Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1555 - Muzeum železniční a silniční historické techniky - Výtopna Zdice


Popis

Na výstavě můžeme vidět železniční a silniční historickou techniku, přehled dopravní techniky od roku 1945 do sedmdesátých let minulého století, několik lokomotiv, železničních vozů a ostatní silniční techniky včetně třírozměrných předmětů souvisejících s daným tématem v rotundě bývalého depa.


Mapa

Navštívil jsem Muzeum železniční a silniční historické techniky - Výtopna Zdice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zdice, výtopna, muzeum, železniční a silniční technické muzeum (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°54'23.64"N 13°58'27.4"E
Hodnocení:
2.442
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1555 - Muzeum železniční a silniční historické techniky - Výtopna Zdice


16.04.2024 - nemají sběratelský předmět
06.08.2023 - nemají sběratelský předmět
06.08.2023 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Nechápu, proč Rýmařov nechce dodávat TZ. Prohlídku jsem absolvoval v úterý po předchozí domluvě. Areal je sice zchátralý - ale je to dáno tím, že majitel bude teprve odkupovat od Správy železnic celý areál a jakákoliv investice do něj by navýšila cenu odkupu. Exponáty jinak zajímavé
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
TZ známka není že strany Rýmařova. Výtopnu spravují nadšenci. Viděl jsem horší místa, mající TZ.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Mohu potvrdit, je to jedno velké šrotiště, byť některé kousky skutečně jezdí, což jsem viděl na vlastní oči. Tz nemají už přes dva roky, údajně se nějak nepohodli s vedením tz. Maxiznámka ale je stále na místě.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Muzeum je jeden velký šroťák. Fotky co mají na stránkách jsou úplně jiný než je skutečnost.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka není a nebude
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z muzea.
 
Jan Janíček
Jan Janíček
1555
Přestože v květnu mají zavřeno, neb probíhají údržbové a jiné práce, ochotný nadšenec v muzeu právě pracující s lítostí konstatoval, že TZ 1555 nemají, ale že je objednaná.
 
Ondřej Průcha
Ondřej Průcha
dostupnost
Bylo mi řečeno, že výtopna nefunguje a známka již neexistuje. Vstup zakázán, soukromý pozemek
Byl jsem zde 29.07.2021
Prosím o odpověď
 
Ivo Kušta
Ivo Kušta
Super místo pro maxi
Otevřno 25 dnú v ROCE. JEN tak DÁL davide goliáši ....
 
Ivo Kušta
Ivo Kušta
Dostopnost TZ
Je to jeden velkej borbel, toho to zběratelského šílenství. Kdy už se nekdo v Rýmařově proberE a tz bude dostupná celé PRÁZDNINY. Alespoň 40 hodin týdně...... Navrhuji zrušit TZ pro toto jako místo!!!!!
 
Marcela Valentová
Marcela Valentová
Zdice
I po telefonické dohodě za 1,5 hodiny nikdo nepřijel. Zbytečná zajizdka a bez turistických suvenýrů. Cekalo nás tam více. Škoda
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
Výtopna Zdice
TZ i TN 1555 a další měli v pohodě v prodeji,dále také asi 20 razítek a spoustu reklamních předmětů.
Ochotný majitel mi vše povyprávěl,vstup pouhých 50,-Kč. Rovněž mne vyfotil u MAXIZNÁMKY a prodali mi výbornou točenou bezinkovou limonádu!!! Super prohlídka exponátů,jež většina čeká na renovaci...bylo by potřeba získat nějaké dotace či sponzory...pomůžete jim někdo???
 
Jan Goláň
Jan Goláň
skvela navsteva
Muzeum je spíš depozitářem exponátů k restaurování. Pokud se ptáte, hodně se dozvíte. Výhodou je mizivá návštěvnost, tudíž máte spoustu prostoru. Jen pro naprosté nadšence, koho vláčky nezajímají do posledního šroubků, tak ať sem moc nejezdi.

PS: opravdu umí renovovat, co je třeba. Jen kdyby bylo více čase a lidi...
 
Ivan Chalupa
No. 1555 - Muzeum železniční a silniční historické techniky - Výtopna Zdice
Známkq by s eměla zrušit. Areaál vypadá jako smetiště, ještě je tam napsáno, Pozor pes, je zavřeno, ve Zdicích o něm skoro nikdo neví.
 
Dana Berková
Dana Berková
Muzeum zavreno
Muzeum zavřené,venku rezavá auta,muzeum není vůbec značené. Přes letní prázdniny mít otevřeno pouze první víkend v měsíci, je dost přitažené za vlasy. Když chci prodávat známku, tak se aspoň snažím aby bylo otevřeno přes víkend a ne že zavřeno skoro přes celé prázdniny.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
zklamání
Asi jsem neměl od tohoto místa tolik čekal. Mám srovnání muzeem v Lužné u Rakovníka, kde je to úplně o něčem jiném. Tady až na jeden lokotraktor jenom vraky čekající na renovaci. Snad se dočkají.
 
Renata Placková
Renata Placková
Muzeum existuje?
Prošli jsme podel dráhy po silnici od podchodu k nádraží až k Muzeu, kde kromě jakési opršelé cedule "Muzeum" bylo jen pár starých autobusů a spol., rozpadlé budovy, nikde nikdo...Vypadalo to spíš jako vrakoviště - chyběla jakákoliv cedule, info o vstupech atd. Situace z posledního víkendu.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Bez známky
Muzeum trochu zklamáním. Pán poutavě vyprávěl, exponátů je ale mnoho, šíře záběru obrovská, a jen s nadšením se to utáhnout nedá.
Při dnešní návštěvě byly na pokladně jen dvě známky výroční. Vzhledem k příspěvkům zde a informaci v e-shopu muzea jsem se rozhodl nečekat "snad je kolega přiveze kolem jedné hodiny" a jsem aktuálně bez známky.
 
Jiří VELECHOVSKÝ
Jiří VELECHOVSKÝ
Známky nejsou.
Známky nebyly, jinak krásný výlet.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známku bohužel nemají, vyprodaly se tento víkend a nová várka zatím nedorazila. Tak jsme si jen vybrali 4 z asi devíti výročních.

Ale navzdory tomu, co se píše v předchozích příspěvcích, byli paní pokladní a celý personál muzea moc milí a příjemní, tak jestli ono to spíš nebude tím, jak se návštěvník chová k nim. ;-)

Pokud jde o "kvalitu" expozice, nemělo by se zapomínat, že se jedná o partu nadšenců provádějících veškerou činnost ve svém volném čase. Navíc za situace, kdy ČD nejsou schopné a ochotné jim objekt odprodat, a raději si za něj nechávají platit nájem. Takže ano, s pár desítkami milionů by to muzeum mohlo vypadat líp a být otevřeno častěji, ale i takhle má své kouzlo a těmi 50kč vstupného jsem na provoz rád přispěl.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Pouze VTZ
Známka dnes nedostupná, zapomněli je v autě, s kterým kolegyně odjela. V prodeji pouze VTZ 140. let tratě Zdice - Protivín. Exponáty v muzeu v celkem dezolátním stavu, chtělo by to asi víc času a peněz a pak by z některých byly pěkné unikátní kousky. Otevírací doba i letos pouze první víkend v měsíci od dubna do října.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
zavřeno, otvírací doba je myslím od června do září a jen vždy první víkend. Na nádraží ve Zdicích číslovanou známku neměli, ale měli tam tři výroční.
 
Daniel Průcha
Daniel Průcha
TZ
Turistická známka zakoupena v Martinicích v Krkonoších na akci, kdy tamní nádraží bylo začleněno do Národního památkového ústavu.
 
Petr Radosta
Petr Radosta
Výtopna
Jedno velké vrakoviště a né moc ochotná pani pokladní.za 150kč škoda peněz.Pěkná skládka.
 
Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
Výtopna
Výtopna Zdice - to byl pro mne pojem, který jsem slyšel v souvislosti s turistickými známkami o několik dříve, než jsme se do muzea vydali. A protože mám rád od malička lokomotivy a vlaky, moc jsem se do výtopny těšil. Měli jsme štěstí, že jsme se trefili do otevírací doby, protože ta je opravdu tragická. A expozice nebyla o moc lepší. Spíše to připomínalo výkupnu sběrných surovin a železného odpadu. Chápu, že na renovaci nejsou peníze nebo čas, nebo já nevím co ještě, ale otevřít si muzeum s takovými exponáty, to nechápu. A to ani muzeem nikdo neprovádí....byli jsme zklamáni. Dá se udělat více.
 
JP
Nedostupná TZ
Včera jsem dopoledne navštívil toto ,,muzeum". Skutečně vypadá hodně zanedbaně... V pokladně mi nepříliš ochotná pani oznámila, že TZ jsou vyprodané a do konce roku už určitě NEBUDOU DOSTUPNÉ. Nejspíše až příští sezonu. Nechtěla mi ani dát papír na natisknutí razítka, abych měl potvrzení o návštěvě, i přesto, že se jich na stole válelo několik. Měli tam ,,jen" asi 9 druhů VTZ k, podle mě, téměř nesmyslným výročí. Velice mě to zklamalo, návštěvu nedoporučuji! Nemám nic proti malým muzeím, ale tohle si podle mě TZ nezaslouží...
 
Martina Vaňkátová
Martina Vaňkátová
Vrakoviště
Špatně dostupné vrakoviště, kde celý interiér páchne plísní. Neexistují ani čitelné popisky "exponátů" = šrotu. Vše je zničené vodou.
Pohyb po muzeu je rizikový pro všechny, hlavně pozor na děti, je kam spadnout.
TZ už dle slov paní pokladní určitě nebude. Vlastně nevím proč toto místo TZ má. Točna je v současné době v dezolátním stavu.
Všude je nepořádek, alespoň uklidit by to chtělo.
 
Iveta Houzarová
Iveta Houzarová
TZ sem NEEE
Tato expozice připomíná kovošrot a vrakoviště. Nechápu jak tady muže být TZ.
 
Libor Marek
Libor Marek
25.05.2014
Otevřeno nepravidelně (viz e-mailové stránky muzea), dnes jsme jeli cíleně, bylo otevřeno, ale TZ NEMAJÍ :-( Expozice party nadšenců v různém stadiu rozkladu či renovace, pěkná železniční točna.
 
Libor Hoser
Libor Hoser
paráda
pekne male muzeum, moc se nam tady libilo, TZ bez problemu, a spousty VTZ :))
 
Jarda
Dostupná 22.6.2013 na akci Mezinárodního setkání parních lokomotiv v Lužné u Rakovníka.
 
Jitka
Klobouk dolů!
Je vidět obrovská vůle nadšenců, ale malý přísun oběživa.
 
jim1795
Známka zakoupena na akci k ukončení sezóny, v muzeu mají i dalších osm výročních známek.
 
black demon
TZ jsem ochotně dostal mimo oteviraci dobu.Děkuji
 
Luboš
TZ normálně k dostání, v suprově naplněném obchůdku suvenýrů pro všechny železniční i autobusové fandy. Spolu s ní i nejnovějšími VTZ 110 let trati Zadní Třebáň-Liteň-Lochovice či 50 let výroby lokomotivy T334.0 a asi čtyř dalších!
 
jerry720
Výtopna Zdice.
Podle toho, jak je muzeum na webových stránkách prezentováno, tak jsem od toho čekal trochu víc. Když pominu technickou hodnotu a kvalitu vystavovaných exponátů, tak bych řekl, že se tam čas zastavil někdy v 80. letech 20. století, a to těsně před 1. májem:-) No co, alespoň jsem si nostalgicky zavzpomínal na tu dobu:-) Příjezd k muzeu sice není nikterak značen, ale žádnou vědu v tom nehledejte. Ve směru od města přejedete po nadjezdu D5 a hned za nadjezdem se dáte vpravo do zákazu vjezdu (hlavní uhybá doleva) a asi po 500 metrech dojedete k muzeu. Vstupné pro dospěláka je 50 kaček. TZ bez problémů k sehnání v pokladně, mají jich dostatek. Krom toho zde mají i několik VTZ.
 
Janex
Příjezd k muzeu je nedostatečně značený, ale na pokladně spolu s TZ No. 1555 dostupná i TZ No. 355 (Muzeum Lužná u Rakovníka).
 
Zemanka
Myslím si, že toto místo je celé veliký úlet. Než jsme vůbec našli, kde se výtopna nachází, objeli jsme široké okolí a ptali jsme se spousty lidí a nikdo ani netušil, že tam něco takového je. Ani se nedivím... Když jsme tam přijeli tak jsme si mysleli, že jsme přijeli do nějakého dávno opuštěného místa. Vůbec jsme netušili co se to děje a odjeli jsme. Návštěvu jsme tedy nechali na jindy. Tak jsme se tedy dostali dnes a děs běs. "Expozice" mi přišla jako svoz kovošrotu z celé republiky. No tak dost negativní kritiky každý má jiný vkus a někomu se tohle líbit může a jako pozitivum bych vypíchla jen pěknou sbírku cedulí a značek. Jinak známky měli a měli i dokonce 5 výročních známek.
 
Kristýna
Výtopna není vůbec značena, otevřeno jen 1. víkend v měsíci. Místo působilo spíše jako zbořeniště než muzeum. Alespoň nás hodný pan vrátný nechal udělat fotku.
 
HonzaB
TZ stále nemají (prý jim ji ještě z Rýmařova neposlali). Expozice se ale nejen mě, ale i děckám moc líbila, protože se mohly podívat do kabiny dvou parních lokomotiv, do dvou vagónů nebo do starého autobusu a třeba si i vyzkoušet jak se obsluhuje vyhýbka. Takže určitě doporučuju k návštěvě, ale pozor mají otevřeno jen první víkend v měsíci.
 
Rudolf III.
Vláčky.
Našel jsem tu pár hezkých technických zajímavostí, ale známku neměli :-(
 
gerbera
Kromě prvního víkendu v měsíci i po dobu měsíce října otevřeno každou neděli od 10, 00 - 13, 00. Muzeum se nachází u dálnice D 5 směr na Prahu , z centra Zdic směr nádraží ČD, ale z mostu odbočíte hned doprava do slepé asfaltové cesty. K dostání je spousta pohledů a 4 VTZ a pěkná razítka.
 
Jableska
Výtopna
Jsem trochu na rozpacích, jednak je to špatně značené, z mého pohledu nic moc, známky došly. V září snad mají otevřeno po všechny víkendy, pak ještě jezdí historický motoráček a bus
 
Honza
špatné
Na mapě jsem si našel, že výtopna je známkové místo, jak už zde někdo napsal - vůbec to není značené a stejně máte smůlu, protože se nikoho nedohledáte.Na jejich webu je psáno, že otevírají pouze první víkend v měsíci :-( Tak snad někdy jindy.....
 
P.
Pokud tuto TZ chcete, zkuste se domluvit na těchto tel. číslech na návštěvě výtopny:777 209 817 a 777 209 818
 
Roman Kohoutek
Rozhořčení
V sobotu jsem tam byl.Zavřeno.Letos už ne.Až příští rok.A teď mi přijde mejl,že tam šoupnou výroční TZ.Kterej pitomec toto zpískal? Proč to nedaj do zdic do hospody,tam je vždy otevřeno.
 
Lukkys
Je třeba fandit, poděkovat (nelitovat vstupného) všem nadšencům kteří pro nás a budoucí zachraňují techniku a jiné relikvie.
 
Slávek Č.
Není to jen výtopna
Kdyby si Tatík přečetl název TZ,nebude se divit složení expozice,která zahrnujei silniční vozidla.Takový práškový hasicí vůz na podvozku Trambus je rarita a je toho tu víc,za čím je dobré se sem vypravit.Jediné zklamání bylo,že už není k mání loňská VTZ.Tot´ vše.Lovu zdar!
 
stana
otevřeno pouze 1. víkend v měsíci
Cesta k muzeu téměř není značená, na nádraží vás ochotně nasměrují, ale už vám neřeknou, že mají otevřeno pouze první víkend v měsíci. Tak až budete plánovat, dejte na to pozor.
 
Tatík
Je otevřeno od dubna do září první sobotu a neděli v měsíci od 10 do 17 hod. Turistických známek a pohledů dostatek, vstupné 40,- (20,-) Kč. Ač železniční výtopna, více je tu aut a autobusů. A jak se tam dostat? Z náměstí ve Zdicích na most přes dálnici, tam odbočit mezi trať a dálnici a po 500 metrech jste tam.
 
AFIk
TZ dostatek a k tomu i obě VTZ z loňského roku
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek