil, že jsme chytali jen konce vět, škoda. TZ v kase bez problémů!
 
Dana
Muzeum je opravdu hezke, neuveritelne velke a napechvane exponaty, ackoli tak z venku nevypada. Pan pruvodce drmolil tak, ze jsme meli zpocatku problemy mu rozumet. Po par minutach jsme si trochu zvykli. Kdyz jsme se vsak na cokoli zeptali, odpovidal vlidne a pomalu. Take ostatni personal je mily a vstricny. Znamka dostupna bez problemu na pokladne.
 
verča a honza
Muzeum je moc krásné. Prohlídku jsme měli sami pro sebe. Dozvěděli jsme se a viděli jsme moc zajímavých věcí. Všem doporučujeme. :)
 
Lumír
Muzeum je moc hezké a zajímavě provedené, prodej domácí keramiky taky zaujme. Vřele doporučuji.
 
Tatík
Otevírací doba je od března do října denně 9-17 hodin, je pravda, že tento údaj na budově chybí. Vstupné na prodloužený okruh 55,- (30,-) Kč. Prohlídka s panem Volfem bezvadná. Podle webu na 900 m2 plochy je 45 kompletních dílen a 6 500 exponátů, ale nepočítal jsem. Turistických známek a pohledů dostatek v pokladně, kde i prodej domácí kolovečské keramiky.
 
Béďa
V neděli ráno v půl deváté bylo zavřeno, na budově nebyl žádný údaj o otvíracích hodinách. Člověk se sem vleče přes půl republiky aby zjistil, že je zavřeno. Takže dík - muzejníci.
 
Honza Pásler
Nesmírně zajímavé muzeum, seznámíme se zde s nejrůznějšími řemesly, která v obách ani ne tak dávných kvetla na našem venkově.
 
Luboš
Doplnit web
http://muzeum-kolovec.wz.cz/
 
Tomáš
Můžu jen souhlasit s tím, co napsala Marie. Muzeum je prostě skvělé......
 
Marie
Muzeum je naprosto úžasné a na malém prostoru je vtěsnáno neuvěřitelné množství předmětů, strojů, ukázky ucelených dílen, krámků a dokonce i hospoda našich dědů. Lze zde koupit originální keramiku a všichni jsou tam velmi milí. Jedno z nejkrásnějších muzeí, jaké jsem kdy viděla...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek